И аз имам въпрос

  • 2 190
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 655
Никъде не намерих такава тема, но ако все пак има извинявам се.
Та въпросът ми е малко... хм... може на някои да прозвучи смешно, но аз те първа вървя по този път. Моите момиченца са още мънички и се разхождаме с количка, но майка ми казва, че когато навършели 2 вече трябвало да не ги возя за да свикват да ходят. Обаче моя приятелка има син на 4 и още го вози в количката когато се измори да ходи. Ако може, ще се радвам да чуя и вашето мнение. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 157
Въпрос на личен избор е.Нашата голяма дъщеря я возих с количка някъде до 2г.и 6м.,защото се разхождаме в Западния парк и предпочитах от време на време да сменям мястото за игра.Сега с близнаците е много трудно излизането.предполагам,че ще махна количката,веднага,когато могат да ходят стабилно сами Peace

# 2
  • Мнения: 2 336
Няма да съм много обективна.
Но големият ми син го возих в количка малко след като навърши годинка. После пеша. Но си го носих и на ръце доста.
Така, че ти с две ми се струва малко рисковано да тръгнеш без количка. Да не се окаже, че в един момент трябва и двете на ръце да ги мъкнеш.  Thinking

# 3
  • Мнения: 983
Интересна тема, не бях се замисляла. Но с две наистина няма как да тръгнеш без количка, особено ако ходиш по- далече. Може да ги пробваш първо на къси разтояния, колко издържат и дали ще мрънкат. А ако си далече и се заинатят, единственото, което се сещам е да хванеш първото такси и да се прибереш.

# 4
  • Мнения: 243
Излизам без количка само, когато има някой помощник с мен Laughing Иначе като хукне един насам друг натам  #Crazy Но до 4 години....стига бе! newsm78

# 5
  • Мнения: 7 803
още си ги возя и така ще е още известно време, най-много до 3 години предполагам. тук малки разстояния няма. излиза се за по няколко часа, всяко дете би се уморило, а да нося 2 на ръце, мерси  Peace

# 6
  • Мнения: 2 950
Я карай както ти е удобно и да не ти пука от хорски мнения!  Hug Йоана я возих в количка до 1,6 г., но след това, винаги, когато сме тръгвали някъде на по-дълга разходка, сме взимали количката - предпочитам в нея, отколкото на ръце. Пък и багажа има къде да си сложиш  Hug

# 7
  • Мнения: 655
Благодаря много за съветите!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 840
Както е казала Деси, карай както ти е удобно.
Само се чудя живот и здраве след някой и друг месец как ще буташ две колички Laughing
ЧЕСТИТО! Лека бременност ти желая и едно здраво, сладко и послушно бебе накрая (а може и две Laughing)
 Hug

# 9
  • Мнения: 2 051
С всяко дете е различно, не се притеснявай до хорски забележки. Много зависи и от сезон и от терен. Не е едно и също да си на вила (парк под носа) или на безумна централна улица...Мисля си, че е хубаво да редуваш - когато можеш, разхождай ги пеш, така сменят малко гледната точка, като бързаш, ясно че ще ги метнеш в количката..
Моите спрях да ги возя на 1 год и половина, тогава запролети и започнахме да тренираме крачетата...имах време бол да ги чакам да вземат завоя
Смешното е че,  в количката ми спят следобеден сън и досега през уикендите, а са дърти кози на 3 години и кусур...просто много им харесва, нищо че всичко им стърчи навън.  Grinning
Така че още си я ползваме, без изобщо да подозирам по-рано за такава употреба.

# 10
  • Мнения: 2 013
Благодаря много за съветите!

Виждам, че си бременна! Ти си една много смела жена! Евала!

Не знам как ще извеждаш тримата заедно, доста сложна задача е.
Количките за тризнаци, които съм виждала, не са особено удобни. Дано има кой да ти помага, защото 2-годишните са доста подвижни.


Моите след година и половина почти не искаха да стоят в количка, изкачаха и хукваха накъдето им видят очите. Да са живи и здрави майка ми и леля ми, които ги извеждаха през деня.


# 11
  • Мнения: 152
Моите са сега на 1,5 но не мога да си представя всяко излизане да е без количка .Когато бяха на 10-11 месеца си виках хайде да проходят за да може да махнем количката щото много зор виждам с нея на всяко излизане я мъкна заедно с децата от 2 етаж до долу и на връщане пак нагоре с тях .Нямам помощ и мие много трудно .Но без количка не мога да си представя излизаме на разходка пеша но на кратки разстояния до магазина или до парка защото е близо но за по дълги разстояние не се наемам един път пробвах та с таткото ги мъкнехме на ръце после че и тежат много единия 13кг а другия 11кг хич не е малко .Дано да ме държи количката да не ме предава щото съм жива загинала без нея .Но пък и нея не е лесно непрекъснато мъкне не и вдигане ужас .Не те виждам сама да се оправиш дано някой да има да ти помага щото когато дойде 3 направо ще луднеш.

# 12
  • Мнения: 655
Хаха! Май добре сме направили, че сме купили нова количка. Иначе за помощ има кой, не се притеснявам изобщо за това.

# 13
  • Мнения: 2 013
А в коремчето едно или две бебчета има Wink

# 14
  • Мнения: 655
 Хаха! Едно, надявам се... На ехографа се вижда едно.

# 15
  • Мнения: 31
ne znam ot kade si?no ako zivee6 v 4uzbina mislj 4e dalgo 6te j izpolzva6 o6te.

Общи условия

Активация на акаунт