Докосване до хаоса.........

  • 2 187
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 978
Не, нищо няма да те убеждавам. Всички българи като отидат в частна клиника "плащат кеш", а това за чакането от 1 час ми се вижда абсурдно като оплакване, просто защото това е клиника в която се преглеждат пациенти, а не производство. Даже на фризьор като отидеш се чака. Винаги съм чакала в частни клиники и в Бг и посления път тук -чаках 45 мин. Не се впечатлявам, а като ли да се възмущавам.

# 16
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Vjara
И аz го прочетох, тоя човек писал, писал, та се zабравил.....


Вярно, че е поукрасена историята zа да е по_интересна zа читателите и някои моменти са подсилени, но дори и тоЗи раzкаz да е пълна иzмислица съм склонна да вярвам, че подобно неЩо е въzможно да се е случвало. В другата тема вече писах, че бях наблюдател или по_скоро участник в такъв "филм" и доста от раzкаzаните неЩа са ми поzнати. Виж zа датчанина дето живял вече 4 години в БГ при турското семейство, zаЩото не можел да си плати митото на откраднатата кола, посмъртно не вявам, но това е явно литературна иzмислица zа подсилване на ефекта:wink:.
Абе да не дава господ да попадаме в ръцете на раzни чиновници там, че става лоШо, аz и по друг повод съм си патила...

# 17
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 089
Цитат на: palmira
Цитат на: White Raven
............просто защото това е клиника в която се преглеждат пациенти, а не производство. Даже на фризьор като отидеш се чака. Винаги съм чакала в частни клиники и в Бг и посления път тук -чаках 45 мин. Не се впечатлявам, а като ли да се възмущавам.


лекар НЕ дойде - надявам се схващаш разликата. и никой не ми каза, че няма да дойде.
ти ако си можела да си позволиш да чакаш 45 мин, аз не можех -имах други, не по-малко важни срещи след това.
но в крайна сметка всичко е добре , щом завършва добре.
аз се възмущавам....все още, може би след 10 г ще спра....

Горко на българите, ако след 10 години балгарското здравеопазване е като английското. Каквато болна нация сме, няма да остане жив българин, ако трябва да чака повече от три месеца за специалист, и то след благоволението на GP-то да го прати

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Боже,тръпки ме побиха... ooooh! Дори и разказа да е донякъде художествена измислица съм склонна да вярвам ,4е такива абсурди се слу4ват в милата ни родина. Освен това като си помисля,4е преди 3 год си ходихме в Бг за море с колата ,която беШе на 6 мес и я оставяхме на платен паркинг #Shocked Помня,4е паза4а на паркинга ни погледна със съжаление и ни посъветва да не обикаляме много с тая нова кола ,4е "те сигурно митни4арите от Калотина ве4е са се обадили да предупредят ,4е влиза нова кола и може да ви я вземат #Shocked " Добре,4е ниЩо не стана Whistling Но мисля,4е няма да повторим ходенето с кола там Thinking
Настръхнах и от това,което се е слу4ило на Наталина. Само като си помисля,4е и моето дете оЩе няма ЕГН: от година и половина се борим с бг бЮрокрацията,по_то4но майка ми и така и не успя да и подаде документите на малката,заЩото ве4но неЩо не е както трябва Imp Е,писна ми и зарязах... Като си отида аз Ще отида ли4но пък дано стане... Praynig
Много болно ми става ( все оЩе ) от такива слу4ки...Не,4е тук вси4ко е перфектно,но 4ак такива абсурди... Imp И обикновено ми се изпарява желанието да се връЩам (добре,4е са близките ми там).

# 19
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: natalyna
Още ме държи ужасът какво можеше да стане ако навремето не му бях направила БГ ЕГН!  #Cussing out

Боже, какъв кошмар си преживяла. Neutral Face Дори след като си им предлагала да плащаш кеш, пак да не zнаят какво да правят.

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: natalyna

 Аз само гледах как на детето му изтича живота пред очите ми и не мога да направя нищо. Това беше най-страшният момент в живота ми - да виждам, че детето ми умира и да не мога да направя нищо, още повече че сме в болница! Представете си какъв беше ужасът ми накрая, когато ми заявиха, че не могат да го вземат веднага и да му сложат система, защото не е БГ гражданин и не могат да му пуснат лечение, защото не могат да му зададът данните в PC-то. Показвах им застрахователна карта на АЛИАНС, която важи за цяла Европа, предлагах им пари на ръка и вече бях готова да се бия, но накрая сестра ми се сети, че той има и БГ ЕГН - трябваше да го донесе и чак тогава вече се постараха за него. Когато ги попитах какво биха правили ако не беше БГ гражданин ми отговориха, че щяли да чакат до сутринта( а беше 22h) и да питат как трябва да постъпят! Още ме държи ужасът какво можеше да стане ако навремето не му бях направила БГ ЕГН!  #Cussing out

е,не  Sign Exclamation #Crazy
 тез хора хора ли са Confused:
клетви не са ли давали?
и става въпрос за дете......
наталина,а ти направи ли нещо после,оплака ли се някъде?

# 21
  • Мнения: 4 244
Да побелеш може докато четеш историята на Наталина.
То бива ама чак пък толкова нечовечност #Crazy
Добре че не са ми се разболявали сериозно и двамата докато съм си била в България.
А за Палмира и преживяванията и - мога само да клатя глава, защото независимо че не е производство лекарската работа, начина им на работа на частно и на държавно е все един - безотговорен. Нищо че са дали Клетва - просто са отбили номера. Трябва доста време да мине за да се промени начина на мислене на тоя народ.
А колкото да управниците - има една поговорка, че всеки народ си заслужава управниците.
Ама да не задълбавам пак, че тука виж съм отворила работа на Роза и Хонда

# 22
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Цитат на: jara

е,не  Sign Exclamation #Crazy
 тез хора хора ли са Confused:
клетви не са ли давали?
и става въпрос за дете......
наталина,а ти направи ли нещо после,оплака ли се някъде?


Да, оплакахме се(по-скоро сестра ми, че тя е по-оправна) на главният лекар на болницата, който дори ни е съсед! Да видиш след това как ни гледаха в очите и се опитваха да ни угодят! Накрая дойдоха почети всички от отделението да се извинят, но онази докторка, която си беше тръгнала по време на дежурство, така и не се показа! За съжаление, още си работи там...Imp

Но представете си какво беше най-голямото ми учудване, че те не знаехa как да постъпят с чужденец, защото никога не са имали такъв в болницата.Shocked  А и не знаеха, че спешна помощ в повечето страни е безплатна и не може да бъде отказана! #Shocked

Тук в Чехия, знам за случай при който на едно нашенско момче, което е на черно, машина му отрязала пръста и в Бърза помощ, не само са му направили превръзки и дали лекарства, ами и инжекция против тетанус му сложили и нищо на плати, защото е бил акутен случай!

Но не, нашите българи са толкова задръстени, че са готови заради едната бюрокрация да оставят и дете да умира! Абе, не ми се говори - и после искат от нас да плащаме застраховки и в БГ!!! Hands Fist

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: natalyna

Но представете си какво беше най-голямото ми учудване, че те не знаехa как да постъпят с чужденец, защото никога не са имали такъв в болницата.Shocked

ах,ша умръ Sign Exclamation като е чужденец да не са му от тенекия органите... Close

# 24
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Цитат на: jara

ах,ша умръ Sign Exclamation като е чужденец да не са му от тенекия органите... Close


А де! И това става в окръжен град #CrazyИ сега си представи, че това е някой чужденец, дето е тръгнал да разучава красотите на Родината ни - направо не знам...  Cry То бива глупост, бива, ама толкова...Imp

Да си кажа честно, оттогава, като си ходим само се моля да не ни се случи нещо подобно!  Praynig

# 25
  • Мнения: 500
Цитат на: mcdirock
Боже,тръпки ме побиха... ooooh! Дори и разказа да е донякъде художествена измислица съм склонна да вярвам ,4е такива абсурди се слу4ват в милата ни родина. Освен това като си помисля,4е преди 3 год си ходихме в Бг за море с колата ,която беШе на 6 мес и я оставяхме на платен паркинг #Shocked Помня,4е паза4а на паркинга ни погледна със съжаление и ни посъветва да не обикаляме много с тая нова кола ,4е "те сигурно митни4арите от Калотина ве4е са се обадили да предупредят ,4е влиза нова кола и може да ви я вземат #Shocked " Добре,4е ниЩо не стана Whistling Но мисля,4е няма да повторим ходенето с кола там Thinking
Настръхнах и от това,което се е слу4ило на Наталина. Само като си помисля,4е и моето дете оЩе няма ЕГН: от година и половина се борим с бг бЮрокрацията,по_то4но майка ми и така и не успя да и подаде документите на малката,заЩото ве4но неЩо не е както трябва Imp Е,писна ми и зарязах... Като си отида аз Ще отида ли4но пък дано стане... Praynig
Много болно ми става ( все оЩе ) от такива слу4ки...Не,4е тук вси4ко е перфектно,но 4ак такива абсурди... Imp И обикновено ми се изпарява желанието да се връЩам (добре,4е са близките ми там).

Я кажи какво е това за ЕГН-то, че и ние сега правим такова и уж и бълг паспорт, че да можем да се върнем за малко лятото в Бг. Иначе тази история я четох и във клюкарника и според мен е съвсем достоверна, за това с кола- не се прибирам, има си самолети и автобуси за целта.

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Medea
...Я кажи какво е това за ЕГН-то, че и ние сега правим такова и уж и бълг паспорт, че да можем да се върнем за малко лятото в Бг. Иначе тази история я четох и във клюкарника и според мен е съвсем достоверна, за това с кола- не се прибирам, има си самолети и автобуси за целта.

Ами българска му работа  Imp
Детето ни е на две години.Ние си бяхме миналата година до Бг ,но не за много дълго и може би тогава сбъркахе ,4е не го направих аз,но просто времето ни беШе кът.И си помислих да натоваря майка ми,която и без това има генерално пълномоЩно.
Преведохме,апостилирахме и легализирахме акта за раждане на малката и го пратихме в Бг. В обЩината ,където живеем са казали на майка ми ,4е с акта за раждане и пълномоЩното отива на Леге 6 (действието се развива в София) и правят ЕГНто веднага. За задграни4ен паспорт се искало съгласието и на двамата родители а ние и без това не мислехме да и правим за момента и вси4ко изглеждаШе наред. Да ама не. Twisted Evil  
Майка ми като ходила там и казали,4е и за ЕГНто се иска съгласие от баЩата, заЩото е 4ужденец , искали и бра4ното свидетелство ( ние оЩе не сме го регистрирали в Бг),после изведнъж се оказало ,4е и пълномоЩното не е такова каквото им трябвало (тя има генерално а те и поискали специално за изваждане на ЕГНто). Да ,ама на мен Рим и посолството не са ми зад ъгъла и не мога да си отска4ам до при всяко налудни4аво хрумване на българските държавни служители.Най_веселото е,4е служителките от Леге 6 казали на майка ми,4е тези от обЩина Слатина ниЩо не разбирали #Shocked ,когато тя ги попитала,заЩо не са и посо4или и другите необходими документи И така няколко пъти напред назад и накрая ми писна и казах Баста. Ще се оправям аз когато си отида ( а то май няма да е скоро).
Вие не би трябвало да имате проблеми Щом и двамата с мъжа ти сте българи не знам за какво биха могли да ви мотаят(не,4е не могат да си измислят Imp ).Вие как смятате да му правите документите на малкия:4рез пълномоЩник в Бг или неЩо 4рез посолството?
Сори за ОФФ топика,стана цял ферман ама... Embarassed

# 27
  • Мнения: 500
Цитат на: mcdirock
Ами българска му работа  Imp
Детето ни е на две години.Ние си бяхме миналата година до Бг ,но не за много дълго и може би тогава сбъркахе ,4е не го направих аз,но просто времето ни беШе кът...

Много ти благодаря, тук и една друга мама от Италиа ми даде подробни разеснения, леле и какво ме чака и мен преди да отида в Бг

# 28
  • Мнения: 4 390
На Палмира и Наталина съчувствам от цялото си сърце!

Аз, обаче, съм много доволна от здравните услуги, които съм ползвала в България. Безкрайно благодарна съм, че спасиха моят живот и този на детето ми!
Никога не ми е отказван преглед, никога не са ме въртяли, никога не съм усещала негативно отношение, особено пък като си плащам. Нямах GP последният път като си ходих, но веднага се намериха добри хора, които ми помогнаха (доктори). Не ме приеха в изолатор с циганките сифилистички, когато 3 дни след като пристигнах трябваше да раждам (както се прави по принцип, когато пристига някой такъв като мен от някъде си, без грам документ, без нищо)...и за това никой не ми е искал пари. Просто от душа го направиха хората. Може би аз съм голяма късметлийка!

Проблеми с общини, данъчни и други институции също не съм имала... Shocked

Извинявам се, че разводнявам темата.

# 29
  • Мнения: 978
Аз също не съм имала проблеми с бг доктори.

Общи условия

Активация на акаунт