На 10 месеца - време ли е вече за сън веднъж на ден?

  • 6 058
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Наскоро в Часът на мама казаха, че към годинка и половина децата започват да спят по един път на ден, моя син до година и 3 месеца спеше по 2 пъти.
При вас може би е заради зъбките, а пък може и да не се изморява достатъчно.  Simple Smile
Peace да и аз от часът на мама го чух това  Peace

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Виж това (на английски е, но табличката се разбира и без език):

http://www.babycenter.com/0_chart-how-much-sleep-does-your-child-need_7645.bc

# 17
  • София
  • Мнения: 5 751
Синът ми спи все още по два пъти на ден. Понякога много трудно го приспивам, но виждам, че му се спи и не се отказвам. Най-неспокоен е като наближи да избива поредния зъб.  Tired Може би при вас е от същото.  Rolling Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Детето ти ще си реши кога и колко ще спи. Като не иска да спи два пъти не я насилвай. По таблици и книги трябва два пъти да спи, но практиката е съвсем различно нещо. Дъщеря ми на 8 месеца отказа категорично да спи преди обед и се получи един дълъг следобеден сън от 2,5-3, дори 4 часа понякога. Реших, че и за двете ни е по-добре вместо да я насилвам, тя да реве и да се изнервяме страшно много да я оставя будна до обяд и да я сложа в леглото към 13 часа, така изтеглям следобедното спане напред, детето е достатъчно уморено за да заспи без проблем, спи по-дълго и пак се вместваме във всички таблички като количество сън за 24 часа.

# 19
  • Мнения: 176
Абе, не е до таблици, на такива неща не робувам.
Ама, ето днес не е мигнала дообяд, а заспа в 12.30 и в 13.30 вече беше будна, и оттогава досега - тц, никакви признаци на сън, а се вижда, че е уморена и й се спи.
Аз ако съм сигурна, че в 12-13 часа ще легне и ще поспи докъм 14-15 часа - няма да се тормозя, ама 1 час дневен сън не ми се струва достатъчен, разбирате ли.
Зъбите ще да са - друго обяснение нямам. Ако се проточи - ще звъня на педи, да даде акъл.
Благодаря на всички за отговорите Hug
Приятна веечр ви желая Grinning

# 20
  • Мнения: 314
Ние сме на вашата възраст ,ве4ер лягаме между 20.30 - 21.30 и сутрин сме будни между 7 -8 часът. Имаме ве4е 6 зъба и в момента ни никнат още 2 събужда се по 2-3 през ноща , в 10 -11 най-късно й се доспива спи горе долу 12.30 13.00 и следобед 16.30 - 17.00 до 18.00 , но и тя откато може да става е някаква лудница ве4но е изправена в кошарата ,вика обикновени изсипвам игра4ки вътре шишето св ода и тя като се измори заспивва ,обаче има периоди в кото просто не става ,моето спасение тогава е в коли4ката като я закопчея сколаните да не падне шишето в ръка , не я лулея или тръскам нищо такова ,просто я завивам бутам коли4ката в единия край  и тя за броени минути заспива. На вън също трудно заспива вече ,всичко и е любопитно зяпа навсякъде , на чуждо място ,ако идем на гости не спи колкото и да е изморена ,реве кисела и така ,но в момента в който я сложим на столчето и си тръгнем заспива в колата .Така че всичко е до дете .

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
Повечето хора ще ти кажат, че на 10 месеца трябва да спи по 2 пъти на ден. Даже миналата седмица в "Часът на мама" някаква доцентка обясняваше, че това е задължително.

Но моето дете от 10 месечна възраст спи по 1 път на ден. Сама си премахна сутрешния сън - просто отказваше да заспи. Сега си почива по 1,5-2 часа дневно, но има дни, в които спи и по 40 минути и това е. Нищо не е в състояние да я накара да спи - става и тръгва. Малко, много: това е!

Води се по детето, правила няма! Peace

# 22
  • Мнения: 1 768
Моето момиченце е на една годинка и спи два пъти на ден.Преди обед от 10 до 11 и следобед от 14 до 16.Напълно нормално си е според мен. Peace

# 23
  • Мнения: 982
Съгласна съм с Ним.
Моето дете около годинката започна да спи по веднъж на ден.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята щерка също истерясва така от време на време.Както си заспива сама в леглото,изведнъж почва голям рев и висене права.Общо взето се случва веднъж на 1-2 мес. и го отдавам на кризите на растежа.Първо гледам да се убедя,че не е болна и няма друга причина за плача.След това й показвам,че правилата са правила и трябва да се спазват.Като се сложим в леглото следва сън,колкото и да плаче.Обикновено стачката приключва за 2-3 дни.

# 25
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Ние още спим 2 на ден.
Надявам се така да продължава Peace

# 26
  • Мнения: 574
На 10 месеца дъщеря ми спеше по 3 пъти на ден. От 2-3 дни не иска да спи преди обяд и прави едно междинно спане от 2,5-3 часа / от 11.30 ч/, но късния следобед я слагам пак. Не знам дали спи или си играе, но поне мирува и си почивам малко и аз.

# 27
  • Мнения: 1 104
Всяко дете е различно.Има деца, които спят продължително - през деня и през нощта.Има и такива, които имат нужда от по-малко сън и съответно спят по-малко.Важното е детето да е здраво.Ние също не сме от най- поспаливите.Отдавна спим по един път на ден и то за около час.Пък през нощта се будим поне 4-5 пъти.

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Около годинката / годинка и малко / премина към спане веднъж на ден.

# 29
  • Мнения: 1 586
Ние сме на годинка и почти 4 месеца и все още често спим и сутрин и следобяд!Всичко зависи от детето,колко рано се събужда и от колко сън има нужда!Ако му се спи го слагам ако ли не  - не спи! Flutter

Общи условия

Активация на акаунт