На 10 месеца - време ли е вече за сън веднъж на ден?

  • 6 061
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 176
здравейте, мами.
Имам момиче на 10 месеца.
Допреди няколко дни спеше по 2 пъти дневно - от 11 до 12-13 часа. и после: от 15 до 16-17 часа. Много е спокойна и е поспалана по принцип.
От няколко дни обаче е истински ад: приспива й се, но в момента, в който я сложа в кошарата (там спи винаги и без проблем), започва един рев, едно чудо, дере се истерично, иска права да стои, да обикаля кошарата, вижда се, че и се спи, но......не.
Пробвах и навън да се приспиваме, докато се разхождаме, но пак не става.
Следобед пак е кошмар това заспиване - види ли кошарата и се почва, заспива, когато вече е тотално изтощена и неможе да се бори със съня вече.
Днес например плака цял дообяд, не ще да спи, не ще в кошарата, не ще и във всекидневната на килимчето - ика или права, или на ръце, през цялото време, а се вижда, че е изморена и й се спи.
Накрая заспа в столчето за хранене, докато си дояждаше бананчето  Sad
Вечер ляга в 20-21 часа и спи до 8-9 сутринта, спокойно и непробудно.
Дали този сън и е напълно достатъчен, да не я мъча за съм повече дообед, незнам.
Може би значение има, че в момента й излизат два зъба наведнъж, неиска обаче нито масаж на венците, нито нещо за гризане - все ръцете в устата и рев до засиняване.
Дайде мнение, моля ви.

# 1
  • Мнения: 1 132
Моето момиченце е почти на годинка, но все още спи сутрин и следобед и вечер от 20.00 до 8.00 . Имало е периоди, когато е заспивала с рев, особено когато се научи да сяда и да се изправя сама . Сън пропуска, само ако сме навън или някъде на гости, защото заспива само в собственото си легълце.

# 2
  • bulgaria
  • Мнения: 309
От зъбките ще да е. ние сме на същото дередже-2 зъба наведнъж(първите и то горни newsm78)

# 3
  • Мнения: 176
Мина ми през ума, че може да е от това, че се научи да се изправя и сяда и не иска да пропуска купона.
А как да се справя с тази ситуация???
Ако настоявам - става все по-зле, зверски се изнервя и крещи напук за щяло и нещяло.
Просто съм в шах, дали ще премине от само себе си този период, или..........

# 4
  • Мнения: 2 757
Моят син до 1г 4м спа по 2 пъти на ден по около час и половина на спане. Нощем обаче спеше не повече от 10 часа. Познавам деца, които от преди годинка спят по веднъж, но продължително.
Твоето нощем добре си поспива, може би вече няма нужда да спи толкова много през деня.

# 5
  • Мнения: 2 757
Мина ми през ума, че може да е от това, че се научи да се изправя и сяда и не иска да пропуска купона.
А как да се справя с тази ситуация???
Ако настоявам - става все по-зле, зверски се изнервя и крещи напук за щяло и нещяло.
Просто съм в шах, дали ще премине от само себе си този период, или..........

И на мен това ми мина през ума и най-вероятно е това причината. Че е период, период е. Ама този вече ще е по-продължителен - ще си го кара последно  Wink По-скоро май периодът с голямото спане е преминал и настъпва следващия - с 1 дневно спане  Peace

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Обикновенно след година и половина знам че спинкат  само 1 път на ден  Rolling Eyes
Моя малчуган още спи по два пъти през деня  Peace е , понякога пропуска ама не се случва често  Grinning

# 7
  • Мнения: 669
а моят син от 10-тия месец спи по  един път на ден  #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 183
Ние все още спим по два пъти през деня,но само ако сме си в къщи,иначе като сме на вън второто спане го пропускаме,но аз също мисля,че това е от зъбите и след това ще премине  Peace (иначе и ние сме постоянно с ръцете в устата  Wink )

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Наскоро в Часът на мама казаха, че към годинка и половина децата започват да спят по един път на ден, моя син до година и 3 месеца спеше по 2 пъти.
При вас може би е заради зъбките, а пък може и да не се изморява достатъчно.  Simple Smile

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Дъщеря ми започна да спи по веднъж на година и 1-2 месеца.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Когато Тери навърши 10 месеца започна да спи по веднъж на ден.Преди годинката ходихме за седмица на село и там пак започна да спи и преди обяд,но като се прибрахме отново спането стана по веднъж на ден/след обяд/.

# 12
  • Мнения: 2 131
Но ти казваш, че й се доспива. Това за мен означава, че все още не е време за един сън дневно. Може би, има друг проблем - зъби, желание да разглежда наоколо и да прави нови неща..... Laughing

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
а моят син от 10-тия месец спи по  един път на ден  #Crazy

и при нас беше така,дори сутрин ставаше м/у 7-8 ч.

# 14
  • Мнения: 750
Малкото ми момиченце е на 10 месеца и спи само по веднъж още от 8. Вечер си ляга в 20 и спи до към 8.30. Не я мъчи насила, остави я да си играе и я слагай към 13 - 14.

# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Наскоро в Часът на мама казаха, че към годинка и половина децата започват да спят по един път на ден, моя син до година и 3 месеца спеше по 2 пъти.
При вас може би е заради зъбките, а пък може и да не се изморява достатъчно.  Simple Smile
Peace да и аз от часът на мама го чух това  Peace

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Виж това (на английски е, но табличката се разбира и без език):

http://www.babycenter.com/0_chart-how-much-sleep-does-your-child-need_7645.bc

# 17
  • София
  • Мнения: 5 755
Синът ми спи все още по два пъти на ден. Понякога много трудно го приспивам, но виждам, че му се спи и не се отказвам. Най-неспокоен е като наближи да избива поредния зъб.  Tired Може би при вас е от същото.  Rolling Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Детето ти ще си реши кога и колко ще спи. Като не иска да спи два пъти не я насилвай. По таблици и книги трябва два пъти да спи, но практиката е съвсем различно нещо. Дъщеря ми на 8 месеца отказа категорично да спи преди обед и се получи един дълъг следобеден сън от 2,5-3, дори 4 часа понякога. Реших, че и за двете ни е по-добре вместо да я насилвам, тя да реве и да се изнервяме страшно много да я оставя будна до обяд и да я сложа в леглото към 13 часа, така изтеглям следобедното спане напред, детето е достатъчно уморено за да заспи без проблем, спи по-дълго и пак се вместваме във всички таблички като количество сън за 24 часа.

# 19
  • Мнения: 176
Абе, не е до таблици, на такива неща не робувам.
Ама, ето днес не е мигнала дообяд, а заспа в 12.30 и в 13.30 вече беше будна, и оттогава досега - тц, никакви признаци на сън, а се вижда, че е уморена и й се спи.
Аз ако съм сигурна, че в 12-13 часа ще легне и ще поспи докъм 14-15 часа - няма да се тормозя, ама 1 час дневен сън не ми се струва достатъчен, разбирате ли.
Зъбите ще да са - друго обяснение нямам. Ако се проточи - ще звъня на педи, да даде акъл.
Благодаря на всички за отговорите Hug
Приятна веечр ви желая Grinning

# 20
  • Мнения: 314
Ние сме на вашата възраст ,ве4ер лягаме между 20.30 - 21.30 и сутрин сме будни между 7 -8 часът. Имаме ве4е 6 зъба и в момента ни никнат още 2 събужда се по 2-3 през ноща , в 10 -11 най-късно й се доспива спи горе долу 12.30 13.00 и следобед 16.30 - 17.00 до 18.00 , но и тя откато може да става е някаква лудница ве4но е изправена в кошарата ,вика обикновени изсипвам игра4ки вътре шишето св ода и тя като се измори заспивва ,обаче има периоди в кото просто не става ,моето спасение тогава е в коли4ката като я закопчея сколаните да не падне шишето в ръка , не я лулея или тръскам нищо такова ,просто я завивам бутам коли4ката в единия край  и тя за броени минути заспива. На вън също трудно заспива вече ,всичко и е любопитно зяпа навсякъде , на чуждо място ,ако идем на гости не спи колкото и да е изморена ,реве кисела и така ,но в момента в който я сложим на столчето и си тръгнем заспива в колата .Така че всичко е до дете .

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
Повечето хора ще ти кажат, че на 10 месеца трябва да спи по 2 пъти на ден. Даже миналата седмица в "Часът на мама" някаква доцентка обясняваше, че това е задължително.

Но моето дете от 10 месечна възраст спи по 1 път на ден. Сама си премахна сутрешния сън - просто отказваше да заспи. Сега си почива по 1,5-2 часа дневно, но има дни, в които спи и по 40 минути и това е. Нищо не е в състояние да я накара да спи - става и тръгва. Малко, много: това е!

Води се по детето, правила няма! Peace

# 22
  • Мнения: 1 768
Моето момиченце е на една годинка и спи два пъти на ден.Преди обед от 10 до 11 и следобед от 14 до 16.Напълно нормално си е според мен. Peace

# 23
  • Мнения: 982
Съгласна съм с Ним.
Моето дете около годинката започна да спи по веднъж на ден.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята щерка също истерясва така от време на време.Както си заспива сама в леглото,изведнъж почва голям рев и висене права.Общо взето се случва веднъж на 1-2 мес. и го отдавам на кризите на растежа.Първо гледам да се убедя,че не е болна и няма друга причина за плача.След това й показвам,че правилата са правила и трябва да се спазват.Като се сложим в леглото следва сън,колкото и да плаче.Обикновено стачката приключва за 2-3 дни.

# 25
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Ние още спим 2 на ден.
Надявам се така да продължава Peace

# 26
  • Мнения: 574
На 10 месеца дъщеря ми спеше по 3 пъти на ден. От 2-3 дни не иска да спи преди обяд и прави едно междинно спане от 2,5-3 часа / от 11.30 ч/, но късния следобед я слагам пак. Не знам дали спи или си играе, но поне мирува и си почивам малко и аз.

# 27
  • Мнения: 1 104
Всяко дете е различно.Има деца, които спят продължително - през деня и през нощта.Има и такива, които имат нужда от по-малко сън и съответно спят по-малко.Важното е детето да е здраво.Ние също не сме от най- поспаливите.Отдавна спим по един път на ден и то за около час.Пък през нощта се будим поне 4-5 пъти.

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Около годинката / годинка и малко / премина към спане веднъж на ден.

# 29
  • Мнения: 1 586
Ние сме на годинка и почти 4 месеца и все още често спим и сутрин и следобяд!Всичко зависи от детето,колко рано се събужда и от колко сън има нужда!Ако му се спи го слагам ако ли не  - не спи! Flutter

# 30
  • Мнения: 1 217
Калоян още с удоволствие спи по 2 пъти.
От10.30 до 12, и 15-17.
Явно се е метнал на родителите си. Mr. GreenАз също спа с него.
Даже ще се радвам така да продължи
Мисля,че детето само ще си покаже колко пъти ще спи.

# 31
  • София
  • Мнения: 368
Моят син малко преди да стане на 1 годинка започна да пропуска съня преди обяд. Приспива му се по някое време, но е толкова емоционален и превъзбуден от всичко което го заобикаля, че не може да се отпусне и да си поспи спокойно. И вече на обяд към 1, след като е обядвал - ляга изпива едно шише сок и заспива дълбоко. И обикновено спи по 3 часа. След това скача и продължава да щурее до 8.30 поне. И аз мисля, че си е индивидуално за всяко дете.

# 32
  • Мнения: 2 677
Синът ми е на годинка и близо три месеца, но все още стабилно си поспива по два пъти на ден.

# 33
  • Мнения: 1 101
Горед-долу на тази възраст и моя син премина на еднодневно спане. Първите няколко седмици бяха тежки, защото трудно издържаше да заспи чак към 13 ч, но постепенно привикна. Сам си премахна едното спане, аз нищо не съм предизвиквала.

# 34
  • някъде
  • Мнения: 4 955
синът ми започна да спи по веднъж на ден на 1г и 3 месеца baby_neutral
не насилвай детенце- ръководи се от него Peace
и ние на обяд се прспиваме на ръце- спи му се, а не иска да легне, взимам го и го подрусвам докато заспи Crazy

# 35
  • Мнения: 668
Моето дете е на 10 месеца и половина и спи 1 път на ден.Обяснявам си го че сутрин става късно в 9 и 30.ако и твоето спинка така няма за какво да се притесняваш.не може да става в толкова и да легне след 2 часа пак?но за сметка на това обед спи от 13 до 15 и 30

# 36
  • Мнения: 454
Моето момче е на 10 месеца и със съня е доста тегаво положението. Понякога изобщо не заспива през деня и вечер едва издържа да го изкъпем в 18.30 и заспива в 19. Със спането нощем също нещата са много променливи. От 2 седмици се буди по някое време, хапва малко и после не иска да заспи в леглото си, а гушнат при мен. Баща му казва, че е намерил на хляба мекото, а на мен сърце не ми дава по нощите да ги оставям сам в леглото да реве, а и ми се спи и ми е по-лесно да го взема.

# 37
  • Мнения: 867
Лора на около годинка започна да спи веднъж на ден.

# 38
  • Мнения: 262
Нашата кокона от 9-я м спи само след обед. Като направи 1г6м пък започна да се инати и за след обедния. Ака сутрин стане след 9ч не я карам ,защ. после късно ляга. Гледам винаги да я изведа,макар че е студено и едва се крепя да не се хвана за земята. Simple Smile

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Не съм сигурна, че някой може да накара едно дете да заспи насила. Аз също се ядосвах първите пъти, когато Радина отказа да спи, въпреки ясните признаци, които даваше, че й се спи. Затова ако легнем на леглото, но веднага скочи, я водя отново при играчките и така пробвам отново след половин час.
Има обаче голяма вероятност да не може да заспи поради някаква болка или тревога. Снощи малката за първи път заспа в 11 вечерта като просто капна от умора, след това се буди 3-4 пъти с много жален плач и едва след като й дадох Панадол, се успокои. Тази сутрин си доспива, все още е в леглото, та се надявам всичко да е от зъби и да е временно.

# 40
  • Мнения: 1 440
Моето мнение е,че всяко дете определя по колко пъти да спи,съответно и продължителността на съня.Дъщеря ми до 1 година и 5 месеца спеше по два пъти.

# 41
  • Мнения: 985
Мойта спи понякога веднъж дневно,понякога два пъти.Скоро ще направи годинка,на вашата възраст беше пак така. Peace

# 42
  • Мнения: 2 908
Детето само си показва за кога какво е време.Моята дъщеря до сега си спи постоянно по 2 пъти на ден-сутрин и следобед по 2 часа,понякога по час и половина.Не разбирам какво значи"време ли е вече" newsm78

# 43
  • Мнения: 753
Не знам какъв период е ,но и при нас е проблем-до преди 3 седмици заспиваше сутрин без проблем(като казвам без проблем не съм много точна,защото той така или иначе заспива само наръце,единствено вечер заспива сам),но след това проходи и дори и много да му се спи(виждам,че е така) не иска,а напира да ходи.Интересно,но точно тогава започна да заспива навън-ако го изведа и няма за 5 мин. и е заспал,а до преди това беше абсурд да заспи навън и сега студено,топло го обличам и излизаме навън за десетина минути,той заспива и го прибирам вътре да си доспи.От два дни му хванах цаката-той много обича да танцува и като го видя,че му се спи го гушкам,казвам "хайде да танцуваме заедно,пускам музика,започвам да го друскам и той заспива,но ще видя докога ще е така....

Общи условия

Активация на акаунт