Захранване на хипоалергенни бебета

  • 2 106
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте.
Моето бебе яде хипоалергенно мляко НАН НА .Днес отидохме на детският му лекар и говорихме за захранването.Той ми препоръча като станем на 4 м да започна да го захраня направо с пюрета.Аз си мислех да започна със сокчета и после да мине на пюрета.
Обръщам се към мамчетата които имат такива деца които пият хипоалергенни млека.Въпроса ми е как е било при вас захранването.
Благодаря предварително. newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Даването на сокчета в тази възраст е доста отдавна отречено като практика. Пресният плодов сок може да донесе повече вреди на незрялата храносмилателна система на бебето ти отколкото ползи. Има изписано много по въпроса тук, прегледай библиотеката. По принцип за децата предразположени към алергии, а и не само за тях се препоръчва захранването да започне с оризова каша. Възможен и добър вариянт е да захраниш и със зеленчуково пюре. Подбирай зеленчуци, които не са алерген като картофа и моркова например. ХИП имат серия хипоалергенни пюрета за след 4-ти месец.

# 2
  • Мнения: 629
Здравей! Според Световната Здравна Организация е добре ПО ВЪЗМОЖНОСТ бебето да се захранва на 6 навършени месеца без значение дали е на кърма или АМ. До колкото разбирам вие вече имате проблем с алергиите, така че си помисли дали да избързваш. Има време детенцето да прояде всичко. Да не говорим за това, че да се дава храната на възрастните индивиди (ако ще и да е пасирана) на дете без зъби от гледна точка на еволюцията е крайно странно.
Специално за соковете, ето ти малко повечко информация.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0
Разбира се мнения и становища всякакви. Ти най-доре можеи да прецениш спрямо наличната информация с какво да започнеш и кога. Иначе еднокомпонентни пюрета има на Хипп, Семпер, Гербер, Бебивита и Сънвал. Всичките се водят хипоалергенни (или поне така пише по етикетите  Laughing), а повечето уж са и био-продукти. Чистата оризова безмлечна каша също е добър вариант за старт. Съответно можеш да си я приготвиш с подходящото за твоето дете мляко. Има няколко марки на пазара и повечето са безмлечни. Аз лично не те съветвам да започваш с плодовите пюрета защото децата много бързо свикват на сладникавия вкус и после има вероятност (макар и да не е 100 % сигурно) да ти отказва по-безвкусните храни.
Успех със захранването и дано да е безпроблемно!

# 3
  • Мнения: 33
Благодаря много.

# 4
  • Мнения: 4 358
......... Обръщам се към мамчетата които имат такива деца които пият хипоалергенни млека.Въпроса ми е как е било при вас захранването......
Захранването беше по-бавно и по-внимателно  Wink

ХА млякото заради някакъв проблем ли го пиете или само като превенция при фамилна обремененост?
Наистина е по-добре да се започне с пюре, а не със сок. Особено при вас! Може да започнеш и с чиста оризова каша - зависи как е стомахчето на детенце  Peace
Захранване на 4 месеца ми се струва малко раничко, аз бих изчакала до навършване на 5 месеца.

# 5
  • Мнения: 33
tedi b причината да минем на НАН НА и че преди 2 месеца имахме пъпчици,които се предполагаха че са от белтъка на млякото и тогава му го смених млякото по препоръка на лекар разбира се.Но пъпчиците продължават да излизат за 3-4 дни. и изчезват,което ме навява на мисълта че не е алергия от белтъка на млякото.Кожната последно каза че били хормонални пъпчиции затова 15 дни нямаме,а после 3-4 дни имаме пъпчици.Но въпреки всичко ми се иска да подходя внимателно към захранването на Кико.

# 6
  • Мнения: 4 358
......... Но въпреки всичко ми се иска да подходя внимателно към захранването на Кико.
С причина или без, наистина това е най-доброто, което можеш да направиш за детенце  Hug
Успех!  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
На 2 месеца му дадох сок, на 3 - пзлодово пюре, зеленчукови - малко преди 4, каши - малко след 4. Малко преди 6 пробвах месо, за сега - безуспешно. Фризо HA.

# 8
  • Мнения: 33
katiaABV благодаря ти за отговора.Желая ти успех с новият вкус на месото.  bouquet

# 9
  • Мнения: 33
Желая ви мами весело посрещане на коледа.Щастливи мигове с вашите близки и най-вече с нашите малки слънца.Много Smileмного  Heart Eyesмного newsm76много Kissing Heartмного Tada

# 10
  • Мнения: 508
Според мен трябва да захраниш най-рано на 4 месеца,ако можеш задръж до 5 и карай много бавно и внимателно поне в началото.Ние сме с фамилна обремененост към хранителна алергия,аз захраних на 4 месеца,защото според мен детето ми беше напълно готово за нова храна.Нищо което съм й дала не ми е отказала.Но започнах с пюрета , а не със сокове Peace

Общи условия

Активация на акаунт