ДЕПУТАТИТЕ СА СИ УВЕЛИЧИЛИ ЗАПЛАТИТЕ

  • 2 671
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 524
Д.И.Р., аз заплата няма да си определям, просто искам да живея достойно, не искам да тъна в лукс, искам да си покривам разходите. Не съпругът ми да работи по 14 часа и да моли за още работа, и пак да не можем да покриваме елементарни разходи.  Значи според теб, пенсионерите получават чудесна пенсия, достойна, за годините които са работили? Ако си мислиш, че 150 лева пенсия стигат за нещо се лъжеш. Аз, верно не разбирам, но, ако ти разбираш, ми обясни как Ирландия се измъкна от блатото. И защо нашите политици не искат да го направят.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 179
Виза, Ирландия се е присъединила към ЕС преди 35 години, ние сме от една. Само този факт е достатъчен. Безплатни уроци по история не давам.
За пенсионерите не съм казла нищо. Вчера имаше една тема за тях. Да не ги закачаме повече, а?
Дразня се, че масово хората гледат в чуждите канчета, било то депутатски, пенсионерски, на медиците, на учителите и т.н. Ако отделяха повече време да осъществят собствените си мечти и планове, нямаше да сме такава мрънкаща нация.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ха, 'що рИвете?
Когато има избори, масово българският гласоподавател е "за гъби".
Вместо да накаже с вота си тези, от които не е доволен.
Пък сега - цинично било. За нас е цинично, за тях е нормално.
Другият път отидете и гласувайте, може пък по-свестни да са управниците ни.

ТОВА Е САМАТА ИСТИНА  Peace

ОК, де, ама то остана ли за кого да се гласува? Остана ли някой дето да е докопал властта и да не се е ос...ал? А кажете кой е той да ви позлатя!

Кошничката, как 50-на лева? С 10% са си увеличили заплатите. Досега 500 лева ли са били?

# 33
  • Мнения: 524
Д.И.Р., не искам, а и не мога да споря с теб, но още веднъж се убеждавам, че ситият на гладният не вярва. Това е, с най-добри чувства.  Peace Да не забравя - весели празници.

# 34
  • София
  • Мнения: 203
 Ние сме си виновни...... ОВЦЕ........като им позволяваме - защо пък да не ни дрискат на главите, пфуууу, няма да пиша, че само се ядосвам

# 35
  • София
  • Мнения: 426
вместо да дадат на майките някой лев за празниците си увеличават заплатите  то нали много работа вършат знае те ли колко е изморително да четеш вестник и да спиш по време на работа

# 36
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Първо, България не можеш да я хванеш за кичарата и да издърпаш от блатото. Но това да кажем го покрива застраховката, че не разбираш..  Peace

Второ, няма как да са бедни депутатините, защото и ти да си на тяхното място и ти няма да си бедна...

Да ви попитам всички тук, дето се възмущавата - ако вие си определяхте заплатата, колко щяхте да си дадете? Аз ако можех бих си гласувала поне 10 000 на месец... Ма нейсе... не си я определям аз...  Wink
А ти защо мислиш, че те не биха си я направили 10 000лв newsm78 обаче нали се сещаш тогава какво би станало

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 179
Първо, България не можеш да я хванеш за кичарата и да издърпаш от блатото. Но това да кажем го покрива застраховката, че не разбираш..  Peace

Второ, няма как да са бедни депутатините, защото и ти да си на тяхното място и ти няма да си бедна...

Да ви попитам всички тук, дето се възмущавата - ако вие си определяхте заплатата, колко щяхте да си дадете? Аз ако можех бих си гласувала поне 10 000 на месец... Ма нейсе... не си я определям аз...  Wink
А ти защо мислиш, че те не биха си я направили 10 000лв newsm78 обаче нали се сещаш тогава какво би станало

Ами точно затова си гласуват толкова, че мрънкането да се ограничи в някой и друг форум... Peace

# 38
  • Мнения: 15 490
Първо, България не можеш да я хванеш за кичарата и да издърпаш от блатото. Но това да кажем го покрива застраховката, че не разбираш..  Peace

Второ, няма как да са бедни депутатините, защото и ти да си на тяхното място и ти няма да си бедна...

Да ви попитам всички тук, дето се възмущавата - ако вие си определяхте заплатата, колко щяхте да си дадете? Аз ако можех бих си гласувала поне 10 000 на месец... Ма нейсе... не си я определям аз...  Wink
А ти защо мислиш, че те не биха си я направили 10 000лв newsm78 обаче нали се сещаш тогава какво би станало

Ами точно затова си гласуват толкова, че мрънкането да се ограничи в някой и друг форум... Peace

съгласна съм, че сме като овцете и за това си ни тъпчат непрекъснато, а ние си търпиме, но какво можеме да направиме? да отидеме да стачкуваме ли? ако народа се вдигне на стачка и аз бих отишла, но едва ли някой точно по коледа ще седне да виси по цял ден пред парламента. за съжаление всеки е възмутен, но на никой не му се занемава с такива работи точно сега - явно и годпозата депутати на това разчитат

# 39
  • Мнения: 1 992
Първо, да се застраховам, че не разбирам нито от политика, нито от икономика, ама защо не вземат да си гласуват една средна, работна заплата, пък да видим тогава, ще имат ли стимул да измъкнат България от блатото. Защо да не може да са бедни? Защо пък, да са богати на фона на тази кочина, която създадоха?

Дай на бедняка власт и му гледай сеира. Затова не е добре да са бедни.

# 40
  • Мнения: 524
Първо, да се застраховам, че не разбирам нито от политика, нито от икономика, ама защо не вземат да си гласуват една средна, работна заплата, пък да видим тогава, ще имат ли стимул да измъкнат България от блатото. Защо да не може да са бедни? Защо пък, да са богати на фона на тази кочина, която създадоха?

Дай на бедняка власт и му гледай сеира. Затова не е добре да са бедни.
Че те там забогатяха и толкова им хареса, че искат още и още.

# 41
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Първо, да се застраховам, че не разбирам нито от политика, нито от икономика, ама защо не вземат да си гласуват една средна, работна заплата, пък да видим тогава, ще имат ли стимул да измъкнат България от блатото. Защо да не може да са бедни? Защо пък, да са богати на фона на тази кочина, която създадоха?

Дай на бедняка власт и му гледай сеира. Затова не е добре да са бедни.
то па като са богати хич не им гледаме сеира ooooh!

# 42
  • Мнения: 1 992
Затова, за да не забогатяват там, не би трябвало в парламента да влиза сульо и пульо. Пък да взимат колкото искат, но да нямат право да имат фирми и да участват в такива.

# 43
  • Мнения: 15 490
не ме вълнува бедни ли са или богати. колкото и пари да имат - техни са си. да си ги харчат със здраве. яд ме е, че непрекъснато апелират, че младите трябва да останат в България, а не все повече хора да емигрират, непрекъснато обясняват как работят по програми за увеличаване на раждаемостта, непрекъснато казват, че България "произвежда" едни от най-добрите лекари. Е МНОГО ВАЖНО. То тук стана добре за живеене само за малцинствата, защото те са най-облагодетелствени.

# 44
  • Мнения: 1 941
Нали се сещате, че беден депутат почти няма. Тоест 99% от тях нито живеят, нито разчитат на заплатата си като народни представители. Нито пък са забогатели от това, че са в парламента. Почти всички депутати в Народното събрание са икономисти, бизнесмени, юристи и прочие. Богати хора, които са дошли във властта за да гонят собствените си интереси. Или просто за престиж. Но, не и за да забогатяват от депутатската заплата...

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 19:41 от кошничката

Общи условия

Активация на акаунт