Границите на приличието. ВАШИТЕ!

  • 5 870
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 216
Цвети, приличието ми изисква, да се обърна към теб, ако визирам теб.

Броненосец, друго е. Форумската тълпа сме синдром.

да, точно това имах предвид. Много е грозно да се коментира хем зад гърба на някого, а с ясната мисъл, че той може да го прочете, както и много други хора.

# 16
  • Мнения: 1 503
ОК,Кейси,приличието печели newsm26.Извини ме   bouquet
 
 
 

# 17
  • Мнения: 2 032
В ''Споделете'' например е голяма радост групово да се коментират........ Но това е по-скоро женска простотия.
Казал хърбелът на щърбела.......

Лиске, питай конкретно, да ти отговоря. За добри обноски ли говорим? В реалния живот или във форума?

В реалния живот, отвъд границите на приличието ми са дребнички неща като (не се сепкайте, това е от -найсетте години живот на острова):

- да повишаваш глас на обществени места;
- да се пререждаш;
- да не държиш на някой вратата;
- след гости, да не се обадиш/пуснеш мейл или даже картичка да благодариш;
- да одумваш и клюкариш;
- да се правиш на Андрешко;
- да не изслушваш;
и подобни.

Във форума, отвъд границите на приличието ми идват:

- махленските пререкания;
- повтарянето на мнение по определена тема по много пъти;
- крещене, пискане и съскане;
- думи като по-горната употреба на "малоумни" и подобни;
- вулгарни аватари и подписи;
и подобни.

Даже май и на въпроса ти не отговорих, защото не го разбрах напълно.

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 00:56 от Алиса

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Нямам граници на приличие! Никакви!
Никога и никак не са ме интересували обществените норми и поведенческо- очакващите настроения  Thinking. Не се вълнувам какво е прилично! С други думи- и-з-о-б-щ-о  н-е м-е е -е-н-я за границите на приличието! Никога не съм се вълнувала и няма да се развълнувам.
Надявам се все така нищо да не ме шокира и да живея с отворени очи! Амин Laughing!

# 19
  • Мнения: 2 032
Катюша, ти за какво говориш всъщност.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Катюша, ти за какво говориш всъщност.

Хубава работа! Съвсем по темата говоря-обобщено. Наистина не ме кефи да има и не спазвам граници никакви. На приличието най-малко.

# 21
  • Мнения: 2 353
  Ако не съм наранила и не съм вкарала някой в тъга, значи не съм престъпила граница. Останалото е низ от възможности да си правиш разни работички твои готини.

# 22
  • Мнения: 1 216
В ''Споделете'' например е голяма радост групово да се коментират........ Но това е по-скоро женска простотия.
Казал хърбелът на щърбела.......

О, ето вече някои започнаха да се разпознават  Grinning и като няма как да отговориш, минаваш в нападки.   

# 23
  • Мнения: 3 367
Личните ми граници на приличие са доста тесни ,т.е редица (дълга) неща ми се струват нередни, неприлични и им се дразня гласно или не (вкл.,но не само пушене сред непушачи без позволение,хвърляне на хартийки по земята,бой връз съседското дете защото обидило моето, тръскане на покривка през балкона, задминаване без мигач, необаждане на близки по празници и пр) ; границите са въпрос на възпитание за мен,не се раждаме с тях,учим ги..

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 04:12 от anette1104

# 24
  • Мнения: 1 080
Когато има възможност да обидя някого си поставям граници .Много е лошо обаче ,че голяма част от хората нямат такава граница , а размити представи за морал и ценност .Които използват по- скоро за да скрият липсата на изградени собствени такива .И главно за да заклеймяват нещо ,което извън обхвата на разбирането им .Пример - някой ми прави забележка за вида на темата ,след това този някой си слага абсурден аватар .Някой ми прави забележка за запетайка ,после на него му липсват три .В опитите си да изпъкнат подобно на свински тестис  ,някои хора минават всякакви граници .

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 08:17 от catch

# 25
  • Мнения: 6 029
Границите са неясни. Винаги. Защото зависят от конкретния случай, човек и т.н.

# 26
  • Мнения: 4 585
Границите са отгоре, отдолу, вляво и в дясно.
Отпред също, и вного важно - отзад.

# 27
  • Мнения: 1 028
Гледах,четох пак не видях къде са тез граници,а уж ССФ трябва да ги знае  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 491
Въпрос: граници преди или след употреба на алкохол Mr. Green
Щото моите алкохола ги разширява Mr. Green

А в действителност, моите са малко размазани, не ясно очертани, защото със всяка ситуация могат да се променят. Много често без да искам ги пресичам, ама и без това очертанията са им размити и ако е тъмно и не се вижда... Crazy, пък и нали не ми пука особено от хорското мнение Sunglasses
Тези граници човек не си ли ги създава заради околните newsm78
Все си викам, че няма да псувам в офиса като се ядосам нещо, ама...Embarassed

# 29
Границите на приличието ми са докато не ми се изчерпа търпението!
А по принцип избягвам да се събличам на обществени места, да псувам и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт