детето ми се бие в детската градина,някой има ли такъв проблем?

  • 5 299
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 272
И ние сме с такъв проблем, по точно бяхме. Много строгост в разговорите ни помогна. И аз се чудех къде се крие причината.
Нашата вина беше,че имаме бебе и за да не се чувства каката изолирана се стараехме да и обръщаме повече внимание. Част от проблема беше,че разбрах твърде късно, госпожите ни са под всякаква критика, оставят децата да се оправят сами , никаква кумуникация между тях и родителите. аз разбрах от другите деца Shocked

# 16
Здравейте аз също имам такъв проблем с тази разлика че ние не ходим на градина.Моят син е на 2 годинки и е голям побойник.От него лъха агресия,не може да говори но разбира всичко мисля да го пускам на ясла но се притеснявам за другите деца.Моля за съвет!БЛАГОДАРЯ предварително.    

# 17
  • Мнения: 14 654
Щом разбира всичко, значи ще разбере, когато явно си недоволна от постъпката му. Може да му кажеш, че не искаш детето ти да бъде хулиган, а като бие се държи точно така. Като удари - отдели го от играта и го сложи да седи наказан на пейката до теб и да не играе. Измисли му занимания, които ще го развличат и успокояват- да рисувате заедно, да правите фигурки от пластелин, да изрязвате- такива пипкави неща. Играйте куклен театър как едната играчка ударила другата и тя заплакала, после лошата играчка отива да се извини и всички стават приятели и играят заедно.

# 18
  • Мнения: 23
Утре ни е коледното парти в детската, много се вълнувам по две при4ини- първо тържество с у4астието на Илиянка и среща с майките на другите деца........ще видим дали ще се оплакват

# 19
Здравейте! Ние имаме подобен проблем, само че моят син хапе. В началото като тръгна на градина госпожите казваха, че е много спокоен и не е агресивен. Една вечер като се прибра установих, че е ухапан на две места - на китката и на рамото, като това на рамото беше с кръвоизлив. Няколко дни след това госпожите ме предупредиха да говоря с него, защото бил ухапал едно дете - оказа се че същото дете го е ухапало и него, но никой не е видял кой е започнал и защо. След около седмица пак беше ухапал друго дете. Миналата седмица се върна ухапан отново на гърба и отново с кръвоизлив. Пак никой не знаеше нищо. Всяка сутрин като му казвам довиждане той ми отговаря - Довиждане, днес ще бъда послушен и няма да хапя никого. А като се взимаме ме казва - днес бях добър и не съм хапал. Всеки ден говорим за това. Лошото е, че той никога не казва на госпожите, ако някой го удари или му направи нещо. Не плаче, не вика и все едно, че не е станало нищо. А като го питам кой го е ухапал ми казва, че не знае и не е станало кой знае какво. Притеснявам се, когато е ухапан или надран, но се притеснявам и когато той е ухапал някого. Знам колко е неприятно и се надявам, че с много търпение и разговори ще успеем да го преодолеем.

# 20
БЛАГОДАРЯ ви всичките тези неща сме ги правили но не помагат той също хапе най много посяга на батко си беше го ухапал до кръв просто защото му е вземал телефона,надявам се по скоро тази агресия да изчезне. ПОЖЕЛАВАМ ГО НА ВСИЧКИ С ТОЗИ ПРОБЛЕМ

# 21
Последният аргумент, който използвах и засега работи, е следният - казах му, че когато го хапят него на мен ми става много тъжно и ми се плаче, но и че когато той хапе пак ми става тъжно. Поне засега става. Не знам колко е правилно и колко не, но той се натъжава, когато не се чувствам добре и се старае да не прави неща, които ме натъжават.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 472
Последният аргумент, който използвах и засега работи, е следният - казах му, че когато го хапят него на мен ми става много тъжно и ми се плаче, но и че когато той хапе пак ми става тъжно. Поне засега става. Не знам колко е правилно и колко не, но той се натъжава, когато не се чувствам добре и се старае да не прави неща, които ме натъжават.

astika, съжалявам че ти го казвам но госпожите ви нещо не ги бива.  След като няколко пъти не са забелязали какво става и не могат да се справят. Затова децата гледат да се оправят сами.
Моят звяр като тръгна на градина и си хапеше от вкъщи.
Госпожите са и казали нещо и са я отучили!

# 23
  • Мнения: 984
Децата между 2 и5 години, които се бият с другите редовно винаги си намират причина да го правят. По този начин се утвърждават сред множеството като индивиди. Формират собствена личност на базата на успехите /набитите деца/.
Децата, които не се бият намират други начини да се утвърждават.
Желанието и стремежът към самодоказване и порсонализиране е естествено.

Биещите се деца имат нужда от други ЕФИКАСНИ примери за справяне и утвърждаване. В най-общия случай разбира се. Трябва да се изключи агресивния пример у дома или в близката среда.

Набитите деца, тези, които са отритнати или обект на агресия от другите постоянно имат нужда от промяна на средата, от визуални примери за справяне със ситуацията. Повечето от тези деца имат проблем не само с адаптацията, но и с формирането на собствена позиция и  за това не са желани партньори в игрите.

# 24
  • Мнения: 23
мисля,4е по4ти вси4ки минават през такъв период, не го казвам за успокоение, не и за оправдание,4е моето дете посяга на други, просто си е така. не знам как ще реагирам когато набитото дете ще е моето, но аз днес (на коледното парти,когато ще видя родителите на удареното дете) ще им се извиня,май е задължително.  да се надявам за нас този проблем да е за кратко

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
nas4e, не трябва да търсиш вината у другите деца които уж предизвикват детето ти. Значи си съгласна да ги бие щом го дразнят така ли е? Това мислене не ми допада. Не можеш да оставиш детето ти да е агресивно. И като сте му говорли и виждаш, че ефект няма вземи други мерки, но щом не правиш нищо друго значи си съгласна да се бие. А ако набитото дете е твое ?
В групата на дъщеря ми едно дете така биеше наред всички. Говорих с майката да вземе мерки познаваме се лично,  но тя ми отговори същото като теб -( сигурно я дразнят за да бие) нищо не  направи по въпроса. Детето след около седмица плачело в къщи, че децата не искали да играят с него. Защо ли?
Дано пробема ви да отмине бързо с ваша помощ.

# 26
  • Мнения: 23
ivben,ама аз не съм се съгласила с това, виж по-нагоре какво съм писала,пък и темата съм я пуснала да разбера другите майки как са се справили с проблема,ако са имали такъв разбира се

# 27
  • Мнения: 48
В първия ти пост ми направи впечатление какво мисли по въпроса твоят съпруг.С превъзпитанието започни от него!

Общи условия

Активация на акаунт