Кой ще участва в написването на книжка с благотворителна цел?

  • 8 382
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 907
Така харесва ли ви заглавието? По същество, без увъртания.  Grinning

Мислих и по предложението на Еди. Аз съм за затворен текст. Ще си направим работна група от тези, които са сериозни и всякакви "чернови и ръкописи" да се скрият дълбоко. Даже не съм много сигурна дали да го правим чрез форума или да си комуникираме директно, евтл и чрез Skype. Т.е. нищо да не остава по сайтове. Това ще е copyright-ван труд и ще се продава, затова. При еБоок-а има възможност да се изтърве и някой да го публикува, та еБоока трябва да се появи чак след като разпродадем по-голяма част от hardcopy-тaтa. Но това ще доуточним малко по-малко.

Gioia можеш да се сработиш с Лени  Mr. Green или пък с Феиам (що мисля че тя е филолог по образование, даже български  newsm78).
Аз също мисля да си привикам съавтор  Blush.
Босилек, какво и е на Словакия - много интересно даже като изт. европ. страна, влязла преди нас в ЕС. Давай идеите. Hug

# 31
  • Мнения: 1 909
Само аз ли не схващам още какво ще се пише в тази книга? Rolling Eyes С удоволствие бих участвала, стига да разбера каква ще е точно темата и идеята

# 32
  • Мнения: 907
Само аз ли не схващам още какво ще се пише в тази книга? Rolling Eyes С удоволствие бих участвала, стига да разбера каква ще е точно темата и идеята

Аз лично смятам да пиша за манталитета на швейцарците, за порядки, начина на живот, възгледи. Нали знаеш "За Япония като за Япония" на М.Семов? Представи си всеки да напише една глава от тази книга но за мястото където живee (може и само за градчето да е). Можеш даже да използваш и нещо (или по тема), което си писала тук, редактирано малко или много.
Като дойдох при вас в Прованса  Grinning, четох една книжка специално за Прованса от една немска поредица "Упътване за ползване на ... Прованса" (преведено буквално) има и за мн. други места (БГ нямат - ето и тук има поле за изява  Thinking). Много увлекателно беше написано за разни аспекти - какво си говорят провансалците на маса, какво готвят, как празнуват, училище, образ. система през погледа на авторката - германкa, пренесла се да живee там със семейството. От същата поредица четох на един германец, женен за испанка, за Испания. Написано е така все едно някой ти го разказва в момента. Не претеницозно, но увлекателно.

OFF От същата поредица има обаче книжка от българин за Индия (http://www.amazon.de/Gebrauchsanweisung-f%C3%BCr-Indien-Ilija-Tr … now/dp/3492275524).

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 12:33 от MegiX

# 33
меги, аз викам да не даваШ пов4е примери за да не стане масово копиране на стил и съдържание (дори и несъзнателно)
пове4ето подобни неЩа, които 4ета в нета, ми се струват доста глупаво_наивни (от сорта на пристигнах на летиЩето, много беШе голямо с много хора и големи реклами .... Grinning)
дайте вЕрно да размърдаме гънките за неЩо стойостно и най_ве4е оригинално и ли4но (това е доста трудно)

# 34
  • Мнения: 907
пове4ето подобни неЩа, които 4ета в нета, ми се струват доста глупаво_наивни (от сорта на пристигнах на летиЩето, много беШе голямо с много хора и големи реклами .... Grinning)
дайте вЕрно да размърдаме гънките за неЩо стойостно и най_ве4е оригинално и ли4но (това е доста трудно)

А не, сакън, без простотии  Embarassed. Примерите, които давам са стилно написани от професионалисти.
Няма да се плюе нито по БГ, нито по страните, съвсем аналитичен подход се иска  Stop.
Също, всеки може да си има собствен стил - това ще е сборник все пак и разните стилове са даже желателни.

# 35
  • Мнения: 927
Пуснах линк в арабската тема и се надявам да измислим нещо.
Някой писа ли на Мамма?
Дано излезе нещо наистина стойностно! Меги,  Hug  Hug

# 36
  • Мнения: 907
Я да видим какво се получи досега:

- simplyaven Канада
- MegiX - Швейцария
- VanillaSky - Швейцария (Америка)
- Lennie, gioia - Италия
- Joel - Дания, Швеция
- Калинка - Холандия
- *Iman* - отговаря за арабския свят  Grinning
- dtti - Сирия
- Шомон, Rotsa, chumbi - Франция (Париж/Прованс)
- bosilek - Словакия
- LaDolce - търси гл. автор за Австрия
- Didi3 - USA

+-10 есета  Grinning

*Iman*, не, още не съм писала на Мама. Какво да и пиша, трябва да измислим какво искаме.  newsm78

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 22:08 от MegiX

# 37
  • Мнения: 141
MegiX, бих се включила.

Макар и да имам скромен опит в Швейцария, (от три години живея тук със семейството си) бих пробвала. Ако ми хареса или по скоро ако есето се одобри, може да пробвам с още едно и за Америка.

Поздрави!

# 38
  • Мнения: X
мота ми се заглавие в духа на Даръл : "Моето семейство и други животни"

напр "Местните и други луди"
да има малко хумор още на корицата викам аз

а и май ще трябва да търсим коректор - все пак не сме професионалисти, ще имаме граматични и стилистични грешки
даже май се сещам за една мацка, ако няма други предложения

# 39
  • Мнения: 907
MegiX, бих се включила.

Макар и да имам скромен опит в Швейцария, (от три години живея тук със семейството си) бих пробвала. Ако ми хареса или по скоро ако есето се одобри, може да пробвам с още едно и за Америка.

Hе искаш ли първо за Америка, че там си нямаме никого засега? Иначе трябва да се разберем кой какво ще пише да не се повтаряме.

мота ми се заглавие в духа на Даръл : "Моето семейство и други животни"

напр "Местните и други луди"
да има малко хумор още на корицата викам аз

а и май ще трябва да търсим коректор - все пак не сме професионалисти, ще имаме граматични и стилистични грешки
даже май се сещам за една мацка, ако няма други предложения

А, заглавието трябва да грабва окото, да  Flutter. Ще го измислим дотогава - виж затова и отворен конкурс можем да направим. Коректор непременно, може и 2  Grinning. От форума ли е?

# 40
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Нали ще имаме време за написването ( достатъчно хем да дойде музата, хем да седнем зад компютъра)?

# 41
  • Мнения: 907
Не се безпокой, тези неща не стават от днес за утре. Ние тепърва бистрим тук идеите.
Даже критичният брой не се е събрал още, според мен. Малко сме все още.

# 42
  • Мнения: 6 167
Joel, харесва ми идеята за всякакво весело подобие , различаващо се от " Светът през погледа на емигранта" или " Една жена на 33 в чужбина"  Laughing И няма нужда да се пише от гледна то1ка на каквато и да е компентенция за страната.  По-интересно ми е не представянето на страните ( няма да е лично), а представянето на жените в различни реалности, събиращи се на подобно място ( форум например). В кратки форми. 

Ако приемем, че във всяко есе ще има обща спирка - сядането пред форума, пиенето на кафе сутрин ( пред компютъра), воденето на детето на детска, можем да свържем есетата в една обща идея., като най-лесно ми идва "ЕДин ден ... " но може и да е друго, например "Днес ще имаме гости италианци" ( напр.)  Не знам дали се разбира какво се опитвам да обясня.


# 43
  • Мнения: 907
като най-лесно ми идва "ЕДин ден ... " но може и да е друго, например "Днес ще имаме гости италианци" ( напр.)  Не знам дали се разбира какво се опитвам да обясня.


А като кажеш "един ден ..." и ме побиват тръпки. Представям си го от сорта на "Станах, нахлузих чехлите, отидох до тоалетната, пуснах водата, пих кафе и седнах пред компютъра да питам във форума къде има бг сирене, че това дето мама ми донесе от БГ свърши. А тук има в Лидл, но не е същото, а е и много скъпо. Трябва ми за баница, защото мъжът ми обича, но само ако аз му я правя, мама като прави яде само да не я обиди. А тя много се обижда, защото не разбира какво говорим и си мисли, че е за нея."  Stop
 
Не очаквам точно от теб такива неща    bouquet , но да си кажа все пак.

Виж "чакаме гости италианци" звучи по-интригуващо, особено ако е някак стилизирано - в смисъл правиш връзка с общоприетите неща - прието ли е да се носи букет на домакинята, закъсняват ли и пр.

За мен е някак по-лесно да пиша по принцип базирано на 16г., факти и лични случки. А и по-скоро мисля да пиша за младините, та не знам защо фиксираш 30-40г.  Rolling Eyes
Светът през погледа на бг емигрантка ще е същността на книгата, но не е нужно да е в заглавието, скучно е.


Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 16:09 от MegiX

# 44
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Чудесна идея момичета , даже се чудех как не го е направил някой все още .
Да се синтезират темите , да се сведат историите до едно главно действащо лице ...и ето ти роман .Simple Smile
Аз съм в БГ , нямам никаква връзка с Арабския свят , освен емоционална , но си допаднахме с момичетата в темата и останах при тях . Всеки ден препрочитам постовете и неволно правя паралел между тяхното ежедневие и моето - мисля , че книжката ще бъде интересна точно с това .
"Моят свят , твоят свят- ти и аз " - заглавие или тема за писане в тази посока би ме провокирало .
Ако смятате , че като контрапункт на чужбинските истории , една БГ история , на "европейка" от село , ще  намери своето място - насреща съм . Ще разшавам сивите клетки през зимната ваканция .То и без това работя като учител за чест и слава - още малко няма да ми е излишна Simple Smile
Чакам избистряне на идеята .

Общи условия

Активация на акаунт