смукане на пръсти проблем ли е?

  • 4 698
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 745
онзи ден това разизкваха в Часът на мама.имаше специалист,който обясни,че е много вредно това.проблем със захапката се получавал.най-добрия съвет беше да се слагат ръкавички.ама те много не помагат.като си лапаме пръстите,едни ръкавички ли ще не спрат?гледам да го забавлявам та да забрави да си лапа пръстите.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 722
Дияна беше започнала да захапва палец... и прибягнах до услугата на биберон залъгалка.

# 17
  • Мнения: 2 000
Митко никога не си е смукал пръстите. Пламен имаше един период в който като заспиваше и си смучеше палеца. Това беше до към първата му година. След това сам се отказа без да сме правили нищо. Според мен 4-месечно бебе трудно ще можеш да го откажеш, а и то сега като започнат да му никнат зъбките постоянно ще си дъвче и смуче пръстите.

# 18
  • Мнения: 581
Сапун под ноктите ми изглежда много вредно за бебе на четири месеца - това е химия. Аз още пырвите дни му давах биберон и той от непрекыснато смучене на палец, напылно го забрави и замени с бибата. Проблема с палеца е, че натиска горният венец навын и по-кысно може да се получи изкривяване. Попитай детски стоматолог - той може да ти каже по-точно. Спомням си обаче, че до една вызраст не е толкова страшно, защото настыпва самокорекция. Поне с биберон не е страшно и до 3г, защото след това челюста сама се оправя. Ако го прави заради зыбоникнене - дай и залыгалка да гризе.

# 19
  • Мнения: 72
моята девойка все още си смуче палеца когато дойде време за сън,така заспива!От петия месец та да сега - тя биберон не искаше от бебе,но сега с този палец не знам какво ще правим!Четох тук за някакво лекарство Даум Ексол мисля че беше,което е за отказване от палеца и биберона,та мисля след нова година да го купя пък да видим какво ще излезе! Confused

# 20
  • Мнения: 2 131
Още в началото прецених, че по-малкото зло е биберонът-залъгалка, отколкото смукането на палеца. Първо Алекс не го искаше, но определено казвам, че го научих. Накупих един куп анатомични биби, но той прие само най-обикновените на Камера. Сега като му изкарах анатомичните да си играе с тях, той пър реши, че ще ги цока. Бебешка работа Grinning. В един момент бибата мога да я махна, е, ще има катаклизми сигурно. Но пръстчето не мога да махна.
А този съвет със сапуна  Shocked Алекс веднъж понеже е много щурав си пийна малко сапунена вода от коритото и след това на вечеря си повърна абсолютно всичкото мляко. Така че според мен не рискувай с подобни методи.

# 21
  • Мнения: 4 406
не е проблем, синът ми започна да си смуче палеца на 3 месеца и продължи почти 3 години. няма крива захапка, нито криви зъби.

# 22
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
а как да ги отучим? или сами си се отказват  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 17 591
Остави детето на мира. Ще спре, когато вече няма нужда от това.

# 24
  • Мнения: 357
Толкова обича да си смуче ръцете, та чак гърдата ми избутва понякога , за да ги лапне. Опитвам биба, ама му се повръща от нея  Rolling Eyes има една пластмасова играчка, която му давам да я лигави, но това много малко го забавлява и веднага лапва ръцете пак ... аз махам, той слага и така си играем с часове  Shocked

# 25
  • Мнения: 1 919
а как да ги отучим? или сами си се отказват  Rolling Eyes

и аз се чудя?

# 26
  • Мнения: 1 800
В период от два месеца сина ми си смучеше,не само пръстите, но и целите юмручета буташе в устата. От само себе си отмина този период. До тогава отказваше залъгалка, но след това си я търсеше. Явно го мъчеха венците.

# 27
  • Мнения: 135

Има проблем - изкривяват се зъбите, както и с бибероната, ама как да я отуча не знам   Crossing Arms
[/quote] аз мисля че това не е верно моята сестра си смучеше палеца до голяма а има зъби наредени като по конец.

# 28
  • Мнения: 864
И моята мома 2 месеца си смучеше палеца,а биберона го плюеше.
После от само себе си престана.
Не съм правила абсолютно нищо за да я отуча.

# 29
  • Мнения: 83
И ние сме със същия проблем, но само с десния палец. При нас обаче основно го смуче през ноща когато биберона и падне от устата. За да не го смуче нощем и слагах малко бинт и го залепвах с антибактериален лейкопласт. Сега сме на година и месец и я наблюдавам, че вече почти не го смуче даже няколко вечери не съм и слагала бинт. Не знам дали това е решение, но друго не помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт