Има ли някой познати в Комисия за защита на потребителя

  • 2 159
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Всеки месец си късам нервите с Техем, но вече не издържам  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Апартамента ми се отоплява от камина, всички радиатори в къщи са отрязани и от фирмата Техем - това е удостоверено с протокол.
При това положение лятото получих сметка за доплащане 130лв.
На запитването ми за кой точно отоплителен уред ми се начислява тази сметка още нямам официален отговор. Но неофициално сумата е почти поравно за топла вода / за която да речем има основание/ и за общо потребление в сградата.
В сградата както се досещате няма нито един радиатор в общите части.
Този месец получих сметка от 82 лв. След като отново обърнах внимание на въпросната фирма, че на практика използвам само топла вода като услуги сумата пак беше разделена - 40лв за топла вода и останалото за лирата в банята и общи части. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Айде бе - е то като за една лира ще плащам 40 лв на месец де ще му излезе края.
Та на финала ако някой съвсем случайно работи във въпросната комисия или има връзки там ще очаквам с нетърпение да ми драсне на лични  bouquet

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лени, недей да беснееш ми си направи елементарна сметка .. 2+2 е равно на 4

Съвсем наскоро, любезни лосове - съседи, са подали молба до Топлофикация, че понеше повече от 2/3 от живеещите във входа не ползват ТЕЦ е нецелесъобразно да сме им клиенти.
Е, ОК. Дойдоха и отрязаха всичко.
Обаче, само от преносната мрежа (разбирай тръбите), жилището се затопляше поне с 2 градуса. Които сега пак ще си ги компенсираме, само че отоплени с ток и неясно дали само за 40лв./месечно...
Целия вход е като пещера. Навсякъде само студ.
Ама кой да мисли...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Познати нямам,но един два пъти им писах жалба и ми се обаждаха,че са проверявали.
Ето ти сайта
http://www.kzp.bg/

# 3
  • Мнения: 7 263
Шани то докато само беснея добре. Направо вече почвам да се замислям за по-агресивни изяви. Басиии ние ли сме най-големите тикви на тоя свят бе.
С два климатика и камина да им плащам тия пари. Не ми е за парите, а за принципа. Днес искат 40 лв /хубаво/ ама по таз логика утре ще вдигнат мизата на 400. И тогава ли ще плащам.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Глухарче - благодаря ти за линка, ще се пробвам да пусна една жалба, но не разчитам на успех при случайно изпратена жалба. Като във всяка уважаваща себе си държавна институция не бутне ли някой едно рамце не чакай резултат.

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 563
Лени, вчера бях в КЗП - Пловдив и на видно място имаше съобщение, че жалби за парно се подават към "Топлофикация" или фирмата за топлинно счетоводство, с копие до министерство на енергетиката и ... (последното ми се губи). С две думи - да не ги занимаваме.

# 5
  • Мнения: 7 263
Ми чудничко - овцата се оплаква на вълка разбираш ли?!
Как може да няма един орган, който да решава подобни спорове?
gargamela направо ме разби, но ти благодаря за инфото де поне ще съм подготвена за поредната е*-ня

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Явно на тези от топлофикация не им пука от никой,а и никой не застава срещу тях.Колко дела се водиха,почти всеки ден има репортажи по телевизията и хиляди подадени жалби,а резултат нъц.Тея да не са държава в държавата бре,толкова ли са недосегаеми.Толкова ли няма орган,който да се занимае с тях.

# 7
  • Мнения: 794
Няма органи...  Twisted Evil  Twisted Evil само членове  #Cussing out

Битката е предварително загубена..   Crazy

Лятото имахе вземане- даване с тях... да не ви разказвам каква лудница от изнервени хора е на касите  ooooh!


# 8
  • Мнения: 3 537
Лени, и ние сме в същото положение, махнати са ни радиаторите , отопляваме са на ток.До миналата година добре искаха някаква такса по 1,20 лв на година незнам защо...а изведнъж тази година -доплащане 160 лв за две тръби които ми топлят банята/не е лира/, ходих до фирмата за електроразпределение и ми казаха,че нищо не могли да направят, не било тяхна работа,нямало смисъл от жалба.С две думи- не ползваш услугите им - цакаш на кофата за боклук за сметка на комшийте примерно, ползваш - цакаш по-малко"уж". Тъпо е ,да задължават така хората.
Обясниха ми и, че ако искам на следващата година да ми е по-малко сметката да си купя изолационен материал и да изолирам тръбите да отдавали по-малко топлина, да им се обадя да дойдат и да видат дали добре е изолирано и залепено и да засекат за следващата година. #2gunfire .
И аз си късам нервите със тези бюрократщини и...то те не са виновни, виновни са тези от горе дето измислиха това.Даже се бях нахъсала да пиша и по министри, ама няма да ми обърнат внимание то е ясно.

# 9
  • Мнения: 7 263
Да същото сме решили и ние ще облечем тъпата лира в банята в Гипсокартон и без това загрозява банята и ще си сложим от тези електрическите. Но съм сигурна че пак ще ни измислят за какво да се хванат. Наистина са недосегаеми - писахме жалби и вопреки това не им пука. Но и как да им пука ти се оплакваш на тях срещу тях - такова чудо няма никъде newsm78 #Crazy #Crazy
Кой да вземе отношение, като ако реши жалбата ни трябва ад се лиши от някой лев, и ако се реши една в тази посока ще завалят милиони такива жалби.
Не е истина - много побеснях, вместо да дам тези пари за някаква дорба кауза ще ги дававм на тези ненаяли се хрантутници............... аман.........

# 10
  • Мнения: 3 537
За съжаление е така.
Освен да се вдигнат всички недоволни хора и да спрат да им плащат сметките-друго разрешение не виждам....но кофтито е ,че ние българите не сме много единни...щото ако бяха някои цигани до сега фамилийте да им бяха разгонили чак на министрите...но ...винаги има едно но....
И аз плащам, какво да правя , защото ако не платя догодина още толкова като ми дойде сметка по-зле за мен и ще се чудя от къде пари да търся Rolling Eyes ....въпреки, че имам познати които с години не са плащали и не им дреме.....,но аз предпочитам на мен да ми дреме, защото ако решат си има начини да ти вземат и въздуха който дишаш.Това е положението за съжаление.  newsm11

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Lennyh - колко апартаменти от входа ви не ползват ТЕЦ-а?

# 12
  • Мнения: 3 707
Отрежете тръбите.
Топлофикация е монополист, гадно или не няма мърдане.

# 13
  • Мнения: 300
Лени, недей да беснееш ми си направи елементарна сметка .. 2+2 е равно на 4

Съвсем наскоро, любезни лосове - съседи, са подали молба до Топлофикация, че понеше повече от 2/3 от живеещите във входа не ползват ТЕЦ е нецелесъобразно да сме им клиенти.
Е, ОК. Дойдоха и отрязаха всичко.
Обаче, само от преносната мрежа (разбирай тръбите), жилището се затопляше поне с 2 градуса. Които сега пак ще си ги компенсираме, само че отоплени с ток и неясно дали само за 40лв./месечно...
Целия вход е като пещера. Навсякъде само студ.
Ама кой да мисли...

Това е илюзия. Вече трета зима съм във вход със спряно изцяло парно, няма и в тръбите. Няма разлика в топленето - при спряно отопление задържа горе-долу пак същата температура като преди. Само дето обикновено не го спирам отоплението и с климатика ми излиза няколко пъти по-евтино от преди. Голям кеф че се отървах. Само дето продължават да ме дерат по 70-80 лв месечно за топла вода, но няма да се занимавам сега да слагам бойлер. Майната им.

# 14
  • Мнения: 10 563
Преди няколко седмици се запознах с човек, който работи в КЗП.
Специално го попитах за Топлофикация. каза ми, че избягвали да се занимават с тях, защото си имало Държ. Комисия за енергийно регулиране и топлофикация била в нейните контролни правомощия.

Общи условия

Активация на акаунт