Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • софия

1 Август

smile3504 steis -  30г. -  втора бременност,София

smile3504 Sa  - 31г. -  втора бременност,Пловдив

smile3504  morska_feq  -  22г. -  първа бременност 

smile3504ver4eto32 - 32г. - втора бременност

smile3504meranda- 28г.-първа бременност,София

2 Август

smile3504 Martini mama -   втора бременност,Germany

smile3504 Black Eyed  - 24г. - първа бременност,Варна

3 Август

smile3504 Tsurco  - втора бременност,София

smile3504 dessyy - 28г. - втора бременност,София

4 Август

5 Август

smile3504 milena4ko -  първа бременност

smile3504 smg -30г.-втора бременност,София

6 Август

7 Август

smile3504 zvezdi4ka_12 - 21г. -първа бременност,Разград

smile3504 mama galka23-  24г.- втора бременност,Пловдив

smile3504koteto55 -26г.-първа бременност,София

8 Август

smile3504 Rossy32 - 32г. -  първа бременност,Italy

smile3504 Lady_sss-  27г първа бременност                                                         

smile3504 valeni - 29г. -  втора бременност,Благоевград

9 Август

smile3504 Havga -  31г.- първа бременност

10 Август

smile3504 Cveti_Ivanova - 27г. -втора бременност,Своге 

smile3504 naftata - 27г.- втора бременност,Своге

11 Август

smile3504malkabubi - София

smile3504 deizy13 -  първа бременност

smile3504оливия- първа бременност,Варна

12 Август

smile3504  tsvetelinka - 26г.- втора бременност,GR

13 Август

smile3504 olga

14 Август

smile3504 graciana  - 23г.  първа бременност,София   

smile3504 linab - 26г- първа бременност   

smile3504 Beba Bebeshka - София

15 Август

smile3504 barabar  - 26г.- първа бременност

16 Август

smile3504stelliana - първа бременност

smile3504Kaliche - втора бременност,София

17 Август

smile3504  меви- втора бременност

18 Август

smile3504  Feb - 27г.-първа бременност,Варна

19 Август

smile3504 Poppi  - 30г. -първа бременност

smile3504 didi-2  -  27г.-първа бременност,София 

20 Август

21 Август

smile3504  ioli - 28г.-първа бременност,София

smile3504gabi32 - втора бременност,София

22 Август

23 Август

smile3504Котката Марта - 26г.- първа бременност,София

24 Август

smile3504бланш - втора бременност,София

smile3504bobito81 - 26г.- първа бременност

smile3504kleopatra_r-28г.-втора бременност,Варна

25 Август

26 Август
                                                                         smile3504 vodica  - втора бременност,София       

27 Август

smile3504Иренка - 25г.,втора бременност

28 Август

29 Август

30 Август

31 Август

smile3504Steli_Meli - 28г.,втора бременност,Елхово

нашето албумче
                                                                                               потребител-augustinki2008
                                                                                               парола-2008

Старата ни тема
   pacifierХайде августинки споделете кой ще има догодина-август мъничко човече

Полезни линкове
  pacifier Календар на бременноста по седмици
  pacifier Размери на бебето по седмици
  pacifier Прегледи и изследвания по време на бременноста
  pacifier Генетични изследвания.Биохимичен скрининг
  pacifier Билки и бременност
  pacifier Напълняване по време на бременност
  pacifier Снимки от ултразвук през различни седмици на бременноста      
  pacifier Оплаквания по време на бременноста  
  pacifier Полезни връзки
  pacifier Полезна информация
  pacifier Секс и бременност
  pacifierРазвитие по триместри

НОИ и бременност
  pacifierПрава на бъдещата майка
  pacifierОбещетение за бременност и раждане
  pacifierНОИ и обещетения за майчинство

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 19:01 от dessyy

# 1
hubavo 4e ve4e ima nova tema Simple Smile.Uspe6en den na vsi4ki bade6ti mami

# 2
Ехооо, хайде на новата темичка, поздрав за Деската Hug, чудесна си Heart Eyes
Лек ден от мен засега, ще се включа по-късно да видя набъбналото ни списъче Heart Eyes

# 3
пу да се запиша

# 4
Ето ме и мен! Написах и в старата да знаят за новата темичка!

# 5
Утре ще ходя на доктор да ми направят първата снимка на бебето ми и в петък ще я публикувам в албумчето. Много е приятно че има хора които се грижат за всички тези подробности w site-a Simple Smile

# 6
  • Бургас
Да се запиша и аз, много ни е хубава темичката
Ако може да ме пишете за 19ти август (по калкулатора на бг-мама) после ако има промени ще кажа Simple Smile

# 7
Морска Фея, за гаденето на мен много ми помагаше сок от лимон. Ходех си с един изцеден сок и само го ближех. Друго - дишах като алигатор... ох толкова е индивидуално, дано бързо спре да ти е гадно

# 8
Сок прясно изцеден така ли?

# 9
Здравейте и от мен! И аз се присъединявам към вас!Казвам се Йоана, на 21г. От около половин месец знам радостната новина, че ще ставам мама! Вълнението е огромно!!! Терминът ми е на 07. август. Ох, колко време има дотогава ... Да се надяваме, че всичко ще бъде наред! И на вас пожелавам същото и лека бременност!

# 10
Мисля, че имам лимони ще пробвам веднага мерси мн евджени

# 11
Сок прясно изцеден така ли?

да или просто си отржи лимончето и го ближи. На мен много ми помагаше, дано и на теб

# 12
Честито звездичка 12 лека бременност и мн кротък бебчо догодина през август!!!
Евджени  искрено се нядявам лимончето да помага защото не искам да видя повече солети и на снимка  Sick

# 13
Нападнах вече едно лимонче ще видим какво ще стане

# 14
  • софия
Момичета,дано ви харесва темата.За първи път пускам и май не е толкова лесно LaughingКажете какво да си добавиме,като полезни линкове,като информация за нас???Аз още я оформям,така че ,давайте предложения Hug

# 15
dessyy справила си се чудесно!

# 16
dessyy справила си се чудесно!
Peace smile3525

# 17
Дес, спокойно много добре си се справила. Аз хич не харесвам натруфените и пълните с всевъзможни картинки теми.

# 18
фраво на Dessyy Simple Smile!!! A kak да си сложа и аз такава лентичка дето да показва в коя седмица съм ?

# 19
фраво на Dessyy Simple Smile!!! A kak да си сложа и аз такава лентичка дето да показва в коя седмица съм ?
харесай си от някоя мама лентичка. натисни върху нея десен бутон и си копирай адреса на URL. след, което влизаш в този адрес и си правиш твоя лентичка с твоите данни
ето моята е с URL Adress http://tickers.baby-gaga.com/p/dev224prs__.png
Влизаш в http://tickers.baby-gaga.com/    и тук си правиш твоята лентичка с твоя термин. След, което я слагаш в подписана профила си. Избираш бутончето с картинката и получаваш ето това [ img ]  [ /img ]
[ img ] ето тук ще сложиш твоя адрес на твоята картинка [ /img ]

# 20
благодаря ти. Само да ми остане малко свободно време и ще се възползвам

# 21
ами излиза ми само линка...нещо бъркам като май...нищо като имам време пак ще опитам. Благодаря ти

# 22
Деси, страхотно си се справила с новата темичка!
Поздравления и за албумчето, и аз се записах (не с много хубава снимка, но като имам по-хубава ще я сменя).

# 23
Здравейте момичета!
Честита ни нова темичка,dessyy добре си я оформила. smile3501
Добре дошли на всички нови момичета!Леко бременнене!
Тази седмица ми е много натоварена,засега това е от мен.

# 24
Здравейте на всички!
Да се впиша и аз! Разбрах че съм бременна преди 5-6 дена, макар че имах подозрения преди това. Първоначално малко се постреснах (защото ще ми е второ), но вече съм в трепетна еуфория.
А, а терминът ми е 03.08.2008.

# 25
Dessyy новата темичка е страхотна,справила си се наистина чудесно Simple Smile на новите попълнения честито

# 26
 Hug Вписвам се и аз в новата темичка Поздравления! Аз уж съм добре но днес качих малко температура и нещо гърлото ме боли. Дано да няма нещо сериозно за бебо. И аз се вписах в албумчето, страхотно  Partyе!

# 27
И аз добавих една снимчица в албумчето наистина е страхотно. Оу и честито на новодошлите

# 28
Момичета какво ще кажете да си прибавим  килограмите и височината видях,че в другите теми са го направили.има и интересни линкове в майската тема за пола на детето

# 29
Здравейте и от мен,

Браво Dessyy, справила си се отлично. Утре ще кача си покажа снимката и аз.
Момичета стискайте ми палци, с Хашимото съм и утре отивам на хорм. изследвания на щит. жлеза.
Дано всичко е ОК newsm17

Гушкам ви всички  Hug
Голямо щастие е нашето Laughing

# 30
Ioli, повярвай го и всичко ще е ок  Grinning
Не съм могла да кача от работата си снимки, защото е забранено от там. ама бавно се усетих... пробвах сигурно  4 пъти ooooh!

# 31
Добро утро! Как сте днес мами?
Аз съм добре. Само дето не мога да обикалям предколедно, а обикновено това ме зарежда с коледния дух. Моето синче е много щастлив, че ще става батко и ме следи непрекъснато да гали коремчето ми. Постепенно започвам да се чувствам все по-щастлива и доволна (само да не се объркат пак нещата).

А вие как сте?

Ioli, стискам палци всичко да е ОК! Извинявай за въпроса (сигурно е глупав, но) Какво е да си с Хашимото.

# 32
Добро утро и от мен Heart Eyes
Как сте днес?   Аз умирам от нетърпение да свършва тази седмица, за да почина малко повечко Blush, а пък и като знам какви приготовления ме чакат за Коледа - моят мъж тогава има рожден ден Hug Crazy, дано удържа фронта.
Хайде поспалани, ставайте и се отчитайте тука, как сте, що сте  bouquet

# 33
Добро утро и от мен!Аз съм добре само където малко ме стяга корема ниско,то и с каката ми беше така и се надявам всичко да е наред.На преглед съм чак на 28 и вече нямам търпение да чуя и аз сърчице, дано само да се вижда,защото когато отидох на първия ехограф мислех,че съм в 5с., а се оказа,че съм в 4,но лекаря ми каза,че си отговаря на седмиците защото цикъла ми е през 33,34 дена и зачеването е станало по късно.Хайде лек ден ви желая,че май малко се поотплеснах.

# 34
Здравейте!Нямам търпение и аз да се включа, но все още не съм била на преглед, а нямам симптоми освен двете чертички, което е учудващо, защото с дъщеря ми бях много зле. Тя е на 2 и 4мес.Калкулаторът изчисли термин 17 август.Дано всичко да е наред, същото от сърце желая и на вас!

# 35
Меви честито  bouquetлека и безпроблемна бременност ти желая!

# 36
Ох  ooooh! болна съм
от една седмица се помайвам а да се разболея, а не.... ама вече съм зле. Кшлям като дърто магаре. А вчера калях много вечертта и през нощта. Сутринта ме болеше кръста. и доста се изплаших, даже си ревнах.... сега обаче вече болката изчезна и калицата се успокои.
Имате ли идея какво мога да пия? Утре съм на преглед и при гинеколога и при хомеопата.

# 37
честито на меви Wink пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.evjeni и моя мъж много кашля и си е загубил гласа и мен ного ме е страх да не се разболея, но все пак отиди на лекар да ти каже какво точно можеш да пиеш. Пази се защото сега си по-крехка отвсякога. Дано да се оправиш по-бързо. Аз в 14:00 съм на доктор така че стискайте палци всичко да ми е наред и да се види най-накрая малкото ми извънземно на видеозона. Успешен ден ви пожелавам на всички бъдещи мами Simple Smile

# 38
здравейте всички, честито на меви и от мен  Simple Smile Да взема и аз да се отчета днес. Искам да се похваля чувствам се страхотно за пръв път от седмица ама наистина страхотно. До вчера ми се гадеше от сутрин до вечер, а днес ми няма нищо.  newsm44

# 39
Evjeni, ето ти един лек, който знам от моята докторка - каза ми го при първата ми бременност пак кашлях, давам го всеки път и на детето и сега пак го пия. Страхотен е: на равни части - изстискан лимон, мед и зехтин. Аз от една седмица кашлям - мисля, че се чистя от цигарите, а може и настинка да си е - незнам. Важното е, че има страхотен ефект. Най много да те разхлаби малко от зехтина, но не много. Меда успокоява гърлото, а зехтина сякаш смазва всичко и не е толкова болезнена кашлицата. По 4 пъти на ден (случвало ми се е понякога и повече пъти) по 1 супена лъжица.

# 40
Здравейте момичета Simple Smile
Да се отчета и аз днес тук.
Чувтсвам се чудесно, направо пращя от енергия... за разлика от последните 10 дена и огромното главоболие, което ме мъчеше...
Много положителни мисли днес  Hug

# 41
  • софия
Добро утро момичета JoyАз чак сега ставам EmbarassedДобре че малкия ми е на ясла,че иначе не знам,нещо ме е хванала сънната болест.Да се похваля,май кървенето спря,дано е за постоянно Praynig
меви честито и лека бременност ти желая  bouquet
Evjeni вземи мерки,че сега не е хубаво да се разболяваме.Това което valeni ти е предложила е много добър лек,знам го от личен опит.Също така пий чайчета и си почивай.дано ти мине скоро.
morska_feq радвам се,че вече ти е минало гаденето.А при мен сега започва SickНо аз така бях и през първата бременност.Хвана ме третия месец и така до четвъртия ooooh!
graciana стискам палци за прегледа Praynig

# 42
  • Бургас
Здравейте на всички. Аз успях да си запазя час за 28ми чак....как ще издържа незнам. Може ли някой да ми каже в коя седмица се чува сърчицето?

# 43
Здравейте и  добре дошли на новите мами! Лека бременност ви желая!  Hug
На всички, които скоро са на преглед - успех!  Peace

Благодаря на dessyy, че е направила красива темата ни!   bouquet Само ми се струва излишно да пише за всяка кога и е термина, при положение, че сме в списък по дати. За килограми и ръст да пишем съм против, все пак тук не е конкурс за красота. Ще има мами, които ще качат 10, а други 25 кг и какво от това. По - полезно е да се пише коя от кой град е, защото ще стават обърквания, като се говори за болници и лекари. Мое мнение!  Peace

Всички, които още нямат симптоми, да не се притесняват. Още е рано. След седмица или две, ще пишете тук колко по- добре ви е било без симптомите.  Simple Smile Разбира се, не е изключено между нас да има и мами с късмет, които да се радват на неусетна бременност.  Wink

Poppi, най- рано в 7 г.с., а може и малко по- късно. Зависи от апарата и лекаря. Ти на 28- ми ще се чуеш.  Hug

# 44
  • Бургас
Martini mama, мерси за бързия отговор и аз така се надявам Simple Smile

# 45
Здравейте на всички,

Взех си резултатите, всичко е в норма, УРА, утре съм при д-р Катя Тодорова, да ги разчете и да каже какво правим с хапчетата.

valeni, въпросът ти не е глупав. И аз не знаех какво е докато не ми се случи. Тук можеш да прочетеш допълнително: http://www.arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2446/subprm/endocrinology/alpha/0.html . По принцип това е състояние на организма, при което щит. жлеза по една или друга причина не функционира правилно. Не е животозастрашаващо, лекува се ако се хване навреме . Кофтито е, че има опасност от помятане. Така че стискайте палци.  Hug

Evjeni, мерси за куража Simple Smile.  Аз също съм с кашлица, помага ми Биопарокс, локален антибиотик, пръска се по 4 пъти в устата и по 4 пъти във всяка ноздра, през 4 часа. Действа безотказно! Може да се ползва от бременни, 100% изпитано е.

Днес ми беше тежък ден. Преди се смеех на моите дружки, колко бяха разсеяни като бременни, нооо какво да ви кажа  Embarassed и мен не ме подмина. Оставих отключен апартамента, забравям коя дата сме, въпреки че я пиша по 100 пъти... дано не забравя къде живея Laughing

# 46
Да се похваля, сложих си снимката в албумчето!
Дано в петък и друга сложа!
 Hug

# 47
Здравейте момичета,
днес бях на първи ехограф  Flutter Всичко е наред,сърчицето се чува,големи сме 7 мм и ми преизчислиха термина на 8 .08.2008 Grinning Казаха ми веднага да си запиша час за един тест Интеграто, които се прави в 12 седмица, но навсякъде е пълно и утре ще продължа да опитвам в по далечни болници.Тук (Торино) е някакъв кошмар с тия изследвания Whistling
Аз от тази седмица започнах с гаденето и да се чувствам на моменти отпаднала,дано отшуми по скоро.
Успех на всички с прегледите, аз отивам да се пробвам да сложа снимка в нашето албумче, което е супер. Peace

# 48
  • Германия
И аз се присъединявам към темичката.  Simple Smile На 30 г. съм, терминът ми е за 05.08.2007 г. и това ми е втора бременност. Имам дъщеря на 4г. 2м., която е по-развълнувана и от мен за предстоящото събитие.
Пожелавам на всички лека бременност!

# 49
Smq,честито  bouquetлека и безпроблемна бременност!Момичета добро утро,и ние маи нещо сме изтинали малката е с кашлица аз съм с хрема,засега само на мъжа ми нищо му няма,ох дано се разминем само с това!Лек ден от мен!!!

# 50
smg здравей и добре дошла
аз май съм най-голямата поспаланка тук пак влизам по никое време. Поне наистина се чувствам добре. Празниците ми действат ободряващо. Днес съм решила да прекарам деня в готвене - все пак трябва да се отблагодаря на семейството ми за това че ми търпят ежедневно кривотиите. Лек и безпроблемен ден на всички.

# 51
Здравейте и  добре дошли на новите мами! Лека бременност ви желая!  Hug
На всички, които скоро са на преглед - успех!  Peace

Благодаря на dessyy, че е направила красива темата ни!  
Добър ден!Отдавна не съм се включвала и се радвам да видя как хубаво се развива темата ни.Чувствам силна подкрепа от това.Нашият татко беше доста шокиран.Живеем в гарсониера,в малък град(Разград),аз съм учителка а той -техник.Трябваше да го успокоявам и да го убеждавам,че ще се справим.А се чувствам толкова добре с бебо!
Иаз бях леко настинала(хрема).Оправих се бързо с чай мед и лимон.Към природните методи мога да допълня и ароматерапията - масла от мента,пелин,роза и др.

# 52
  • Варна
 Hug

# 53
Здравейте и от мен с днешна дата. Днес съм в страшно неадекватно настроение. От сутринта нещо все ми се реве, какво става незнам. Сутринта в колата, мъжът ми като ме караше за работа ме попита как се чувствам, добре ли съм и аз като ревнах, викам му нещо ме е страх сега какво ли предстои (нали ми е за първи път) то са изследвания, прегледи, дано всичко е наред, на първи преглед съм чак на 27, сигурно за това ме е хванала параноята дотогава ще откача Cry оф, тъп пост за една бъдеща майка, ама така ми се е свило сърчицето нещо, все ми се реве, така се радвах на предстоящите празници, мъжът ми на Коледа има рожден ден, чаках с нетърпение този ден, сега имам чувството, че света ми се е обърнал с главата надолу и незнам какво да правя Sad Cry

# 54
Здравейте и от мен с днешна дата. Днес съм в страшно неадекватно настроение. От сутринта нещо все ми се реве, какво става незнам. Сутринта в колата, мъжът ми като ме караше за работа ме попита как се чувствам, добре ли съм и аз като ревнах, викам му нещо ме е страх сега какво ли предстои (нали ми е за първи път) то са изследвания, прегледи, дано всичко е наред, на първи преглед съм чак на 27, сигурно за това ме е хванала параноята дотогава ще откача Cry оф, тъп пост за една бъдеща майка, ама така ми се е свило сърчицето нещо, все ми се реве, така се радвах на предстоящите празници, мъжът ми на Коледа има рожден ден, чаках с нетърпение този ден, сега имам чувството, че света ми се е обърнал с главата надолу и незнам какво да правя Sad Cry
хормони  Mr. Green хормони  Mr. Green
И аз утринта щях да ревна от едно мило изречение казано от татето.. нормално е, спокойно. Ще мениш настроения, ще си сприхава, ще поплакваш иили пък обратното. Случа се чат пат

# 55
Здравейте момичета. Hug
Диди незнам ама като ти четях поста все едно описвах себе си...от вчера съм така....все плача и се разтройвам за нищо,дори се сърдя на себе си че съм такава идиотка с другите ,но незнам какво ми става.Все ми е криво,все ми са виновни другите и така ..незнам още колко ще ме търпят,сега съм се изолирала сама,поне да не ги дразня.Спирам да се оплаквам и да мрънкам ,че  тук ще стана досадна.поне ви се оплаках и ми олекна.До после ,когато се  надявам да съм по добре и да пиша нещо свясно.

# 56
Днес е Игнажден.Честито на именниците!"Пролази"ли ви някой вече в къщи? Говоря за обичая Пролазник.Току що в къщи влезе един от приятелите на мъжа ми-свестен съпруг и грижовен баща,кавалер.Дано да имате добър пролазник всички!

# 57
Привет бъдещи и настоящи майчици!!!!
Най- накрая и аз чакам бебче  Grinning
Терминът ми е на 13 август. Отдавна чакам този момент.
Прилошава ми постоянно, а сутрешното повръщане при мен е целодневно Sad
Но си заслужава, пък и ме успокоява мисълта, че и това скоро ще утихне...
Пожелавам на всички ви лека бременност

# 58

1 Август 

steis -  30г. -  втора бременност

Sa  - 31г. -  втора бременност

morska_feq  -  22г. -  първа бременност

Rossy32 - 32г. -  първа бременност

2 Август

Martini mama -   втора бременност

Black Eyed  - 24г. - първа бременност

3 Август

Tsurco-  - втора бременност

dessyy - 28г. - втора бременност

4 Август

5 август

milena4ko -  първа бременност
                                                                                                      smg -30г.-втора бременност

6 Август

7 Август

zvezdi4ka_12 - 21г. -първа бременност

8 Август

Lady_sss-  27г първа бременност

mama galka23-  24г.- втора бременност 

valeni - 29г. -  втора бременност

9 Август

Havga -  31г.- първа бременност

10 Август

Cveti_Ivanova - 27г. -втора бременност

naftata - 27г.- втора бременност

11 август

deizy13  -  първа бременност

12 Август

Evjeni  - 30г.- втора бременност

tsvetelinka - 26г.- втора бременност

13 Август

olga - 27г. първа бременност
                                                                                                       14 Август

graciana  - 23г.  първа бременност   

linab - 26г- първа бременност   

barabar  - 26г.- първа бременност   

Beba Bebeshka -

nameli - 33г.-втора бременност 

15 Август

16 Август

17 Август

меви- втора бременност

18 Август

Feb - 27г.-първа бременност

19 Август

Poppi   -   30г. -първа бременност

didi-2  -  27г.-първа бременност 

20 Август

21 Август

ioli - 28г.-първа бременност

22 Август

23 Август

24 Август

25 Август

26 Август

27 Август

28 Август

29 Август

30 Август

31 Август

нашето албумче
                                                                                                 потребител-augustinki2008
                                                                                                 парола-2008

полезни линкове
                                                                         Календар на бременноста по седмици
                                                                         Размери на бебето по седмици
                                                                         Прегледи и изследвания по време на бременноста
                                                                         Генетични изследвания.Биохимичен скрининг
                                                                         Билки и бременност
                                                                         Напълняване по време на бременност
                                                                         Снимки от ултразвук през различни седмици на бременноста     
                                                                         Оплаквания по време на бременноста   
                                                                         Полезни връзки
                                                                         Парични обещетения за временна неработоспособност и майчинство

# 59
Olga честито  bouquetлека и безпроблемна бременност и на теб!!!

# 60
Мерси !
Много съм щастлива!!!

# 61
Да ти е честито ! Лека и безпроблемна бременност!

# 62
На мен ми ставаше лошо само в началото, сега не. Но и с каката ми ставаше доста по-късно лошо. Направо като Ви чета започвам да се ритеснявам. Довечера съм на преглед и ще си видя туптящата точица

# 63
Здравейте и от мен. Може ли да попитам нещо, четох някой от темите, в които се споменаваше, че не е добре да се ядат луканки, салами и такива неща. Вярно ли е, защото аз си хапвам почти всяка вечер такива работи Embarassedужас, че то сега май от всичко да се ограничаваме.
Evjeni, не се притеснявай, всичко ще е ок, пожелавам успех и стискам палци.
Мислете си и за мен моля ви, че ще откача докато дойде време за тоя мой първи преглед #Cussing out

# 64
Здравейте и от мен!
Olga,Smg  лека и безпроблемна бременност ви желая!
Тази седмица е много тежка за мен .Имам много задачи и може би затова се чувствам по добре,не ми се гади и т.н. Аз също съм от групата на  разсеяните,правя някои неща по няколко пъти докато се усетя. bash
Лек и усмихнат ден  на всички! Simple Smile

# 65
Здравейте и от мен. Може ли да попитам нещо, четох някой от темите, в които се споменаваше, че не е добре да се ядат луканки, салами и такива неща.

Диди,вярно е ,ако не си карала токсоплазмоза.В първите изследвания които правят, се вижда дали имаш имунитет или никога не си я карала.Тя преминава без симптоми и за това без да се направят кръвните изследвания,човек не знае.Но ако се хване по време на бременност в първите 3 месеца предизвиква аборт или в по късните месеци, увреждане на плода.Аз лично нямам имунитет и сега не трябва да ям никакви луканки (ако не е запечена на филийка) и всякакви сушени филета,сурови кренвирши и т.н. ,както и всички зеленчуци и плодове трябва да се мият със сода бикарбонат...т.е. никакви салатки по заведенията Laughing

# 66
Здравейте отново!При мен е все същото като добавя че от време на време леко ми прилошава. Зная още един добър и безвреден лек при кашлица или хрема, освен че лекува и предпазва от усложнения-инхалация с лайка.Максимално се старая да не се разболявам, даже поограничих контактите си навън, пък да видим, сезона е много коварен в това отношение.
Чувала съм да се избягват колбаси и ядки  newsm78но май беше за последните месеци.

# 67
Е, хубава и тая  Rolling Eyes и сега какво, аз си хапвах досега, дано няма проблем Confused

# 68
Диди,не се притеснявай...може човек никога да не я хване, обаче се пази поне докато не си видиш кръвните изследвания и не се консултираш с лекуващия ти лекар.Тук много държат на фолиевата киселина и на предпазните мерки за токсото, за това ни информират подробно.Аз правих инвитро и затова си знам изследванията предварително. Hug

# 69
Диди и аз знам, че не е хубаво да се ядат сурово-пушени меса, въпреки, че и аз ги обичам много Sad
Открих рецепта за главоболие - вдишване на лавандула, на пара или просто аромата на сушени листенца. Пробвах го, не можах да повярвам, колко бързо ми мина глава.

# 70
Имам един въпрос: В кой месец се ходи ултразвук?

# 71
Olga мисля,че 10 дневно закъснение е достатъчно за да отидеш на ехограф.Аз отидох на 13 ден и се виждаше точицата.Мамчета за първи път чувам,че нетрябва да се ядат сурово пушени  меса newsm78 с каката си похапвах всичко и не съм имала проблеми.А за изследванията никой не ми е казал дали имам имунитет за токсоплазмоза?

# 72
  • софия
Здравейте и от мен Hug
Добре дошли на новите мами,вече сте в списъка  bouquet
Да се оплача и аз,от вчера направо не знам на кой свят съм.То не е повръщане,не е чудо Sick
Rossy32, да ти преместя ли термина?
Evjeni ,стискам палци за прегледа.Аз мисля утре да хода и да пуснем вече изследванията,че с таткото сме с различни резуси.Дано няма проблем,защото след аборта не ми сложиха Анти-д и сега малко ми е притеснено.
didi-2,според мен може да си ядеш всичко,без да се прекалява.Все пак сме бременни,а не болни.Наистина има някой неща,които не са препоръчителни,но и да си ги яла,не мисля,че е проблем.Това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!!!

# 73
,както и всички зеленчуци и плодове трябва да се мият със сода бикарбонат...т.е. никакви салатки по заведенията Laughing

Според мен това е твърде прекалено. Токсоплазмозата се предава най- вече от котки. Така, че са застрашени тези, които са имали контакт с тези животни. Хора, които отглеждат в дома си обаче котка, почти сигурно вече са били заразени и имат имунитет. Заразяване от месо, още повече от плодове и зеленчуци е много рядко.  Този вирус не е толкова разпространен. Изследването по време на бременност даже не е задължително, а е по желание.

# 74
  • софия
Момичета,малко разбичках началната страница,но утре ще я дооправя.Малкия ми е на главата и нищо не мога да свърша.СОРИ Embarassed

# 75
Dessyy ако не ти представлява трудност , премести го. Heart Eyes
Мартини мама, прекалено или не,това е което се препоръчва тук от гинеколозите и аз лично не познавам една мама, която да не е минала през това.Явно всяка страна си има собствена политика относно изследванията за бременни ,защото за нас е задължителен и се прави наравно с тези за шарките , хепатита и т.н.После , разбира се , всеки сам избира дали да се пази. Flutter

# 76
Добро утрооооо поспаланки Flutter снощи ходих при личната да си взема направление за прегледа при гинеколога в четвъртък и я попитах това, онова за храните. Каза, че наистина не е за препоръчване ПРЕКАЛЯВАНЕТО, (но в никакъв случай отказване) от салами, кренвирши, филета и такива неща, защото в тях имало много натрий Embarassed(или нещо такова) и са прекалено солени и затова не е хубаво да се консумират, но пак казвам в големи количества. Иначе каза, че мога всичко да си хапвам, но умерено. За плодовете каза задължително да ги беля по дълбоко (ябълки, круши и т.н.), защото цитрусовите няма как да ги обеля повече от това да им махна кората Joy Та такива работи, аз съм още в "предпрегледна треска" ooooh!докато не мине пустия преглед ще откача, ама ще устискам. Сега нали спрях и цигарите и не мога да ходя до тоалетна като хората Embarassed(това ми беше единственото спасение) и снощи по някое време като ме сви корема, ама зверски направо си изкарах акъла, помислих си че става най-лошото, но май е от друго Embarassed
Лек ден от мен засега и всичко най-най-най Hug Hug

# 77
Добро утро на всички! Това за суровите меса и аз съм го чувала. Освен това, понеже нямам близки, които да са раждали скоро и за да се поинформирам си купих една книжка. Там също го пише. Отбелязано е още, че при замразяване на месото или при топлинна обработка се унищожава паразитът, причиняващ токсоплазмоза и че на практика 84% от жените имат изграден имунитет.

# 78
Тази сутрин и аз ще ходя на преглед, така че стискайте палци моля ви и аз мен.

# 79
morska_feq  newsm10 стискам палци всичко да е наред.
И да не забравиш после да се отчетеш Hug

# 80
Добро утро и от мен! Да се запиша и аз.
Морска фея, стискам палци за прегледа!
Диди, относно проблемите с изхождането, аз също ги имам и то много сериозни. Най простото, което можеш да правиш е да ядеш киви, а ако се сещаш да е сутрин преди закуска най-добре. Миналата бременност изкарах цялата с пшеничен зародиш. Не знам имаш ли представа какво е, но освен че помага при такива проблеми, е и много полезен за организма. Преди си го намирах само в една специална аптека тук в Бл-д, а сега разбрах че го има вече и в голумите супери - при здравословните храни. Най-важното е каквото и да решиш да правиш, първо да се консултираш с доктор. Миналата бременност пробвах какви ли не бабини методи плюс билкови хапчета, а се оказа че те са в състояние да предизвикат спонтанен аборт, т.к. за да задействат червата, задействат и контракции на матката. Ле-ле коооооооолко съм изписала. Спирам засега. До после.

# 81
Добро утро и от мен!
Но 10.12.07 ходих на видеозон, но тогава беше много рано и си видях само една малка точица, която лекаря нерече - моята бременност  Simple Smile
Сега на 27.12.07 отново съм на преглед и тръпна и се надява, вече да имам по- голяма яснота относно плода.
Изчислих си термина. Пада се на 13 август.Мале колко много време има до тогава Sad
Момичета, кажете някой изпитан метод против повръщане. Тъй като просто повръщането при мен е по цял ден и започна много преди да ми закъснее.
Айде лек ден на всички ви!

# 82
Аиде да се отчета и аз!При нас общо взето няма нищо интересно освен,че пак си ме наболява корема от време на време гадене  все още нямам което много ме учудва,защото с какта ми беше доста зле ама както казват бременност с бременност не си прилича,така,че се надявам да се чуствам така добре и за напред.Лек и ползотворен ден пожелавам на всички!!! Grinning

# 83
# 84
 Cry момичетаа,

Не можах да стигна до докторааа, едни час  не можах да си хвана такси и си изпуснах часа.. Следвашият ми е за 27.12, исках да си видя точката  Cry Cry Cry.

Върнах се в офиса с рев и крокодилски сълзи, а няма как да обясня защо цивря като магаре, още никой не знае.
Ох, много ми е тъпо  Cry Cry Cry

# 85
ioli, не се притеснявай мила Hugпредставям си как се чувстваш, аз също имам час за тогава и ще се пръсна от притеснение. То ставам банална вече с това, ама нямам никакъв мерак ни за празници, ни за нищо, освен положителния тест от понеделник, нищо друго незнам как е, що е, добре ли е, всичко ли е наред, как да се отпусна да празнувам като ми е тъмна индия.
Не се притеснявай още веднъж ти казвам всичко ще е ок и на 27 ще си видиш мъничкото сладкишче Hug Hug

# 86
didi-2,

Много ти благодаря за топлите думи. Аз от петък знам, ще се пръсна вече. И аз така като теб нито ми се празнува нито нищо...искам само да ида на доки и той да каже всичко е ОК.

Лошото е, че се разревах в офиса с крокодилски сълзи, трима колеги идваха да питат всичко наред ли е, и аз още повече Embarassed 1 час ми трябваше да се успокоя.  Сега май съм добре, само да не се обади съпругът ми, да ме пита какво става, че пак ще ревна.
 Hug мерси, май сега разбирам за какво става дума, хормони и тн.

# 87
Момичета сигурна съм,че всичко ще е наред при вас Simple Smileдиди въобще не си банална моят преглед е за 28 и аз също като теб нямям търпение да отида,маи всички сме така Grinning!!!

# 88
loli, didi, знам какво ви е. И моя преглед е на 27. Вярвам, че всичко ще е наред, не се притеснявайте!

# 89
Eйййй как сме се наредили за 27 Hugстискам палци на всички, успех, само положителни емоции дотогава, много усмивки и весели празници, после пак тук ще споделим емоциите от прегледа и ще се радваме на малките точици  bouquet

# 90
Момичета, които сте едва в началото на 6 г.с, не страдайте толкова много, че сте на преглед след една седмица. Повярвайте ми, много е разочароващо да отидеш рано на преглед и да се види само плоден сак без бебе вътре и после пак да се чака 1 седмица. Дайте време на бебчетата да пораснат, да затупти сърчицето и тогава ще се видите.
Аз видях Мартин чак в началото на 9 седмица, ама си беше бебе и половина.  Wink

Бременността е дълга. 9 месеца, в които бъдещата мама трябва да се научи най- вече на търпение. То е много важно и полезно, както преди раждането, така и след него.  Laughing

Ние утре си идваме в България.  Heart Eyes На всички ви пожелавам весели празници и много добро настроение през почивните дни!

# 91
 Hug Много ви благодаря момичета, много сте готини  bouquet
Присъединявам се към хубавите пожелания за Весело настроение и мнооого усмивки  261uu Tada  ura

# 92
  bouquet Благодаря ви момичета! Хубаво е, че можем да споделяме заедно тези прекрасни за нас моменти. Аз вече веднъж ходих на видеозон, но тогава беше оща много рано и почти нищо не се видя. Sad За това сега чакам следващия с нетърпение!!!
Пожелавам на всички ви много хубави и весели празници и дано дядо Коледа ви донесе много хубави подаръци, въпреки че най- хубавите вече ни ги е донесъл Simple Smile

# 93
аз бях вчера на преглед. Видях си точицата, бремеността е в матката, отговаря на седмици. Каза ми да отида след 7 януари
Много мило ми стана като си видях доктора, който ме изражда с Кети. Той си извади картона ми с Катрин и го прикачи към сргашния. Така  ми се смя като започнах да се пазаря за раждането...

# 94
тъкмо ида от преглед. Все си мислех че няма да успея да хвана доктора, но успях. Качих снимката в албумчето и сега се поуспокоих най-накрая. Весели празинци на всички и внимавайте с преяждането. На мен всяка коледа ми се случва и после по 3 дни реанимирам. много приятни емоции на всички бъдещи мами. Simple Smile

# 95
здравейте момичета
днес сутринта писах, че съм на преглед, нали съм си идиотчица забравих да си зема направление от личния лекар и си изтървах часа smile3511 .Следващия ми е чак за 25 януари  newsm45 . Ще ми се да се гръмна не знам как ще издържа чак до тогва...

# 96
Май ще помоля личния лекар да ми даде едно направление допълнително и да отида и при друг лекар просто да се поуспокоя малко не мога да чакам толкова много време

# 97
Хей, момичета, спокойно! Всичко ще се нареди, ще видите! Аз за последната една седмица ходих цели три пъти на преглед, защото имах проблеми - прокървявах по малко. И след всичките тези прегледи всичко е наред, но аз пак не съм спокойна и доволна. Бях се настроила да пътувам за Коледа, да си ида вкъщи (аз съм от Монтана, а сега живея в Благ-д), да празнувам с родителите и сестра ми и племеничките и т.н. И какво каза вчера доки: Никакво пътуване. Е и аз днес си поревах, но това е положението - по-важно е да е всичко наред с бебо.
Желая ви да се поуспокоите и да си изкарате една незабравима коледа! И не забравяйте, че за да ви се случи Коледно чудо, трябва истински да вярвате!

# 98
  • софия
Добро утроооо Hug
Как сте момичета?Надявам се всички да са добре Heart Eyes
Аз вчера бях на преглед,видях си бебчо.Станал е вече 1,5 см. и сърчицето тупкаше,тупкаше.Вече спокойно мога да изкарам празниците.От хематома няма и следа,което е другата добра новина.

# 99
Добро утро и от мен!
Деси, новината е повече от страхотна! Поздравления!
По Коледа стават чудеса! А сега трябва се пренастроя и аз за една хубава Коледа с моите две слънца, а не само да мрънкам и недоволствам.
Как сте, момичета? Накупувахте ли подаръци? Аз днес ще ходя.

# 100
Здравейте и от мен!Dessyyмного се радвам за хубавата новина,Valeni и ние днес ще ходим за подаръци и еуфорията е пълна Grinning

# 101
Здравейте Hug.Аз пък все още не съм ходила на преглед може би от страх защото съм имала и един спонтанен аборт, тогава лекарят не видя сърдечна дейност и чакам да мине повече време.Обзела ме е и една параноя да се пазя заболяване че няколко мои познати така загазиха пез първите месеци.Изобщо, бъдете оптимисти за всичко, а не като мен, но как да бъда като татенцето, който е детски лекар непрекъснато ме предупреждава:не дърпай дявола за опашката, не ходи там, не ходи... И така сега ще пропуснем почивка на Боровец, а също и предстоящите именни дни на приятели #Cussing outЩе полудея направо

# 102
Здравейте и от мен,аз не съм писала тези дни защото все още се опитвам да се преборя с нервите които са ме обзели и тез луди хормони няма успокоение,все чета но не пиша.Днес уж съм по добре,вземам си витаминчетата и магнезия и си стоя на топло.Излизах и пазарувахме за Коледа и беше приятно.
Весели празници ви желая  bouquet

# 103
Момичета здлавейте,
ако знаете само какво ми се случи...
отивам начерква да запаля свещичка за здраве. Взех една голяма свещичка и исках да я нарека за бебето, което нося. Запалвам свещичката и не мога да го кажа, мисля сиза бебето, мисля си за каката и не мога да нареча свещичката само на едното.
Направо невероятно. Нито съм го усетила бебето, нито  имам симптоми на бременост, а ... вече чувства...
Много  се радвам, че ще ставам пак мама, че ще гушкам бебе, че ще го кърмя

# 104
Айде и аз да се разпиша Simple Smile
Баба ви Марта ще става мама на 23.08., макар че сигурно съм кандидат за планово секцио и няма да го добутаме дотам.  Simple Smile
Имам хиляда положителни теста пръснати вкъщи (гледам си ги, не искам да ги изхвърлям). Ходих на доктор вече и се видя плоден сак, за бебе е рано още, но на 07.01. вече ще има нещо за гледане Simple Smile

Апропо, на 26 г. съм (все още), от София и това ми е първа бременност.

Последна редакция: нд, 23 дек 2007, 10:04 от Котката Марта

# 105
Добро утро и от мен, макар да не знам кое му е доброто:( Първо се успах след това разбрах, че не мога да си отида за празниците у дома, а сега и компютърът ми блокира Cry.
Марта да ти е честито ! Радвам се за теб . Пожелавам ти леко и безпроблемно бременеене.

# 106
Добро утро и от мен, макар да не знам кое му е доброто:( Първо се успах след това разбрах, че не мога да си отида за празниците у дома, а сега и компютърът ми блокира Cry.
Марта да ти е честито ! Радвам се за теб . Пожелавам ти леко и безпроблемно бременеене.

Тъпо е това с празниците, а на този фон и компютърът да се държи маймунски е съвсем отчайващо. Обаче Simple Smile я се усмихни. Направи си хубава Коледа с бебето, ние на нашето, дето е сигурно 12 клетки само още Wink, вече му приказваме - "баща ти това, майка ти онова" и се закачаме.
Наблягай на положителните емоции   bouquet

# 107
Мерси много за куража. Аз съм просто изключително объркана. И не знам какво да правя. Вчера бях в прекрасно настроение. Излязох да пазарувам. Цял предиобяд обикалях по магазините, а следобяд приготвяхме сладкиши за утре. Днес обаче съм толкова отчаяна, че ми се реве откакто съм станала от леглото Sad

# 108
Здравейте и от мен! И аз преди седмица видях двете чертички, цели три теста направих за да се убедя Laughing, но на лекар съм чак на 07.01. и ми е едно нервно дотогава...иначе по калкулатора на "бг мама" термина ми излиза на 24.08.; както се вижда от подписа ми, вече си имам едно дете, първокласничка, която чака с нетърпение да помага за бебо; малко ми е притеснено момичета, защото от два дни съм с силна хрема и се чудя какво да правя, да не се доразболея съвсем, а съм в толкова ранна бременност Sad

# 109
Здравейте и от мен! И аз преди седмица видях двете чертички, цели три теста направих за да се убедя Laughing, но на лекар съм чак на 07.01. и ми е едно нервно дотогава...иначе по калкулатора на "бг мама" термина ми излиза на 24.08.; както се вижда от подписа ми, вече си имам едно дете, първокласничка, която чака с нетърпение да помага за бебо; малко ми е притеснено момичета, защото от два дни съм с силна хрема и се чудя какво да правя, да не се доразболея съвсем, а съм в толкова ранна бременност Sad

Спокойно, ще се травмираш повече от притеснението, отколкото от хремата. Давай с бабешките методи - лимон, чай, инхалации с лайка, капи си физиологичен р-р в носа за отпушване.
И аз като тебе преди седмица и си правих три теста, ама преди да знам, че съм бременна,  изкарах зверски грип (работя в Педиатрията) и се бях черпила щедро с Фервекс и твърд алкохол  Embarassed Grinning
И аз ще ходя на 07.01. следващият път, нямам търпение нещо да се види вече Simple Smile
Айде, да са ни живи и здрави и да пораснат големи Simple Smile Wink

# 110
Марта честито   bouquetи от мен лека и безпроблемна бременност ти желая!Момичета как сте днес?Аз чак сега намирам време да пиша,иначе днес се чуствам много добре,корема не ме е наболявал(да чукна на дърво) и съм в страхотно настроение Laughingвесело изкарване на празниците пожелавам на всички!

# 111
Момичета, днес имам имен ден!
Черпя Ви виртуално с newsm64 , защото това правя  в момента
и Ви пожелавам Весела Коледа

# 112
 Evjeni честит имен ден,Бъди жива и здрава ,обичана и щастлива мама!
  bouquetВЕСЕЛА

КОЛЕДА НА ВСИчКИ
[/color]

# 113
Evjeni, честит имен ден и от мен.
Жива и здрава и много радости.

И весела коледа на всички.
Много усмивки

# 114
Весека Коледа - щастие, любов и късмет нека следват ви навред и виетлемската звезда нека ви засипе с чудеса, с радост, здраве и пари, нека Господ ви дари!

# 115
  • София
Честито рождество Христово и Весела Коледа!

Леко бременеене и здрави бебчета догодина!

# 116
Весела Коледа на всички!!! Да сте здрави, весели, засмяни! Много щастие и успехи!

# 117
ВЕСЕЛА КОЛЕДА, МОМИЧЕТА!

Бъдете здрави и щастливи, обичани и усмихнати, и догодина да си гушкаме най-хубавите бебчета!!!

Весели празници и внимавайте с преяждането.

# 118
Весела Коледа момичета!
Желая ви на всички много вълшебни мигове и истински чудеса!
Лека и безпраблемна бременност, безболезнено раждане и чудесни малки бебчета!

# 119
  • Бургас
ВЕСЕЛА КОЛЕДА!
Да сте живи и здрави, много обичани, щастливи и усмихнати!
Лека бременност и здрави бебета догодина!

# 120
Здравейте на всички и весела коледа на патерици  Laughing

# 121
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала и аз, но при мен няма нищо ново т.е. гледаме се и се чувстваме добре, доколкото състоянието позволява. Бих искала и аз да Честитя Рождество Христово на всички и най-сърдечно да пожелая да бъдем преди всичко здрави, много позитивни и много обичани, за да бъде щастливо и малкото чудо в нас. Да си пожелаем търпение и спокойствие за да изживеем пълноценно тези неповторими мигове на бременността. Бъдете щастливи!  newsm51
На новодошлите добре дошли и приятно и безпроблемно бременеене.

# 122
Здравейте,да се присъединя и аз към всички очакващи новите бг бебета през август.Казвам се Вера на 32г и живот и здраве в началото на август ще се роди моето второ детенце,по точно на 1-ви ми е термина.Единствено баткото,помрачава цялото щастие от това да имаме попълнение в семейството.Доста тежко преживява изобщо мисълта за някакво си бебе,доста е комплицирана ситуацията.Ходих на психолог и мисля да се възползвам от лекарска помощ.
Благодаря на всички за вниманието!Стискам палци за лека бременност,както е при мен!

# 123
Поздрави Верче и лека бременност!
Относно баткото - моя приятелка съвсем скоро роди второто си момченце. Баткото по същия начин не прие възторжено новината, за нов член на семейството. Изпадаше в странни настроения. Дори беше казал, че ще се премести да живее при баба си и дядо си, защото се опасява, че тухните вече няма да му обръщат внимание. И так през цялата бременност. На изписването им от родилното беше още по зле, плака много и нямаше утешаване. Но малко по малко започна да свиква със ситуацията, още повече, че те много го ангажират със самото гледане на братчето му и той се чувства така пълноценен и полезен. Сега е много щастлив и дори смята, че техните не биха могли да се справят без него. Вярвам, че и вие ще успеете да намирите пътя към спокойствието на баткото. Истината е че трябва да се чувства все така обичан и необходим.