Къде ще празнувате Коледа?

  • 5 513
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 141
А, Лени, не. Това не бих го пробвала, а какво остава за празнична вечеря за Нова година.

Иначе ние ще празнуваме у дома, в Цюрих, разбирай семейно с любимите хора. Има шанс да ни гостува моя лична приятелка, с която не сме се виждали отдавна. Трапезата е ще е традиционна българска, както за Бъдни вечер, така и за Коледа. Нямам търпение вече, но това е част от тръпката.
Нова година с приятели.

Ох, търси се дядо Коледа!  Rolling Eyes

# 31
Ще  прощавате,ама какви са тия безумни традиции  - крака, пасти, меса, лещи, риба, панетоне с шунка и сирена ... как да си го сложиш т'ва на Новогодишната трапеза  http://www.micheletopor.com/gossip/uploaded_images/IMG_1040-777317.JPG  И при това имат неизкоренима идея, че са най-великите гастрономи на света  Laughing



на мен ми харесва  Grinning

а ина4е класика на свекърва ми е фараона, това е еи тази кокоШка с нар  bowuu

# 32
  • Мнения: 1 017
Лелеее, италианките, дояде ми се от вас  Crossing Arms Искам и аз такива пастовидни специалитети, пък нека да не мога да стана после от масата  Laughing

Ако трябваше да готвя по тукашна традиция, "baby food" е нещото: пюре (нещо като) от зеле, моркови, разни кореноплодни (не знам как се казват на български)..не е лошо..ама ако Ще да избирам между паста и това  Thinking  hahaha
И правят свински огромен бут, също не лошо..ама няма фантазия. Салата от една риба (пак тукашна) с майонеза.
...И май не съм достатъчно тукашна, защото за друго не се сещам  newsm78

За десерт пекат едни  неща от многолистно тесто (тортту), и в средата слагат сливово сладко. И като се заобясняват, че пекли коледни сладки: тестото се купува готово, сладкото също, само трябва да нарежат по определен начин и да включат фурната за 7 до 10 мин  ooooh! И да, правят къщичка от меденково тесто. Много е сладурска, защото е във формата на къщата на едни от любимите детски герои тук (Муумин, като хипопотамчета са).

# 33
малко офф, но това дзампоне как го ядат? Нали говориш за това, което се продава в едни луксозни кутии, а вътре свински крак?


ами обикновено, това което продават в суперите е прекотто, т.е. полу готово и има инструкции за приготвянето... факти4ески кракът е изпразнен месото смляно и не помня ве4е с какво омесено и пак напъхано в крака. Не е лоШо, но ако те е гнус от копитцето, по_добре всеми котекино.
ина4е тук целогодиШно си се продават зурли, свински уШи, петл'овски гребени и крака, явно си има пазар .....  Shocked

# 34
  • Мнения: 6 167


а ина4е класика на свекърва ми е фараона, това е еи тази кокоШка с нар  bowuu



еее, това е друга опера вече . по... боргезе. И с нар - чудно. Рецептата дали ще ни я даде твоята свекърва?

# 35
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


ина4е тук целогодиШно си се продават зурли, свински уШи, петл'овски гребени и крака, явно си има пазар .....  Shocked


и при вси4ко това се 4удя, Що не правят Шкембе 4орба
  newsm78 Twisted Evil

# 36


ина4е тук целогодиШно си се продават зурли, свински уШи, петл'овски гребени и крака, явно си има пазар .....  Shocked


и при вси4ко това се 4удя, Що не правят Шкембе 4орба
  newsm78 Twisted Evil

правят го на яхния и с боб Шкембето .... ама не ми харесва особено .....
а какво Ще кажеШ за салата от нерветти (това всъШност сухожилия ли са?) 

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


ина4е тук целогодиШно си се продават зурли, свински уШи, петл'овски гребени и крака, явно си има пазар .....  Shocked


и при вси4ко това се 4удя, Що не правят Шкембе 4орба
  newsm78 Twisted Evil

правят го на яхния и с боб Шкембето .... ама не ми харесва особено .....
а какво Ще кажеШ за салата от нерветти (това всъШност сухожилия ли са?) 

оспамихме темата, ейй  Laughing
ниЩо не мога да кажа, аз от дреболиите оби4ам дроб4ета, сър4ица и мозък. на времето и език ядях, ама неЩо не ме кефи ве4е. вси4ките останали са ми  Sick

# 38
  • Мнения: 176
Мммм, тъй както ви чета догодина май ще наминем към я Италия, я Франция, да ядем канелони или 13 десерта   chef.

Ние така и не се уредихме да се прибираме в БГ, та ще ходим на море. Хапването на ресторант, но май ще наблегнем на плажа, басейна и спа-то (поне аз)  Mr. Green

Американците за коледа ядат пуйка с много пре-мазнички странични ястия. Всичко се приготвя с куп сметана, крема сирене, бекон и т.н., само като ги гледам готвачите по сутрешните предавания имам чувството че качвам килограми.

# 39
  • Мнения: 764


и при вси4ко това се 4удя, Що не правят Шкембе 4орба
 

...и дроб-сърма newsm78Ама аз шкембе 4орба правя,защото синът ми я харесва,нау4ихме и малката,само мъжо се стиска Mr. Green
Ние ще празнуваме с голямата италианска фамилия.На бъдни ве4ер,по тяхному,от мен е само содената питка.На Нова Година правя баница с късмети и баклава Peace

# 40
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


и при вси4ко това се 4удя, Що не правят Шкембе 4орба
 

...и дроб-сърма newsm78Ама аз шкембе 4орба правя,защото синът ми я харесва,нау4ихме и малката,само мъжо се стиска Mr. Green
Ние ще празнуваме с голямата италианска фамилия.На бъдни ве4ер,по тяхному,от мен е само содената питка.На Нова Година правя баница с късмети и баклава Peace

Това беШе отмъЩение за пелина  Laughing
ей сега Ще накарам майка ми да спретне една дроб_сърма, не съм яла поне от 8 години.

Мммм, тъй както ви чета догодина май ще наминем към я Италия, я Франция, да ядем канелони или 13 десерта   chef.

Ние така и не се уредихме да се прибираме в БГ, та ще ходим на море. Хапването на ресторант, но май ще наблегнем на плажа, басейна и спа-то (поне аз)  Mr. Green

Американците за коледа ядат пуйка с много пре-мазнички странични ястия. Всичко се приготвя с куп сметана, крема сирене, бекон и т.н., само като ги гледам готвачите по сутрешните предавания имам чувството че качвам килограми.

Трън4е, ти ли се 4удеШе в другата тема к'во правим в Италия? Дебелеем  Joy
кажи какви страни4ни ястия със сметани и пр., 4е ми е интересно. май ниЩо не знам за американската (ако има такава) кухня

# 41
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Тук, в СисилитУ гледам не само рибни ястия се хапват на Бъдни вечер. Масово хората се редят за пица за дома или поръчват ( но закъсняват много  и за по- сигурно тълпите висят зад тезгяхите- плувнали в пот от горещините на пещите хихихи), особено се тачат тавите със Сфинчоне- пица  с много лук, домати, аншуа и риган. НА другия ден са лазаните и месата, после на Санто Стефано се " храносмила с по-лекото за тях"- тортелини месни в бульон или паста с доматен сос и остатъци от предния ден хихихи или нови месни, ех че отмора на стомасите, няма що. И с тия мазни канноли, пържени в мас и тъпкани с извара от коч, тежка работа като суперлепкавата от шекер кассата.

# 42
  • Мнения: 1 909
Мале, то много страшно било в Италия по празниците!  Само за лещата не разбрах - за да върви на пари ли се яде? А саламчетата в нея за акциите от борсата ли са? Thinking

# 43
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Тук, в СисилитУ гледам не само рибни ястия се хапват на Бъдни вечер. Масово хората се редят за пица за дома или поръчват ( но закъсняват много  и за по- сигурно тълпите висят зад тезгяхите- плувнали в пот от горещините на пещите хихихи), особено се тачат тавите със Сфинчоне- пица  с много лук, домати, аншуа и риган. НА другия ден са лазаните и месата, после на Санто Стефано се " храносмила с по-лекото за тях"- тортелини месни в бульон или паста с доматен сос и остатъци от предния ден хихихи или нови месни, ех че отмора на стомасите, няма що. И с тия мазни канноли, пържени в мас и тъпкани с извара от коч, тежка работа като суперлепкавата от шекер кассата.

не знам с каква извара са, ама току Що ми пристигна хладилна пратка от един сицилиански клиент.
 е, тук ги бях опитвала и не ми харесаха, а това неЩо е абсолЮтна вкусотия.
Ше си направя абонамент за тази сладкарница Embarassed

Мале, то много страшно било в Италия по празниците!  Само за лещата не разбрах - за да върви на пари ли се яде? А саламчетата в нея за акциите от борсата ли са? Thinking



леЩата е символ на златна монета, а салам4ето... нали казах, 4е е едновремеШна традиция, бедни са били хората и не са можели да си позволят месо 4есто. та пожеланието е да го има по_4есто на масата.

лЮбопитен факт : църковните фанатици не желаят хората да ядат леЩа на Нова година, заЩото било ези4ески оби4ай и не отговарял на каноните на църквата за скромност, не ал4ност и нам к'во си оЩе  ooooh!

# 44
  • Мнения: 176

Трън4е, ти ли се 4удеШе в другата тема к'во правим в Италия? Дебелеем  Joy
кажи какви страни4ни ястия със сметани и пр., 4е ми е интересно. май ниЩо не знам за американската (ако има такава) кухня

Мдааа, аз се чудех и вече ми се изясниха нещата - вие по ИталЯнско само хапвате вкусно, пиете винце и носите хубави дрехи Crazy. На фона на тези благини, какво значение има, кажете, колко се чака за доктор?  Joy

(сори, разводнявам темата)

За сметаните, остави, че ми се гади само като си помисля. Вчера показаха по тв как се прави пюре от печени картофи по следния начин: опичат картофите, намачкват ги и после добавят: масло, кондензирано мляко, течна сметана, sour cream (не знам как е на български, нещо като силно прецедено мляко, мазничко така), два вида американско сирене (чедър и пепърджак, ако не се лъжа, все са мазнички и те), нарязан бекон и... ситно нарязан зелен лук. Като добавиха лука водещия вика, мммм, здравословно  Crazy  Общо взето:  Sick Sick

Днес тръгнаха за някакво пиле със зеленчуци да обясняват, и тамън слагат в тенджерката нарязани моркови, зелен боб, грахче и си викам, брех, това става за ядене... и пак решиха че без кондензирано мляко и течна сметана не може  Sick Е, спрях да гледам.

Ама да спирам да се обяснявам, че ще ви разваля празничното настроение  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт