Комплект прибори за хранене, от къде?

  • 4 933
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
kimba77 наистина има страхотни сервизи на Luminarc в РУМа- вносителите имат и страхотен магазин на Ботев срещу "Двете Фукли" - там пък продават страхотни стъклени неща - вази, чаши - страхотни красоти.

# 16
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
В момента полваме Luminarc, но ще ги сменям с Цептер, за мен това е много по-добро  Peace
Вече полвам доста техни неща и смятам да им се доверя и за приборите!!!

# 17
  • Мнения: 8 999
В момента полваме Luminarc, но ще ги сменям с Цептер, за мен това е много по-добро  Peace
Вече полвам доста техни неща и смятам да им се доверя и за приборите!!!

Този Цептер ми скъси животеца! Единствено една тенджерка с терморегулатор на капака ми върши работа. Всичко друго е една огромна заблуда - загаря, не можеш да готвиш на парното /както е указано в рекламата/, почиства се страшно трудно, издрасква се от най-лекия допир, винаги има отпечатъци от пръсти по захарницата и други прибори за сервиране /трябва да се подават с ръкавици, иначе веднага добиват вид на отдавна немити и мърляви/. Набълбуках се като лапнишаран със старашно много посуда, но ми иде да се ритна отзад /от яд/. Имам един "незагарящ" оребрен тиган, който уж се ползвал без мазнина - пълна лъжа за наивници! Месото ми загоря за секунди, а загоряло от Цептер се маха само с магия. На всичкото отгоре тежи около 3 тона. Предпочитам всеки месец да си купувам тефлонов тиган, отколкото да се боря с тази космическа технология.
А за прибори за хранене - най-красивото нещо, което съм виждала е сервизът, който една приятелка си купи от Икея- матов инокс с много оригинална и изчистена форма, на всичкото отгоре за без пари /само 50 лв./.

# 18
  • София
  • Мнения: 430
Петрата остави, че са скъпи, ами дома ми трябва да прилича на аристократично гнездо, за да си отива на интериора. Мисля, че и с това трябва да се съобразява човек. В магазина на луминарк на ботев има комплекти за 40лв и са супер, няколко месеца ги ползвам и лашкам в съдомиялната. А най-странно ми беше защо всеки като ми дойде на гости и казва "евала за ножа" - явно рядко ножовете от комплектите за хранене режат  Joy

# 19
  • Мнения: 7 263
Петрата остави, че са скъпи, ами дома ми трябва да прилича на аристократично гнездо, за да си отива на интериора. Мисля, че и с това трябва да се съобразява човек. В магазина на луминарк на ботев има комплекти за 40лв и са супер, няколко месеца ги ползвам и лашкам в съдомиялната. А най-странно ми беше защо всеки като ми дойде на гости и казва "евала за ножа" - явно рядко ножовете от комплектите за хранене режат  Joy

Да именно за този магазин говоря - собствениците са ми приятели и знам със сигурност че предлагат много качествени неща.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Гледах много прилични прибори в един турски магазин в мола до Хемус. Голям магазин в дъното на втория, мисля, етаж - Пашабахче или Панербахче, нещо такова. Голяма фирма, мисля, че е тази, която инвестира много в производства в разградския регион. Приборите ми изглеждаха много прилично на цени от 4.5 до 7-8 лева за бройка. Не са чудо невиждано, но са повече от прилични за тези цени - изчистени и много видове - избираш какво и в каква бройка ти трябва.
Ако съм надрънкала глупости за името на фирмата, извинете, то е само защото се опитвах да обясня за кой магазин става дума - голям в дъното на етажа с много стъклени чаши  Simple Smile
Хубави са и тези в магазините, където се продава Брабантия - в ЦУМ и в същия мол на етажа на Техномаркет. По спомен цените са около 300 лева за 30 бр. и пропорционално за по-големите комплекти, май 48 бройки бяха.

# 21
  • Мнения: 712
Аз гледам, че в нашия блок (до Кауфланд) има магазин "Мода за маса". Не съм влизала вътре, но ми прави впечатление, че много такива малки симпатични магазинчета има. Близо до Петте кьошета, на бул. Христо Ботев също има такъв магазин с много стилни неща.

# 22
  • София
  • Мнения: 676
Малко извън темата, но понеже сте споменали няколко пъти, някой има ли впечатления от тенджерите на Brabantia?
Извинявам се на авторката, дано не се сърди   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт