Училище по български език за чужденци?

  • 3 318
  • 20
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Умишлено пускам темата тук, за да могат повече от вас да я видят.
Въпросът ми е, знае ли някой за училище или курсове по български език във Варна?
За 4 години сама не можах да науча мъжа ми на почти нищо, но той има голямо желание и вярвам, че ако се запише на подобен курс ще има успех.
Моля, ако някой има информация за подобни курсове, да пише.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Училища Фарос предлагат български за чужденци.
Адрес: бул."Вл.Варненчик"106, вх. А, ет. 1 
Тел: 60 35 57, 60 35 58   

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Училища Фарос предлагат български за чужденци.
Адрес: бул."Вл.Варненчик"106, вх. А, ет. 1 
Тел: 60 35 57, 60 35 58   


Стига бе! Това нашия блок и нашия вход  Shocked  Joy
Слизам да ги питам....
Благодаря   Hug

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Олинце, с каква нац. е половинката ти?

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Олинце, с каква нац. е половинката ти?

Американец е.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дано да го научат.  Peace
Вчера имах клиентка, американка... От 6г. е тук и за мен говореше перфектно български.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Дано, лошото е, че той не е само в БГ, често пътува.
А тук всички искат да говорят с него на английски, за да си опражняват езика.
Така той нищо не може да научи, знае малко покрай това което говоря на детето.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Така той нищо не може да научи, знае малко покрай това което говоря на детето.

познато ми е.
Братовчедката е омъжена за викинг. Страхотен човек, ама не знае още нашенски  Laughing
И той често пътува и може би от това идва липсата за научаване в детайли на езика ни.
Но вуйчо ми (също чужденец), на 1-вата година престой в Бг вече го е говорел перфектно. Обаче отпреди е знаел руски.

А какво стана с Фарос? Ще го запишеш ли?

# 8
  • Мнения: 6 992
Хъх. Моя приятелка научи нейния французин на български. Но като си дойдат в БГ тук всички му говорим на бг, да си го упражнява Mr. Green И се справя момчето доста добре, малко бавно, но доста правилно Simple Smile
Успех с начинанието! Hug

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ще го запиша - то е срамота в нашия вход е!  Joy
Понеже до сега виждах само деца да влизат и си мислех, че няма за възрастни.
Преди му бях взела разговорник на български, научи само "скоро", като го питам кога ще направиш това, кога ще отидем някъде, все ми отговаря "скоро"  Mr. Green
После му взех и тетрадка за първолаци - да пише ченгелчета и завъртулки...научи азбуката от А до Д...после слагах бележки на всички предмети с българските им думи....
Изчерпах се, записвам го и от Януари става ученик  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 299
Има много добри учебници за англоговорящи - Learn Bulgarian ма Лилия Дончева, Мрин Загорчев и Димитър Георгиев
Учебникът е с дискове, доволна съм, моя от него учи. Когато го купих от Славейков взех последният и продавача каза, че се изкупували като топъл хляб. Даже аз докато го плащах едно момче - говореше на английски, помоли продавача да му запази един като получи пак, че все не успявало да се дореди Shocked (а аз под носа му взех последния). Отделно има и учебници на СУ - в 3 части, но са ми малко скъпи и мисля по-добре на курс да го запратя. Да кажеш после как е във Фарос, ако сте доволни там да запиша и аз моя. Успех Peace

Ето и сайт на издателството - http://www.skyprintbg.com/

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ланфеар, дай да ги запишем заедно да ходят на курс.
Така ще имат стимул да учат, тип съревнование.
Току-що говорих с Фарос, имат и групово убочение и индивидуално, ако не се събере група.
След разговор с преподавателя се решава колко интензивен ще е курса. За едно посещение са 2 учебни часа ( 1 час е 50мин. ), като един учебен час е 23 лв.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 13:48 от Олинце

# 12
  • Мнения: 1 299
Ланфеар, дай да ги запишем заедно да ходят на курс.
Така ще имат стимул да учат, тип съревнование.
Току-що говорих с Фарос, имат и групово обочение и индивидуално, ако не се събере група.
След разговор с преподавателя се решава колко интензивен ще е курса. За едно посещение са 2 учебни часа ( 1 час е 50мин. ), като един учебен час е 23 лв.
би било супер да ходят двамата заедно, ама аз съм в София...
и тук мисля за ИЧСто

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Жалко, ще си ходи сам.
Май и аз имам нужда от уроци по български, в бързината имам доста правописни грешки  Embarassed Embarassed Embarassed

# 14
В ИЧС в  София получават най-добра подготовка, моя завърши там и говори перфектно, за писането имам малки забележки.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт