Прощъпулник???

  • 2 155
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте мами,

Искам да ви попитам как точно се прави ?(празнува) прощъпулника. Какво се слага на масата, само питката ли, която се търкаля, .... ами предмети съм чувала че се нареждат на масата или на земята? И най-вече кога се празнува.... когато детето напълно и самостоятелно проходи, или когато направи първите крачки.... защото моето дете когато го държа за една ръчичка си ходи, ама не се е пуснал самостоятелно... все ми търси ръката да ме хване. А и още нещо... кой прави питката? аз ли трябва да я меся или някоя от бабите, знам ли?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 931
Детенцето трябва само за ходи. Питката се прави от човек с двама живи родители. Ние търколихме питката и детенцето да ходи след нея по посока към оставените предмети за избор и това на земята върху нещо постлано. След това се разчупва питката и като даваш хората които взимат от нея малко притърчават да е здраво детенцето. Питката се разчупва над кърпа и хората оставят в нея парички- монети  да е здраво като монетата и после се връзва кърпата и колко здраво се стегне толкова ще е скъперник или ще харчи много парите. Така завързаната кърпа се слага на източен ъгъл на стаята високо да престои вечерта и на другият ден се сваля кърпата.
Това знам аз.

# 2
# 3
  • Мнения: 285
Благодаря Ви!!!

Общи условия

Активация на акаунт