Козметичен лексикон 2

  • 9 857
  • 29
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 779
Момичета, правя нова тема, защото старата е от 2005 година и предполагам, че тези, които са писали още в началото биха ъпдейтнали фаворитите си. Пообобщих въпросите, за да могат да се допълват повече продукти. Ако искате слагайте картинки, че да не е толкова сухо. Разрешени са и коментари и въпроси относно продуктите, нека са в по-свободна форма нещата.  Hug Ето и линк към старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=59944.0

Кои са ви фаворитите...
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате?
2. крем за ръце
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли..
4. фон дьо тен - всякакви видове
5. коректор
6. пудра за лице - всякакви видове, вкл. и бронзиращи
7. руж
8. спирала за очи
9. сенки -всякакви видове
10. червило, гланц за устни
11. молив за очи
12. молив за вежди
13. лосион/крем за тяло
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти
15. продукти за нокти - лакове, третиращи продукти, изкуствен маникюр/педикюр...
16. стик/спрей/гел против изпотяване
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски..
18. други.. ако искате да добавите нещо - тук е мястото!


Ако имате предложения какво друго да добавим, казвайте.  Heart Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 779
1. Бяла козметика за лице - Кожата ми е смесена, използвам крем Nivea mattifying moisturising day care - не намирам картинката на новата му опаковка  Tired
Тоалетно мляко Garnier essentials
Околоочен крем на Талодерма с ройбос
Измиващ гел Avene cleanance
2. Крем за ръце - Neutrogena
3. Бази - Не ползвам, въпреки че имам тази на Lumene за лице  Blush
4. ФДТ- Revlon colorstay за мазна/комбинирана кожа
5. Коректор - Пак на Revlon colorstay
6. Пудра - Не ползвам
7. Руж - Bourjois
8. Спирала - Bourjois Maxi frange
9. Сенки - Тук нямам фаворит
10.  Червило, гланц за устни - И тук също
11. Молив за очи - Revlon, но май вече не го продават
12. Молив за вежди - Все още нямам, но си го търся фаворита  hahaha
13. Лосион/крем за тяло - Всичко, що мирише хубаво и трайно. За добра хидратация си имам един много любим крем, но забравих марката  ooooh!
14. Антицелулитни продукти - Не ползвам
15. Продукти за нокти - Не ползвам
16. Продукти против изпотяване - Secret, но не от Бг -
17. Продукти за коса - Шампоани на Nivea и Herbal Essences; друго много-много не ползвам

# 2
  • Мнения: 530
Кои са ви фаворитите...
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате? със суха кожа съм в момента ползвам "24 часа хидратиране" на avon (много е лек и приятен, но не е за зимата)
2. крем за ръце - грозде мавруд на "билка" (много приятен крем), глицериновия на avon, коледния крем с канела на орифлейм
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли..- тониращия крем на avon (любим крем от 3 год. досега не съм имала такъв фаворит ми е)
4. фон дьо тен - всякакви видове - не ползвам
5. коректор - не ползвам
6. пудра за лице - всякакви видове, вкл. и бронзиращи - не ползвам
7. руж - не ползвам
8. спирала за очи - лаш архитект наситено черно (фаворит ми е), 2000 калории на Макс Фактор
9. сенки -всякакви видове - Руби Роуз (доказали се с годините), avon
10. червило, гланц за устни - avon, мейбълин, орифлейм, буржоа
11. молив за очи - няма значение от марката само да е черен (но така и не съм попадала на хубав черен молив без да се размазва бързо)
12. молив за вежди - не ползвам
13. лосион/крем за тяло - мед и лимон, маслина, малка черна рокля - avon
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти -
15. продукти за нокти - лакове, третиращи продукти, изкуствен маникюр/педикюр... - няма значение марката, важно е да ми хареса цвета
16. стик/спрей/гел против изпотяване - спрей на Буржоа (новият ми фаворит), Fa спрейове
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски.. - шампоан за блясък на Елсев, балсам мед и мляко на Палмолив, маската с маслина на avon и с минерали от мъртво море, също и маски с масло от шея или кокос
18. други.. ако искате да добавите нещо - кокосово масло (много добро за подхранване на косата)


# 3
  • София
  • Мнения: 138
Кои са ви фаворитите...
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате? - Кожата ми е смесена , ползвам Супердифенс на Клиник, и Идеалист на ЕЛ за очите,  Матис мляко за почистване, пяна за лице - Клиник
2. крем за ръце - Неутрогена , мнооого ми харесва
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли.. -  не ползвам
4. фон дьо тен - всякакви видове - не ползвам
5. коректор - също...
6. пудра за лице - всякакви видове, вкл. и бронзиращи - също...
7. руж - също...
8. спирала за очи - YSL  , тази която е т. нар изкуствени мигли
9. сенки -всякакви видове - не позлвам
10. червило, гланц за устни - гланц на Кларинс, червило Лореал
11. молив за очи  - не...
12. молив за вежди- не....
13. лосион/крем за тяло - Бодишоп - White Musk
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти - не..
15. продукти за нокти - лакове, третиращи продукти, изкуствен маникюр/педикюр... - ОПИ и Мавала
16. стик/спрей/гел против изпотяване - Нивеа, Ланком
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски.. - Тиджи ...но се запалих по 'цимента' на Керастаз и смятам да опитам
18. други.. ако искате да добавите нещо - тук е мястото!

# 4
  • Мнения: 776
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате? Кожата ми е мазна към комбинирана, зимата се получава изсушаване - за бяла козметика съм най-доволна от продуктите на Biotherm Hug, зимния сезон ползвам крема им за лице Oleo Source като дневен, а през лятото Aquasource, зеления; като сезонна терапия - перфектора Source Thérapie , който ми е любим продукт изобщо; в момента ползвам Multirecharge като дневен и Age Fitness Power 2 като нощен крем;
За почистване на лице - Biopur clarifying cleansing gel и Acnopur cleansing foam + тоник пак на Biotherm

2. крем за ръце - Aroma с пчелен мед и Neutrogena
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли
Основа за лице не ползвам, база за устни и мигли също, само база за сенки на Манхатън
4. фон дьо тен - Revlon Colourstay
5. коректор - Revlon Colourstay SPF 15, Estee Lauder Double Wear Stay-in-Place Concealer SPF10
6. пудра за лице - Double Wear Stay-in-Place Powder Makeup SPF 10 на Есте
7. руж - Sephora blush me!
8. спирала за очи - Inimitable на Chanel
9. сенки - Лореал и Орифлейм
10. червило, гланц за устни - Glam Shine на Лореал и Watershine Diamonds на Мейбълин
11. молив за очи - Avon
12. молив за вежди - не ползвам
13. лосион/крем за тяло - Avon и Oriflame
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти - не ползвам, за сега нямам нужда Sunglasses
15. продукти за нокти - лакове на Avon,при грижата за крачетата скрабовете, овлажняващите и кремовете против изпотяване пак са на Avon; изкуствен маникюр не ползвам
16. стик/спрей/гел против изпотяване - зелената ролка на Vichy
17. продукти за коса
Имам мазна коса, ползвам шампоан на Ducray против пърхут и шампоан за честа употреба на Phyto. Балсамът ми е на Пантен, пяната за коса - на Wella
18. Почистване на грим - 3 in 1 почистваща емулсия на Vichy и Make up remover water на Bioderma от серията Sensibio
19. Крем за околоочния контур - All about eyes на Clinique, Source Perfection cream gel и Age Fitness power 2 eye gel на Biotherm

# 5
Кои са ви фаворитите...
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате? - суха кожа
2. крем за ръце - Glysolid
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли.. - на Орифлейм основа за лице, ползвам я като основа за сенки
4. фон дьо тен - всякакви видове - не ползвам
5. коректор - Джордани Голд на Орифлейм, цвят Sand, това е моят коректор!
6. пудра за лице - всякакви видове, вкл. и бронзиращи -  Джордани Голд на Орифлейм
7. руж - перли Джордани Голд на Орифлейм
8. спирала за очи - Буржоа, удължаваща, Макс Фактор 2000 калории
9. сенки -всякакви видове - АртДеко, Ruby Rose
10. червило, гланц за устни - гланцове не ползвам, червилата са ми предимно от AVON
11. молив за очи - не ползвам
12. молив за вежди - не ползвам
13. лосион/крем за тяло - всякакви, кожата ми е много суха, зимата ползвам бебешкото олио на Бюбхен
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти - не ползвам
15. продукти за нокти - лакове, третиращи продукти, изкуствен маникюр/педикюр... - лаковете ми за нокти са на Орифлейм и Ревлон, основа и топ-лак, пак на Орифейм, масло за нокти на Икаров, изкуствени нокти не ползвам
16. стик/спрей/гел против изпотяване - мини Rexona, и рол-он на Орифлейм
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски.. - Elseve - за суха коса, Phyto - с ром или с жожоба, Fitoval; стилизиращи продукти почти не ползвам, а когато се наложи купувам каквото ми хареса на момента; маска за коса: ползвам Миосотис, а напоследък Genera (нищо особено!); предпочитам домашните маски, когато имам време
18. други.. ако искате да добавите нещо - тук е мястото!

Да кажа, че не съм дистрибутор нито на Орифлейм, нито на Ейвън  newsm78

# 6
  • Мнения: 589
Само на някои въпроси имам отговори, ето ги

1. Козметика за лице
Имам чувствителна кожа, смесен тип - нормална към суха и този нов крем на Авене ми пасна просто перфектно:


2. Крем за ръце - използвам останалите от детето и ги довършвам, ще бъде тъпо да пиша кои от тях ми действат най-добре  Mr. Green

От 3 до 9 - ползвам много рядко, няма смисъл от мнението ми за тях, нямам кой знае какви наблюдения

10 - тук ще сложа няколко продукта:
Вкъщи - най-обикновен вазелин в тубичка, това е най-ефикасното средство против напукани устни
Навън - вазелин Нивеа, гланц Manhattan


13 - всякакви, не помня марки, повечето си ги взимам на кило от Douglas

14 - един продукт против стрии, за който гласувам с две ръце, много е ефикасен
Elancyl gel \концентрат\



15 - лакове - Manhattan, Maybeline - издръжливи са, чудесни червени нюанси

16 - нищо особено не мога да кажа за тази категория

17 - тези продукти са строго индивидуални, в различните периоди на косата ми са ми действали положително различни неща, в момента печелившата комбинация е шампоан и балсам Doliva, няколко капки розмарин против пърхут

# 7
  • София
  • Мнения: 4 746

1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате? Смесена; Авен и Гарние
2. крем за ръце Atrix лайка
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли.. ------------
4. фон дьо тен - Revlon Colorstay
5. коректор- --------
6. пудра за лице -Rimmel, Maxfactor; бронзиращи- Manhattan, FlorMar, Bourjois. Вторите две са страхотни!
7. руж- Avon
8. спирала за очи Maybelline Volume Express, извита четка.
9. сенки всякакви
10. червило, гланц за устни най-различни
11. молив за очи- Impala, водоустойчив черен
12. молив за вежди ----------
13. лосион/крем за тяло- Johnson's розов с бадемово масло, бебешко олио Johnsons
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти -------------
15. продукти за нокти - лакове Flormar, Bourjois. Първите са много по-качествени.
16. стик/спрей/гел против изпотяване- Rexona, спрей някакъв
17. продукти за коса - шампоан - Постоянно ги сменям,сега Нивеа; балсам- сега Seri, стилизиращи продукти, маски..- Най-различни
18. други.. ако искате да добавите нещо - тук е мястото!


# 8
  • Варна
  • Мнения: 672
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате - нормална, използвам една полска серия в момента.
2. крем за ръце - пак полска серия.
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли.. - .....
4. фон дьо тен - не използвам.
5. коректор -  не използвам.
6. пудра за лице - не използвам.
7. руж -  не използвам.
8. спирала за очи - на Буржоа за обем.
9. сенки - много рядко слагам.
10. червило, гланц за устни - имам страшно много марки и цветове.
11. молив за очи -  на Буржоа.
12. молив за вежди - не ползвам.
13. лосион/крем за тяло - на Ейвън стягащ.
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти
15. продукти за нокти - лакове, третиращи продукти, изкуствен маникюр/педикюр...
16. стик/спрей/гел против изпотяване - Фа
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски - Нивея и Вела.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 826
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате? - кожата ми е смесена, ползвам продуктите на Clinique - кремче Superdefense и Moisture Surge, околоочен All About Eyes, трите стъпки за почистване, и някои неща на Avene и Vichy
2. крем за ръце - нямам предпочитания
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли.. - основата за сенки за очи на Artdeco
4. фон дьо тен - Double Wear на Estee Lauder и Equalizer, пак на Estee Lauder
5. коректор - сега съм с Manhattan Cover Stick
6. пудра за лице - всякакви видове, вкл. и бронзиращи - не ползвам често, сега съм с една компактна на Bourjois
7. руж - Bourjois, ползвам го и като сенки за очи
8. спирала за очи - Virtuouse на Lancome
9. сенки -всякакви видове - Manhattan, Avon, Bourjois, L'oreal
10. червило, гланц за устни - любимото ми е стикчето на L'oreal Glam Shine, както и гланцовете на Revlon
11. молив за очи - Avon
12. молив за вежди - не ползвам
13. лосион/крем за тяло - MaxMara и J'adore Dior, за да са като парфюма
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти - не ползвам засега
15. продукти за нокти - лакове, третиращи продукти, изкуствен маникюр/педикюр... - лакове на Revlon, заздравител на Manhattan
16. стик/спрей/гел против изпотяване - Dove Invisible Dry
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски.. - шампоан Kerastase Bain Satin, шампоан с жълтък и ром на Phyto, подхранващ крем Karita Creme Revitalisante на Rene Furterer, горещо олио за коса с маслина на Avon, ампули на Denise, и др.

# 10
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате?
Lirene-имам мазна кожа
2. крем за ръце
Oriflame с бадем за дълбоко овлажняване
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли..
Овляжняваш крем за лице,вместо специална основа..За очите нищо а за устните балсамче със със Спа ефект на Oriflame
4. фон дьо тен - всякакви видове
В момента използвам на Oriflame за т-зоната
5. коректор
Не използвам
6. пудра за лице - всякакви видове, вкл. и бронзиращи
Използвам пудрата-призма на Oriflame
7. руж
Перли за лице на Gabrini
8. спирала за очи
Wonderlash на Oriflame
9. сенки -всякакви видове
Предимно на Ruby Rose,Avon,Oriflame,MARK
10. червило, гланц за устни
Oriflame,Avon,Loreal
11. молив за очи
черен на Avon
12. молив за вежди
Не ползвам
13. лосион/крем за тяло
Коприна и кашмир на Oriflame
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти
Антицелулитен крем за извайване на тялото на AVON
15. продукти за нокти - лакове, третиращи продукти, изкуствен маникюр/педикюр...
Oriflame,AVON
16. стик/спрей/гел против изпотяване
Rexona
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски..
Blendax-шампоан;Fructis-балсам без отмиване
18. други.. ако искате да добавите нещо - тук е мястото!
Не се сещам в момента

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз писах в старата тема, но хайде ще се отчета и тук

Момичета, правя нова тема, защото старата е от 2005 година и предполагам, че тези, които са писали още в началото биха ъпдейтнали фаворитите си. Пообобщих въпросите, за да могат да се допълват повече продукти. Ако искате слагайте картинки, че да не е толкова сухо. Разрешени са и коментари и въпроси относно продуктите, нека са в по-свободна форма нещата.  Hug Ето и линк към старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=59944.0

Кои са ви фаворитите...
1. бяла козметика за лице - какъв тип кожа имате? - смесена в момента ползвам Мултиречардж на Биотерм за зимата, много доволна. Преди ползвах Супердефенс, но след 3тата опаковка ми омръзна. За лятото мисля да си взема пак Лиерак или Галеник
2. крем за ръце - на талодерма епитализиращ за 2 лв  Mr. Green
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли.. - не ползвам
4. фон дьо тен - всякакви видове - ланком и клиник
5. коректор  - имам един на виши и един на ревлон, доволна съм
6. пудра за лице - всякакви видове, вкл. и бронзиращи - на клиник и на ив роше
7. руж - на лореал (ама мнооого рядко го ползвам)
8. спирала за очи - ланком хипноуз ми е фаворит, в моемнта съм на клиник хай дефинишън маскара, доволна  Flutter
9. сенки -всякакви видове - главно лореал и римел
10. червило, гланц за устни - клиник и ланком са ми фаворити за глосове. Лореал също имам и от тях съм доволна
11. молив за очи - на ревлон
12. молив за вежди - не ползвам
13. лосион/крем за тяло - брунли и лаура вандини
14. антицелулитни продукти/ продукти против стрии/стягащи, отслабващи продукти - най-доволна бях от един антицелулитен на виши преди време. Сега съм хвърлила око на Биотерм  Flutter
15. продукти за нокти - лакове, третиращи продукти, изкуствен маникюр/педикюр... - хм не ползва, имам заздравител на ив роше
16. стик/спрей/гел против изпотяване - ролка на виши, зелената капачка и ролката на клоран
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски.. - Фито с две ръце  Peace нормална коса - зимата позлвам фиторум, лятото фитолактум и фитоседрат. Маска фитожожоба и за боядисана коса не и помня името  Thinking
18. други.. ако искате да добавите нещо - тук е мястото!
- ползвам скраб за тяло на биотерм - мноого доволна и скраб за лице на алготерм -  също много доволна

Ако имате предложения какво друго да добавим, казвайте.  Heart Eyes - нямам  newsm78

# 12
  • Мнения: 625
1. крем за лице-nivea soft
2. крем за ръце-nivea
3. тоалетно мляко/почистващ тоник-Venus
4. фон дьо тен-borjois(рядко си слагам)
5. пудра за лице-не
6. руж(обикновен, за скули)-не
7. спирала за очи-borjois
8. сенки(всякакви видове)-не
9. червило, гланц за устни-гланцове на Мейбълин
10. молив за очи-флормар
11. лосион за тяло-нивея
12. антицелулитни продукти, продукти против стрии-леокрема,венус
13. лакове-перфект
14. стик/спрей/гел против изпотяване-нивея
15. шампоан (за какъв тип коса)-нивея(нормална и за изправяне)
Яка темичка

# 13
  • Mонтана
  • Мнения: 413
1. бяла козметика за лице - krem na exfoliac
2. крем за ръце avon
3. основи - за грим на лице/очи/устни/мигли..-nqmam
4. фон дьо тен - mahnatan antibakterialna seriq
5. коректор rimmel
6. пудра за лице - manhatan
7. руж bourjois
8. спирала за очи rimmel,bourjois
9. сенки -rimmel
10. червило, гланц за устни-manhatan,rimmel,vipera
11. молив за очи-impala,bourjois
12. молив за вежди ne izpolzvam
13. лосион/крем за тяло   vivian gray,niveq
14. антицелулитни продукти   regal,leokrema
15. продукти за нокти - ados,perfekt,rimmel
16. стик/спрей/гел против изпотяване  reksona
17. продукти за коса - шампоан (за какъв тип коса?), балсам, стилизиращи продукти, маски..  farkom,elseve,yunsey,maska-miosotis 4ervena

# 14
  • Мнения: 3 830
После ще напиша и аз smile3508 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт