идват празници, които много обичам - а на мен ми е тъпо

  • 2 146
  • 25
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Здравейте, не знам защо се чувствам така. Винаги съм харесвала много празниците - особено коледа. Сега нямам настроение, тъпо ми е. Преди тези дни бяха посветени на срещи с приятелки и роднини, а сега ще стоим само вкъщи и ще посрещаме роднините. Няма лошо ама ми писва едни и същи хора да гледам. А приятелките си не съм виждала от месеци по едни или други причини. Просто се сещам с носталгия как преди всеки ден от тези се виждах с по една или няколко приятелки, после се прибирах и имаше спокойна домашна вечер. Или ходехме на гости у роднини. Сега нещо съм отчаяна, че празниците ще ми донесат разнообразие. Ама да видим - то ежедневието и еднообразието убиват всичко. В това поне съм убедена вече напълно. Искам обаче да изляза от това състояние-помогнете

# 1
  • Мнения: 1 809
За да излезеш от това състояние можеш само и единствено ти да си помогнеш.Като стоиш и си повтаряш колко ти е тъпо и как нямаш настроение,ами няма как да ти стане по-хубаво.Започни да се срещаш отново с приятели и роднини.Започни да правиш нещата,които са ти доставяли хубави изживявания .Но оставиш ли се на ежедневието ,то те поглъща и убива.Просто не му се давай!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Споко това е от еднообразното ежедневие.И на мен ми е така сега  Sad
Не си само ти.
Просто ти трябват малко развлечения,сега по празниците.Пък после можеш да направиш и нещо само за себе си.
Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 1 217
Споко и при мен е така.
Днес мъжо много ме ядоса и още повече ми се скапа всичко.
Детето спа само половин час и сега до 8 ще изкукуригам с него.
Естествено таткото е нощна смяна и пак се спаси.

# 4
  • Мнения: 4 965
А защо ще си стоите вкъщи?
Организирайте излизания, срещи с приятели, гостувайте вие /виждам, че детето ти не е съвсем малко, за да стоите у дома/.
Уговори се с приятелки, идете у роднини, излез някъде само с мъжа ти, купи подаръци на всички и т.н....

Празниците са такива, каквито човек си ги направи.
 Peace

# 5
  • софия
  • Мнения: 636
без кола сме и в тоя студ не е за дете. А и дъщеря ми е така щура, че където и да я заведа ставаме на бръм ooooh! и не можем да си чуем приказката. Има хора с кротки дечица, ама ние не сме от тях. Живи и здрави ще видим как ще се справя. Като човек ходи на работа е друго.




7
,

# 6
  • Мнения: 275
   И на мен ми е тъпо много, преди точно тези празници. По цял ден сме си вкъщи и излизаме за много мъничко и така .....навсякъде обаче е лудница от хора пазаруващи и блъскащи се и като се сетя ,че трябва да пазарувам и аз ми става още по зле...

# 7
  • Мнения: 5 228
Защо не поканиш гости? Всеки ден можеш да каниш по някого от хората, с които не ни се виждала отдавна.

# 8
  • Мнения: 2 553
без кола сме и в тоя студ не е за дете. А и дъщеря ми е така щура, че където и да я заведа ставаме на бръм ooooh! и не можем да си чуем приказката. Има хора с кротки дечица, ама ние не сме от тях. Живи и здрави ще видим как ще се справя. Като човек ходи на работа е друго.


Изчакай да пристигнат роднините, които ще посрещаш, дай им да се порадват на детето, а ти беж навън с приятелките - всички ще са доволни, гарантирам!!!  Hug Hug Hug

# 9
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Споко,и на мен ми е тъпо преди празници напоследък.Нито ми се мисли за празника,нито се настройвам предварително.Ходя на работа и пак ми е тъпо,че нямам време да се организирам,няма угодия  Mr. Green,липсват ми безгрижните срещи с приятелките,които станаха много редки,но това е живота.Предварително не мисли,че ти е тъпо,по празниците ще те обхване еуфорията,ще видиш.Дай си малко почивка за теб самата,остави малката на някой за няколко часа,пообикаляй по магзините,купи си нещичко и пак ела пиши в темата дали има промяна. Wink

# 10
  • Мнения: 8 905
daniart1, няма ли на кого да оставиш детето за малко? Всеки човек има нужда от време за самия себе си. Сигурна съм, че една разходка по магазините ще те разведри! Simple Smile  Ако нямате беби наблизо, остави детето на татко му - то не е само твоя грижа!

# 11
  • Мнения: 274
Аз и на работа ходя, и децата ми са големи и се гледат сами вече...и пак ми е тъпо. През последните години се зароди такава тенденция все повече и повече да ме отвращават тия празници....а и Коледа за мен е нов празник - преди се празнуваше само Нова година. И сега постоянно съм нащрек кое кога се приготвя - за Бъдни вечер постно, за Коледа - празничен обяд....подаръците кога да давам...аман от всичката тая организация! И мразя да ходя по магазини, особено преди празниците! Лудница, народ, кичозни витрини...е няма такова нещо! Искам да е лято....

# 12
  • Мнения: 123
Я си организирай една шопинг терапиа.Викни и кварталните ти приятелки  и се разходете.Ще видиш как малко от малко настроението ще се покачи.

# 13
  • София
  • Мнения: 442
В края на годината май вече всички сме поизнервени и изморени. Тази година моите нови шефове направиха жест и ще ни подарят няколко дни допълнителна отпуска по празниците. Въпреки че нямам планове за пътуване, защото мъжа ми ще работи, очаквам празниците с нетърпение.  Когато човек няма очаквания може да се зарадва на всичко. Надявам да успея да посвърша някои неща, за които все не ми остава време.  Да се наспя. Малко физическа активност. Малко прочистване на гардероба. Малко мързел и блеене в телевизора. Малко кулинарни подвизи Blush ........ммм да бих се радвала да се видя и с приятели, но по това време всички се пръсват къде ли не. Все ще намеря с какво да си уплътня времето  Laughing

За зареждане с настроение бих препоръчала някоя късна кино прожекция, след това кратка и енергична разходка /имайки предвид температурите/ в центъра на града. Празничната украса, светлините, студа и спокойствието през нощта направо ме омайват. А вечерта може да приключи с чаша червено вино с приятел.
Готино го измислих, а!  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 309
Това е най-тъпата част на цялата година...Коледните и Новогодишните празници Sick
Празниците на лицемерието,това са!!!

Общи условия

Активация на акаунт