Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте и от нас Simple Smile

И ние сме се наспали, доволни, напапкани и пак спинкаме - много я разглезихме мама Simple Smile И аз като Катеринка да тичам да паля свещичка, от това дете не мога да се оплача - будува с рев между 8 и 10:30, което се издържа... Иначе и да будува, само муцки ми прави и ми е много сладък Simple Smile

Тотонто, и на мен ми дойде кенгуруто - мале страхотно е!!! Страшно ми е удобно ( и аз трябва да свикна да го слагам) и цвета много ми харесва. Ще го нося и аз под връхната дрешка - имам едно палтенце, носех го като бях с корема Wink

За гърдите - аз давам и 2-те щото и без това са празни Wink майтапа на страна, ама всяка седмица си го отбивам това дете с това АМ  Sad и май след нова година няма да има въобще кърмене... Миналата седмица имах по 60 мл от 2-те гърди, сега имам по 40 мл, а другата не знам колко ще имам... По този повод - Дита, внимавай с АМ ... Но по принцип се дава само едната  Peace Ако не стига - тогава се дава другата - това обаче е като бебето стане по-голямо и почва да яде по 140-160 мл....

Хайде че малчо се събудиии Simple Smile




# 46
  • Мнения: 37
Galaxy,има ли ефект при вас от 4ая -Бливит-л? ние ве4е 4 или 5 ден /забравих направо/ не сме акали.като працне така мирише ,4е каката се хваща за носа и вика''УФФФ, 4е мирише'' smile3506 smile3550
ЛИЛИ има бе, ака си стряскащо 4ак,ама 4ак на сутринта,по4ти на 24 часа,ама давам само от 2 дена, има време да се поза4ести аканаето,да не пресвива така,4е то много,ама наведъж!!!

# 47
  • Мнения: 3 406
аз пък да ви кажа,ама не знам дали е съвпадение,но откакто давам само мляко и леко подсладена вода и нищо друго(аи цицерон чат-пат,щот вътре няма нищо почти Confused),си ака мн добре-2-3 пъти за 24 ч. Peace,даже май памперса е фалшив,защото все до гърба се цапа Whistling

# 48
добро утро и от нас ,чак сега се включвам ама извинени сме Simple Smile...да се похвалим тая вечер сме спинкали от 12.30 до 6 сутринта  Joy незнам дали е еднократно или така ще си продължим ама довечера ще се разбере.....коликите ни са намалели...и така....
ама стига сте раздавали такива вкусотии че без слюнка останах докато ги гледах  Laughing
що се отнася до кърменето аз давам и двете гърди-така се стимулират повече да произвеждат кърма според мен,ама всяка мама си преценя за нея си според кърмата..моята не е в излишък,но си му стига доволно.айде за сега това,после пак ще ви чета Simple Smile

# 49
  • Мнения: 24
Мами, споделете колко градуса поддържате в къщи? Колко показват вашите термометри?

# 50
аз не подслаждам водичката  Shocked пие си я..трябва ли да има захар задължително??

# 51
  • Мнения: 3 406
аз не подслаждам водичката  Shocked пие си я..трябва ли да има захар задължително??
мне..ама аз слагам по няколко зрънца-така се правело

# 52
  • Мнения: 3 205
аз имам въпрос към кърмещите мами - когато храните бебчетата, само от едната гърда ли давате или и от двете?

Само от едната в продължение на 3 часа. Значи давам му примерно в 12 само от едната и после като реши в един, че пак е гладен - давам пак от същата. Другата я давам чак в три часа. Това е за деца, които се хранят на малки интервали от време и сучат кратко или сучат дълго, но с проспиване през част от сукането, за да може да ядат от по-калоричното мляко, което идва по-късно. Иначе коликите се усилват (а това кара детето да иска да яде още по-често и проблемът се задълбочава) и може да почне да ака зелено.
Иначе ако детето се храни на 2-3 часа, спокойно може да се дават и двете гърди на хранене.

Дрешки носи 0-3 месеца, ама са му малки. И мен ме е яд за някои много удобни дрешки, които ако не след седмица, след две вече ще са безвъзвратно умалели.

Разходка не сме правили не знам откога. Нали бяхме болни, сега пък навън е все едно на северния полюс... Ще се ограничим и днес до терасата и това си е.

Вие се оплаквате от запек, на мен пък ми писна да ака по една шушка през половин час, колкото да трябва да му сменям памперса. А ако не го сменя, се подсича въпреки крема Confused Либеро работят за нас.

Тотонто, вкъщи е между 16 и 18 градуса. Малкият младеж е облечен в памучен гащеризон над памперса и е завит с тънко памучно одеало - и пак му е топло, не спира да се опъпчва. Но моите деца са много топли - Иво също беше така, взели са горещата кръв на баща си. За банята вдигаме до около 20 градуса. И не ги къпем във вода 37 градуса, а по-хладка, особено Иво. До дете си е. Ако не се опъпчва и не изглежда зачервен, значи е одбре облечен и завит. Аз проверявам единствено на вратлето, ако е топло - значи и на детето му добре. Ако е горещо - събличам, ако е хладно - обличам. При момченцата ако торбичката на тестисите е разпльокана - значи определено им е горещо. Трябва да е нормална - нито разтеглена, нито свита на шушка.

# 53
  • Мнения: 177
Привет от една понаспала се мама newsm44

Беба спа от 3 до 5, папка в 5 и отцепи до 8 Mr. GreenТова не е било от.......нямам спомен LaughingДнес съм най - щастливата мама Laughing
Пожелавам моето щастие и на другите от отбора на недоспалите Laughing

Аз ако ви кажа как кърмя...То е по - скоро да ви покажа hahaha Беба е прикачена от едната страна, а другата я обработвам с помпата в това време. Точно като млекоцентрала съм hahahaАма нали то е мляко, то е чудо...Ама нека има, не се оплаквам

За ревността - не просто я ревнувам, ами ме избива на агресия. На питката само дето пръчка не бях захапала за сдържане. Докато всички я погушкат аз бях на прага на нервна криза #CrazyТова мойто не е нормално. А пък като я гушне някой, който не ме кефи, като на милото майка му или баба му и съм склонна към убийство. Даже няколко пъти си я взимах от ръцете им. Само с майка ми е по - така.Не че не я ревнувам и от нея, ама пазя поведение, че ако не е тя да я загледа за час - два няма да мога носа да си покажа на вън

За дрешките - нашия случай е трагичен. Носим си дрешките за новородено, като вече една от ританките ни става и не й висят крачолките LaughingА, и едно боди имаме, което ни е точно LaughingАма беба е фъстъчка, финна дама Crazy

Беба нещо пак позадремва и може и да успея да се поизкъпя PraynigА дано Laughing

Хубав ден ви желая  bouquet

# 54
  • Мнения: 3 406
*Neti* направо си за завиждане Laughing,а за ревноста..ми и аз ревнвам,особено пък,ако вземе,че гука и се усмихне на някой друг ooooh!ужас,от татко и даже ревнувам,че нали него по-рядко го вижда и му се усмихва и гука

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 238
И ние поспахме от 21 до 3.30 и после от 4 до 7.30 та съм се наспала сега пак спи а трябва да хапва вече,а ми е жал да я будя.Завиждам на мамите на които бебоците гукат,ние само ръмжим и пеем,но с гукането още не се справяме.

# 56
  • Мнения: 80
И аз да се включа днес,
аз само мога да се похваля, Жорко си поспива 6 часа вечер, а и през деня оспчвам да легна за час два. Иначе за дрехите още от началото имаше гащеризончета които не му ставаха, вече са за прибиране и малко поголемите, много бързо расте това дете Laughing
Да ви се оплача- болна съм, хремата е по сериозния проблем но и гърло ме наболява. Ако някой помогне какво да вземам ще съм много благодарна?
За кърменето и аз давам от една гърда, точно както са го казали другите мами, хубавото, хранително мляко идва по късно, всеки сам си решава, но моят съвет е само от една, не ги хранете с рядка кърма, получават повече колики. И още нещо - това че гърдата е мека не значи че няма мляко ( това ми го казаха в род.дом) бебето може да изсуче 3 пъти повече отколкото вие с помпата успявате.
Това разбирасе си е до лично разбиране на всеки...

# 57
  • Мнения: 97
охх говорих с тоз чичка от НОИ-ще стане ама по-вероятно на 02.01 щело да има ведомост.

Третия ми болничен е занесен началото на дек и системата се обърквала и незнам си кво та де не ми ги пискат на парче - ще ми ги пуснат заедно-обеща да помогне за 27-ми амаааа ще видим .

# 58
  • Мнения: 884
Здравейте! И мойта беба спи вече четвърти час, и през нощта беше добре, като изключа ръмженето, с което свикнах вече, и започнах да го проспивам. Някой питаше за температурата-ами в къщи е топличко-20 до 24 градуса, ама аз съм зиморничава и затова. Гледам да не я навличам, и засега няма пъпчици от претопляне-аз съм доста по навлечена от нея и пак от време на време ме побиват тръпки. Бе да идва лятото, че да живна и аз.

# 59
  • Мнения: 80
Една молба за помощ: Как да си кача снимки на дечицата там където ми е картинката, за даже искам две снимки да се сменят Laughing ама и една ме мога да кача, там пише някакъв адрес, ама аз не искам от интернет а от компа, простете ако съм много тъпа, имам оправдание вече две години си стоя в къщи с детето а и още толкова ми се очертават Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт