Усеща ли се когато изтичат водите ?

  • 3 088
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
при някой , изтичали малко , при други по обилно,,,,
страх ,ме е как да разбера дали изтичат,,,ами ако изтекат докато се къпя,, примерно,, ?/
ще съм благодарна на мамите с опит , да споделят  Hug

# 1
  • Мнения: 1 897
Усеща се,не се тревожи.
Няма как да не разбереш,ако ти изтекат водите.Имай предвид,че не всяко раждане започва с изтичането на води, обаче.Понякога  ги пукат чак в болницата.

# 2
  • Мнения: 172
На мен ми ги пукнаха в болницата чак.Доста течност си е.И аз като теб се чудех какво ли е.Даже последните седмици спях с найлон( специален) под чаршафа в случай,че изтекат докато спя.И не смеех да ходя на по-далечни разходки пак поради същата причина.

# 3
  • Мнения: 351
На мен ми изтекоха най-неочаквано 1 седмица преди плануваното секцио!И да ти кажа че за 30 мин. съм изхарчила 20 превръзки....толкова много вода изтече Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
Усеща се. Ако се спукат изведнъж, изтича топла и обилна течност. Няма да забравя как в списание Космополитън бяха писали, че течността била не повече от чаена лъжичка като цяло  Joy Писах им, че нещо са се объркали, но както винаги при грешки и липса на хвалебствия, никой не благоволи да отговори и да си признае грешката  Laughing
Мехурът се пука само при проблемно раждане и/или ако се налага да се бърза, иначе не, той си се спуква от само себе си, когато му дойде времето.
Ако се спука и си права, трябва да внимаваш, не е като бистра вода, хлъзгаво е.
Изтича по малко, когато има пробив на мехура, а някоя част от бебето затиска дупчицата, тогава мокри леко бельото и не може да се разбере течение ли е, изпускане малко на урина или околоплодни води. Затова е важно при такива случаи да има консултация с гинеколога.
Леко раждане ти желая  Hug

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
... Няма да забравя как в списание Космополитън бяха писали, че течността била не повече от чаена лъжичка като цяло... 
Хм  Thinking, що ли си мисля, че са си мислели всъщност за друга течност Twisted Evil Mr. Green
По темата - на мен ми изтекоха в хода на самото раждане и си беше доста обилен теч Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 27 524
Хм  Thinking, що ли си мисля, че са си мислели всъщност за друга течност Twisted Evil Mr. Green

Да, и аз има писах, че сигурно са имали предвид кръвта от цикъла, но... чакай някой да си признае  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 422
мане,,луда работа Simple Smile
Голяма паника ,ще е Simple Smile)))

# 8
  • София
  • Мнения: 39 744
Усеща се. При мен изтекоха изведнъж. Аз в началото хич и не схванах, щот бях сънена, седнала на тоалетната чиния, размотаваща тоалетна хартия с метри. След поредното размотаване се усетих, че не е това дет си мисля, че е Simple Smile После в родилното при прегледа изтекоха малко остатъчни води.

# 9
  • Мнения: 1 008
И при мен изтекоха изведнъж- на два пъти- обилно. Изтече първо голяма част, и тъкмо се преоблякох да тръгваме към болницата и пак. После в колата също имаше течоверно по малко.

# 10
  • Мнения: 750
И двата пъти ми ги спукаха в болницата, но определено се усеща  Laughing Няма начин да не разбереш, доста голямо количество течност е ...

# 11
  • Мнения: 1 121
Усеща се разбира се, няма как да не усетиш! А и ти да не мислиш, че те текат една минута и хоп спират Laughing няма такова нещо Laughing Моите изтекоха от самосебе си, без да ми ги пукат за около 30-40 минути  Wink накрая бях вир-вода Embarassed Освен това усетих самото пукане Sunglasses

Леко раждане ти пожелавам Hug

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Няма начин да не разбереш.
Моите изтекоха 30 мин. преди планувана система (точно на термина)

# 13
  • Мнения: 2 131
Моите почнаха да текат на улицата, докато отидем в болницата /около 10 минути/ бях прогизнала. Там обаче се наложи, не знам защо, лекарката да ми доспука мехура. Няма начин да не разбереш, че са водите.

# 14
  • Мнения: 27 524
А и ти да не мислиш, че те текат една минута и хоп спират Laughing няма такова нещо Laughing Моите изтекоха от самосебе си, без да ми ги пукат за около 30-40 минути  Wink

Не е общовалидно, явно. Моите изтекоха от раз, за секунди, да речем 5 секунди, спука се и всичко се изля. За минути не може и дума да става на въпрос  Grinning

# 15
  • Мнения: 22 414
да, определено се усеща, макар че аз в първият момент реших, че съм се изпуснала. ))
След като прекарах 15мин в тоалетната със сигурност разбрах, че това са води, а не е пишкане. )
При мен бяха много обилни, но при всеки е различно.

# 16
  • Мнения: 1 121
Блонди, да имах и аз такъв късмет Wink

# 17
  • Мнения: 1 264
Усеща се.  Mr. Green При мен започнаха да текат вкъщи. Сложих превръзка и тръгнахме с колата към болницата. След около - 15-20 минути бяхме там. Превръзката беше подгизнала още като се качвах в колата. Докато стигнем бях плувнала, а сестрата, която ме приемаше ме попита защо не съм си била сложила превръзка.  Joy Joy Joy Между другото бях с обикновена, защото в паниката забравих, че имам и превръзки за бременни. Изобщо не очаквах раждането да започне две седмици преди термина.  Blush

# 18
  • Мнения: 911
А и ти да не мислиш, че те текат една минута и хоп спират Laughing няма такова нещо Laughing Моите изтекоха от самосебе си, без да ми ги пукат за около 30-40 минути  Wink

Не е общовалидно, явно. Моите изтекоха от раз, за секунди, да речем 5 секунди, спука се и всичко се изля. За минути не може и дума да става на въпрос  Grinning


Ооо, моите течаха от 10 вечерта до 6 сутринта. И то не по лъжичка-две. Все едно бях бременна с язовир Искър. Акушерките ми казаха, че било нормално..Преди това си мислех, че ако текнат ще стане
 наведнъж - шльок и готово!

Не се притеснявай, мила, ако можеш. Ако успееш да не се паникьосваш ще е по-лесно.
Няма начин да ги сбъркаш с друго, дори и под душа.
Ако все пак се случи докато си още у вас, си сложи дебела превръзка. Аз обаче течах доста и в колата седнах върху найлоново пликче.

# 19
  • Мнения: 1 409
Моите изтекоха през нощта,преди датата за планувано секцио.Бях в болницата и докато ме приготвят за секциото не спираха да текат.Като ме свалиха в операционната пак бях подгизнала.И това в продължение на поне 1 час.От къде изтече толкова вода идея си нямам  newsm78,обаче със сигурност се разбира.Не се притеснявай сега за това.Няма начин да не разбереш
Леко раждане   bouquet

# 20
  • Мнения: 50
MМоите води започнаха да текат към 8часа сутринта.Бях в банята и казах на свекърва ми,че нещо съм настинала,защото не мога да спра да уринирам.Така бях свикнала да съм бременна,че въобще не ми дойде на ума,че ще раждам.Толкова много текоха,че се уплаших да не се обезводня. JoyЦялото спешно оплесках.Не се притеснявай,ще ги усетиш!Това не може да се сбърка.Леко и безпроблемно раждане на всички! newsm10

# 21
  • Мнения: 189
Моите води изтекоха в родилното половин час преди да  родя.И при мен беше така както при Блонди-изведнъж и за секунди.Облива те  топла вода и чувството е все едно,че се напикаваш(с извинение) без да искаш и дори и да се стиснеш неможеш да ги задържиш-те си изтичат.Просто няма как да не усетиш.



П.П -И аз спах на найлон под чаршафа веднага след като влязох в 9 мес. от страх да не ми изтекат водите при втората ми бременност,защото вече знаех как се "плискат",а те изтекоха 2 дни след термина ми в родилното.Както се казва само съм се мъчила на него. Joy

# 22
  • Мнения: 422
офф ,нямам търпение вече  от срещата ни с бебка,,, и двамата с таткото сме,,, направо ,,нямам думи,,,, дано се роди по рано,че да се успокоя,колкото по наплижава,толкова повече ме хваща страх от неочакваното,не знам защо ! Thinking   Искам всичко да мине, на барзо и да си го гушна скачащия  брамбар  Hug

# 23
  • Мнения: 1 479
Усеща се.На мен ми пукаха мехура в болницата,а тапата все ми падаше в кьщи.

# 24
  • Мнения: 728
офф ,нямам търпение вече  от срещата ни с бебка,,, и двамата с таткото сме,,, направо ,,нямам думи,,,, дано се роди по рано,че да се успокоя,колкото по наплижава,толкова повече ме хваща страх от неочакваното,не знам защо ! Thinking   Искам всичко да мине, на барзо и да си го гушна скачащия  брамбар  Hug

и аз така виках .. а дано да дойде по рано, а сега като наближава знаеш ли каква паника е Shocked, и на ум си казвам абе айде и така си ни е добре на двамата в едни гащи. Joy
Колкото до водите.. аз много пътувам с такси и нищо че остават няколко дена до раждането съм много активна, защото правиме ремонт и няма начин хвърча насам натам и много ме е срах да не ми изтекат водите в някое такси, ще бъде доста конфузно Blush

# 25
  • Мнения: 1 197
тя така плисва,че няма как да я сбъркаш,макар че има случаи,в които изтича по малко,които са толкова редки,че шанса е 1:100.Не се тревожи ще усетиш

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
На мен ми спукапа мехура и ми изтекоха водите в предродилна. Определено се усеща, количеството е доста обилно. Няма как да не разбереш.  Peace

# 27
  • Мнения: 4 546
може и да не усетиш в началото. моите води изтичаха по малко почти 12 часа /до момента , в който бях на оперционната, все още изтичаха/. всъщност, в началото беше толкова слабо, че се чудих дали това не е по-обилно течение, което е характерно за бременните. а най-вероятно, са изтичали и няколко дни преди това, но не съм забелязала, защото ходя с ежедневни превръзки-

# 28
  • Мнения: 4 406
На мен ми спукапа мехура и ми изтекоха водите в предродилна. Определено се усеща, количеството е доста обилно. Няма как да не разбереш.  Peace
аха, все едно пишаш, но не можеш да го контролираш, просто си изтичат...

# 29
  • Мнения: 545
О,ще ги усетиш,не се притеснявай! LaughingНа мен ми спукаха мехура в предродилна зала и аз започнах да обяснявам как трябва да отида до тоалетната,станах,а те почнаха да си текат,абе ужас просто,бях сигурна,че се изпускам Joy
Леко раждане!

# 30
  • Мнения: 520
Аз ги усетих, изведнъж изтекоха.

# 31
  • Мнения: 1 440
Аз ги усетих,въпреки,че изтичаха по малко.Определено,не могат да се сбъркат с нищо друго.

# 32
  • Мнения: 1 272
Моите изтекоха навднъж по време на една контракция, докато придремвах между контракциите. Дори усетих как се чува "пук" Laughing Оказа се, че съм вече с пълно разкритие.

# 33
  • София
  • Мнения: 448
Не се тревожи, 100% ще  усетиш.Те така плисват......На мен ми изтекоха докато спях и така се стреснах.Помислих си,срам не срам ,че съм се изпуснала.Но като отидох в банята ми стана ясно,че ще се ражда.

# 34
  • Мнения: 985
Аз ги усетих,въпреки,че изтичаха по малко.Определено,не могат да се сбъркат с нищо друго.
много точно казано Peace

# 35
  • Мнения: 1 104
Аз ги усетих,въпреки,че изтичаха по малко.Определено,не могат да се сбъркат с нищо друго.
много точно казано Peace
Точно така!

# 36
УСЕЩА СЕ.На мен ми изтекоха изведнъж,доста беше

# 37
  • Мнения: 5 401
Усеща се! На мен ми се случи през нощта, спейки. Чух нещо като "бльок", проверих чаршафите, взех душ и си полегнах пак. Течаха ми съвсем бавно, докато сутринта вече, при приемането ми в б-цата, изведнъж шурнаха.

Успешно раждане и здраво бебче!   bouquet

# 38
  • Мнения: 169
Усеща се и още как Simple Smile На мен ми се спука мехура в 12:30 през нощта след това до 6 сутринта си течеше и то доста обилно 1 пакет превръзки отиде и още имаше!

# 39
  • Мнения: 463
Аз имах мокро раждане и ми спукаха мехура в последния момент, но се усеща, въпреки , че изтичаше по малко по време на всяка контракция.
Да споделя опита на майка ми относно това дали се усеща. На жената са й изтичали водите  в продължение на една седмица и съм стояла три дни без води. Родила съм се напукана от сухота.
В наши дни е невъзможно да не се установи такова нещо. На видеозона се вижда нивото на водите , а също и тяхното качество.
Не се притеснявай и успех!

# 40
  • Мнения: 104
Усещането е като при пишкане, което обаче за разлика от пишкането не можеш да прекъснеш волево. При мен изтекоха точно седмица преди раждането в 2 през нощта, събудих се от това и си помислих, че съм се изпуснала. Не беше много като количество. Отидох веднага в банята и видях, че е някаква бледорозова течност. Върнах се обратно в леглото, ама вече ме беше хванало шубено, защото аз бях убедена, че няма да родя преди термина си. И тогава се изля, буквално, втората порция...доста повече като количество.

Ще го усетиш, не се притеснявай Peace Успех мила, леко и безпроблемно раждане ти желая Hug

# 41
  • Мнения: 177
В първия момент не се усетих какво става, защото тъкмо пишках. Обаче когато се върнах в леглото и продължавах да пишкам Joyсе усетих на къде отива работата. Моите води текоха от 7 и 30 сутринта до около пак толкова вечерта. Много вода, много нещо hahaha

# 42
  • Мнения: 2 908
Не се притеснявай за това сега-може въобще да не ти изтекат.На мен ми ги спукаха в болницата-отидох с ужасни контракции,но без да са ми изтекли водите,така,че го има и този вариант.

# 43
  • Мнения: 171
Мен ми ги спукаха в болницата и се усеща,текат си неможеш да ги спреш.Бях чела доста по време на бременноста и въпреки това се страхувах от този момент и най вече дали няма да го пропусна без да разбера че се е случило.Сега вече от опит мога да кажа,че такава опасност няма.
Леко раждане на всички бъдещи майчици newsm10

# 44
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
При мен водите течака по малко, като се изправях и текваха по краката ми. В началото си мислех, че се напишквам  Embarassed, но след третото "напишкване" разбрах, че ми текат водите.

# 45
  • Мнения: 476
Разбира се, че се усеща! Аз дори се събудих секунди преди да започнат да ми изтичат(беше през нощта). Изтичаха ми по малко, но няма как да се объркаш. Все едно се напикаваш е усещането, дори и в банята да си, пак ще усетиш! Леко раждане от мен!  Hug

# 46
  • Мнения: 9 973
усеща се Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 663
определено ще разбереш щом започнат да текат Joy

# 48
  • Мнения: 1 674
Няма как да не ги усетиш

# 49
  • Мнения: 422
благодаря на всички Ви,,  Hug  bouquet

# 50
  • Мнения: 693
На мен ми изтекоха точно докато се къпя но определено се усеща

# 51
  • Мнения: 62
Аз първо помислих че съм пуснала мъничко в гащите, защото ми примокри ама леко, после като се изправих и направо се изпляскаха на земята и така два часа като река. Аз даже реших че то това бебе ще е много малко, след като толкова вода излезе, а то взе че излезе ~ 4 кг бебе. Та успех и няма да го пропуснеш де. Голяма е емоция Peace Laughing

# 52
  • Мнения: 2 092
На сестра ми при първото раждане,са изтекли докато се е къпала,поне така мисли,но не е разбрала! Като я питал док. ,дали са изтекли,и тя спорила,че не са  Mr. Green,а той-"абе момиче,изтекли са ти водите",тя пак-"не са ,сигурна съм" Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт