фана ме шубето....

  • 4 168
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
здрасти на всички! Grinning
преди 3 дни разбрах, че съм бременна.
възприемам раждането като нещо ужасяващо и адски болезнено... ъмм.. нещо като пришълеца в действие.. Mr. Green
не бих направила аборт, защото с мъжа ми отдавна си бачкаме за бебче, ама все не се получаваше и когато се отказахме
взе, че се получи. днес мъжа ми ме пита как мисля да раждам, казах секцио - той каза, че може би ще ми е по-трудно да си
върна теглото после. реших да се образовам повече по темата и сега ми е ясно, че си е най-полезно и за майката и за детето
раждането да е естествено. и така и ще родя, но това ме побърква от ужас и направо не ми се мисли.... Shocked

# 1
  • Мнения: 107
ми не го мисли още от сега... защото до края ще изперкаш.....когато му дойде времето всичко ще се нагласи.... лека и безпроблемна  бременност ти желая Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 742
Честито  Hug


Какво сте си поръчали?  Laughing

# 3
  • Мнения: 16
мирси за съпортъ.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
колкото до поръчването.. никакви претенции нямам. каквото доде, само да е здраво

и дано не ви се стори нахално, бихте ли споделили някакви фатки за да не ми е толкова лошо по цял ден?
в момента съм извън българия и няма как да ида на лекар... чак след месец някъде..

# 4
  • Мнения: 742
Няма фатки, уви. Свежи плодове, водица, почивка.  Повръщаш ли?

# 5
  • Мнения: 16
ц. за съжаление никога не съм можела да провръщам..
предполагам, че ако можех нямаше да ми е толкова лошо по цял ден...
обикновено минава след това, предполагам...  Shocked

# 6
  • Мнения: 742
Няма гаранция. По-добре да не повръщаш, че от спазмите може да получиш ненавременни контракции.

А прилошаването преминава изведнъж, в края на третия месец.. Устискай до тогава Peace

# 7
  • Мнения: 16
мерси на всички за милите отговори.

# 8
  • Мнения: 16
ъм.. извоювах малка победа
хапване на сухари сутрин - може още в леглото + пиенето на джинджифилова бира (безалкохолна е) спира гаденето през деня.
пиша го, ако има и други, на които им е лошо целодневно и се чувстват зле през първото тримесечие.

# 9
  • Мнения: 3 810
kop4e, не мисли за раждането със шубе!
Подготви се психически.
За гаденето си го открила- сухарче в леглото Wink
Аз пиех(преди да вляза в болницата с обезводняване ooooh!, щото съм краен случай) лимонов сок с мед. Единствено това не връщах.

Стискам ти палци и ако имаш да питаш нещо тук за естествено раждане- ще помагам Wink доколкото мога...

# 10
  • Мнения: 872
kop4e, не се стряскай от раждането,има упойки за това .Големият зор идва след това,с гледането и безсънните нощи,така,че сега се наспи и почивай максимално.

# 11
  • Мнения: 16
сега видях, че сте писали след мен. благодаря ви за подкрепата.  bouquet

# 12
здрасти на всички! Grinning
преди 3 дни разбрах, че съм бременна.
възприемам раждането като нещо ужасяващо и адски болезнено... ъмм.. нещо като пришълеца в действие.. Mr. Green
не бих направила аборт, защото с мъжа ми отдавна си бачкаме за бебче, ама все не се получаваше и когато се отказахме
взе, че се получи. днес мъжа ми ме пита как мисля да раждам, казах секцио - той каза, че може би ще ми е по-трудно да си
върна теглото после. реших да се образовам повече по темата и сега ми е ясно, че си е най-полезно и за майката и за детето
раждането да е естествено. и така и ще родя, но това ме побърква от ужас и направо не ми се мисли.... Shocked
Не се притеснявай за нищо.Всичко ще стане от самосебе си.Остави се на течението и не му мисли много.По добре да помислиш за хубавите неща и да почетеш малко "д-р Спок" и малко "Хранене на бебето".Но не се притеснявай природата е заложила в жената"майчински инстинкт",който се развива в теб по време на бременност.Затова почти всички майки могат да се справят и без бабините съвети.Приемете само бабината помощ,тя е нужна още повече когато родиш "секцио".Аз родих така и то не по мое желание,чакаха ме 18 часа в предродилно,на системи за ускоряване и на 18-я час след изтичането на водите ми,загубиха тоновете на бебето и ме оперираха.Възстановяването беше някакъв кошмар.Другите майки ги изписаха на третия ден, а аз стоях 14 дена в болницата и там настъпи средродилната депресия,по принцип тя по-леко и по-бързо отшумява когато си вкъщи.Секциото води след себе си много последствия и ако с тези думи мога да откажа поне една бъдеща майка,то ще бъда доволна.Цели 40 дена не можех да се обръщам в леглото,обличането ми беше ад,навеждането и изправянето също,а ставането от леглото когато бебето заплаче-трябва някой да ви дърпа.Повярвайте ми родилните болки бяха нищо в сравнение с тези на операцията следващите 2 месеца.Така е защото операцията е на място където са коремните мусколи и затова всяко движение е затруднено.Вече минаха 4 години и все още ме боли при определени движения,вдигане на тежест или от лошото време.Това ще остане за цял живот.А една приятелка я оперираха повторно след година на същото място заради киста,нямате си представа тя какви болки изтърпя.Явно природата си е заложила по какъв начин да се ражда и той излиза най-безболезнен.Хубаво нещо е медицината,тя спасява много животи,но трябва да се използва при нужда.Дано не съм те изплашила,но целта ми е да те откажа напълно от съмненията ти,защото когата отидеш в болницата да раждаш и болките започнот съм сигурна, че ще се изкушиш да предложиш на лекаря да ти направи секцио,но знай че болките ти няма да са по-леки след операцията от тези на самото раждане.А и всички раждания са различни.Когато лежах в болница за задържане,станах свидетел на много раждания,които минаха безпроблемно,много бързо и без кой знае какви болки,и то все при първескини.От тогава се успокоих и видях,че никак не е страшно,а преди това се ужасявах от мисълта за раждането. Успех ти желая и спокойна бременност.

# 13
# 14
  • Мнения: 742
5KOVA, мнооого я успокои.
Два пъти раждах със секцио, чак такива драми са излишни. Всичко е индивидуално. И двата пъти на третия ден бях кукуряк.

Най-добре kop4e да се абстрахира от "опита"  на околните. Всяка раждала си мисли, че нейното е най-уникалното, меродавно и илюстрационно. 

Важно е да се движиш, да се храниш правилно, позитивна нагласа. Всичко останало е работа на наблюдаващия ти лекар. Дали секцио или по естествен път ще преценяте с лекаря, а не с всичко знаещите дами от форума.  И изобщо, тук ще срещнеш много ценни съвети, но и много плява. Благодарение на форума съм много по-подготвена за родител, има огромна библиотека с полезно инфо. Чети и се радвай на живота в теб.

С пожелания за спокойни и щастливи мигове: Ели.

Общи условия

Активация на акаунт