фана ме шубето....

  • 4 169
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
здрасти на всички! Grinning
преди 3 дни разбрах, че съм бременна.
възприемам раждането като нещо ужасяващо и адски болезнено... ъмм.. нещо като пришълеца в действие.. Mr. Green
не бих направила аборт, защото с мъжа ми отдавна си бачкаме за бебче, ама все не се получаваше и когато се отказахме
взе, че се получи. днес мъжа ми ме пита как мисля да раждам, казах секцио - той каза, че може би ще ми е по-трудно да си
върна теглото после. реших да се образовам повече по темата и сега ми е ясно, че си е най-полезно и за майката и за детето
раждането да е естествено. и така и ще родя, но това ме побърква от ужас и направо не ми се мисли.... Shocked

# 1
  • Мнения: 107
ми не го мисли още от сега... защото до края ще изперкаш.....когато му дойде времето всичко ще се нагласи.... лека и безпроблемна  бременност ти желая Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 742
Честито  Hug


Какво сте си поръчали?  Laughing

# 3
  • Мнения: 16
мирси за съпортъ.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
колкото до поръчването.. никакви претенции нямам. каквото доде, само да е здраво

и дано не ви се стори нахално, бихте ли споделили някакви фатки за да не ми е толкова лошо по цял ден?
в момента съм извън българия и няма как да ида на лекар... чак след месец някъде..

# 4
  • Мнения: 742
Няма фатки, уви. Свежи плодове, водица, почивка.  Повръщаш ли?

# 5
  • Мнения: 16
ц. за съжаление никога не съм можела да провръщам..
предполагам, че ако можех нямаше да ми е толкова лошо по цял ден...
обикновено минава след това, предполагам...  Shocked

# 6
  • Мнения: 742
Няма гаранция. По-добре да не повръщаш, че от спазмите може да получиш ненавременни контракции.

А прилошаването преминава изведнъж, в края на третия месец.. Устискай до тогава Peace

# 7
  • Мнения: 16
мерси на всички за милите отговори.

# 8
  • Мнения: 16
ъм.. извоювах малка победа
хапване на сухари сутрин - може още в леглото + пиенето на джинджифилова бира (безалкохолна е) спира гаденето през деня.
пиша го, ако има и други, на които им е лошо целодневно и се чувстват зле през първото тримесечие.

# 9
  • Мнения: 3 810
kop4e, не мисли за раждането със шубе!
Подготви се психически.
За гаденето си го открила- сухарче в леглото Wink
Аз пиех(преди да вляза в болницата с обезводняване ooooh!, щото съм краен случай) лимонов сок с мед. Единствено това не връщах.

Стискам ти палци и ако имаш да питаш нещо тук за естествено раждане- ще помагам Wink доколкото мога...

# 10
  • Мнения: 872
kop4e, не се стряскай от раждането,има упойки за това .Големият зор идва след това,с гледането и безсънните нощи,така,че сега се наспи и почивай максимално.

# 11
  • Мнения: 16
сега видях, че сте писали след мен. благодаря ви за подкрепата.  bouquet

# 12
здрасти на всички! Grinning
преди 3 дни разбрах, че съм бременна.
възприемам раждането като нещо ужасяващо и адски болезнено... ъмм.. нещо като пришълеца в действие.. Mr. Green
не бих направила аборт, защото с мъжа ми отдавна си бачкаме за бебче, ама все не се получаваше и когато се отказахме
взе, че се получи. днес мъжа ми ме пита как мисля да раждам, казах секцио - той каза, че може би ще ми е по-трудно да си
върна теглото после. реших да се образовам повече по темата и сега ми е ясно, че си е най-полезно и за майката и за детето
раждането да е естествено. и така и ще родя, но това ме побърква от ужас и направо не ми се мисли.... Shocked
Не се притеснявай за нищо.Всичко ще стане от самосебе си.Остави се на течението и не му мисли много.По добре да помислиш за хубавите неща и да почетеш малко "д-р Спок" и малко "Хранене на бебето".Но не се притеснявай природата е заложила в жената"майчински инстинкт",който се развива в теб по време на бременност.Затова почти всички майки могат да се справят и без бабините съвети.Приемете само бабината помощ,тя е нужна още повече когато родиш "секцио".Аз родих така и то не по мое желание,чакаха ме 18 часа в предродилно,на системи за ускоряване и на 18-я час след изтичането на водите ми,загубиха тоновете на бебето и ме оперираха.Възстановяването беше някакъв кошмар.Другите майки ги изписаха на третия ден, а аз стоях 14 дена в болницата и там настъпи средродилната депресия,по принцип тя по-леко и по-бързо отшумява когато си вкъщи.Секциото води след себе си много последствия и ако с тези думи мога да откажа поне една бъдеща майка,то ще бъда доволна.Цели 40 дена не можех да се обръщам в леглото,обличането ми беше ад,навеждането и изправянето също,а ставането от леглото когато бебето заплаче-трябва някой да ви дърпа.Повярвайте ми родилните болки бяха нищо в сравнение с тези на операцията следващите 2 месеца.Така е защото операцията е на място където са коремните мусколи и затова всяко движение е затруднено.Вече минаха 4 години и все още ме боли при определени движения,вдигане на тежест или от лошото време.Това ще остане за цял живот.А една приятелка я оперираха повторно след година на същото място заради киста,нямате си представа тя какви болки изтърпя.Явно природата си е заложила по какъв начин да се ражда и той излиза най-безболезнен.Хубаво нещо е медицината,тя спасява много животи,но трябва да се използва при нужда.Дано не съм те изплашила,но целта ми е да те откажа напълно от съмненията ти,защото когата отидеш в болницата да раждаш и болките започнот съм сигурна, че ще се изкушиш да предложиш на лекаря да ти направи секцио,но знай че болките ти няма да са по-леки след операцията от тези на самото раждане.А и всички раждания са различни.Когато лежах в болница за задържане,станах свидетел на много раждания,които минаха безпроблемно,много бързо и без кой знае какви болки,и то все при първескини.От тогава се успокоих и видях,че никак не е страшно,а преди това се ужасявах от мисълта за раждането. Успех ти желая и спокойна бременност.

# 13
# 14
  • Мнения: 742
5KOVA, мнооого я успокои.
Два пъти раждах със секцио, чак такива драми са излишни. Всичко е индивидуално. И двата пъти на третия ден бях кукуряк.

Най-добре kop4e да се абстрахира от "опита"  на околните. Всяка раждала си мисли, че нейното е най-уникалното, меродавно и илюстрационно. 

Важно е да се движиш, да се храниш правилно, позитивна нагласа. Всичко останало е работа на наблюдаващия ти лекар. Дали секцио или по естествен път ще преценяте с лекаря, а не с всичко знаещите дами от форума.  И изобщо, тук ще срещнеш много ценни съвети, но и много плява. Благодарение на форума съм много по-подготвена за родител, има огромна библиотека с полезно инфо. Чети и се радвай на живота в теб.

С пожелания за спокойни и щастливи мигове: Ели.

# 15
  • Мнения: X
Честито, обаче ако знаеш колко други неща трябва да мислиш преди раждането  ooooh!
Винаги съм се учудвала на жени, които тъкмо са разбрали, че са бременни и почват да се хвърлят в паника, че ще раждат  Shocked
Пък и да ти кажа, накрая ще ти е писнало толкова много да си бременна, че ще чакаш раждането с нетърпение.
Иначе е нормално да те е страх, всеки го е страх, дори при следващо раждане страха е по-голям, ама......нека поне  наближи момента  Mr. Green

# 16
  • Мнения: X
честито и здраво бебче на финала! и аз раждах със секцио и 5 часа след опрацията вече се изправих за малко , а на следващият ден т.е. 10 часа след операцията бях на крак и цял ден не се спрях. на 6-и ден щом ни изписаха съвсем сама се грижих да бебето и за домакинството.даже сама разхождах и бебето.болки нямах след опрецията дават обезболяващи, даже само веднъж ми дадоха.въобще не съжалявам,че така раждах, напротив,не изпитвах никакви болки и неудобства.

# 17
  • Мнения: 668
фолиева пиеш ли?честито мила!

# 18
  • Мнения: 2 587
Честито!
Не бързаи да се паникьосваш,далеч по леко е от "пришълеца в действие" .....  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 746
Kop4e, поздравления!
Недей да мислиш, че раждането е толкова ужасяващо.Ако беше така, никой нямаше да иска да ражда, нали Grinning
Това си е най-естествения процес в природата. А след като гушне бебчето си, усещането за майката е невероятно, ще видиш как ще ти пораснат крилца от щастие!
Един съвет - миличка, започвай да четеш библиотеката на Кърмаческия форум отсега, че кърменето е далеч по-важно и от самото раждане.Казвам го от горчив опит, защото много лошо си изпатих от незнание, и въпреки обилната кърма, сега бебето ми е на изкуствено хранене.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Честито миличка  bouquet много си радвам за теб.
А раждането хич не е страшно, другия път пак естествено искам да раждам Peace
Леко бременеене Wink

# 21
  • Мнения: 7 474
Честито  Hug нормално е да се страхуваш, но наистина след 6-7 месеца ще даваш мило и драго да родиш по-бързо  Grinning Вече има упойки и раждането може да мине почте без болка-не се притеснявай   Hug

# 22
  • Мнения: 1 900
Недей да се страхуваш, предварително. По този начин психиката ти се настройва да очаква нещо кой знае колко страшно. Раждането колкото и да е трудно в един момент свършва и тогава идва най-прекрасния момент в живота ти. Мисли как ще гушкаш едно сладко бебе и знай че всяка трудност по време на раждането си струва да се изживее стократно. След голямото премеждие те чака най-сладката радост. Пък след това толкова бързо се забравя. Аз по време на контракциите си мислех как никога повече няма да забременея, а сега съм на мнение че мога да родя 10 деца. Laughing Съсредоточи се по скоро в оглеждането и грижите за бебето защото това е по трудно и после няма да имаш кой знае колко време.
Успех ти желая и повече отпимизъм  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 634
Аз през цялата бременност исках да родя нормално. 2 седмици преди термина се панирах жестоко и родих секцио по желание. Имаш време да мислиш, а и както виждаш дори накрая можеш да си промениш решението. С риск да смутя форумската общност ще те посъветвам да си избереш варианта, който е добър за личното ти спокойствие. Бебчо ще има нужда от мама в кондиция.  Wink

Избирай информирано!  Peace 

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Първо честито!Нормалното раждане изобщо не е толкова страшно,както го показват по филмите или се носи из разни градски легенди.Има малко екшън,малко викане и зор,ама резултатът след това е най-хубавото бебе на света!Съвременните обезболяващи по време на раждане са чудесни,информирай се и заложи на добра анестезия и всичко ще бъде двойно по-лесно Peace

# 25
  • Мнения: 451
Може би повечето жени ги е страх, но каквото и да е раждането, то някак неприятните спомени избледняват с времето. След като аз родих се заклех във всички божества , че следващото ще е със секцио, но сега въобще не мисля така. Пиеш ли фолиева киселина?

# 26
  • Мнения: 274
Аз   съм  за   това  да  се избира  информирано! Много   е    важно   да    знаеш   какво   ще   ти      се    случи,    а   не  да    отидеш    там  да   те   дърпат   18    часа    и   накрая     да   завършиш    секцио.На    това  му   викам   кошмар.
Още   е   рано    според    мен   да избираш   как     ще    раждаш. Сега е  времето   да   отделиш   няколко   часа да   прочетеш    всичките     за   и   против   и за   двата  вида   раждане.Форума  е   достатъчен,  мисля. Жените  имат   различни   нагласи.  Майката,  която   цитирах в  началото,  съм    сигурна   че е  не е    искала  да    ражда    секцио    и   за   това  го е   понесла   толкова    тежко. Други  пък   като  мен  се    ужасяват   от    естественото    раждане. Аз   не   мога  да   си  представя   да   отида,  да    разтворя    крака  и    да  чакам,  да ме   дърпат   разни   там...още   повече   тая    работа   може   да   стане   за  час,  но може    и   за 24  часа.  Може  да  завърши  без   шев. Но   може   да бъдеи     кошмар   с   много   вътрешни   шевове,   което   пак  си е    операция...И   пак    да има   даже   много    по- тежко     възстановяване...
Та,  като   прочетеш    повечко,    от  теми,  които   до  сега   разбираемо    бегло са  те   интересували....накрая   сама   ще  решиш кой  е   по  добрия   вариант   за    теб.  Но    от  това    което    прочетох,   подозирам че  си   `моят  тип` и  за   това  ще   споделя    опита  си.
Имам    две  деца -  и  двете   секцио. Моята   тактика  е,  че  не   желая   да  разбера и усещам нищо.  И  двата  пъти   раждах   с   епидурална и обща   упойка  едновревменно. Резултатът  е, че   не   ме е   боляло    изобщо.Общата  упойка   ми служеше    за да  спя,   а  епидуралната   е  за   после,   оставят   едно  катетърче  и  ти  правят   още    от   нея в  следващите 3  дни . Така е   гарантирано че ще   пропуснеш  всички   болки. Верно   дърпа  те   раната  когато    ставаш    от  леглото   още   една   сезмица   и   след   това  забравяш... Спомените   между   другото  са ми    пресни.  Родих   второто  на  07.12.07... И   накрая много   ми    харесва  варианта   не  да   чакам   нещо  да ми  се   случи,   ами  просто,   когато   наближи,   отиаш   при   лекаря,   избирате  дата . ..Отиваш   подготвен -  планирата  30   минутна    операция,   събуждат   те   след   това,   нищо  не  те   боли,   лежиш  си  и   приемаш   поздравления. Ми    толкова за  сега,   ако    те интересуват   детайли,   питай! Поздрави и  леко   бременеене!

# 27
  • Мнения: 617
Честито! Желая ти прекрасна бременност и здраво бебче   bouquet
Не мисли от сега за раждането както са ти казали вече има за много други неща да мислиш преди да родиш. А бъди сигурна, че когато настъпи момента ще си готова за това и ще гориш от желание да се запознаеш вече с твоето бебче.
Бих те посъветвала пиеш фолиевата киселина. Пусни търсачката и ще намериш много материали за фолиевата киселина. Също така се включи във отчетните при септемврийките ще ти е много полезно да говориш с мами който имат същите тревоги като твойте.
 Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
 Много обичам такива теми. Laughing
ЧЕСТИТО!

За раждането не го мисли още. Не е толкова страшно, а и минава и се забравя.
През цялата бремнност се бях настоила да раждам нормално, но накрая лекарите прецениха, че трябва да е със секцио и така и стана. Възстанових се сравнително бързо и вече всичко съм забравила.
За фигурата - върнах си я много бързо, за разлика от майки, родили по естествен път. С това искам да кажа, че възстановяването не зависи от начина на раждане.

Лека и безпроблемна бременност ти желая!  bouquet

# 29
  • Мнения: 19 289
Кор4е, наистина не го мисли отсега.обикновено мислиш,мислиш и накрая сметките все криви излизат.и аз изпитвах същия ужас от раждането.първо исках да е секцио,после да е нормално заради възстановяването.
моят съвет е да се концентрираш сега върху това как да направиш бременността си по приятна,а като станеш в девети месец може да почнеш да мислиш за раждане.
а и както са ти казали по-горе не винаги възстановяването зависи от начина на раждане.аз се възстанових трудно ,въпреки нормалното раждане.
и не забравяй да пиеш фолиева киселина.

# 30
  • Мнения: 3 412
Честито за новината!
Няма как да не те естрах от раждането-дори и раждали вече жени,за всяко следващо пак си е страх,но да ти кажа(писала съм и в други такива теми),аз съм много голяма бъзла в това отношение,и аз като теб мислех за раждането още като видях двете чертички.Бях заявила още тогава,че ще раждам секцио,стествено изчетох де що има теми из форума и си смених мението няколко пъти докрая и до последно не знаех как ще раждам,защото моя лекар само се подсмихваше и ми казваше,че като дойде момента ще му мислим как..обаче аз толкова бях ошашкана и още повече като преносих с 2 дни отидох и му ревнах,че искам да планираме секцио и то с пълна упойка,защото в никакъв случай не искам да раждам нормално(отделно,че имах и показания за секцио).Уговорихме се да ме приеме на следващия ден,да ме погледнел дали имам разкритие и да сме мислили..е до последно ме разиграваше така,а аз една седмица преди това си ходех с гадни контракции и си знаех,че имам някакво разкритие.Като ме прие и ме прегледа(много ме заболя) и аз отсякох,че стискам кълки няма да раждамнормално и той тогава ми вика"ти щом така си се настроила и те е страх,по-добре да те резна,че така наистина се стрсираш и ще си ходиш още дни така и ще стиксаш,няма да те мъча",оказа се,че съм отишла с почти 5 см р-е и той ми е направил поне още 1см Twisted Evil Може би щях да се навия в последния момент за нормално раждане,но той реши да ме бръкне в родилна зала точно(а имаше приемен кабинет),еми на 5см от мен раждаше тъкмо една жена-е отказах се!!! Гледката е по-страшна отстрани,сигурна съм,че не е толкова ужасно за самата родилка,но точно тогава бях готова да си тръгна,ако не ме среже(то къде ли и щях д аида,ама...).Та,с цялото това писание исках да кажа,че избираш варианта,който е най-малко стресиращ за теб,не бива да си спомняш с ужас това велико събитие,аз избрах секцио и не съжалявам,въпреки,че не по-малко ме беше страх от операция и упойки,но го предпочитах пред нормално раждане-в никакъв случай не те агитирам за секцио,има и нормални раждания,които протичат с минимум болкаи то за час.Но на мен въпреки всичко ми включиха и система с окситоцин-така и не разбрах защо,тъй като щяха да ме оперират-еми боли си и то доста,но боли и след секциото,но с доза обезболяващи и воля за по-бързо раздвижване всикчо е ок.Разбира се зависи много от анестезиолога и хирурга PeaceАко имаш въпроси-пиши на ЛС,мога да "дрънкам" още LaughingНо така или иначе,това е най-хубавото нещо,което може да ти се случи и е страшно,докато не поне,проблемите както ти пишат момичетата идват след това Mr. GreenА и още нещо-няма никаква връзка начина на раждане и фигурата,всичко е до организъм и структура-аз 1 седмица след секциото имах да си свалям само още 4кг(сега са 2),корема ми почти няма и спомен,една малка шепичка над разреза,а нагоре даже си личат плочките от предишното ми спортуване!Успех!

# 31
  • Мнения: 1 264
Първо, честито!   bouquet  bouquet  bouquet
Рано е да се страхуваш.  Mr. Green Всеки лекар ще ти каже, че е най-добре да раждаш по естествен път, стига бременността ти да протече нормално, което искрено ти го желая!
Раждането изобщо не ет олкова страшно, колкото си го представяш. Боли, но болката е поносима. Помисли колко много жени по света са родили и са оцеляли.  Crazy Много е важно да се настроиш, че няма да те боли и всичко ще мине леко. Психическото ти състояние също влияе на болката. Въпреки всички страшни истории, които съм чувала за раждането преди да родя (включително моето собствено раждане) аз се настроих, че няма да боли чак пък толкова. Мислех си, че щом навремето жените са раждали вкъщи, на полето или където било писано, то аз няма от какво да се страхувам при положение, че съм в болница.  Mr. Green Може и глупаво да звучи, но на мен това ми действаше мнооого успокояващо. От контракциите изпитах малко по-силна болка само накрая. Тогава акушерката ме успокои, че ако искам мога да викам.  Joy Ама аз все пак преди да последвам съвета попитах дали ако викна болката ще намалее. Отговорът беше - Не, ще те боли повече. Аааа, не, благодаря!  bowuu Напъните бяха по-болезнени, но пък за сметка на това самото раждане продължи 20 минути. 
След като родиш идва трудното - безсънни нощи, умора... абе, почивай си сега докато можеш и не го мисли много, много. Laughing
 

# 32
  • Мнения: 745
Честити и от мен!!!Раждането не е толкова страшно,но сега е по-важно да си спокойна и да изкараш лека бременост.през първите 3 месеца на повечето майчета им става зле,но после всичко отшумява.
по нататък ще започнеш да усещаш бебчето,да си мислиш колко хубало и сладко е то и няма да имаш търпение да се срещнеш с него очи в очи!!!
важното е да си намериш добър и свестен лекар, на когото можеш да разчиташ спокойно.
самото раждане е малко болезнено,но да станеш майка не е лесно!!!искам да те успокоя,че много бързо се забравя след това.раждах нормално и се възтанових адски бързо!!!направо да не повярваш!!!но моята бременост като цяло бе песен!!!!
искам да ти пожелая успех и да ти споделя,че трябва да мислиш за бременоста и раждането позитивно!!!и ще видиш как ще преминат леко и безпроблемно!!! Peace Peace

# 33
  • Мнения: 180
Рано е да се шашкаш от сега,все пак те чакат 9 месеца Laughing.А си е доста противопоказно да ги изкараш в безпредметен стрес,пази си силите и нервите за по-късно(като се разбушуват хормоните)А сега просто се радвай на ранната си бременост Hug и на теглото си,което още е в норма,възползвай се от хубавото време за разходки....и си мисли само за хубави неща(добре е за теб и за бебето)
Просто изхвърли всички сънмения и лоши мисли относно раждането,мисли си че това ще е най-прекрасния момент в живота ти!
УСПЕХ!

# 34
  • Мнения: 5 790
След като те е страх и не си подготвена за нормално раждане, не виждам причина да раждаш по този начин. Аз имах абсолютно същия проблем - панически страх от нормалното раждане, граничещ с ужас. Родих секцио. Не усетих нито болка, нито притеснение, нищо. Беше едно страхотно изживяване, ако може операция да се нарече така и имам прекрасни спомени от този момент. Възстанових си килограмите на 6-тия месец. Не бих се травмирала психически с приказки, че е най-полезно да се ражда нормално, след като нямам нагласата за този тип раждане, или че ще си остана дебела.

# 35
  • Мнения: 6 461
Честито Heart Eyes

И мен ме беше страх ,когато разбрах ,че съм бременна ,но родих нормално и двата пъти.


Леко бременеене и мисли само за хубави неща  Hug

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Честито, това което ти предстои е най- хубавото нещо в живота, което ще ти се случи. Що се отнася до раждането, аз съм голямо шубе, /пръста да си порежа охкам половин ден/ но раждането не е страшно. Пък и в 9месец не можеш да се наведеш, изправиш, станеш от леглото без 10 пъшкания, да си обуеш обувките, да си изрежеш ноктите на краката и куп други работи, така че ще чакаш с нетърпение да родиш.

# 37
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Въпреки че родих естествено,пак съм си с килцата отгоре.Но въобще не ми пука.В момента имам други приоритети-да кърмя детето си.А ако искаш да отслабнеш-без значение дали ще родиш естествено или секцио,ще го направиш.Успех и според мен по-добре се вслушай в лекарите за начина на раждане.

# 38
  • Мнения: 3 634
според мен по-добре се вслушай в лекарите за начина на раждане.

Не мога да се съглася с теб защото от значение е и психологическия комфорт, а в БГ никой не обръща внимание на това. Един клиничен пристъп на паника може да обърне нещата в съвсем друга посока. При мен стана така и тогава докторката ми повярва на предупежденията, които й отправях. 

# 39
  • Мнения: 2 910
Честита бременност  bouquet
Раждането няма смисъл да го мислиш отсега, когато наближи момента ще преценяваш. Може пък да се наложи секцио по медицински показатели и, ако до този момент нагласата ти е била за нормално раждане, след това ще ти бъде по- трудно да се пренастроиш за секцио.
А защо след секцио се свалят по- трудно кг, има ли някакво обяснение или е преценено от наблюдение?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 011
здрасти на всички! Grinning
преди 3 дни разбрах, че съм бременна.
възприемам раждането като нещо ужасяващо и адски болезнено... ъмм.. нещо като пришълеца в действие.. Mr. Green
не бих направила аборт, защото с мъжа ми отдавна си бачкаме за бебче, ама все не се получаваше и когато се отказахме
взе, че се получи. днес мъжа ми ме пита как мисля да раждам, казах секцио - той каза, че може би ще ми е по-трудно да си
върна теглото после. реших да се образовам повече по темата и сега ми е ясно, че си е най-полезно и за майката и за детето
раждането да е естествено. и така и ще родя, но това ме побърква от ужас и направо не ми се мисли.... Shocked
Нормалните страхова на всички нас при първа бременност. Hug
За теглото - всичко си е до натура, зависи и колко ще качиш, според мен тук не влияе вида на раждането.

# 41
  • Мнения: 1 372
И аз се записвам да следя темата, че напоследък и мен нещо ме хващат разни страхове, а уж съм безстрашна и съм си по-изпатила от лекари и болници! От самото начало искам да раждам нормално и ако нещо в последния момент не наложи секцио ще си държа на нормално раждане! Първо да ти честитя бременността, след това да ти пожелая леко бременеене и успешен край и не на последно място да ти кажа и аз като другите - да не го мислиш от сега, защото ще се побъркаш в истинския смисъл на думата! Сега мисли само всичко с бременността да е наред, ти и бебче да сте добре, радвай се и чети за да се информираш максимално! Все още е рано да мислиш за начина по който ще родиш! Ще го обсъдите с наблюдаващия ти лекар, ще видите дали има фактори налагащи секцио и т.н! Всичко е много индивидуално! Имам една приятелка, която също като теб се беше ушашкала от самото начало и роди със секцио. Когато я питах как беше, каза следното : "Мислех си че заспиваш бременна и се събуждаш мама, но въобще не се случва така, ако сега трябва да раждам бих избрала нормално раждане!"

# 42
  • Мнения: 1 031
Не го мисли отсега.
А и освен това както е казала Ники това са нормални страхове при първа бременност.
Едно с едно ражданията не си приличат, така, че ти пожелавам да се наслаждаваш на лека и безпроблемна бременност и още по-леко раждане Wink
Честито Hug

# 43
  • Мнения: 403
Не е истина #Crazy да те хване шубе от толкова мило нещо.Спокойно всичко ще бъде ОК  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 763
Честито и от мен! Пожелавам ти лека бременност, а раждането не го мисли, въобще не е страшно. Аз родих нормално с епидурална почти четири килограмово бебе и нетърпими болки не съм имала. Като ми сложиха упойката, дори поспах малко в предродилна зала, а в родилна, докато разбера какво става, бебчо вече ревеше.

# 45
  • Мнения: 750
Честито!
Леко бременеене, безпроблемно раждане, здраво бебче, което да те радва много!
И без страхови неврози, няма нищо страшно... Родих и двете си деца нормално (вагинално), без упойки, без шевове (за моя голяма радост), издържах на болката, а по принцип не търпя, само да се порежа и квича като свиня Simple Smile

# 46
  • Мнения: 9 973
ще ти мине
радвай се докрай на бременноста си
в 9-я месец ще мислиш за раждането
то минава и заминава Wink

# 47
  • софия
  • Мнения: 25 398
Честито и от мен  Hug
Въобще не се шашкай. Щом си забременяла трябва нещо да го направиш това бебе - не може цял живот в корема ти да стои  Wink Всяко раждане си е само за себе си. Наистина най-доброто е естественото. А и сега има упойка - не усещаш болка. Трябва да се възползваме от новостите в медицината.
Леко бременеене и здраво бебче  Grinning  bouquet

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Първо да честитя и аз.А сега по същество.НЯМА НИЩО ПО-ХУБАВО ОТ СЕКЦИОТО!!!!Аз от първия ден в който разбрах че съм бременна реших да не се мъча и да родя секцио.Така и направих и.....няма такова раждане!Нищо не ме болеше,бях много доволна от този факт,защото аз на болка не издържам и също като теб свързвах раждането едва ли не с най-големия кошмар на живота ми.Е,вярно,неприятно е,но само толкова.Единствено боли като ставаш първите 2-3 пъти.Идотам!Пак си помисли как искаш да родиш,защото след като може да си спестиш болката,защо да не го направиш?Послушай ме и не се мъчи мила!И тези глупости за трудното сваляне на килограми и връщане във форма...Пълни глупости.Всичко зависи от това каква ти е структурата,а не от това как си родила!Аз бях качила 28кг,а за 3 месеца свалих 26.БЕЗ ДИЕТИ И БЕЗ СПОРТ!Ако щеш вярвай.Така че дерзай,искарай си една лека бременност и помисли сериозно-дали да си причиниш тази болка,или да си я спестиш.Зависи само от теб.Айде успех и да разкажеш дали съм била права!

# 49
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Честито! Нормалното раждане е 1000 пъти по-добро от секциото - много по-бързо се възстановяваш и забравяш за самото раждане като акт. За да нямаш болки и да протече всичко приятно, избери епидурална упойка. Губиш всички болки по време на раждането, но запазваш усещанията и най-важното - участваш активно в процеса. И двете си деца така раждах и съм абсолютно ЗА такова раждане.

# 50
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ей копче - знаеш ли със сигурност колко  е населението на земята?
Аз не знам - обаче със сигурност знам, че всеки един е роден от МАЙКА.... Crossing Arms
и няма жена, която да не се страхува от раждането... Peace

Спокойно , всичко ще мине както трябва  newsm10

# 51
  • София
  • Мнения: 1 603
Честито.
Сега точно му е времето да се кефиш - нали е чакана и желана бременност. Не си шубелисвай, просто се информирай за възможностите. Намери си лекар, на който да имаш доверие, пий фолиева киселина и попрочети малко за кърменето. Поглези се /после няма да имаш много време за себе си  Joy/.  Не се притеснявай за килограмите - свалят се. Като му дойде времето, ще ти е толкова писнало да си бременна и огромна, че няма да имаш търпение да се роди  Laughing.
Кураж, късмет и леко раждане.
 Hug

# 52
  • Мнения: 9 973
като говорите за това-нормално родих,второто-може би секцио,трябва всичко да се опита Laughing

# 53
  • Мнения: 12
desi_h_d  и аз като тебе след първото нормално си казах никакви нормални повече - ама второто излезе за 3 ч. (седалищно) и беше толкова готино раждане и лудо ... че третото ще е пак нормално - никакви секции Simple Smile)

Копче - те всички те успокоиха, аз няма какво да те успокоявам. Хрупкай сухарче, пий вода с лимонче, гледай какво става нататък и си трай докато ти дойде времето, мисля си, че ще имаш едно хубаво нормално раждане - хубавите хора лесно раждат Simple Smile) По-добре потърси хватки за лесно раждане - някъде някой беше писал за раждане във вана ... било адски кеф - не усещаш кога трябва да ходиш на магарето да напъваш ...

# 54
  • Мнения: 160
Az ot 12 godini n zhiveia v Bulgaria no samia fakt che tolkova zheni v tozi forum sa razhdali sas sektsio me uzhasiava... dami i dospoda, na nikoi nishtoi ne moga da kazha no t. nar. "uslozhnenia" sa pristo statisticheski po-malko... drug e vaprosa kakvi sa motivatsiite na lekarite da vi kazhat che "imate nuzhda" ot sektsio...

Parvo, t nar. "edar polod, tesen taz" se polichava vednazh ili dva pati na 2,500 sluchaia, iztochnik:
http://www.amazon.com/Natural-Childbirth-Bradley-Way-Revised/dp/ … 237610&sr=8-1
Za info, Dr. Bradley e edin ot poinerite na (otnovo) nalozhiloto se estestveno razhdane v USA i "gleavnata prichina" tatkovtsite da se dopuskat v rodilnata zala. Ta spored nego (i ne smao nego) doktora niama kak da znae dali vashia taz e tesen predi da ste "opitali"... po tazi prichina v azia (kadeto viarvaite mi se razhdat dosta golemi bebeta) zhenite vse sas opratisa shte razhdat...

I v taka nar. "zapad" edin ot kriteriite dali lekaria e kompetenten e protsenta na cesserians... az lichno ne bih otishla pri lekar s povece ot 10% (moiat lekar ima niamad eokolu 3% mai)...

Vazhnoto nie semeistvata da badem obrazovani za nashite sobstveni tela, a lekarite da ni pomognat da napravim dobar izbor... s udovolstvie bih predostavila i drugi iztochnitsi za informatsia...

# 55
Здравейте!И аз наскоро разбрах,че пак съм бременна.И сега обаче за разлика от първия път,ме е шубе.Не знам защо.Може би защото се оправяме с мъжа ми съвсем сами с отглеждането на малката си принцеса и досега всичко е вървяло нормално с едно дете,но с две дали ще е така? SickМного мисля по въпшроса дали да оставя това дете или да направя друг избор.Трудно е.Тъкмо ми потръгна и кариерата като насън и бях решила да ставам делова жена.Давам си ясната сметка,че родя ли,пак ще ръпна назад в работата със светлинни години.В днешно време конкурентноспособността е най-важна,а с майчинството няма как да се конкурирам с оправните и нахакани колежки.Направо ще откача бе момичета. newsm78

# 56
  • Мнения: 171
не се притеснявай мила!всяка жена се е страхувала отначало от всички тези неща! Аз забремебях на 24 и постоянно се чудих как да раждам.Много ме беше страх и от това как ще се промени тялото ми. питах се дали съм готова да гледам дете.... и т.н. Родих леко, а резултата е поввече от прекрасен. Успех и лека бременност!
 ще се увериш че това е уникално състояние! Peace

# 57
  • Мнения: 367
Споко! Наслади  се на бременността си, пък има време да помислиш и за раждането. Няма нищо страшно - очакват се само хубави и незабравими моменти Simple Smile!

# 58
  • Мнения: 1 334
Честито Simple Smile
Не се шашкай толкова от раждането, така или иначе бебето ще излезне. За секциото, при някои възстановяването е трудно и болките са доста силни след като те пусне упойката (поне така знам от лекари;) аз раждах нормално с епидурална... много ме боля въпреки упойката, но при всеки е различно. В стаята при мен имаше една мацка, която тъкмо я заболяло и решила да иска упойка и то бебето излязло Wink пожелавам ти и при теб да е така Simple Smile
А и да ти кажа като влезнеш в 9тия месец... така ще ти се иска вече да раждаш, че няма да мислиш най-вероятно за страха. Аз бях с предизвикано раждане, защото преносих и до последно си мислех, че на мен това няма да се случи Simple Smile

# 59
  • Мнения: 402
Честито! Желая ти здраво бебче!
За раждането ще се справиш, както всяка майка.

# 60
  • Мнения: 323
kop4e, не се стряскай от раждането,има упойки за това .Големият зор идва след това,с гледането и безсънните нощи,така,че сега се наспи и почивай максимално.
newsm10 pregnant

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 817
.......днес мъжа ми ме пита как мисля да раждам, казах секцио - той каза, че може би ще ми е по-трудно да си върна теглото после. ........

Каква връзка има начина на раждане и връщането на теглото след това?  newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 1 603
В днешно време конкурентноспособността е най-важна,а с майчинството няма как да се конкурирам с оправните и нахакани колежки.Направо ще откача бе момичета. newsm78

Най-важна е обичта на децата.
Не се притеснявай, роди си детето, а с работата все някак ще се справиш - ясли, детегледачка ......  А за нахаканите колежки - и на тях ще им дойде времето да станат майки  Crossing Arms.
 Hug

# 63
  • Мнения: 160
I az sui mislia che e mnogo po-dobre da si rodish detentseto. Parvo, biznes sredata e tolkova promenliva, utre shte doide niakoi nov zaiadliv shef, ili firmata shte zatvori vrati, ili edin kup nepredvidimi neshta... mozhesh li da si varnesh detentseto...

A za nahakanite kolezhki, ne znam kakvo imash predvid, no ako tselta im e da te karat da se chuvstvash neadekvatno ili da ne razbirat kak tiahnoto povedenie ti vazdeistva, te sa mnogo nestastni zheni, neobichani ot nikogo, koito namirat edinstveno v agresiata nachin da pokriat naranenoto si ego i neshtastieto si... Istinski konfortnia v kozhata si chovek kara drugite hora da se chuvstvat po-silni i po-mozheshti otkolkoto obratnoto...

A s pomoshtta na Bog sam sigurna che edin den i ti shte si namerish dobra kariera, zashtoto kogato pravish dobar i  humanen izbor se otvariat vrati pred teb za koito ne si i mechtala,,,

Uspeh!

# 64
  • Мнения: 351
Честито!Защо се тормозиш излишно!Я си бременей спокойно и не се притеснявай!
Аз съм родила секцио,но по медицински показания и мн. бързо  си върнах формата!Десетина дни след раждането си бях същата както преди това!Но и бях качила 13 кг. за деветте месеца!Така че спокойно...мисли си за бебенцето и се радвай на живота!  bouquet

# 65
  • Мнения: 274
Здравейте!И аз наскоро разбрах,че пак съм бременна.И сега обаче за разлика от първия път,ме е шубе.Не знам защо.Може би защото се оправяме с мъжа ми съвсем сами с отглеждането на малката си принцеса и досега всичко е вървяло нормално с едно дете,но с две дали ще е така? SickМного мисля по въпшроса дали да оставя това дете или да направя друг избор.Трудно е.Тъкмо ми потръгна и кариерата като насън и бях решила да ставам делова жена.Давам си ясната сметка,че родя ли,пак ще ръпна назад в работата със светлинни години.В днешно време конкурентноспособността е най-важна,а с майчинството няма как да се конкурирам с оправните и нахакани колежки.Направо ще откача бе момичета. newsm78
Оше   не   съм   си   изпила   кафето  и   пиша   глупости,  моля  за извинение, който е   прочел   нередактирания    вариант...
Остави  си   бебето! Цял   живот   ще имаш   пред   теб   да  се   доказваш. Може  пък   това  бебе    да  ти   донесе     късмет!

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 10:59 от sonia

# 66
  • Мнения: 2 746
"НЯМА НИЩО ПО-ХУБАВО ОТ СЕКЦИОТО!!!!"  - ето, това е бисера на деня!

lovely mama, уверявам те, че има, имааа..... далеч по-хубави неща от секциото! smile3521

# 67
  • Мнения: 1 155
Я спокойно, наслаждавай се на бременността си. трябва сама да решиш как да родиш. Няма нищо страшно... Аз лично родих секцио, така реших , а и се оказа че съм с тесен таз...но се възхищавам на мамите родили нормално. Лека бременност!!!  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 929
Наистина не мисли още от самото начало. Мен също много ме беше страх от неизвестното, от болката, която ми беше непозната до този момент. Когато обаче започнаха родилните контракции, изобщо не мислех, колко ме беше страх, а как по-бързо да изкарам бебето навън. Раждах нормално, без упойки и даже - без обезболяващи, така че - смело в бременността! Наслаждавай се на тези хубави моменти, желая ти лека бременност! Що се отнася до прилошаването, не е лошо да попиташ за хомеопатични. На мен ми ставаше много лошо до края на 3-я месец, много повръщах и нищо не ми помагаше, но после всичко като от раз приключи.

# 69
  • Мнения: 961
Честито и леко бременеене   bouquet
Недей да мислиш отсега за раждането. Много е възможно по време на бременността да промениш мнението си за това как ще раждаш. Аз в началото бях категорично за секцио, но колкото повече време минава, толкова повече се убеждавам, че е по-добре естественото раждане. Ако няма друга препоръчка от лекар, ще родя така. Но признавам, че и мен ме е страх от болката и неизвестното. Но не оставям тези мисли да отнемат от удоволствието ми да съм бременна  Grinning

# 70
5KOVA, мнооого я успокои.
Два пъти раждах със секцио, чак такива драми са излишни. Всичко е индивидуално. И двата пъти на третия ден бях кукуряк.

Най-добре kop4e да се абстрахира от "опита"  на околните. Всяка раждала си мисли, че нейното е най-уникалното, меродавно и илюстрационно. 

Важно е да се движиш, да се храниш правилно, позитивна нагласа. Всичко останало е работа на наблюдаващия ти лекар. Дали секцио или по естествен път ще преценяте с лекаря, а не с всичко знаещите дами от форума.  И изобщо, тук ще срещнеш много ценни съвети, но и много плява. Благодарение на форума съм много по-подготвена за родител, има огромна библиотека с полезно инфо. Чети и се радвай на живота в теб.

С пожелания за спокойни и щастливи мигове: Ели.
Ели,ти нещо не си ме разбрала,или не си правила скоро секс и си се поизнервила.А може би се имаш за много "знаеща дама"и те е страх някой да не те измести.УСПОКОЙ СЕ МИЛА!Не хокай всеки във форума,все пак нали затова е форум,за да може всеки да се изкаже и не си ти човека, който ще прави цензура,поне не тук,във вас  можеш.А щом си раждала 2 пъти секцио и толкова лесно си ги преживяла-ДАЙ БОЖЕ НА ВСЕКИ.Но "плява" единствено са твоите измислици,че нямало трудно раждане а имало само "драми".Мила Ели,просто се радвай на късмета ,че си имала безпроблемно раждане  и дано така да е за всички мами.А на теб,тъй като раждаш лесно, най- добронамерено ти пожелавам ЦЯЛ ФУТБОЛЕН ОТБОР от дечица и две за резерва.

# 71
  • Мнения: 1 919
няма страшно лека и безпроблемна бременост!

# 72
  • Мнения: 560
Слушай,и нормално и със секцио-боли си и не се надявай някой да ти каже противното.При нормалното ще те болят контракциите.Като те приемат в родилното и си пред нетърпимост към болката,ще си поискаш една епидурална и няма да разбереш как си родила.При секциото боли след това.Първият ден ще е добре,защото още ще си под въздействието на обезболяващите.После се запасяваш с обезболяващи свещички и всеки ден по 1 в дупето и ще си добре.Първите 3 дни си купуваш и разхлабителни,комбинираш ги с круши,несварено мляко и други такива разстройство-правещи работи и няма да имаш грижи.
А връщането накилограмите изобщо не зависи от това как си родила.Имам приятелка,която роди преди повече от година нормално и още се бори с някакви си 5 кг отгоре.Аз родих със секцио преди 2 месеца и имам да боря 7 кг.Ако не беше кърменето отдавна да съм махнала поне половината от тях,но няма как да пазя диети.
Успех.

# 73
  • Мнения: 3 500
Няма гаранция. По-добре да не повръщаш, че от спазмите може да получиш ненавременни контракции.

А прилошаването преминава изведнъж, в края на третия месец.. Устискай до тогава Peace


Не съм съгласна. Повръщането ен влияе по никакъв начин върху бебето и контракциите. Това е нормално състояние и "симтом" при бременността. При някои го има, при други не. Неприятно е за майката, но за бебето няма опасност. Аз лично съм повръщала първите три месеца почти без прекъсване. Буквално по 20 пъти в денонощие, дори лежах в болница, за да ми влеят малко глюкоза. Лично против повръщане ми е помагала инежкция Реглан /Деган/. Обаче за прилошаването няма лек. То ще мине от самосебе си, но и с второто изречение не съм съгласна. Не е задължително да мине в края на 3 месец.Може и по-рано, може и по-късно, може и до края на бременността да не мине. Въпрос на организъм. Най-често, обаче, в края на 3, началото на 4 месец тези симптоми изчезват. Почивай си и си поспивай повечко. Не се насилвай и хапвай само каквото ти се хапва. Лека бременност! И не го мисли от сега раждането! Има доста време до тогава.

# 74
Az ot 12 godini n zhiveia v Bulgaria no samia fakt che tolkova zheni v tozi forum sa razhdali sas sektsio me uzhasiava... dami i dospoda, na nikoi nishtoi ne moga da kazha no t. nar. "uslozhnenia" sa pristo statisticheski po-malko... drug e vaprosa kakvi sa motivatsiite na lekarite da vi kazhat che "imate nuzhda" ot sektsio...

Parvo, t nar. "edar polod, tesen taz" se polichava vednazh ili dva pati na 2,500 sluchaia, iztochnik:
http://www.amazon.com/Natural-Childbirth-Bradley-Way-Revised/dp/ … 237610&sr=8-1
Za info, Dr. Bradley e edin ot poinerite na (otnovo) nalozhiloto se estestveno razhdane v USA i "gleavnata prichina" tatkovtsite da se dopuskat v rodilnata zala. Ta spored nego (i ne smao nego) doktora niama kak da znae dali vashia taz e tesen predi da ste "opitali"... po tazi prichina v azia (kadeto viarvaite mi se razhdat dosta golemi bebeta) zhenite vse sas opratisa shte razhdat...

I v taka nar. "zapad" edin ot kriteriite dali lekaria e kompetenten e protsenta na cesserians... az lichno ne bih otishla pri lekar s povece ot 10% (moiat lekar ima niamad eokolu 3% mai)...

Vazhnoto nie semeistvata da badem obrazovani za nashite sobstveni tela, a lekarite da ni pomognat da napravim dobar izbor... s udovolstvie bih predostavila i drugi iztochnitsi za informatsia...
I az mislia po sa6tia na4in,no za sajalenie v Bulgaria sekcioto moje da e po jelanie na rodilkata.A lekarite iskat da praviat pove4e sekcio za6toto samo za nego vzimat pari.Normalnoto rajdane ne se pla6ta,to se poema ot zdravnata kasa, no sekcioto pojelanie zadaljitelno se pla6ta i to dosta.

# 75
  • Мнения: 160
Niama nishto po-hubavo ot izbora, no ot obrazovania, inteligenten izbor, a ne ot tozi povlian ot lichnite interesi na lekarite. Mili maichitsi, prosto statisticheski ne e vazmozhnoo, chiteiki tozi forum da ima tolkova mnogo "tesni tazove" v Bulgaria... tova se sluchva vednazh ili dva pati na 2,500 sluchaia, i po-interesnoto e che lekariat niama kak da znae tova dokato ne se "napanem" V USA prez 60te sashto e imalo bum na "planuanite" razdania, dokato ne se e stignalo do tam che Kongresa na USA da napravi podrobno raqzsledvane na tazi "masova" praktika... na tozi etap, dobar lekar se smiata tozi koito ima mezhdu 3 i 5 % ooperativni namesi... ako niakoi se interesuva, moga i oshte informatsia da dam...

# 76
  • Мнения: 99
Раждането да е чак пък ужасяващо...Недей така.
Като ти дойде до ... ще го родиш и няма да ти мигне окото. И на мен ми предстои да раждам след известно време, живот и здраве - мисля да е естествено - не съм слаботелесна и нямам показания за секцио.
А и разказите за болките при раждането са много субективни. Една колежка обясняваше на друга колежка тия дни колко е болезнено да ти правят цитонамазка - как ти отщипвали кожата и как УЖАСНО много боляло. Дрън дрън - просто една проста цитонамазка!
А и като дойде време да раждаш, хормоните ще са ти размътили порядъчно мозъка и със сигурност ще си на друг акъл за много неща. Така че - лека бременност и не мисли за техническите подробности около раждането от сега.

# 77
  • Мнения: 3 478
Честито и леко бременеене! Психическата нагласа е много важна, поне за мен беше. Не се шашкай.

# 78
  • Мнения: 354
ми не го мисли още от сега... защото до края ще изперкаш.....когато му дойде времето всичко ще се нагласи.... лека и безпроблемна  бременност ти желая Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 106
Честито! И мене ме хвана шубето като ме сложиха на операционната маса,но всичкйо беше докато ми подеиства упойката.
Успех и безпроблемно раждане!!!! EFP preggo

# 80
  • Мнения: 3 695
Kaвзват, че човек най-много се страхува от неизвестното. В тази връзка горещо ти препоръчвам да прочетеш една много хубава книга за бременността и раждането "Аз чакам дете" на Лорънс Перну. Всичко по време на раждането е описано толкова подробно и естествено, че като си наясно какви процеси протичат с тялото ти, не само няма да се страхуваш, но ще се почувстваш уверена в себе си. Поне на мен така ми подейства.
Лека бременност ти желая и едно прекрасно и здраво бебче!   bouquet

# 81
  • Мнения: 3 810
тази тема, май има нужда от тази тема Thinking:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253.0;topicseen

Общи условия

Активация на акаунт