Препоръчайте ми кола?

  • 22 271
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
Каква кола...ами зависи какъв ти е шофьорския опит, с какви средства разполагаш, често ли ще пътуваш... Аз заложих на VW на старо. Определено съм много доволна. Преди да я купя всички ме съветваха да избера немска или японска кола. Преди имах Опел, но не съм доволна. Много бързо ръждясват. Харесва ми Рено Клио, но на френските коли им били слаби предниците. Ако си нов шофьор по-добре заложи на кола на старо, докато се научиш. Няма начин да не я чукнеш тук-там и поне няма да те е яд толкова. Вярно, че има каско за тези случаи, но на нова кола каското и е доста. При тези лоши пътища и дупки аз не бих заложила на нова кола.
Каквато и да избереш ти пожелавам леко и безаварийно каране  Peace

# 16
  • Мнения: 943
Така като гледам от какви си избираш...най-добре OPEL corsa ,но в никакъв случай TIGRA  Naughty.Това са най-скапаните опели.Който разбира от коли - знае!Като гледам жените доста карат такива,но предполагам че е главно заради дизайна,което според мен е голяма глупост,но няма значение...И нали знаеш най-добре немска кола.късмет!

за протокола - нищо й няма на тиграта, аз карах 2 години, беше 8-годишна и освен масло и филтри друго не съм сменила.


Е радвам се,че ти си извадила късмет с количката и не си охарчила,защото имам точно 3 девойки познати,които си патят всекидневно,но не искат да си признаят,че са сгафили много с тези возила.А иначе ,който се интересува от коли и следи всичко свързано с тях знае за какво иде реч и с какво око се гледа на тигрите.А също и зависи колко си взискателна към колата си,не казвам че трябва да вози като S-clasa,но има най-елементарни неща,които не могат да се подминат току-така.

# 17
  • Мнения: 220
ако се спреш на нова кола имай пред вид :

- гаранционното поддържане включва ремонт в точно определен сервиз с доста солени цени на частите и консумативите и труда КОИТО ТИ ПЛАЩАШ!!!

- лизинга е до 5 години...

# 18
  • Мнения: 1 844
според мен най-добре един голф 3.аз като бях начинаещ шофьор си взех нея,сега не карам,но мъжо я кара и сме си доволни.не ти препоръчвам много бърза кола,нашата е 1.8 и пак ми беше малко като ракета.не е нужно да е мощна,особено ако нямаш опит,важното е да е удобна и да вози добре.пък и откакто караме на метан се родихме-не ни се празнят вече джобовете за тоя бензин,излиза ни супер евтино,а въртим поне по 500км на седмица.

# 19
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
С две ръце за VW. За тези парички можеш да избираш между голф и поло.

# 20
  • София
  • Мнения: 11 116
Имам фиат типо от 3 години, купена на старо. Никакви грижи нямам с нея. За тези 3 години е ремонтирана веднъж. Все още карам с акумулатора, с който си дойде от Италия, някаква световно неизвестна марка. Малка, маневрена, евтини части за поддръжка. Идеална за градско каране. И вози добре за разлика от голф, например който е същинска каруца (говоря от опит).
Успех в избора ...

# 21
  • Мнения: 868
  Не те съветвам да купуваш нова кола на лизинг.Докато я изплатиш и хоп цената и е наполовина.Вземи си втора употреба, че да не я мислиш. Японските коли са скъпи за поддръжка.
VW е стабилен и евтин за поддържане, но вози твърдо.В момента съм с FIAT BRAVO симпатичен на външен вид автомобил  бърз и пъргав ,но ламарините са под всякаква критика.Какъвто и автомобил да тръгнеш да купуваш задължително го закарай първо на диагностика във фирмен сервиз!Прежали 50-60 лева, за да си спестиш главоболия.
  Успех с избора и да се похвалиш!

# 22
  • Мнения: 337
BMW - E46 newsm74
BMW 1 serie
VW Golf от 3 нагоре, Passat
Alfa 147 GTI
Audi A3
Ако имах възможност, в този ред бих ги вземала  Laughing
Френска кола не бих си купила и да ми дават пари да я взема. Опел и форд също. Японските коли са хубави, но недай си боже да ти се счупи нещо, много са им скъпи частите. Иначе една крехка Honda Accord Coupe

# 23
  • Мнения: 183
Фиат Пунто,имам такава и е страхотна кола,не харчи много,да не кажа че харчи страшно малко,изобщо не е толкова малка колкото изглежда и частите за нея са на достъпна цена,също така до сега не съм имала проблем с нея,иначе
. ако имаш късмет може да си намериш и хубаво VW поло за 4000-5000 лв.

# 24
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Благодаря момичета!  bouquet

Замислих се и за VW Polo. Гледах в разни сайтове, но по-изгодните предложения са далеч от София. А не си струва да биеш път до някъде далече и да се окаже, че колата не е това, което е писано в обявата. Thinking


Кажете къде да потърся - борси ли какво?

# 25
  • Мнения: 235
Разгледай по автокъщите, Горубляне, www.mobile.bg. И задължително да я караш на диагностика  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 890
Така като гледам от какви си избираш...най-добре OPEL corsa ,но в никакъв случай TIGRA  Naughty.Това са най-скапаните опели.Който разбира от коли - знае!Като гледам жените доста карат такива,но предполагам че е главно заради дизайна,което според мен е голяма глупост,но няма значение...И нали знаеш най-добре немска кола.късмет!

за протокола - нищо й няма на тиграта, аз карах 2 години, беше 8-годишна и освен масло и филтри друго не съм сменила.



Е радвам се,че ти си извадила късмет с количката и не си охарчила,защото имам точно 3 девойки познати,които си патят всекидневно,но не искат да си признаят,че са сгафили много с тези возила.А иначе ,който се интересува от коли и следи всичко свързано с тях знае за какво иде реч и с какво око се гледа на тигрите.А също и зависи колко си взискателна към колата си,не казвам че трябва да вози като S-clasa,но има най-елементарни неща,които не могат да се подминат току-така.
    Е добре, де, кажи какво и липсва на Тиграта според теб, че аз не мога да се сетя. Аз също съм доволна от нея, по-точно бях де, понеже лятото един пиян идиот буквално я размаза.  Cry Дори сега се замислям да си купя пак същата.  Flutter

# 27
  • Мнения: 183
Разгледай по автокъщите, Горубляне, www.mobile.bg. И задължително да я караш на диагностика  Simple Smile
не вярвай много на мобиле.бг,най-добре иди на Горубляне,и разгледай а и по други автокъщи,защото не виднаги е така цветтно както го дават по сайтовете

# 28
  • Мнения: 943
От към шаси,двигател и ламарини.По принцип е известно,че Опелите гният мнооого,от към возене,бързо се раздрънкват....,значи в момента не се сещам по-точно за друго.Но съм чела доста материали по въпроса,даже търсих за да ти покажа тези списания,но не намерих нищо.също знам мненията на доста механици и монтьори.Мойта най-близка приятелка,която има Тигра се снима заедно с колата си в Авто труд,такава статия бяха побликували за този модел на ОПЕЛ,че да не поглеждаш такава кола....А и аз знам за 3 пъти в които са я спирали катаджии и я питат по-смотана кола не е ли могла да си вземе.Между другото на мен ми се вижда много неудобно,едвам влизаш в това нещо и колана е дооооста назад,главата ти се удря в покрива ако се возиш отзад и т.н.и т.н.Но нищо де,важното е,че ти си я харесвала твоята,а това е най-вече от значение. Peace

# 29
  • Мнения: 6 167
Моята първа лична кола беше Рено Туинго. София ми беше тясна, толкова бях щастлива и доволна.
Женска кола, широка, достатъчна, много удобна. Цената й не пада години, продадох я с печалба,
търсена от жени кола е.  Моята беше трета ръка, преди мен 2 жени я бяха карали - колата беше запазана, гледана.
Сега карам други коли, но още се заглеждам в Туинго. Влюбено.

Общи условия

Активация на акаунт