Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Както и след като падна. Няма нужда да се пази от мокро.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 672
Докато падне пъпчето къпехме над ваната, като мъжът ми придържаше бебчо и пазеше пъпчето, а аз го съпунисвах и плакнех. След това капвахме малко спирт 70% и пръсвахме БИВАЦИН.

# 17
  • Мнения: 864
Аз държах бебето,като го държах през коремчето,където подлагах кърпа. Мъжът ми поливаше,сапунисваше и плакнеше. След това мажех със спирт 95% и пудричка.
И аз така и с трите си дечица.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 555
При нас къпането преди да ни падне пъпчето представляваше същото като къпането след като ни падна пъпчето!  Laughing

Няма нужда да се пази....

# 19
  • Мнения: 3 929
Преди да падне пъпчето, го къпеше майка ми. Аз не смеех още. Тя го хващаше така, че с едната ръка му закриваше пъпчето, а с другата го обливаше с водата. Не знам, как го правеше. Даже не мога да го опиша. После с памуче, натопено в спирт, лекичко забърсваше пъпчето отстрани.

# 20
  • Мнения: 693
Не съм ползвала лепенки. Слагах една сгъната пелена на пъпчето и държах бебето за нея с гръбчето нагоре. Насапонисвах леко и поливах без да го обръщам. И да се намокреше малко нямах проблем. После с обилно напоен памук със спирт намокрях леко

# 21
  • Мнения: 26
Аз го къпех на чешмата,тъй като нямаше кой да помага и да полива. Слагах на пъпчето тензух за да не се мокри.
След баня го почиствах със 70% спирт и го пръсках с бивацин. Така или инъче пъпа падна след като педиатърката го отлепи от щипката, почисти го добре и го затегна хубаво с кончето. На следващия ден го затегнах и аз и пъпчето си падна.
С лепенките наистина е малко сложно. Аз залепих една на своя глава веднага след като падна пъпа, но отдолу  продължи да тече нещо.
Много трудно я отлепих! Мислех си че ще му отлепя и кожата Sad

# 22
  • Мнения: 1 195
Докато падне пъпчето къпехме над ваната, като мъжът ми придържаше бебчо и пазеше пъпчето, а аз го съпунисвах и плакнех. След това капвахме малко спирт 70% и пръсвахме БИВАЦИН.

И ние така къпехме бебо. А след като падна пъпа още около седмица продължихме да го къпем по този начин докато пъпа спре да пуска секрет.

# 23
  • Мнения: 3 695
Къпехме я в един леген, като един държеше марля на пъпа, не че не се мокреше, ама не е чак такъв проблем. След къпането - преди да падне пъпа слагахме спирт 90 градусов и антибиотична пудра, след като падна - 60 градусов спирт още известно време. Всичко това по препоръки на училището за бременни.  Flutter

# 24
  • Мнения: 68
Къпех го всяка вечер (без всякакви притеснения) на чешмата. Още в родилния дом ми обясниха, че проблема при пъпчето не е мокренето , а подсушаването.След баня го подсушавах хубаво с марличка и после с памучно тампонче със спирт почиствах, след това слагах топоцин. Пъпчето падна на 8 ден и проблеми не сме имали.

# 25
  • Мнения: 40
Къпех го всяка вечер (без всякакви притеснения) на чешмата. Още в родилния дом ми обясниха, че проблема при пъпчето не е мокренето , а подсушаването.След баня го подсушавах хубаво с марличка и после с памучно тампонче със спирт почиствах, след това слагах топоцин. Пъпчето падна на 8 ден и проблеми не сме имали.

Това е истината /благодаря на акушерката от Шейново, която ми показа как става/ - аз въобще не съм пазила пъпа на Ники от намокряне и си я къпех съвсем спокойно в коритцето - само след това добре подсушавах и обилно поливах със спирти пръсках Топоцин. Пъпчето падна на 7я ден, без дори да го въртя Grinning

# 26
  • NL
  • Мнения: 520
В началото я къпех както сега но все пак внимавах да не мокря много пъпчето,т.е коремчето малко по-повдигнато държахме.Лепенки не съм слагала,защото ми казаха,че с тях задържало повече влага.Падна към 10-15 ден,не помня точно.Спирт не съм ползвала.

# 27
  • на пистата
  • Мнения: 5 831
Лепенки не съм слагала,защото ми казаха,че с тях задържало повече влага.
ква влага бе хора ooooh!да не го къпете цял ден,бебе се къпе 10мин,мислите ли,че ще стане влага за 10 мин,а не ви ли се струва по трудно да крепите,държите и тем подобни пъпчето и да не може да го изкъпете както трябва,ми точно за това са измислени тези лепенки

# 28
  • Мнения: 1 298
И аз не съм го пазила от намокряне. Не мисля че това е проблем.
Даже за първи път чувам че се пази.

# 29
  • Мнения: 560
За мое голямо щастие пъпчето падна 2 дни преди да ни изпишат от МД,така че не ми се е налагало да се чудя как да къпя бебето си.

Общи условия

Активация на акаунт