Умеете ли да разговаряте с мъжете си?

  • 2 228
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 934
Питам, защото аз лично имам чувството, че с мъжа ми си говорим на два различни езика, абсолютно неразбираеми - нещо като китайско-японски.
Когато имам някакъв проблем и искам да поговорим, за да ми олекне, той решава, че нещо го обвинявам за проблема си, че искам някакви конкретни действия от негова страна. А аз искам просто да споделя... В такива случаи вместо да ми олекне, обикновено ми става много, много по-тежко....
Често придава абсолютно друг смисъл на думите ми и колкото и да обяснявам, че не съм имала това предвид, че дори не ми е минавало през главата... той си ги възприема, както си е решил.
А най ми е "любимо", когато в съвсем непринуден, добродушен разговор, той изведнъж решава, че съм се държала лошо и смъртно се сърди.

А бе, просто не знам вече - да взема да не говоря ли???   newsm78 Така май ще е най-добре. 

# 1
  • Мнения: 1 225
Колко познато  Hug
Има няколко много ценни книги на темата - но са само за потвърждение на думите ти. Аз лично не успявам да ги вкарам в действие.

# 2
  • Мнения: 2 270
Понякога успявам, друг път - не!
Трудно ми е, моят също решава, че очаквам някакви конкретни действия от него, когато просто споделям!
Все пак мъжете са от Марс, а ние от Венера - може би е нормално!

# 3
  • Мнения: 296
Аз мисля, че умея, ама той не умее.....Към всичко изброено от utro77 прибавям и това, че вечно нещо доуточнява - "Ама нее, аз исках да кажа, че......". От девет пресъхнали кладенеца вода се мъчи да носи.... И се мисли за голям блъфьор /това понякога е забавно/. Не цени думите. А  толкова е по-лесно, когато е обратното. Ама нейсе - примирих се. Аз си го разбирам. Само дето понякога ми писва.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
не умея и той не умее... въобще се чудя как сме се събрали такива  Crazy

# 5
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Аз съм Козирог той е Рак във всички писания за зодиите това е една от неподходящите комбинации за партньорство, доста често се случва да говорим на различни езици, но пък си се обичаме.

# 6
  • Мнения: 425
Нямам никакъв проблем в това отношение.Пасваме си и си се рабираме идеално,говорим на един и същ език дето се вика PeaceМисля 4е това разминаване в комуникацията идва,когато хората не дотам си пасват Thinkingтака си мисля аз

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нямам никакъв проблем в това отношение.Пасваме си и си се рабираме идеално,говорим на един и същ език дето се вика PeaceМисля 4е това разминаване в комуникацията идва,когато хората не дотам си пасват Thinkingтака си мисля аз

Така е ...и аз мисля, че не си пасваме особено  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 225
Аз съм Козирог той е Рак във всички писания за зодиите това е една от неподходящите комбинации за партньорство, доста често се случва да говорим на различни езици, но пък си се обичаме.

И ние сме същите зодии  Embarassed

# 9
Според мен истината е че женените мъже не обичат да разговарят със съпругите си, не обичат да бъдат разпитвани, не обичат да бъдат ангажирани, не обичат да им се споделя и т. н В противен случай става лошо.

# 10
  • Мнения: 168
Разбира се, то аз май само с него разговарям обикновено, освен купчината лелки и чичовци, които ми висят на главата по цял ден.

# 11
  • Мнения: 943
Понякога успявам, друг път - не!



 Crossing Armsи ние така

# 12
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Аз съм Козирог той е Рак във всички писания за зодиите това е една от неподходящите комбинации за партньорство, доста често се случва да говорим на различни езици, но пък си се обичаме.

И ние сме същите зодии  Embarassed

Е и как е при вас  newsm03

# 13
  • Мнения: 1 225
Аз съм Козирог той е Рак във всички писания за зодиите това е една от неподходящите комбинации за партньорство, доста често се случва да говорим на различни езици, но пък си се обичаме.

И ние сме същите зодии  Embarassed

Е и как е при вас  newsm03

Понякога много добре, но понякога - ад  Embarassed Отгоре на това със зодиите, сме неземни инати  ooooh!

А книгите са :
"Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния"
и " Защо мъжете лъжат, а жените плачат"
Автори - Алън и Барбара Пийз

Прелиствам ги, когато сме в конфликт  Peace

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 12:41 от sisko2

# 14
  • Мнения: 1 008
Уж умея, но мъжът ми е един черен Скорпион и понякога си пада малко професор,с което ме изважда от равновесие. На пример, снощи се прибира и аз му казвам,че детето цял ден е мрънкало и ревало,сигурно от зъбките, които сега и разтат, а той вика "Ама ти трябва да се занимаваш повече с нея".

Общи условия

Активация на акаунт