Трябва да споделя,защото ще се пръсна

  • 7 262
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 623
Просто съм изумена колко злоба се изля тук.
Въпросът не е колко деца може да гледа авторката,
а начинът по който директорката и учителката са се
отнесли с нея. Това е недопустимо и изобщо не е нормално
държание и то от педагози  Naughty
Когато детето е болно учителката и директорката затова
имат по една камара телефони на родителите - могат да
звъннат един телефон и да попитат майката дали детето й
ще посещава или не яслата.
Мисля че за тази година добре си починаха всички, които
стачкуваха и се биеха в гърдите какви учители са.
Някак си не им прилича и е доста нагло да държиш такъв
тон !

# 31
  • Мнения: 17 407
Списъците се правят не в последната седмица преди празнците( обикновено). Не знам на някого д аса му се обаждали лично, за да питат ще ходи ли детето, няма ли. 38 деца са много. Ако същата авторка беше пуснала оплкаване, че 1 учителка не се справя с толкова деца, какво щехте да напишете, че ми е много интересно? Според мен директорката е решила да намали евентуално броя на децата з сметка на тези, чиито родители са си у дома. Аре, успокойте страстите малко!

# 32
  • Мнения: 1 294
Абе директорката сигурно като не е намерила 2ра учителка, или онази и се е стреснала, че не иска да си прекъсва отпуската и се е изнервила. Пък и атаката е най-добрата отбрана. Ако е била по-мека сигурно си мисли, че ще рискува майката пък да настоява на своето и така... Ама какво се изненадвате, българите така си говорим, не ви ли е правило впечетление и преди, че всеки държи полуназидартелен, каращ се тон по всякакъв повод?

# 33
  • Мнения: 17 407
НЕ сме присъствали на разговора, все пак. НЕ се знае кой на кого се е карал...

# 34
  • Мнения: 1 294
Верно, че не знаем, ама не е сефте такава ситуация. Вероярно и 2те са си държали тон по малко.

# 35
  • Мнения: 1 113
Не знам на някого д аса му се обаждали лично, за да питат ще ходи ли детето, няма ли.

На мен са ми се обаждали. Точно когато малката беше болна.
И точно защото не сме били там, не бива да нападаме момичето. Още повече, че освен, че гледа възрастна жена и малко си дете, момичето се опитва да работи.
А пък това, че 38 деца са много, е вярно, точно затова директорката ще извика една от отпускарките, без сърдни (госпожата на дъщеря ми все това казва - ние сме в полза на родителите - когато е работен ден за тях е работен и за нас). То и 37 са много, ако питат мен де.

# 36
  • Мнения: 2 716
Да се изкажа и аз.
Тия списъци винаги са ме хвърляли в духовата музика.
Дежурната градина през лятото могла да вземе 30 деца от нашата. А останалите деца кво?
Мииии.... вдигат рамене. Смятам, че първо трябва да се уточни бройката на децата и едва смед това да се "раздадат" отпуските.
Ми няма да си идат на село една година. Или пък да си идат и да не се връщат.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 213
Не знам дали забелязахте, но на тази жена свекърва и е на легло. Това е много важна подробност. Сигурно никак не и е лесно. Все пак нека бъдем по-добри. Тя просто се нуждаеше от съчувствие. Peace

# 38
  • Мнения: 192
Боже,Дренка от къде тази злоба?По принцип не съм конфликтна,защото ако бях детето ми щеше да е на градина и нямаше да си изливам душата във форума.Проблема е,не че не мога да си гледам децата,а в това че дъщеря ми адски много ревнува от бебето.При всяко хранене,сменяне,думичка или каквото и да било внимание към бебчо каката започва да скимти да я взема.Иска абсолютно и изцяло вниманието ми,което по понятни причини е невъзможно.Та не искам да травмирам детето си повече,отколкото е необходимо.Затова ми беше нужно съдействието на директорката,но уви.

# 39
  • Мнения: 192


И директорката това каза,че госпожите имат телефони и трябвало да се обаждат.Относно отпускарките се оказа,че трябва да спре една САМО ЗАРАДИ МОЕТО ДЕТЕ,един вид с 37 ще се справи една,но с 38.....не.

# 40
  • Мнения: 166
Немога да ви разбера  що за хора сте ами щом е работен ден трябва и градината да работи аз ако съм няма да давам обяснения дали съм си у дома и дали имам болен на легло тях не ги интересува ,на мен много често като заработват някой ден ме питат нали не си на работа да не ги пускаш в него ден ,но аз им казвам ,че и да не съм на работа пак ще ходят на градина .В нашият малък град децата в детската градина са 120 и в заработващи дни казват на майките ако има кои да ви гледа детето не го водете и в такива дни ходят около 20 деца .

# 41
  • Мнения: 100
Така или иначе не мисля че ще бъде само една учителка.При всички случаи ще има поне и леличка(поне при нас е така)така че не виждам какъв е проблема с едно дете в повече.Децата ми са със същата разлика като твоите и напълно те разбирам.А щом гледаш и болна свекърва можело е да ти влезат в положение.

# 42
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Просто съм изумена колко злоба се изля тук.
Въпросът не е колко деца може да гледа авторката,
а начинът по който директорката и учителката са се
отнесли с нея. Това е недопустимо и изобщо не е нормално
държание и то от педагози  Naughty
Когато детето е болно учителката и директорката затова
имат по една камара телефони на родителите - могат да
звъннат един телефон и да попитат майката дали детето й
ще посещава или не яслата.
Мисля че за тази година добре си починаха всички, които
стачкуваха и се биеха в гърдите какви учители са.
Някак си не им прилича и е доста нагло да държиш такъв
тон !

Това все едно аз съм го писала. Определено смятам, че не майката в случея е длъжна да се обади, защото някой хора са си решили да почиват в работни дни без да уведомят потърпевшите. А за това кой колко деца може/не може да гледа - защо не престанете да гледате в чуждата паничка бе хора?!?

# 43
  • Мнения: 14 654
Доста циганско да те включат в списъка, пък после да те изключат. Да беше отказала от самото начало. Но пък не се ядосвай толкова- представи си 38 деца в едно помещение. Не знам дали изобщо ХЕИ разрешават такава бройка за една група. Аз бих предпочела моето да не седи в такава обстановка.

# 44
  • Мнения: 5 539
Mam4e 2, ще се справиш! Донякъде те разбирам, защото и аз съм с 3-месечно бебе и 4-годишно диване вкъщи, а каката почти не ходи на градина, откакто се е родил малкия.
Може да ти е по-трудничко, но ще издържиш. Помисли и за помощ отнякъде другаде  - татко, баба, дядо...

Общи условия

Активация на акаунт