Майчин дом - Варна

  • 8 813
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравейте! Препоръчайте ми лекар от Майчин дом - гр. Варна за преглед на 4Д ехограф. Казаха ми, че всички са специалисти, но искам да чуя и други мнения.
Благодаря!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 446
Е, поне някой няма ли да се включи Sad
Благодаря предварително!

# 2
  • Мнения: 317
Аз раждах там ноември 2004 при д-р Халачева , и съм мноооого доволна!Когото и да избереш няма да съжаляваш!
Успех!

# 3
  • Мнения: 5 250
Аз ти препоръчвам д-р Яков,раждах при него и съм много доволна като цяло  Simple Smile

# 4
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Цитат на: jojoba
Здравейте! Препоръчайте ми лекар от Майчин дом - гр. Варна за преглед на 4Д ехограф. Казаха ми, че всички са специалисти, но искам да чуя и други мнения.
Благодаря!


Има ли там такъв ехограф? Не знаех, ако е истина...

# 5
  • Мнения: 8 769
Цитат на: nadi_n
Цитат на: jojoba
Здравейте! Препоръчайте ми лекар от Майчин дом - гр. Варна за преглед на 4Д ехограф. Казаха ми, че всички са специалисти, но искам да чуя и други мнения.
Благодаря!


Има ли там такъв ехограф? Не знаех, ако е истина...

Има 3Д, а не 4Д.
Към nadi_n Arrow потърси с търсачката - има няколко такива теми, има множество мнения, има и линк към сайта на майчиния дом....и мноооооого хвалебствия за всички докторя там.

# 6
  • Мнения: 532
Всички казват, че е 4 D ( четвъртотот измерение било времето ).Д- р Яков добре преглежда.И не всички могат да преглеждат на апарата.Май са само няколко човека които гледат.

# 7
  • Мнения: 5 622
Д-р Георгиев и д-р Георгиева са специално обучени да работят с такъв ултразвук.Д-р Георгиева работи и по здравната каса.
Наистина назад има няколко такива теми,там също съм говорила за двамата гореспоменати лекари.Потърси,че да не се повтарям в хвалебствията си Embarassed

# 8
  • Мнения: 4 187
Цитат на: stpetrova
Аз раждах там ноември 2004 при д-р Халачева , и съм мноооого доволна!Когото и да избереш няма да съжаляваш!
Успех!



Доктор Халачева е страхотен специалист! При нея ще получиш и лично отношение Wink !

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 446
Цитат на: nadi_n
Има ли там такъв ехограф?

В сайта  им видях, че има.
Исках да питам за дали всички там преглеждат на този апарат.
Благодаря ви за мненията!

# 10
  • Мнения: 4 187
Цитат на: jojoba
Цитат на: nadi_n
Има ли там такъв ехограф?

В сайта  им видях, че има.
Исках да питам за дали всички там преглеждат на този апарат.
Благодаря ви за мненията!



Яков и Халачева със сигурност преглеждат! За другите незнам! Освен ,че трябва да си запишеш час при съответния специалист, трябва да заявиш и желанието си да си точно на този ехограф. Успех !

# 11
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Цитат на: Туфи
Цитат на: nadi_n
Цитат на: jojoba
Здравейте! Препоръчайте ми лекар от Майчин дом - гр. Варна за преглед на 4Д ехограф. Казаха ми, че всички са специалисти, но искам да чуя и други мнения.
Благодаря!


Има ли там такъв ехограф? Не знаех, ако е истина...

Има 3Д, а не 4Д.
Към nadi_n Arrow потърси с търсачката - има няколко такива теми, има множество мнения, има и линк към сайта на майчиния дом....и мноооооого хвалебствия за всички докторя там.


Аз вече минах по реда си през Майчин дом.Wink Просто се учудих, че там има такъв ехограф, никой не го беше споменал докато ходех на конслтации. Thinking

# 12
  • Варна
  • Мнения: 154
Цитат на: nadi_n
Аз вече минах по реда си през Майчин дом.Wink Просто се учудих, че там има такъв ехограф, никой не го беше споменал докато ходех на конслтации. Thinking


Ами той е от края на декември месец там ако не се лъжа.

# 13
  • Мнения: 5 250
Цитат на: nadi_n
Просто се учудих, че там има такъв ехограф, никой не го беше споменал докато ходех на конслтации. Thinking


Нади той е от скоро там, тук във форума доста се изписа по въпроса  Simple Smile

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
др. Яков, е най добрия. То незнам има ли жена която да не го е чувала. Той от край време се знае във Варна като най добрия. Има и още един много добър в Майчин дом, но не помня как се казваше, беше доцент...

# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Пиша бързо в тази тма, защото не намерих друга.
Моето раждане в МД ВН при Яков през касата с епидурална 4 дена престой, всички консумативи + храна и тн. и тн излезе 600 лв, когат оимам влреме ще опиша по-подлобно

# 16
  • Мнения: 264
Цитат на: Ina Sebieff
Моето раждане в МД ВН при Яков през касата с епидурална 4 дена престой, всички консумативи + храна и тн. и тн излезе 600 лв, когат оимам влреме ще опиша по-подлобно

Това звучи добре ... аз бях се наплашила за цените понеже една мама във форума каза че секциото й (май без престоя в клиниката) и струвало 1200лв.  smile3556
А за епидуралната по рано ли трябва да кажеш че искаш или като отидеш да раждаш си я "поръчваш" ?

# 17
  • Мнения: 1 187
Ина, честито момченце. Да ти расте здрав, слънчев и много талантлив  Laughing

 Искам да те питам за МД каква сума се поема от касата?

# 18
  • Мнения: 5 250
Ина Честита радост!
Да расте здрав,силен и много послушен малкия Филип!

Хайде разказвай как мина раждането и пусни малко снимки Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 737
Ина, честит ти синковец! Много да те радва!
То паричките ясни, ще трябва да си плащаме... Кажи дали си доволна от отношението и обстановката.

# 20
  • Мнения: 264
Май касата поема около 100 максимум 200 лв.

# 21
  • Мнения: 162
Честит син, Ина!
Много радост и щастие да ви носи #Milti

Чакам с нетърпение още малко информация за раждането в МД, че още не мога да се реша в полза на някоя болница, а не остана толкова много време... Колко по-рано трябва да се запишеш за раждане в МД? Някакви специални изследвания правят ли се за епидуралната упойка и имаше ли голям ефект от нея наистина Thinking

Сега поздрави на бебчо и много да те слуша!

# 22
  • Мнения: 5 250
Една приятелка роди на 02 май секцио в Майчин дом ,като здравната каса пое(незнам точно колко) част от разходите  Arrow платиха 900 лв. като в тях се включват 100 лв. заради свикването на екита в почивен ден.Да уточно, че е по нейно желание,а не по спешност.

# 23
  • Мнения: 5 250
Цитат на: toni_bonboni
Честит син, Ина!
Много радост и щастие да ви носи #Milti

Чакам с нетърпение още малко информация за раждането в МД, че още не мога да се реша в полза на някоя болница, а не остана толкова много време... Колко по-рано трябва да се запишеш за раждане в МД? Някакви специални изследвания правят ли се за епидуралната упойка и имаше ли голям ефект от нея наистина Thinking

Сега поздрави на бебчо и много да те слуша!


Не трябва да се записват като настъпи момента отиваш и си раждаш.Или ако е през ноща се обаждаш предварително за да може анестезиоложката да е там като отидеш.В Окръжна със сигурност няма да ти сложат епидурал,а в АГ ако си във ВИП-а.

# 24
  • Мнения: 162
Radina написа:
Цитат
"В Окръжна със сигурност няма да ти сложат епидурал,а в АГ ако си във ВИП-а."


Когато говорих с д-р Танев /шефа на ВИП-а в АГ/ той ми обясни, че още нямат обучени анестезиолози, които да поставят епидурална упойка. Не знам доколко е вярно, че можеш да си повикаш специалист от Майчин дом Rolling Eyes  Във всеки случай ми се струва по-несигурно...

# 25
  • Мнения: 5 250
Ако имаш финаносвата възможност да родиш в Майчин дом изобщо не се замисляй.Няма да съжаляваш  Wink

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да кажа: нормално раждане пред касата-вземаш направление за хоспитализация и пр-каквото кажат.
Аз станах и сама си отидох до леглото-всички са големи професионалисти-за сведение през цялото време имаше екип от поне 6 човека: две акущерки, Яков, две други гинеколожки-лекарки, анестезиоложката зза епидурала и системата окситоцин,педиатърка за бебето, когато излезе и две санитарки... Всичко по две заради мама и бебето. както казах на собствен ход отидох до стаята, защото бях с епидурална упойка и веднага ме обхвана вълчи глад: пържола и варени картофи. храната е от меню, може малко спичаща, така че внимавайте. Отношението им е изключително кэм кэрмене и ако питаш, помагат. Аз имах други проблеми, които налагат спиране на кърмата, нокато чел о форумите, твърдя, че помагат в рамките на системата за кърмене. бебетата са от 06:00 до 12:00 с майките, акушеркщите прелитат като ги извакш по системата. папуто, памперсите, мазилата, превръзки, пелени, дрешки и пр. Къпят ги в стаята. Хигиената е на ниво-антибактеризират  всеки ден обстойно. Даоват вода, сокове, каквото поискаш-чайове и пр. Родата идва почти когато си поиска... Неприятното беше в деня на изписването-първи ден след национален празник и голяма лудница, нас три пъти ни сменяха часа на изписване. Пезиатрите са н авизитация всеки ден и обясняват всичко, което попиташ. Не е имало човек от персонала, който да откаже асистенция-естествено аз невинаги съм била съгласна с това, което правят-например едното момиче се опита да ми наълтури бебето с вода, защото според нея така щяло да спре да плаче преди да дойде времето за папу, аз я спрях, това е. Ноакрая дадоха някакви подаръци от памперс-един павмперс, прах ариел, ленор и две книжки за гледане на детео, където захранват от четвърти месец със зеленчукови пюрета, което аз е съм виждала да го пише в книга на БГ. Ами, за това се сещам. Забравих-две момичета в една стая със собствен санитарен възел, който обстойно дезинфекцзират всеки ден-неогранич(ена топла вода, естествено...

# 27
  • Мнения: 3 927
Честит Филип-Гошо!
Да ви е жив и здрав и само да ви радва!!!

Цитат на: Ina Sebieff
Отношението им е изключително кэм кэрмене и ако питаш, помагат.


Това не знам колко да го вярвам. Моя приятелка роди там края на април секцио. От раждането до 3-я ден, когато й е слязла кърмата бебето е хранено под час с адаптирано мляко.

# 28
  • Мнения: 5 250
След като минат нужните часове на адаптация на бебето с новата среда и т.н. ти го дават да го къримиш(илипоне да правиш опити).Никой няма да ти тъпче бебето с адаптирано мляко при условие, че имаш кърма.Моята кърма слезе почти веднага и дори отказвах да дохранвам с адаптирано.А твоята приятелка като е нямала кърма до 3-я ден какво трябва да направят акушерките,може би да оставят бебето гладно или  Thinking Всъщност незнам какво искаш да кажеш с тоя постинг,но от личен опит казвам че помагат за кърменето  Thinking

# 29
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Акушерките дават формула с по 20 гр, решението дали да се даде на бебето е на майката-никой не го храни, освен, допускам в три сутринта, когато е при акушерките.
Обикновено носят формулата и казват слагайте на гърда, а после питат слагахте ли на гърда?  Преглеждат гърдите и пр.
От 6 сутринта до 12 ч вечерта бебетата са при майките и те могат да ги слагат на гърда колкото искат.
Когато  ми се появи проблемът и трябваше да не слагам на гърда-гълтах хапчета-започнаха специално на мен да дават по 30-40 мл формула, защото не давам кърма.
А за храненето под час-това е стандарт за нашите олници и няма оправяне, но е нормално, така има режим за персонала. Никой не спира майката да кърми на поискване.

# 30
  • Мнения: 264
Цитат на: Ina Sebieff
Отношението им е изключително. Хигиената е на ниво-антибактеризират  всеки ден обстойно. Даоват вода, сокове, каквото поискаш-чайове и пр. Пезиатрите са н авизитация всеки ден и обясняват всичко, което попиташ. Не е имало човек от персонала, който да откаже асистенция. Ноакрая дадоха някакви подаръци от памперс-един павмперс, прах ариел, ленор и две книжки за гледане на детео, където захранват от четвърти месец със зеленчукови пюрета, което аз е съм виждала да го пише в книга на БГ.

Всичко звучи перфектно, въобще не съжалявам че ще раждам там и това което написа така ме успокои  Mr. Green  #Milti  Mr. Green
Единственото което не ми е ясно е за епидуралната упойка предварително ли трябва да си кажа, че искам или като отида те могат да отреагират на момента?!  ooooh!

# 31
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Radina
какво трябва да направят акушерките,може би да оставят бебето гладно или  Thinking
Всъщност незнам какво искаш да кажеш с тоя постинг,но от личен опит казвам че помагат за кърменето  Thinking


Защо се търси подтекст във всеки постинг?!
Казвам директно, че хранят бебетата с ад. мляко и толкова.
Съжалявам, че измествам малко темата, но след моя провал с кърменето и всичко, което изчетох в съседния форум за кърмене съм на мнение, че е супер погрешно бебето да се налива от раждането му с вода и мляко под предтекста, че видите ли майката нямала кърма.......
Моята приятелка е била единствената по време на нейния престой, която е започнала да кърми.Другите майчета са се отказали още в родилното.....и дори не се е споменавало, че първите дни майката има коластра Shocked
Не съм фанатичка на тема кърмене, но пък никак не ми харесва практиката в родилните домове, били то и частни и луксозни.....

# 32
  • Мнения: 5 250
Не съм търсила никакъв подтекст,може би си искала да кажеш нещо друго и не съм те разбрала,но както и да е   Rolling Eyes Аз също исках да кърмя,но не се получи,въпреки че имах кърма да нахраня целия китайски народ  Embarassed А в Майчин дом всички лекарки и акушерки ни караха първо да кърмим бебетата и след това ако ние решим да им дадем добавка.Всички повтаряха, че първоначално тече коластра,а кърмата след това.Затова ми стана чудно това което пишеш,просто имам чуството, че с твоята позната сме раждали в различни болници  Wink  За съжаление, за да се променят много от нещата в болниците,първо трябва да се промени манталитета на българина Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 3 927
Е, значи се разбрахме Simple Smile

# 34
  • Варна
  • Мнения: 737
Бих искала да попитам мимите, родили в Майчин дом - Варна, дали там позволяват бъдещият татко да присъства на раждането. Вчера бях на консултация там, но забравих да питам...  и сега съм в голяма чуденка  Thinking
Още е рано да обмисляме това, но много ме гложди този въпрос. Зная, че там много държат на хигиена и стерилност и не допускам много много хора.

# 35
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Таткото трябва да си направи изследвания-около 25 лв на място-незнам дали навън са по-евтини, ррезултатите излизагт за около седмица, имай впредвид. Въпреки това, таткото може да гледа през стъкло, а всъщност без изследванията може дда стои в предродилна зала с теб, а само в самата родилна зала трябва да си е направил изследвания. На нашия татко не му бяха излезли изследванията и гледа през прозорлеца, но в предродилна беше с мен и много ми помагаше, от родилна зала го виждах през прозореца и си ми беше подкрепа.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 737
Много благодаря за информацията. Нашето татенце е медицинско лице и много ще разчитам на него - поне един от нас ще е наясно какво точно се случва.

Общи условия

Активация на акаунт