Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 дек. 2007, 15:08 ч.

Зъбен гранулом

• 310 934
  • 843
  •   2
Отговори
# 840
И аз като теб като се подух чак тогава разбрах, че имам гранулом...ей така от нищото. Отивай на зъболекар и почвайте с промивки и лечение, че да ти спадне поне. Виж какво ще ти кажат, дано се излекува. Странно че не се вижда на снимките...
Аз лекувах без упойка, но зъбът ме беше умъртвен. Така или иначе при мен се стечигна до операция.

И моят е умъртвен. Много ме е страх като почнем лечението да не се подуя пак от самото лечение. И аз мисля да пробвам без упойка и да видя докъде ще я докарам... Sad
Имам часове записани и дано извадя късмет!
Щом е умъртвен няма смисъл от упойка, не би трябвало да имаш болки. Като почнете лечение трябва да спадне, не да се подуе. Само спокойно и това ще се оправи.

# 841
  • в кукувиче гнездо
850лв за лечение на 1 гранулом 🤤🤤🤤 ?!
Извинете , аз ли нещо не съм нормална , та това е една заплата , а в по-голямата част на страната заплата и половина....

Аз все още лекувам , всяко лекарство с което стоя около 20дни , струва 30лв. Каналите според доктора са чисти , но зъба е чувствителен . Това ми е трето поставяне  И ако продължава , каза, че силен антибиотик трябва през устата да ми изпише . Факт, че зъба е неспокоен все още .
Някой пил ли е АБ в този случай ?
Точно толкова ми струва лечението на гранулом в Бургас при Богдан Димитров в Бодент. Другият вариант беше вадене.

# 842
На мен ми се струва доста пресилено да се говори за "светила" в областта на стоматологията. Особено откакто едно такова "светило" ми разясни, че всъщност било нормално всеки зъболекър да ми поставя различни диагнози, понеже рентгеновата снимка представлявала една картина, която всеки колега разчитал по свой начин. Това не би трябвало да ме притеснява:). Освен това пак според същият,  никой не може да твърди със сигурност, че това което се вижда на снимката е гранулом. Дори и с помощта на 3D скенер пак не може да се диагностицира. Единствено с хистологично изследване, което пак не давало 100 процента сигурност...

Бихте ли ми писали на лично съобщение,кое е това светило ,защото смятам да ходя при едно от светилата ..

# 843
Грануломите в много голяма степен могат да бъдат излекувани с направата на качествено кореново лечение. Гранулома представлява реакция на организма да пребори излизащите от кореновите канали на умъртвен зъб микроорганизми. Целта на кореновото лечение  е да елиминира микроорганизмите които са в каналите и тези канали да се запълнят по цялата дължина. За този тип лечение не ви трябва хирург, а ендодонтист ( зъболекар занимаващ се с коренови лечения ).

Бихте ли ми препоръчали такъв в София. Може и с лично съобщение. Благодаря.

Здравейте, бихте ли го пратили и за мен за София, от известно време съм в безисходица в търсенето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт