Загубена най-любима играчка.Голяма драма!

  • 1 463
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
На Коледното тържество в детска  градина "Магнолия" БЕЗСЛЕДНО изчезна любимата кукла-бебе на дъщеря ми, с която до сега беше неразделна-с нея спеше, ядеше, ходеше на градина и т.н.  Сега драмата е голяма, момиченцето ми много страда. Казах и' , че сигурно е отишла със Снежанка и Дядо Коледа  да им помага и тя се е успокоила временно, но очаква те да и' върнат бебето на Коледа (аз не съм обещавала, но тя така го изтълкува). Преобърнах София, но такова бебе по магазините не намирам-купувано е преди 3 години.
Не мога да разбера как изчезна тази кукла, учителката каза, че е била в стаята, но не и на общото тържество. Според мен някое дете я е взело по невнимание и много се надявах да ни я върнат, но уви, минаха няколко дни- няма я. Cry
Какво ме съветвате, дали да не купя друго бебе, малко по-голямо и да кажа, че е пораснала междувременно?  Или да си остане при Дядо Коледа като вечен помощник? Просто не знам как да постъпя, дайте ми съвет. Толкова ми е мъчно и все си спомням как ми беше жал така преди години за Самуил на Василиса Умница и обикалях по магазините , оглеждайки се за мече като неговото любимо изгубено. Децата го преживяват като загуба на приятел, много е тъжно.

Ще приложа след малко и снимка на бебето, ако някой пък случайно види такова някъде, да ми каже, знае ли човек.......
И ...пазете си играчките или купувайте по 2 от най-любимите!

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Какво ме съветвате, дали да не купя друго бебе, малко по-голямо и да кажа, че е пораснала междувременно? 

Това ми се струва удачен вариант.

Дай снимка, че току виж.....

# 2
  • София
  • Мнения: 16 003
Според мене, купи и подобно бебе и разкажи как при дядо Коледа е пораснала, подстригали са я по друг начин и изглежда по-голяма.  Само не мога да разбера родителите, които не връщат куклата. Много добре знаят, че те не са я купували, какво прави чужда играчка у тях.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Ето го бебето:

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Надявах се, че сте намерили бебето...  Confused
Непременно сложи в градината обява. Най-добре със снимка на куклата, защото така ще я загледат децата. Иначе родителите я обърнат внимание, я не.
Сега си мисля, че и нашият любимец може да е взет от някое дете, което си го е занесло у дома.
П.П. Има някакъв нов хипермаркет за детски играчки - "Джъмбо". Има и тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198801.0
Стискам палци да намерите куклата!  Hug

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Василиса, написах обява чак днес, защото просто не можех да повярвам, че може някой да го е взел, деца са, може да се случи, но  родителите да не го върнат Shocked  Бях писала мейл до всички родители от групата на Марги (вързани сме в Гугъл група), но няма резултат. Учителките твърдят, че не го е взимала на общото тържество, значи е изчезнало в групата.
 Днес купих едно по-голямо бебе като резервен вариант за Коледа, но още не съм сигурна доколко номера ще мине........
Гого днес ходи до Джъмбо, и там няма такова бебе. Благодаря ти все пак  за включването. Като си спомня Самуил колко дълго страда по своя Тити и лошо ми става Cry

# 6
  • София
  • Мнения: 593
Разбрах че си взела друго бебе но защо не пуснеш една обява в продавалника щом бебето е купено преди три години.
Вярно че малко повечко ще се охарчиш но пък няма да рискуваш още сълзи.
П.П. Не търси в продавалника вече го прегледах няма такова бебе Tired
Все пак дано се намери Peace

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Те в нашата градина не си дават много зор да търсят. Да не е по шкафчетата някъде?
Ама аз едно време се доверих на леличките и не сме търсили в градината.
Тогава и не вярвах, че има деца, които взимат чужди неща. И родители, на които новата "придобивка" не прави впечатление.  Tired
Наскоро едно по-голямо момче от моя маймун му беше взело играчка и си заминало с нея. Ама моята блейка не го познавал, не му знаел името и беше забравил кой е. Разбира се, повече не си видя играчката. По това съдя, че се случват такива неща...

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341

Да не е бебе Jesmar(корема е парцален)? Ние имаме такова. Дали го няма в Бонжур още?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Margi, това беше любимата  кукла и на мойта дъщеря. Имаме я същата, на нас ни беше подарък и нямам представа откъде е купена. Но и аз не съм ги виждала по магазините скоро.От преди 3 години е и нашата. Казва се Лора. Но тази година на мода излязоха други кукли-вървящи.
Сложи обява със снимка на куклата наистина. Напиши, че детето много страда. Дано да я върнат!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
МНого благодаря на всички, още утре ще се разходя до Бонжур!
Лала Рахин , мерси, че си погледнала в продавалника.
 АЗ изобщо не помня какво е пишело на кутията на това бебе, но ще ми е много полезно да знам какво му е името, може пък в и-нет да го намеря, макар че гледах по най-различни каталози.
ivben , Лора я е кръстила щерката или така пишеше на кутията?
 В градината се качих до горе и огледах цялата стая, и шкафчетата 2 дни подред, няма го бебето. Пълна мистерия ми е, защото когато се сетих, че Марги си е забравила бебето, бяхме  долу в градината, а като се качих, беше изчезнало, при положение, че преди това тя си е играла с него, учителката и' каза, че е било на масата. Все ме гложди, че е някъде там, но лично огледах, нямаше го. те твърдят, че Марги в плик го била свалила надолу. Аз не съм видяла да носи нещо,  лелята ми връчи новия подарък, беше страшна суматоха заради празника и някой без да иска може би го е взел, това е единственото логично обяснение, но защо не го връщат.
Както и да е, извинявайте и сърдечно ви благодаря  bouquet

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Така я кръсти детето ми. И аз не си спомням какво пише на кутията. По това, което разказваш ме съмнява, че куклата е някъде в градината. Дано я намерите! Praynig

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
 ivben , можеш ли да питаш който ви е подарил бебто дали помни откъде го е взел? Едва ли ще го намеря, но ще опитам все пак.
Нашето бебе ни беше подарено във Варна , купено е от там, но моята приятелка не помни от къде, имам спомен, че от Метро май, но в  софийското Метро няма такова бебе в момента.

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Ако е като нашето, то също беше от Метро(София). След това ги виждах и в Бонжур (Славейков), но пак беше отдавна. Подарък на Танти за 1г е  Confused Продаваше се с 2 комплекта дрешки.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
МНого благодаря, ще се разходя до Бонжур днес, макар че не ми се вярва да ги има, но знае ли човек.  bouquet

# 15
  • Мнения: 90
Може по погрешка някое детенце да я е взело, и сега покрай празниците да не е ходило на градина след коледния празник затова да не е върната куклата. Помоли учителките да разпитат другите родители. Дано да се върне и дъщеря ти да се успокои Praynig.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Може по погрешка някое детенце да я е взело, и сега покрай празниците да не е ходило на градина след коледния празник затова да не е върната куклата. Помоли учителките да разпитат другите родители. Дано да се върне и дъщеря ти да се успокои Praynig.

Да, не се бях замисляла, може и така да е ! Дано! В момента се е успокоила временно, че е при дядо Коледа и Снежанка, но на Коледа ще я очаква. Не знам как ще реагира като види новата "пораснала" Роси (така се казва нашата кукла)

# 17
  • Мнения: 6 206
Такова бебе не съм виждала скоро. Моят съвет е като ходиш по магазините, си ходи със снимката.
Метро продават основно играчки на Симба Тойс, говори с тях и отиди до склада, може да имат някоя залежала бройка.
Малее, направо ти съчувствам, ние имаме един динозавър такъв Данчо мераклията се казва,  мераклия, защото иска да ходи всяка сутрин на градина... Веднъж два пъти ми изчезваше от поглед този Данчо и изпадах в ужас. Темата ми напомня да закупя докато все още има и знам къде е още един Данчо.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Margi, питах от Метро е купена куклата. Нашата нямаше други дрехи, беше си с тези розовите и шапката. Но в Метро сега ги няма днес проерих.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А вашата кукла с кафяви очи ли е? Нашата е със сини.

# 20
  • Мнения: 6 206
Ето как стоят нещата тогава - отиваш в Метро, търсиш човек от Играчки, който работи вече там три години и показваш снимката. Казва ти името на вносителя, звъниш и при тях. Метро рабоят с три, четири максимум вносители на играчки. Ако имат по складовете си, ще дадат. Не искам да те плаша, но си уцелила най-куцият момент от всички възможни! Два дни преди Коледа. Tired

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
ivben, май беше със сини newsm78. И нашата нямаше друга дрешка. Благодаря ти, че си гледала, аз също минах през Метро.
Каспър, мерси за идеята със складовете. Съмнявам се обаче, че по снимката някой ще си спомни коя е фирмата-производител. ПО-скоро да карам наред.
МНого сте мили всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт