каша "Ориз и рожкови" на Нестле

  • 1 125
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Купих тази каша днес и реших да направя 50 грама (50мл вода + 2 с.л. каша). Получи се много рядка консистенция, но в упътването за 150мл вода дават 5 с.л. каша! До момента кашите, които съм правила са доста гъсти, а тази няма намерение да се сгъстява. И при вас ли е така или моят пакет е "повреден"? И още нещо: тази каша има ли разхлабващ ефект или напротив?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
И при мен се получи така първия път, но сега слагам просто повече каша и по-малко вода и накрая добавям плодово пюре, което я сгъстява допълнително. Относно това дали има разхлабващ ефект не мога да ти отговоря, защото малкия няма проблеми в това отношение  Hug

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И моята каша беше същата и повече няма да я купувам. Трудно се сгъстява, но подоходът на riri_tol е правилен.

# 3
  • Мнения: 2 616
Аз пък изобщо не гледам какво пише на кутията за съотношенията-правя я на око, докато ми хареса консистенцията. Би трябвало да има регулиращ ефект, защото ориза затяга, а рожковите разхлабват.

# 4
  • Мнения: 8 242
Беше любима на сина ми!
Кашите винаги правя на око - сипвам вода и отгоре каша докато стане с нормална за ядене с лъжица консистенция..
Определено не запича, но чак да разхлабва..

# 5
  • Мнения: 2 614
И още нещо: тази каша има ли разхлабващ ефект или напротив?

И аз като давах каши ги правех на око.
А относно цитирания от мен въпрос - ами много се съмнявам, при положение, че има и ориз в кашата!  Peace

# 6
  • Мнения: 842
Наистина много трудно се сгъстява кашата, ако в упътването е указано 5 с.л. на 150 мл вода, трябва да сложиш поне 10 с.л., за да се получи що-годе нормална консистенция. Аз първият път даже се притесних дали не е много калорична така.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
да и аз като я правих първия път  по упътването на кутията стана рядка,и аз се учудих дали кашата е наред,но сега виждам че и при вас е така,затова и аз я правя вече на око,иначе има много хубав аромат,на мен ми мирише на фрикасе.

# 8
  • Мнения: 115
В момента давам от тази каша. Правя я на око, ако спазвам опътването трябва да и давам водичка а не каша Simple Smile МНого и харесва

Общи условия

Активация на акаунт