Нещастни даламатинци скитат гладни в студа

  • 2 856
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 854
Ето ги:




Скитат в студа, някой ги пуска в този кански студ да обикалят квартала. Седят пред магазините и просят храна.
Никой ли не иска далматини - възрастния заслужава да изживее старините си достойно, а не просейки храна на студа, а младежа да има шанс да живее изобщо...

Темата с повече инфо е тук: http://dog.bg/forum/index.php/topic,12311.0.html

# 1
  • Мнения: 6 991
Ама те не изглеждат улични?  newsm78 Да не са се загубили и някой да си ги търси, горките кученца?

# 2
  • Мнения: 854
Ама те не изглеждат улични?  newsm78 Да не са се загубили и някой да си ги търси, горките кученца?
Някой някъде в района ги "гледа". Но е ясно що за стопанин е щом са толкова хърбави и просят храна пред магазина. Малкия е постоянно на вън - това е супер безотговорно, стария също скита сам.  И на снимките си личи, че са нередно слаби.

# 3
  • Мнения: 146
ох горките животинчета  Sad .... жертви са на жестоки "стопани" то е ясно. дано някой ги прибере.. ужас... в този студ да са на улицата...  Cry

# 4
  • Мнения: 950
 Sad Sad Sad  миличките как искат на топло и да ги нахранят   Praynig  дано се намери добра душа да ги приюти ,но се замислям дали ако е имало желаещи пък да ги е дострашавало, че са големи и да не им се случи нещо  newsm78  /дано има куражлии/ Praynig

# 5
  • Мнения: 3 622
Горките животинки  Sad
Аз имам далматинец и той е толкова зиморничав, че се чудя как тези двамата оцеляват в този студ. Зимата е все до печката на топличко, а вечер под завивката. И що за стопани са тези? Не мога да разбера защо хората си взимат кучета, а после ги пускат на улицата.

Надявам се да се намерят добри хора, които да ги приберат на топло  Praynig

# 6
  • Мнения: 3 830
Ох, горкичките далматинци.  Sad Много ми е жал за горките душички. Дано някой им даде по-добри грижи... Praynig

# 7
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
В кой квартал са кученцата?
някой не иска ли да ги вземе? Cry

# 8
  • Мнения: 854
В кой квартал са кученцата?
някой не иска ли да ги вземе? Cry

Младост 4.

# 9
  • Мнения: 3 622
Има ли нещо ново покрай далматинците?

Какво ли правят милите в тоя студ  Sad

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Сега виждам темата  ooooh! Какво става с кучетата и този закон за защита на животните не може ли да помогне с нещо

# 11
  • Мнения: 854
Сега виждам темата  ooooh! Какво става с кучетата и този закон за защита на животните не може ли да помогне с нещо
Разни хора "докладват", че продължават да ги виждат.
Закон - чудесно, само дето приютите, в които е предвидено да се прибират животни, жертва на стопаните си още ги няма...  Confused

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 13:18 от bushkata

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Сега виждам темата  ooooh! Какво става с кучетата и този закон за защита на животните не може ли да помогне с нещо
Разни хора "докладват", че продължават да ги виждат.
Закон - чудесно, само дето приютите, в които е предвидено да се прибират животни, жертва на стопаните си още ги няма...  Confused

Е стопаните не подлежат ли на санкции................Не мога да разбера защо някои хора взимат кучета и след това ги подлагат на такива мъчения .........такива хора заслужават да изживеят живота си по същия тежък  начин 

# 13
  • Мнения: 854
Подлежат, но освен снкции, трябва да им се изземат и кучетата. Та ако се подаде сигнал, ще стане "взместо да изпишем вежди, ще извадим око".
Нямам идея, честно казано, как ще се процедира сега при подобни ситуации,  но при положение, че няма къде да се настанят животните, не виждам смисъл да се прави каквото и да е. Съвсем отделно, че по-големия далматин трудно ще намери нов дом, сега поне има нещо, което може да се нарече "дом". Сложна работа. Дано скоро има начин този толкова чакан Закон да се ползва.
Все пак, може би ако се наложат санкции могато да бъдат принудени да се грижат за тях, пред заплаха да бъдат санкционирани отново. Въпроса е дали няма тогава кучетата да "изчезнат" - щом ги гледат по този начин, едва ли ще се положат усилия да проемнят нещо. По-лесно ще е да ги дадат на някое слео, където не ги чака нищо хубаво.
Тук пък е проблема, че още няма регистър - т.е. да се знае, че куче номер.... принадлежи на еди-кой си и да се следи какво се случва с него. Ако просто изчезнат - вече нищо не може да се направи.
Такива едни объркани работи.

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Няма по жестоко НЕЩО от човека - убедила съм се. Водя непрекъсната битка с подобни жестоки и безотговорни хора , но без всякакъв ефект

# 15
  • Мнения: 854
Уви, така е. За това толкова се радваме на новия Закон. Дано скоро можем да го прилагаме, защото за сега...

Ето една снимка на младия, от 6 януари, рови по боклуците. На това куче шанса му е просто някой да си го прибере и да го гледа нормално. Не виждам друга опция.



Ето по-големия, края на декември, в големия студ, със сцепена лапа (вижда се кръвта по снега) и той скита в просене на храна:

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 11:16 от bushkata

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Няма по жестоко НЕЩО от човека - убедила съм се. Водя непрекъсната битка с подобни жестоки и безотговорни хора , но без всякакъв ефект

Така е за съжаление. Винаги съм се чудила откъде такава злоба и безразличние към страданието на живо същество... Нямам отговор все още.

# 17
# 18
  • Мнения: 230
Ужас - как бих искала да ги взема  smile3518но нямам никаква възможност smile3518 ОООф, дано някой се смили над тях! Онзи ден гледам в зоомагазина - "оригинално" псе за нд 1000 лв. а тези животинки с хиляда лева ще си живеят цял живот на топло и издути от храна ooooh!

# 19
  • Мнения: 3 622
Като гледам, че още се скитат в студа далматинчетата и ми става много мъчно. Като знам нашия далматинец как зимата само пази печката и се чудя просто как оцеляват в този студ.  Cry
Няма ли някой да ги прибере да ги гледа, те са толкова обичливи кучета

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
всички кучета са нещастни по това време, до нас вчера се моташе едно коли ... е то е малко по-щастливо от далматинците, защото поне козината му е дълга.

# 21
  • Мнения: 1 877
Какво става с далматинците? Има ли вести?

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Какво става с далматинците? Има ли вести?

И аз това се чудех , поне времето се затопли малко ако не друго

# 23
  • Мнения: 854
Ами аз не знам нещо ново. Имаше човек, който е готов да ги прибере поне временно - после да се търси дом. Една жена ходи два пъти да ги търси - нямаше ги и двата пъти. Проблема е, че никой не може да отдели дни наред в дебнене кога ще се появят и от къде ще минат.

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ами аз не знам нещо ново. Имаше човек, който е готов да ги прибере поне временно - после да се търси дом. Една жена ходи два пъти да ги търси - нямаше ги и двата пъти. Проблема е, че никой не може да отдели дни наред в дебнене кога ще се появят и от къде ще минат.

Ми нали са се въртяли около някакъв магазин , хората , които работят там не са ли ги виждали

# 25
  • Мнения: 854
Ам не знам, това е само, което прочетох във форума (кучешкия) по темата.

# 26
  • Мнения: 5 313
Миличките дано са добре.

# 27
  • Мнения: 5 173
Какво е станало с животинчетата след тази статия?

# 28
  • Мнения: 3 622
bushkata ако имаш информация пиши как далматинците

# 29
  • Мнения: 854
Търсиха ги два пъти, една жена щеше да ги прибере - не ги намери и до там.  Confused

# 30
  • Мнения: 5 173
Жалко Cry

# 31
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Може би някой вече ги е прибрал - дано да е така  Praynig

# 32
  • Мнения: 3 622
Може би някой вече ги е прибрал - дано да е така  Praynig

Дано  Praynig

# 33
  • Мнения: 854
Ами да, би било чудесно ако е така.

Общи условия

Активация на акаунт