Лимон на 6 месечно

  • 2 116
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 911
Половин  кафена чашка ориз свари в около 250мл вода. Да се дава през половин час по около 30 мл., ако не го иска - със спринцовка от Панадол. Повтаря се докато акането спре.
Аз така излекувах още първия ден диарията на сина ми, а беше ужасна.
 Извинявай, но е безумие да се дава лимон на толкова малко бебе.

A нас тази оризова вода ни вкара в болницата на системи  Rolling Eyes

Хм,  newsm78, явно е имало и друг проблем... защо бе, Пухи, какво е станало?

# 31
  • Мнения: 911
puhi duhi, по принцип бебоците акат веднъж на 3 дни. А сега по 6-7 пъти. Диария е, защото е само водичка зеленикава. Не ми се занимава с тукашните лекари, а от аптеката не мога просто така да купя нещо. Ще изчакам да видим как ще се развият нещата. Днес им пробутах насила по 3-4 лъжички оризова каша смесена с печени ябълки. А Теодор си пиина и почти 200 мл оризова вода на няколко пъти. Но продължава да си ака. Мислех да продължавам с оризовата вода, не разбирам кое и е опасното newsm78

Продължавай, не може да са дрискали три дни - и хайде от раз да ги пресече, още повече, че това не е лекарство. Мисля, че това с Пухи е изолиран случай.

# 32
  • Мнения: 756
това е киселина - как ще я даваш на бебетата и ако имате диария от 3 дни защо не сте при лекаря . Форумът е полезен , но не всички сме педиатри , а просто майки , които са имали подобни проблеми ...тичай при педиатъра и дано всичко е наред с дечицата

# 33
  • Мнения: 353
Защо не опиташ с лечебна хумана. Много помага при диария.
А колкото до лимона аз давам на моето бебе лимон в чай от лайка когато кашли. Това е препоръка на педито. Така съм практикувала и с баткото.  Peace

# 34
  • Мнения: 8 999
Не вярвам да навреди, но почти съм убедена, че лимонът няма да помогне. Консултирай се с педиатъра. Не започвай самолечение, защото може само да влошиш нещата.

# 35
  • Мнения: 1 671
Започни веднага да оводняваш децата. Толкова често дрискане неминуемо е довело до обезводняване.

Оводняването става, като предлагаш подходяща течност през 10-15 минути по 2-3 лъжички.
Не пренебрегвай състоянието им.
И непременно потърси педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт