схема на изцеждане за стимулация

  • 2 418
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте, искам да си увелича количеството на произвежданата кърма.
Интересува ме кое е павилното при изцеждането:
След като предлагам еднатагърда, като я привърши, предлагам и втора. Понякога не стигаме до втората, понякога цока малко от нея, а понякога изцоква и нея.
Та въпросът ми е, колко да цедя? Доизцеждам първата/това са някакви капки или нищо/ и помпам още 5 минути на празен ход.
Да доизцеждам ли и втората или не? Още повече пък ако не е сукала от нея? И на какъв период минимум трябва да се цеди всяка гърда, за да произвежда повече?
ЗА колко време се образува новото мляко и каква е опасноста, при изцедени 2 гърди, ако бебето поиска да суче да остане гладно?
Абсолютно след всяко хранене ли да се цедят гърдите или вечер, когато е най - малко кърмата да не се цедят /или тогава задължително да се цедят/ Rolling Eyes
Благодаря на всички, които вземат отношение по темата!  bouquet

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 10:34 от gabi

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 122
И мен това ме интересува, а също и необходима ли е допълнителна стимулация за увеличаване на кърмата, когато бебето пораства, или то само предизвиква увеличаване на млякото до нужното му количество?
Моля по-опитните мами да се включат, благодаря!

# 2
  • Мнения: 9 481
Здравейте!
Ако бебето изцоква само едната гърда-другата се изцежда, за да се поддържа лактацията /ако има търсене-организмът предлага/.
По прицип млякото се образува постоянно...в смисъл гърдите не са контейнери за мляко, та да се чака да се "напълнят" за да се изконсумира Wink
За увеличаване на кърмата-повече течности /най-добре това да е вода Simple Smile/, варено жито и водата в която е вряло /но се внимава с количеството-предвид глутена който съдържа/..иначе ефекта е почти моментален Laughing
Не, не е необходима стимулация-организмът произвежда нужното количество...а и нали бебетата ще бъдат захранени..в един момент остава само кърмене за приспиване и евентуално некое нощно Wink
Дано съм ви била полезна....а иначе в библиотеката има огромно количество инфо "вичко за кърменето" Peace

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 Аз доизцеждах гърдата , от която давах, като кърмя рядко от двете гърди. Би било добре също да слагаш детето по- често на гърда. И през първия час, непосредствено след кърменето, се образува най-много мляко. Не се притеснявай, че гърдите ще са празни, нали кърмата се образува на принципа търсене- предлагане- колкото по-често търси, толкова повечко кърма.

Освен чая, житото, ядките постоянно мисли позитивно и си повтаряй, че имаш кърма. Мозъкът командва всичко.

# 4
  • Мнения: 106
Много благодаря за инфото. Аз все се притеснявам, че може да не ми стига кърмата. Ще взема да се откажа от тая фобия.

# 5
  • Мнения: 133
Момичета, кажете нещо повече за този глутен?! Нали житото се сварява, от къде тогава идва опасността от зараза?!
П.П. Извинявайте ако въпроса ми е тъп, но само жито не съм пробвала още и се чудя дали да го направя?!  newsm78

# 6
  • Мнения: 9 481
Не става въпрос за зараза, а за алергия към глутена Wink ако се консумира в големи количества-преминава в кърмата...
Ето ти инфо:
http://karmene.greatnow.com/gluten.html

# 7
  • Мнения: 1 199
Нощното кърмене/изцеждане стимулира лактацията повече от дневното.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз бих те посъветвала да не се хващаш на това хоро с цеденето. Играя го вече пет месеца подред и мисля, че няма по-добро и по-лесно нещо за една майка и нейното дете от естественото сукане. Не че нещо е вредно просто е безмислено, а и отнема време и сили. По-добре слагай бебчето да суче възможно най-често, и най-важното използвай увеличението на пролактина нощем в интервала от 3-8 часа. Пий много вода, яж овесени ядки, жито, ядки, супички и се успокой. Помпата е необходима само, когато в този естествен процес има някакви смущения, които могат да доведат до драстично намаляване количеството на кърмата /кърмаческа стачка например/.

# 9
  • Мнения: 1 546
Имам абсолютно същите въпроси!Ще следя темата. Wink

# 10
  • Мнения: 421
Имам абсолютно същите въпроси!Ще следя темата. Wink
и аз

Общи условия

Активация на акаунт