Детски ортопед за синдактилия и полидактилия

  • 8 758
  • 15
  •   1
Отговори
Моля ви кажете ми къде може да се намери добър детски ортопед хирург за операция на 6 месечното ни момиченце което се роди със синдактилия и полидактилия(повече пръстчета на ръцете и на едната ръка едното пръстче е по късо и изкривено поради мигрирали фаланги).Намерили сме си един ортопед но ни е необходимо и друго мнение за да сравним начините и възможностите за операция. newsm78 Sad

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 537
Когато ние бяхме в Горна Баня, оперираха едно детенце мисля с подобен проблем или сходен проблем, доколкото разбрах, но останах с впечатление, че др. ортопеди са посъветвали майката да изчака поне до 4 год. възраст на детето newsm78 преди д се предприеме оперативна намеса. Ако не греша проф. Владимиров извършваше операциите.

# 2
  • Oslo
  • Мнения: 659
Мама Лю, регистрирай се, за да мога да ти пиша на лични. Аз имам син с брахидактилия и също се интересувам от възможностите за корекция. Как изглежда пръстчето с мигриралите фаланги? Моето дете има освен брахидактилията и 2 пръста, които са по тънки , къси и не се сгъват в ставите.

# 3
Благодаря loopy за отговора - чувам /от форума/ за проф. д-р Владимиров, че бил доста груб към родителите, а и не зная с какви резултати са тези операции т.е. доколко са успешни. Затова бих искала да се свържа с някой, който вече е преживял подобни операции. Струва ми се, че много трудно се намират специалисти за такъв вид малформации на ръце при малки деца.
СтелиЯни, благодаря и на теб за включването по темата, а сега на въпроса -  на едната ръка средният и безименният са слепнали, като към тях има и допълнително пръстче. На другата безименното е по-късо /липсва средната фаланга/, като една от костиците е излязла на страни в основата на пръстчето. Това пръстче го движи само в основата, другите /слепналите на другата ръка/ не може да ги движи със средните фаланги, защото са слепени, но иначе има костици които не са срастнали. На двете крачета имаме 6то пръстче до малките  за тях ми казаха, че не са проблем и ще ги оставят за по-късно. Ако искаш по-подробно ми пиши на мейла.
Сина ти е страхотен сладур, ако това е той на снимката.  Wink

# 4
  • Oslo
  • Мнения: 659
Това е малкият ми син, а става въпрос за големия - на 10 години е. Имаме 1 неуспешна операция вече, прави я един френски хирург, тук в Бургас. Взеха фаланга от пръст на крака и я присадиха на ръката. В резултат сега има и деформиран пръст на крака. Искай снимки от лекаря на предишни негови случаи преди да му повериш детето си. Иначе за допълнителните пръстчета знам, че много лесно се коригират, познавам такива дечица. Синдактилията също съм чувала, че се оперира успешно...
На нас Владимиров ни предложи за удължаване на пръста екстензия с апаратче, което трябваше да се носи години, и детето отказа. За другите пръсти не каза нищо.

Последна редакция: нд, 23 дек 2007, 15:39 от СтелиЯни

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Когато бях дете, в Горна баня ме оперираха от луксация и имаше деца с повече и по-малко пръсти, но от тогава до сега лекарите сигурно са се сменили.
Другото място, където бих отишла за консултация е в Пловдив, доц.Анастасов, хирургиите на Пещерско шосе. Той е пластичен хирург, но доколкото съм чувала, оперират и такива неща, пластичната хирургия не е само силикон... Доц.Анастасов оперира моето детенце, което се роди с цепнато небце и съм много доволна от професионализма и човещината му.

# 6
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз лично съм кореспондирала с него на ел.поща, на нас не може да помогне , за съжаление... Дано в случая на мама Лю да е различно. При всички случаи колкото повече лекари консултират детето, толкова по-добре.

# 7
Някой може ли да сподели мнението си за д-р Констанца Алексиева ортопед, работила е в Горна Баня, сега е в Болница Токуда. По принцип е специалист по горни крайници, но не зная дали е оперирала деца с такъв проблем Rolling Eyes

# 8
много съм доволна от Констанца Алексиева но за съжление тя не може да ни помоге.Ако някой знае нещо зо д-р Ефремов от Горна Баня нека да ми пие.Ще съм много благодарна 1stroller : newsm32 smile3534 smile3514

# 9
мимидими,
какъв е проблема, че д-р Алексиева не може да помогне?

# 10
проблема е много голям ние сме родени със липсваща длан и пръсти на дясната ръка.А на лявата имаме синдактилия на 2 и 3 пръст,а на всичкото отгоре сме и с "щракащ"палец. Embarassed Cry Sad

# 11
  • Oslo
  • Мнения: 659
мимидими - моля те, регистрирай се, за да мога да ти пиша на лични!

# 12
Здравейте на всички,
и моето момиченце се роди със синдактилия на 2,3 и 4 пръст на дясната ръка. Направихме няколко консултации с 2-3 ортопеди и всички бяха на мнение да се оперира след 3-та година. След преглед при проф. Владимиров той ни каза,че трябва да оперираме веднага, защото има срастване на костиците на първата фаланга на 3 и4 пръст. Направихме  всички изследвания  и заминахме за Горна баня/ ние сме от Пловдив/ там стояхме 4 дни без никои нищо да ни каже / кога ще е самата операция, какво точно ще се прави и т.н./ накрая след като ни назначиха ден и я взеха в операционна ми я върнаха след 1 час с новината че не е оперирана и че е получила бронхоспазъм и се е за синила. След като излезе от упойка си събрахме багаж и се прибрахме. Сега вече не знам какво да правим. в Горна баня отношението е ужасно, а уж там са най-добрите ConfusedНе знам как оперират и какви са резултатите след това.
Ако някои има идеи моля да ми помогне

# 13
  • Мнения: 2
здрасти аз съм мимидими много съжелявам че се е получило така с детенцето ти.Аз се уверих че един млад лекар е много по добър от тези "дъртаци"като Владимиров.Мога да ти ти кажа само че д-р Ефремов който е Горна Баня е най-добрия.Моят съвет към теб е да отидеш при него и да си сигурна че детето ти е в сигурни ръце. : smile3535 easter easter

# 14
БЛАГОДАРЯ МНОГО. Д-р Ефремов също беше там и го видях, но не помня Владимиров с кой щеше да я оперира, но ще се разровя и ще видя да идем на преглед и при него. Ако имате някакви тел. или знаете къде преглежда ще бъда благодарна ако ми ги дадете.

Общи условия

Активация на акаунт