Витамин C - може ли да се дава на 5 месечно бебе?

  • 15 634
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 627
Може ли да се дава Витамин C на 5 месечно бебе? Преди време педиатърката беше изписала на бебока да пие 5 дена по 1 ампула Витамин C. Сега пак нещо взе да подсмърча и се чудя дали да не и дам профилактично.

# 1
# 2
  • Мнения: 29
Може и Осцилококцинум разтворен в малко водичка.

# 3
  • Мнения: 814
Може. Аз също давах на малката преди месец Peace

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Може. И аз давам в момента на ден по 2мл., т.е. по една от малките ампули.

# 5
  • Мнения: 5 140
Може да.

# 6
  • Мнения: 1 029
и аз съм давала newsm10

# 7
  • Мнения: 447
Може .И аз също съм давала.

# 8
  • София
  • Мнения: 627
Благодаря на всички за отговорите.

# 9
  • Мнения: 262
При нас се появи упорита хрема от зъбките. Педито ми каза да си купя капкомер и половината ампулка в ноздричките, останалото в устата. Не бях чувала за нослето и ме беше шубе,но "кранчето" не спираше. Мн. бързо се оправи като почнах и в нослето.

# 10
  • Мнения: 756
витамини не се дават , освен ако излично не са изписани . В АМ и кърмата има достаъчно такива и допълнителен прием може да окаже неблагобриятно и вредно въздействие.Не давай.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 758
Попитай педиатърката дали да дадеш.
Аз на Дияна й дадох за 1ви път вит. С на 7 месечна възраст, имаше хрема. Педиатърката ми каза и за капките в нослето (с вит. С), помогнаха.

# 12
  • Мнения: 403
Може , но все пак се консултирай за дозата с педито.все пак е киселина. Peace

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Може. Моето бебе пи вит. С - но четвъртинка, още на месец и половина. Все пак консултирай дозата и продължителността на приема с лекар.

# 14
  • Мнения: 409
Може .И аз също съм давала Peace

# 15
  • на село
  • Мнения: 3 914
витамини не се дават , освен ако излично не са изписани . В АМ и кърмата има достаъчно такива и допълнителен прием може да окаже неблагобриятно и вредно въздействие.Не давай.

Става въпрос за вит. С, а не за някой друг и чак пък неблагоприятно и вредно действие от него ...
Той е витамин, който не се натрупва в организма, разгражда се и се изхвърля.

Спокойно майката може да се консултира с педиатъра си,
ама като пишете нещо не преигравайте чак толкова.

# 16
  • Мнения: 554
Давах, когато се беше разбутала на 3 месеца, след консултация с педито разбира се, вчера пак и дадох профилактично, защото ходихме на рожден ден и малко по-късно се оказа, че детенцето им било болно, просто през деня не се забеляза и за мое успокоение и дадох.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 758
Консултирай се обаче с педито за дозата и приема. На Дияна и давах по 1/2 ампула от малките, 2 пъти дневно. И понеже вит. С не може да стои отворен - 1/2 ампула на бебо, 1/2 на теб Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Може и на по-малко.

# 19
# 20
  • Мнения: 9 973
и  аз знам,че може Peace

# 21
  • Мнения: 1 217
Дадох Витамин С за първи път на Калоян когато нямаше и 1 месец.
Също така и Осцилококцинум.
Сега във вкъщи винаги има тези 2 неща.
Като видя,че нещо се сополиви веднага давам.

# 22
  • Мнения: 4 555
Може ли да се дава Витамин C на 5 месечно бебе? Преди време педиатърката беше изписала на бебока да пие 5 дена по 1 ампула Витамин C. Сега пак нещо взе да подсмърча и се чудя дали да не и дам профилактично.
А какво точно те притеснява? В смисъл, защо да не може?

# 23
  • Мнения: 2 910
И аз съм давала.

# 24
  • Мнения: 1 264
Може и Осцилококцинум разтворен в малко водичка.
Peace

# 25
  • Мнения: 1 062
А аз мисля че трябва да се консултираш с педиатъра си. Дори и да съм давала нещо без значение дали са витамини или лекарства, на толкова малко бебе не бих дала на своя глава. Витамините са полезни ,но щом не влизат в организма по естествен път (зеленчуци, плодове ) ще звънна и ще питам.

# 26
  • Мнения: 2 849
Аз съм давала на такава възраст витамин Ц .Ако се притеснваш ,предлагай чай от шипка .

# 27
# 28
  • Мнения: 8
moje moqt e na 40 dni i az davax o6te kato be6e na mesec

# 29
  • София
  • Мнения: 627
Предния път като беше поизстинала педито ми предписа 5 ампули витамин С - по една на ден, разтворена във водичката и за деня.

# 30
  • Мнения: 701
Точно преди две седмици му давах по препоръка на педиатъра

# 31
  • Мнения: 189
На 5 месеца не ми се е налагало да й давам вит.С но тогава вместо вода постоянно и варях чай от шипка.Сега когато е болна (на 1г.4 м.) и давам по една ампула дневно за 3 дни..Капала съм вит.С в нослето й като има хремана своя глава и моята педиатърка като разбра каза просто да забравя!Било киселина и можело да навреди на лигавицата.

# 32
  • Мнения: 177
мОЖЕ И АЗ СЪМ ДАВАЛА НА МОИТЕ.

Общи условия

Активация на акаунт