Боледуване на децата и детската ясла

  • 5 383
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 146
Дренка , това е въпрос на принцип - или смяташ, че е неправилно да си водиш детето болно (дали заради него самото единствено, или и заради другите деца), и не го водиш, още повече пък на празник, или го водиш, значи не смяташ, че е неправилно. Няма средно положение! Щом си склонна да го завадеш ДОРИ и на празника болно, вече говори за начин на мислене. Не мисля, че човек съвестта на човека се управлява от другите - не мога да нямам угризения на съвестта, когато правя нещо, което смятам за дълбоко неправилно, само защото другите хора постъпват също грешно. Тогава в какво ще се състои разликата между нас. Има ясен отговор - в нищо.

# 31
  • Мнения: 17 407
Ей така съм се хабила и аз да пиша ли пиша в подобни теми. И след като ме обяваха за ненормалница, отгледаждаща детето си под похлупак, след като ме убеждаваха, че има ясленски сополи и подобни глупости- толерантността ми изчезна някъде, загуби се. За енти път пиша- спирам детето при първи симптоми. ТАзи година отиде на тържеството, защо аз така прецених. НЯмам угризения, ама грам.

# 32
  • Мнения: 3 146
Дренка, значи си си променила принципите. В това няма нищо лошо.

# 33
  • Мнения: 17 407
Не съм ги променила. Не виждам смисъл да обяснявам повече, Благодаря все пак за изчерпателния анализ ли, как да го нарека.

# 34
  • Мнения: 582
От 2 месеца детето ми ходи на ясла и не е спирало на кашля и да му тече носа. Установих, че всички деца в групата са кашлящи и сополиви  #Cussing out
Явно всички го приемат за нормално и така...животът си тече.....  #Crazy

# 35
  • Мнения: 1 243
ЛЕЛЕ МАЙКО
Като ви чета и си мисля ако се видите на живо какъв ли бой ще падне.Що сте толкова озлобени бе хора ,я по -спокойно Коледа е -идва Нова година-всв хубави дни са.
А по въпроса за болестите-всеки родител давайки детето си на ясла е преценил ,че има риск от зарази.Който може да си го гледа вкъщи-,който не -го дава на ясла.Всеки преценявам сам за себе си и според това ,което е най-добре за дечко.
Аз например имам възможност да си гледам дребчо ,но искам да го пусна на ясла догодина, защото сме много енергични и конатктни Laughing Laughingи поемам риска пък да видим какво ще стане.дано по малко болести да ви навестяват идната година!!!!11

# 36
  • Мнения: 752
Дренка, споко. Аз отдавна се отказах да се обяснявам. Напълно съм съгласна с теб.  Peace

# 37
  • Мнения: 903
tsve_te, не е само твоето дете енергично и контактно, моите също. Затова главно ги пуснах на ясла. Когато догодина пуснеш твоето и се наложи заради родители без угризения да го натъпчеш с 2-3 антибиотика и ти ще се озлобиш.
И мен много познати се опитват да ме убедят, че ясленските сополи са нещо нормално, но аз не смятам ,че е нормално през цялото време детето ти да има хрема, да е със запушен нос и да не може да спи, да кашля, защото хремата винаги повежда и кашлица със себе си. Други са ми представите за здраво дете и не мисля, че това е отглеждане под похлупак.
Детските заведения като яслите и детските градини са нещо много хубаво, осигуряват контакти, учат децата да не са саможиви и да придобиват полезни навици. Естествено, като всяко друго хубаво нещо в България, ние успяваме да го опорочим с начина си на мислене и манталитета си да се правим на големи тарикати, надхитрявайки другите.
Затова ми е много мъчно от ситуацията по яслите. Надявам се поне тук присъстващите мами да се замислят и променят начина си на мислене.
Весели празници и здрави дечица.

# 38
  • Мнения: 17 407
Диди, според ме майките, към които трябва да апелираш не присъстват в тази тема. Няма значение, де. НЕ се въздържах, извинявам се. Весели празници!

# 39
  • Мнения: 752
Само да кажа (НЕ ОПРАВДАВАМ ДЕЦАТА, КОИТО ХОДЯТ СЪС СОПОЛИ И АЗ СЪМ МНОГО ПРОТИВ И НЕ ВОДЯ МОИТЕ БОЛНИ), но има вариант децата да са алергични от белината и другите препарати. Малката ми е с алергия, направи два пристъпа, въпреки лекарствата, които пие. Издействахме от ХЕИ да се мие с безхлорен препарат. Да чукна на дърво вече няма проблем. Имаше и други дечица със сополи, на които им минаха. Пак казвам, дано ме разберете правилно, не всички сополи и кашлици са от това. Това го казвам, защото може и в други ясли да се издейства миенето с безхлорни препарати, които наистина доста вредят на децата и госпожите.

# 40
  • Мнения: 3 146
Дренка , станало е недоразумение - аз не те обвинявам за това, че в нашата градина разни родители си водят болни децата. Само за тържеството казах, че също не мисля, че е добре да се водят болин! Това е! Разбрах, че иначе не го водиш болно детето!  Hug Hug

А като цяло, подкрепям Didip

# 41
  • Мнения: 472
Понякога родителите смятат, че щом детето има лека хрема нищо му няма и го водят на ясла. В крайна сметка не винаги можем да преценим дали детето е болно или не, особено като ги гледаме всички деца в групите със сополи. Не, че аз си водя детето болно-в това отношение съм цербер, малко сопол да потече или да чуя, че кашля и марш на лекар. Добре ама тези, които се грижат за децата ни в яслите нали са медицински персонал те защо позволяват. Чувала съм, че в някои ясли даже родителите си носят и антибиотиците. Ето това е безобразие. Лично аз съм на път да спра дъщеря ми от ясла поне до пролетта. От 2 месеца се редуваме-1 седмица на ясла, 10 дни в къщи. Тамън свършихме с антибиотика и хайде пак. Последния път след като се излекува направихме пълна кръвна картина, урина и гърлен секрет-нищо, детето беше здраво. Два дни беше на ясла и ми я връщат с 39 Т и гнойна ангина. Милата и тя пропусна коледното парти в яслата, но не посмях да я заведа не защото беше болна, а защото не исках да се разболее пак. Пожелавам на всички мами и дечицата им да са много здрави и да няма поводи за такива теми!

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нали забраниха ползването на белина, тризон и др. да се ползват в детските заведения точно поради тази причина алергии.

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Такаааа. Чудна темичка. Да споделя моят опит.

Миналата година пуснах Силия на ясли есента. То беше болести, то беше чудо... Ходи три дни, две седмици си е вкъщи. Стигнахме до болница и я спрях. Тази есен отново я пуснах. За три месеца си е стояла три седмици вкъщи, само защото я спирам при първите симптоми на запушен нос.

Ами всичко си е до дете. Стига сте опявали едно и също- има болнави деца, има и здрави такива. Я си признайте колко здрави бяха децата ви преди яслите! Преди да ги пуснете не пиеха ли АБ, не им ли течаха носовете и не кашляха ли?!

Пак говоря от собствен опит- първият си АБ дъщеря ми го изпи на 5 месеца. До годинката бяха станала 8, единият венозен!

В нашата група е детето на моя приятелка, т.е. виреят в една среда с моето дете. Ами за цялата година и кусур ясли това момиченце едва ли е отсъствало повече от 2-3 седмици ОБЩО.

Мисълта ми е, че всичко е до дете. Не зависи нито от персонала, нито от безхаберните родители  Stop НЯМА стерилна среда! Дори в къщите ви.

# 44
  • Мнения: 689
Подкрепям Тарталета с две ръце. Всичко се е до дете, пък и периода на адаптация си казва думата. Миналата година за първи път пуснах малката на ясли, е какво да ви кажа, то не беше хрема, не беше кашлица, не бяха антибиотици и какво ли още не. Тази година, обаче, да чукна на дърво не е така. Явно се е период, през който всяко дете трябва да мине. А не мога цял живот да си стоя вкъщи и да я пазя от всичко. 

Общи условия

Активация на акаунт