Как се справяте с кариеса при децата? А, справяте ли се изобщо?

  • 11 494
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
аз ли бъркам нещо? защо си мисля, че вигантола е вит Д, а рибеното масло е витамин Е  Hug

# 46
  • Мнения: 2 761
Витамин D
   
(Калциферол, Виостерол, Ергостерол, "Слънчев витамин")
Разтворим в мазнини. Идва от слънчевата светлина или от храната. Ултравиолетовите лъчи оказват въздействие върху мазнините на кожата, произвеждащи този витамин, който след това се поема в тялото. При перорален прием витамин D се абсорбира заедно с мазнините през чревните стени. Смогът пречи на продуциращите витамин D слънчеви лъчи. Слънчевият загар спира производството на витамин D чрез кожата.
Полезни ефекти: Допринася за правилното оползотворяване на калция и фосфора. Необходим е за здравината накостите и зъбите. В комбинация с витамин А и С може да помогне за предпазване от настинки. Стимулира лечението на конюнктивит, както и асимилирането на витамин А .
Болести при недостиг: Рахит, тежки форми на загниване на зъбите, остеомалация (размекване на костната тъкан), сенилна (старческа) остеопороза.
Естествени източници: Рибено масло, сардина, херинга, сьомга, риба тон, мляко и млечни продукти.
Токсичност: Признаците за токсичност са необичайна жажда, възпаление на очите, сърбеж по кожата, повръщане, диария, анормално отлагане на калций по стените на кръвоносните съдове, черния дроб, белите дробове, бъбреците и стомаха.
Врагове: Минерални масла, смог.
Съвети: Градските жители, особено обитаващите зони с висока плътност на смога трябва да увеличат приема на витамин D. Хора, чиито облекло или начин на живот ги държат далеч от слънчева светлина се нуждаят от по-голямо количество витамин D. На деца, които не пият мляко, обогатено с витамин D е необходимо да се дава повече от витамина. Действа оптимално в комбинация с витамини А, С, холин, калций и фосфор.

http://www.zdravoslovno.com/Content_Vitamins.html#VitaminD

Минералните масла се намират то4но в слънцеза6титните кремове и не само в тях....

# 47
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
С Ради имах големи проблеми със зъбите. ... И третото нещо, за което имам съмнения, че беше фактор - вит. Д. ...   Така или иначе нови кариеси спряха да се появяват след като започнах да му давам рибено масло /което пък е естеств. богато на вит Д/. Може и да е съвпадение, но това е опитът ми.
Стискам ви палци да се преборите!
не го приемайте за обида, въпросът ми беше провокиран от този пост
и последно, какъв витамин е даван (и е показал добри резултати)  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 2 249
аз ли бъркам нещо? защо си мисля, че вигантола е вит Д, а рибеното масло е витамин Е  Hug
Рибеното масло е естествен източник на вит.Д, а най-вече растителните масла, ядките и пшеничния зародиш са такива за вит.Е.
Весели празници Simple Smile!

# 49
  • Мнения: 4 150
КОлко кьсно виждам темата...
Цитат
Съвременното разбиране за кариеса е, че той е ИНФЕКЦИОЗНО заболяване - причинява се от бактерите Стрептококус мутанс живеещи в устата на всеки човек. При децата веднага след раждането в устата им тези бактерии ги няма. Те се прнасят при контакт с майката.
На практика кариес има тогава когато в устата има ЕДНОВРЕМЕННО - Стрептококус мутанс и Захар. Липсва ли едното - кариес не се развива

Много интересна теория...кой я е иzмислил?Това неЩо ново ли е? Shocked
По таzи теория не би трябвало да има нито един човек на zемята сьс zдрави zьби.


В учебниците по медицина има няколко странички как да се препорьчва натриевият флуорид zа всички.Място zа раzсьждения и логика няма.Всичко се наиzустява и така се zапомня, и така се предава устно на пациента/клиента.

Ето оЩе един пример zа наиzустяване беz място zа раzсьждение.
Цитат
Ако Вие не ваксинирате детето си - правите голяма грешка. Ваксините са променили живота на хората и са неотменима част от съвременната медицина.

Много сте права.Ваксините така са променили живота на хората,че сега си скубем косите и треперим над децата си какво автоимунно zаболяване Ще им открият.


Цитат
Амалгамени пломби не правя в кабинета си от 12 години и ако не знаете - тези пломби са забранени в същите тези Скандинавски страни ( които профилактират кариеса с употреба на дъвки и бонбони с ксилитол)  доста отдавна.
Интересно преди 12 години сте била убеден/а в беzвредността на амалгамата и сте слагала амалгама....И до ден днеШен има стоматолоzи и то много,които я препорьчват на пациентите си и ги убеждават колко е беzвредна и zдрава.Отделно много такива,които я слагат.

В скандивските страни имат и особено отноШение кьм ваксините,да напомня само.

Едно днес е беzвредно и прието,утре е отровно и опасно zа всички.Ей това е медицината.Обичам да не й вярвам,не сьм религиоzен. Sunglasses




# 50
  • Мнения: 1 984
сега остава да докажат че флуора деиства като антибиотик....  newsm78
всъщност до преди 10 г и аз бях убеден, че флуора е неоходим... после излезноха проучванията върху животни...

# 51
  • Мнения: 2 761
Ето малко гимнастика за зъбите:


                  ДАОСКИ ТЕХНИКИ

                  ЕЗИК и СЛЮНКА

Езикът се смята за “отвор” към сърцето.
В познанието на Дао слюнката е “свещена вода”, заради лечебните й свойства. (Това най-добре знаят стоматолозите.) Предлаганите от даоистите упражнения за езика и слюнката имат за цел не само да лекуват, но и да запазят до дълбока старост здрави слюнчените жлези и сърцето. Премахва лошия дъх. Изпълнява се по всяко време.
1. Завъртете езика в устата и над зъбите и венците. Използвайте го като четка за зъби.
2. Не гълтайте събиращата се слюнка. Прекарайте я многократно през зъбите, докато се разпени.
3. Разпръснете слюнката из цялата уста, както правите, когато изплаквате устата си при миене на зъбите. Измийте цялата уста, венците, пространството между зъбите.
4. Разделете слюнката на три части и всяка преглътнете бавно, усещайки пътя й до стомаха. Ако имате стомашни оплаквания, упражнението със слюнката може да се окаже тяхното решение.


                            ВЕНЦИ


Притиснете с върха на пръстите всяка от посочените точки, след това разтрийте. Повторете общо 3 пъти.


                           ЗЪБИ


За да имате здрави зъби (а и здрав стомах), тракайте ги. Тракайте силно и плътно 36 пъти: сутрин, за да се събудите; през деня - за да имате бодър ум. И по всяко време - за здрави зъби.


                 ДИАГНОСТИКА ПО ЗЪБИТЕ



Чрез енергийните меридиани зъбите са свързани с всички вътрешни органи и системи. Един от начините сами да диагностицирате тялото здравословните си проблеми е, като се замислите за състоянието на собствените си зъби.

# 52
  • София
  • Мнения: 708
ехаа! ако това с диагностиката по зъбите беше вярно значи нЕма орган дето да ми е наред!  Laughing

# 53
  • Мнения: 2 761
Ами няма нужда да е вярно,но поне разбрахме състоянието на зъбите ти.

# 54
  • Мнения: 5 500
Аз ще чакам таблиците на Кристиян Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 663
Ще следя темата.

# 56
  • София
  • Мнения: 708
Ами няма нужда да е вярно,но поне разбрахме състоянието на зъбите ти.

определено не мога да се похваля със здрави зъби. точно затова мисля че наследствения фактор и антибиотиците са важни. от малка спазвам много добра хигиена, но въпреки всичките ми усилия.... е, разбрала си състоянието.

# 57
  • Мнения: 2 761
За антибиотиците не знам.И аз съм изпила много като малка,всъ6тност пове4е съм ги полу4ила в инжекция-не знам дали има зна4ение.Във всеки слу4ай не ми се е отразило на здравината,а което е по-интересно-на цвета на зъбите,за6тото знам,4е от антибиотиците потъмняват.
Оба4е аз си обяснявам не6тата при мен с редовното пе4ене на морето.

# 58
  • Мнения: 5 500
http://video.google.com/videoplay?docid=7540355561930587803&hl=en
Много благодаря на Людмил за този линк и превода към него, и се надявам да не се сърди дето го слагам в моята тема Peace
Людмиле, чакаме превода и на другите части Grinning

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Dr.Wally, нашият педиатър ми е казвал, че портокаловият сок сутрин на гладно пречиства организма от токсини. И някъде също бях чела, че е много полезен да се приема на гладно(само ако стомаха е добре). А ти пък го отричаш обърках се.

Общи условия

Активация на акаунт