Запушен канал?

  • 399
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
При условие, че не кърмя много активно, гърдите ми не се пълнят, както в първите 6-8 месеца, може ли да се получи запушен канал? Нямам температура, но едната гърда има зачервени места и болииии.... Боли при съвсем лек натиск, както и при сукане. Е, болката е търпима, но продължава вече почти 24 часа. Дали ще мине от самосебе си? Бебето е на 1 г. и 1м., през нощта изпразва доста последователно каквото има... през деня суче още 1-2 пъти. Имам някакви бегли спомени, че понесох няколко удара и ритника в гърдите, но това си е редовен номер от няколко месеца и вече не ми прави впечатление. Допълнително се чувствам като парцал, с главоболие и схванатост, но това дали има връзка?

# 1
  • Мнения: 3 506
Да, даже е много вероятно. Точно защото кърмиш по-рядко и по-малко обръщаш внимание на такива "дребни" детайли от рода на това дали не даваш няколко пъти подред едната гърда, или пък дечко се е заиграл и цял ден не се е сетил.
Със сина ми за първи път разбрах що е то запушен канал, когато той беше на 8 месеца и нещо. И подобно на теб изобщо не подозирах, че все още може да ми се случи. Изкарах си акъла.....
Хайде сега на топлия душ! Пожелавам ти да се справиш лесно и бързо!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мисля, че е напълно възможно.Вземай мерки, за да не вдигнеш температура.

# 3
  • Мнения: 219
Да, симптомите са точно каквито ги описваш  Sad  - взимай мерки, за да мине бързичко.
Успех!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Може, може! Аз съм имала няколко пъти запушени канали - всичките след 6-8м възраст на детето (помня ли вече точно). А най-жестокото запушване изобщо Close , което трая кошмарни 48 часа и отзвучаваше още 24 след това, беше, когато Мая беше на 18м, а причината - коланът на колата, който дълго е притискал, без аз да усетя... Оттогава ми остана мъничка бучица, която явно ще си стои постоянно.

# 5
  • Мнения: 934
Напълно възможно да е запушено каналче! Прави масажи, давай по-често тази гърда.
Аз съвсем наскоро имах...при все, че кърмя 1-2 пъти на 24 часа! Като се размислих си спомних, че лежах на дясната си страна, подпряна на ръката и на сутринта тя ми беше изтръпнала...Та така...
Бързо оправяне!

# 6
  • Мнения: 6 243
тия ритници, за които споменаваш, може да са провокирали запушването. Е, поне терапията ти е ясна, но не отлагай, зада не стане беля Sad

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Още един глас в полза на зелето. Не вярвах, но има ефект!
Благодаря на всички за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт