За изкуственото създаване на сътворението на света..

  • 2 012
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Ето ти още 1 пример, че науката се бори да разгадава http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1114693. Дано учените успеят в своите начинания. Макар, че има 1 книга за човешката деволюция на Майкъл Кремо.....
Търся книгите на Майкъл Кремо. Гледах го при Искра Ангелова по БНТ и бях силно впечатлена. А е бил преди това цял месец в България... В онлайн книжарниците са изчерпани. Някой да ги е виждал някъде?

# 16
  • Мнения: 5 539
В една от книгите на Дан Браун се говореше за този експеримент. Ако не се лъжа, в предговора авторът твърди, че подобни опити се проведат в Швейцария от известно време в най-големият в света ускорител за частици.
Опитвали се да създадат антиматерия, каквото и да значи това.

# 17
  • Мнения: 2 013
И какво ще "спечелят" от това?

Моля някой да ми разясни,ама като на блондинка?
Всеки човек си задава въпроса - от къде е дошъл и какво прави на тази Земя. А Земята как е възникнала и т.н. С тези опити учените ще се опитат да се доближат до отговорите с доказателства нагледно, а не с приказки от разни книги обединени под името Библия.

Аз пък се надявам накрая науката и Библията и въобще теориите, говорещи за отделното същствуване на душата и божествената сила, да стигнат до пресечна точка.
Един вид - науката да докаже Бог.  

# 18
  • Мнения: 11 307
На мен лично резултатите ще са ми много интересни, защото не мога да си представя на Земята да може да се пресъздадат условия подобни на тези преди Сътворението.
Каквато и  апаратура да ползват, няма да могат да избягат от гравитацията и магнитното поле на Земята.

# 19
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 821
Divana....моята книга е от 2003г. на ИК "Бард". Питала ли си в книжарниците дали нямат на склад някакви негови книги?

# 20
  • София
  • Мнения: 708
наистина ли мислите че 13 години труд (поне така пише в страницата на бтв) и толкова милиони евра са инвестирани за да се разбере ак сме произлезли???  Thinking
аз лично мисля че това е само върха на айсберга- официалната версия за пред хората. не знам каква им е основната цел, а честно казано не съм сигурна и че искам да знам!
колкото до самото съоражение, доколкото знам е под територията на 3 държави, не само на една. със сигурност каквото и д правят, ще бъде интересен експеримент. дано само да не е с глобални последици.

# 21
  • Мнения: 2 013
Divana....моята книга е от 2003г. на ИК "Бард". Питала ли си в книжарниците дали нямат на склад някакви негови книги?

Не, не съм питала в книжарниците. Трябва да го направя. Търсих го в сайта на Бард, както и в онлайн книжарниците.

# 22
  • Мнения: 212
наистина ли мислите че 13 години труд (поне така пише в страницата на бтв) и толкова милиони евра са инвестирани за да се разбере ак сме произлезли???  Thinking
аз лично мисля че това е само върха на айсберга- официалната версия за пред хората. не знам каква им е основната цел, а честно казано не съм сигурна и че искам да знам!
Ами аз ще ти кажа. Всички човешки изобретения първо са били правени за военните и за оръжия. Чак след това навлизат в нормалния човешки живот. Най-фрапиращия пример е за ядрената енергия за производство на ел. ток. Първо процеса се е изследвал естествено за създаване на ядрената бомба и чак след това му е намерено мирно приложение. Нещо подобно ще е и тук с този супер ускорител на елементарни частици в Церн. Военните със сигурност имат пръст в тази работа... И това за сътворението на света е ала-бала за балъци естествено... Никой няма да даде милиарди евро на някаква група учени само за да си начешат крастата и да задоволят любопитството си за сътворението на света...

# 23
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 821
Divana....моята книга е от 2003г. на ИК "Бард". Питала ли си в книжарниците дали нямат на склад някакви негови книги?

Не, не съм питала в книжарниците. Трябва да го направя. Търсих го в сайта на Бард, както и в онлайн книжарниците.

http://www.bard.bg/authors/?al=К&AuthorID=183

Ако си от София....виждам, че на сайта на книжарница "Пингвините" ги има двете книги

# 24
  • София
  • Мнения: 708
наистина ли мислите че 13 години труд (поне така пише в страницата на бтв) и толкова милиони евра са инвестирани за да се разбере ак сме произлезли???  Thinking
аз лично мисля че това е само върха на айсберга- официалната версия за пред хората. не знам каква им е основната цел, а честно казано не съм сигурна и че искам да знам!
Ами аз ще ти кажа. Всички човешки изобретения първо са били правени за военните и за оръжия. Чак след това навлизат в нормалния човешки живот. Най-фрапиращия пример е за ядрената енергия за производство на ел. ток. Първо процеса се е изследвал естествено за създаване на ядрената бомба и чак след това му е намерено мирно приложение. Нещо подобно ще е и тук с този супер ускорител на елементарни частици в Церн. Военните със сигурност имат пръст в тази работа... И това за сътворението на света е ала-бала за балъци естествено... Никой няма да даде милиарди евро на някаква група учени само за да си начешат крастата и да задоволят любопитството си за сътворението на света...

именно!  Peace

затова се чудя дали има хора, които наистина вярват на тия версии за сътворението на света. притеснително е, че нивото на което слиза експеримента- атоми и молекули (и по-дребни частици) може да доведе до нещо достатъчно мощно че от тая планета да остане.... нищо!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
В една от книгите на Дан Браун се говореше за този експеримент. Ако не се лъжа, в предговора авторът твърди, че подобни опити се проведат в Швейцария от известно време в най-големият в света ускорител за частици.
Опитвали се да създадат антиматерия, каквото и да значи това.

В "Шестото клеймо".
Авторът е бил в ЦЕРН и е включил в романа си това, коеот е научил за експеримента.

# 26
  • Мнения: 2 013
Divana....моята книга е от 2003г. на ИК "Бард". Питала ли си в книжарниците дали нямат на склад някакви негови книги?

Не, не съм питала в книжарниците. Трябва да го направя. Търсих го в сайта на Бард, както и в онлайн книжарниците.

http://www.bard.bg/authors/?al=К&AuthorID=183

Ако си от София....виждам, че на сайта на книжарница "Пингвините" ги има двете книги


  bouquet  bouquet  bouquet Поръчах ги току що.
Преди месец някъде ги търсих в интернет, даже май поръчах от books.bg, но нищо не дойде, не се и обадиха. Тогава в сайта на Бард пишеше, че са изчерпани. Може да са пуснали нов тираж.

# 27
  • Мнения: 212
именно!  Peace
затова се чудя дали има хора, които наистина вярват на тия версии за сътворението на света. притеснително е, че нивото на което слиза експеримента- атоми и молекули (и по-дребни частици) може да доведе до нещо достатъчно мощно че от тая планета да остане.... нищо!
Аз затова от известно време спазвам стрикно съвета на дядо ми - "Яж и пий като за последно, носи си новите дрехи, щото не се знае кога ще е края..." Много мъдър съвет сега го разбирам  Simple Smile
Последния път когато човекът е решил че може да се прави на Господ и е искал да построи кула с която да стигне до Неговите владения, Господ е разделил хората като е създал различни езици на които да говорят за да не могат да се разбират и обединят. Сега е втория път когато човеци ще се мъчат да се правят на Господ и да сътворяват света и не виждам нищо хубаво да излезе от това...

# 28
  • София
  • Мнения: 708
именно!  Peace
затова се чудя дали има хора, които наистина вярват на тия версии за сътворението на света. притеснително е, че нивото на което слиза експеримента- атоми и молекули (и по-дребни частици) може да доведе до нещо достатъчно мощно че от тая планета да остане.... нищо!
Аз затова от известно време спазвам стрикно съвета на дядо ми - "Яж и пий като за последно, носи си новите дрехи, щото не се знае кога ще е края..." Много мъдър съвет сега го разбирам  Simple Smile

 Joy
добър съвет! ще се възползвам и аз от него!

# 29
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 821
Divana.....ще черпиш newsm47

Общи условия

Активация на акаунт