Ако се е случвало на беббето ви

  • 1 569
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте мами! Искам да се допитам до вас, ако на вашето бебенце също се е случвало това. Моята малка Нели е на два месеца.Преди няколко дена забелязах че й се е зачервил палеца на крачето.Като погледнах ми се струва че и се е забило нокътчето и май има малко гной.Не знам дали мога да й го изрежа или ще мине без моя намеса.дали може да се е получило това от по-тесни чорапки.Не знам какво да правя.Преди да родя ми се беше случило същото и знам колко е болезнено, а може да стане и опасно.Ако някой знае,моля ви пишете!

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ноктите на ръцете се режат на дъга, ноктите на крачетата се режат без да се режат крайчетата. Точно, за да не срастне нокатя в пръстчето.
Ако наистина е набрало, се консултирай с лекар. Не пипай и не режи нищо, да не се инфектира.
Надявам се нокътчето да израсте и пръстчето да се оправи.

# 2
  • Мнения: 9 973
Здравейте мами! Искам да се допитам до вас, ако на вашето бебенце също се е случвало това. Моята малка Нели е на два месеца.Преди няколко дена забелязах че й се е зачервил палеца на крачето.Като погледнах ми се струва че и се е забило нокътчето и май има малко гной.Не знам дали мога да й го изрежа или ще мине без моя намеса.дали може да се е получило това от по-тесни чорапки.Не знам какво да правя.Преди да родя ми се беше случило същото и знам колко е болезнено, а може да стане и опасно.Ако някой знае,моля ви пишете!
много точно,идете при ортопед да не се е обърнал нокъта

# 3
  • Мнения: 2 131
Ако имаш притеснения, че има гной, в никакъв случай не го пипай, а потърси лекар.   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 217
Това лято като бяхме при баба на село,видях че пръста на Калоян е забрал на ръчичката.
Веднага се върнахме в София и отидохме на хирург.
Лекаря изряза гнойната кожа и 5 дена ходихме на превръзки.
По-добре отидете на лекар защото това не е шега работа ако пръстчето е забрало.

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Отивайте на доктор, пожелавам бързо да се оправи пръстченцето!

# 6
  • Мнения: 49
Задължително на доктор, а до тогава може да направиш и компрес със смрадлика  Peace
дано се оправят бързо нещата Hug

# 7
  • Мнения: 2 100
Отивайте на доктор, пожелавам бързо да се оправи пръстченцето!

# 8
  • Мнения: 756
отивайте на лекар- нокът се е забил в канала , аз имах накъв проблем , понеже си правех педикюра под дъга и след като го видя педюкарискта ми изпадна в ужас - още си имам пробелми с това

# 9
  • Мнения: 3 695
Отивайте на доктор, пожелавам бързо да се оправи пръстченцето!
  Peace

# 10
  • Мнения: 177
Най-добре на доктор;той ще реши проблема.

# 11
  • Мнения: 1 062
Щом ти се струва че има и гной отиди на лекар и не слушай никакви съвети за лечение.

# 12
  • Мнения: 2 849
На Виктор така му се забиваха ноктите в кожата на пръстчето ,хем режех прави ноктенцата .По препоръка на педиатъра мажех кожата около нокътя с памуче и йод .

# 13
  • Мнения: X
Отивайте на хирург, до тогава не прилагай никакви бабешки/не бабепки методи.
Това е много сериозен проблем, цепили са ми палеца на едната ръката веднъж, другия палец го отървах по чудо.

И на крачетата ноктите режеш прави, по-добре малко по-дълги, отколкото изрязани до кожа.

# 14
  • Мнения: 193
При нас се беше случила на пръстчето на ръката. Мина от самосебе си. Не съм правила нищо. Беше леко набрало и зачервено.

Общи условия

Активация на акаунт