Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 апр. 2005, 23:06 ч.

moje li vaginalen pregled v 24g.s

• 3 960
  • 19
  •   1
Отговори
predi dve sedmici  hodih na preglaed v mc femina bebetata sa dobre Simple Smile no lekarq kaza 4e mnogo kasno sa ni kazali 4e sa bliznaci Sad trqbvalo po rano za6toto sega neznae dali sa bili 2 placenti i sega sa se obedinili v edna ili si e bila edna ob6ta prez cqloto vreme ,tova bilo dosta vajno a sa6to taka me popita dali mi e praven vaginalen pregled i tam kup drugi ne6ta za koito tuk v kb ne sa mi kazali Sad stana mi mnogo gadno za6toto vse pak bebetata sa dve i e trqbvalo da mi obarnat malko pove4ko vnimanie.A vaprosat mi e poneje i 6ikata na matkata mi ne e izmervana toi iska6e da q izmeri no az se strahuvam za6toto izmervaneto e vaginalo ta iskam da vi popitam dali e redno 4ak sega da q meri i dali nqma da naverdi na bebkite .Prostete za nevejestvoto no tiq ne6ta vaop6te ne sa mi qsni Sad i az mn se qdosvam na sebe ,6te se radvam da mi otgovorite Simple Smile

# 1
Izmervaneto na shiikata e izkluichitelno vajno, zashtoto neinoto izglajdane  e znak za prejdevremenno rajdane. Az rodih moite bliznachki v Canada, a tuk e prieto pri mnogoplodna bremennost da se pravi vaginalen pregled na vseki dve-tri sedmitsi imenno, za da se sledi za eventualno ranno razkritie. Az sushto mnogo se strahuvah ot tezi pregledi, no lekariat mi obiasni, che e mnogo po-vajno da se "hvanat" simptomite na prejdevremenno rajdane. Imenno pri takuv rutinen pregled v 27 sedmitsa pri men ustanoviha , che sum s 3 sm razkritie i sled 3 sedmichen prestoi v bolnitsata rodih moite momicheta.
Pozdravi i ne se strahuvai, vsichko shte bude nared!

# 2
  • България-София
Цитат на: jasmin
Izmervaneto na shiikata e izkluichitelno vajno, zashtoto neinoto izglajdane  e znak za prejdevremenno rajdane. Az rodih moite bliznachki v Canada, a tuk e prieto pri mnogoplodna bremennost da se pravi vaginalen pregled na vseki dve-tri sedmitsi imenno, za da se sledi za eventualno ranno razkritie. Az sushto mnogo se strahuvah ot tezi pregledi, no lekariat mi obiasni, che e mnogo po-vajno da se "hvanat" simptomite na prejdevremenno rajdane. Imenno pri takuv rutinen pregled v 27 sedmitsa pri men ustanoviha , che sum s 3 sm razkritie i sled 3 sedmichen prestoi v bolnitsata rodih moite momicheta.
Pozdravi i ne se strahuvai, vsichko shte bude nared!

и аз така, но в Израел. Нямам точно спомени, но мисля че през корема са ми мерили и шийката Thinking Ако имаш възможност се консултирай и с друг лекар
Леко бременеене!

# 3
mnogo vi blagodarq i na dve4kite ,moje bi samo parviqt put se izmerva taka za6toto lekarqt mi kaza 4e dosega e bi trqbvalo da mi e napraveno tova izmervane osobeno kato se ima vpredvid 4e sa bliznaci,su6to taka mi kaza i da xodq na konsultaciq prez 2-3 sedmici tuk v kostinbrod i ako se usamnqt ne6to togava da otida pak pri nego,no az pretpo4itam da ne riskuvam da 4akam tuk ,aparaturata e mnogo stara lekarqt e otvratitelen na pregledite mi kazava samo bebetata v koq sedmica i sega puk se e vmania4il da poznae polat samo tova Dizzy Face ,dokato v femina pregledat mi be6e 40min i podrobno razglejda bebkite ot glavata do kra4etata moje da se pla6ta no pone 6te sam po spokoina ':roll:'

# 4
Ох, като знам повечето ни лекари с какви апаратури са  Close и какви навици имат при вагиналните прегледи направо не знам какво да ти кажа освен да си намериш много добър лекар, който да ти обяснява всичко, което е решил да прави и защо го прави. Ако има и добър вагинален ехограф - още по-добре - качеството на изследването е доста по-високо, а не се налага да те бърничка с ръка.
Не искам да се съобразяваш много с това, което ти пиша, просто беше мое лично решение да не допусна вагинален преглед нито в началото, нито на края. Имах си едно наум от доста гнусни и болезнени прегледи, които съм преживявала преди и реших да не рискувам. Още повече, че се убедих, че един добър лекар може да види на ехографа това, което лош и да влезе цял вътре пак няма да види. Моят лекар изобщо не е настоявал, видя каквото трябваше и без вагинални намеси.
Знам, че прегледът не е за пренебрегване, но аз се чувствах добре, нямах контракции и така реших за себе си. Иначе прегледът не вреди на бебетата, само на майката, ако е извършен по-нескопосано.
В чужбина е доста по-различно откъм техника - и като апаратури и като техника на преглед. Имай си едно наум нашата действителност.
За плацентата не се притеснявай, дори и да са две доста е вероятно те да се срастнат, защото на края рядко има достатъчно място за всичко Laughing Моите бяха две, не особено добре разположени - едната ниско и предно, но си родих съвсем нормално 2 седмици преди термина.
Няма страшно, вече си преполовила пътешествието Grinning . Лъвчета ли ще са, лъвички ли?

# 5
blagodarq ti za mnienieto Simple Smile vse pak iskam da imam pove4ko imfo a ne da gledam kato indqnec Rolling Eyes  i da neznam kakvo trqbva i netrqbva .A v mc femina aparaturata im e dosta dobra,izmervaneto 6te bade s edno ured4e az go vidqh ,no toi pavo me popita dali isakm i 4e vsi4ko e po moe saglasie ,no az togava malko se 6okirah #Shocked i re6ih da ne pribarzvam vikam po dobre sledva6tiqt put Embarassed A beb4etata sa mom4eta ,ednoto bebi e 460g a drugoto 490g i varvqt s edin den razlika, az gi vijda6 prez cqloto vreme na pregleda ima monitor i az da gledam i napravihme video zapis #Milti, a za placentata kaza 4e ve4e e edna ne se znae kva e bila predi,to se opredelqlo do 14gs a na men mi kazaha v 16gs 4e sa bliznaci #Shocked taka 4e predstavete si klko e moderna tehnikata v na6iq grad napravo mi ide6e da  #Bad Talk  #Splat #Sniper na lekarq .

# 6
Някой път не е до техника, де. Втория близнак, ако е бил невидим зад първия по време на прегледа или ако така са си разположени на влакче един зад друг - ето ти изненада в по-късните месеци!
Не се притеснявай за разликата дори и да се увеличи, те могат и да си растат с различна скорост - някой път едното е по-голямо, друг месец другото го е задминало. Освен това различните апарати отчитат с малки разлики помежду си.

# 7
При мен се видяха две бебета в 21 г.с. , така че не се тревожи, че при теб са ги видели късно. От там нататък през 2 седмици ходех на вагинален преглед и така установиха, че съм направила 3 см разкритие за 2 седмици. Веднага ме вкараха в болница (бях в 29 г.с.) и докато родих (35 г.с.) си останах там. Искам да кажа, че благодарение на прегледите установиха това разкритие и веднага взехме мерки.
Естествено, ти решаваш дали да разрешиш да те бъркат или не.
Лека бременност и раждане ти желая!

# 8
  • София
Мила не се тревожи за разликата - не е голяма .
Аз в 15 г.с. получих кървене , приеха ме в АГ-Варна , лежах две седмици , гледаха ме два пъти на видеозон тогава и ми казаха - един огромен плод и много околоплодна течност. През 22г.с. отивам на контролния си преглед и изведнъж втори плод (досега криел се зад първия) , който се развива с 15 дни разлика то първото - която и като размери е голяма- 900гр и 2-3 см. Не са ми правили вагинален преглед до 35 г.с. когато видяха 5 см разкритие. Устисках още две седмици до 37 г.с. лежейки в болницата.

# 9
newsm03 mnogo vi blagodarq za otgovorite friendship ,zasega 6te pose6tavam lekarq v sofia a posle 6te hodiq i pri drugiqt lekar pri kogoto 6te rajdam i 6te vidq kak 6te gi sa4etaq i dvamata ,off samo se nadqvam vsi4ko da e nared newsm17  s bebkite i da ne barzat da izlizat

# 10
Цитат на: vedrra
един добър лекар може да види на ехографа това, което лош и да влезе цял вътре пак няма да види.

Подкрепям напълно!
Моят лекар е млад, но много добър специалист и беше против тия прегледи. Не ме е бъркал нито веднъж. Т.е. само веднъж - в деня на раждането  Mr. Green  Но имам позната гинеколожка, тя пък на възраст, цяла доцентка и тя настоя да ме погледне. Аз доста се опъвах, но накрая склоних. Та докато склоня мина много време и вече бях в 6 месец, значи нещо като теб. Е, нямах проблем, ако не броим неприятното усещане.
Моето лично /ама много непрофесионално   Blush  / мнение е, че няма нужда от тези прегледи, особено ако се чувстваш добре. Не виждам каква е ползата да ти видят разкритието примерно 3 седмици преди раждането. Само да се шашкаш излишно.
Освен това и моя спомен е, че шийката ми я виждаха и ми я мериха с видеозона  Thinking
Кесмет!  Praynig

# 11
dnes bqh na pregled v femina  gledahme beb4etata te sa dobre i dosta se dvijat ,tozi put pusnahme i dopler da 4uem sarde4nite tonove dobri sa,ve4e sa po 610 g #Milti  .Izmeriha mi i hiikata koqto e 3sm i da se nadqvame ostane taka o6te dosta vreme,sa6to taka mi predpisa da piq magneri4 i no-6pa.

# 12
  • София
Моите бебета си бяха  с два отделни околоплодни сака, но после си образуваха една обща плацента с преграда. Казаха, че е хубаво, че има преграда и все пак са отделени.
Аз още в началото, като разбрах, че съм бременна (дори не знаех че са двечки) си бях казала, че няма да давам да ме бърничкат..... е оттогава какво бърничкане падна. Де що ме види и докопа лекар - скачай на магарето! Ужас! И на вагинален ехограф ме гледаха към 16 седмица, че се съмняваха за киста на единия яйчник...
Пък засега нямам някакви проблеми, не мога да се оплача. Надявам се да е така и занапред.
Аз пък нямам спомен да са ми мерили шийката или поне не са споменавали... Само на последния преглед ми казаха, че ми е ниско, т.е. не трябвало да се заседявам много много, по-скоро легнала или разходки. Аз не че го спазвам, работата ми е седнала, ама...

# 13
ми и моята плацента вече е една,но лекаря продалжава да тварди че не било хубаво че не е знаел от начало колко са били,но преграда има и този път я видяхме , а аз прегледите и аз така казвах но ето че се наложи даже и вчера не исках ,викам по добре следващия път Embarassed а той вика а не и миналия път каза така и 10 мин ме убеждаваше и накрая успя все пак сега сам по спокойна ,а самото измерване беше някаде около 1 минута с едно уредче което отчита даните на компа и не болеше само малко не приятно усещтане но по добре така отколкото да го мисля постоянно #Shocked а ти деси все още ли работиш? аз взимам болнични ама то моят случй е друг де  Grinning оф много се отплеснах  Embarassed  oops

# 14
  • София
Да, още работя, но мисля да изкарам до Гергьовден, че нещо не ме свърта вече на едно място. Но пък и вкъщи не  се седи. А разходките все по-трудно ми се удават, че съм качила доста вече  Embarassed Предимно в колата (още си завирам корема там) и нагоре-надолу...
Иначе както казваш, явно че не са ми мерили шийката, само обикновени прегледи са ми правили и вагиналния.
Аз по принцип ходя в Шейново на ЖК и там мисля да раждам.
uBu_twiny пиши на лични или по кюто, когато имаш възможност. Хубаво е да има с кой да си поговори човек на обща тема, ама да не занимаваме всички..., те са минали вече по този път...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт