Изпокарахме се на връх Коледа

  • 7 796
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
tigar4e, съжалявам за неприятните емоции. Много болка се усеща в постинга ти. Дано идващата година ти донесе повече приятни моменти!

# 46
Благодаря Рени за добрите думи, които ми липсваха тези дни. Става ми още потъжно, понеже не мога да го споделя сприятели - те всички ни имаха за пример .

# 47
  • Мнения: 90
Разбрахме се!!!  Grinning

# 48
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
tigar4e ,  Hug

# 49
  • Мнения: 4 546
Тигърче, най-добре да говориш с жена си. и  идеята за брачен консултант не е никак лоша, стига и двамата да го искате. казваш, че иска мотор, за да чувства, че живее...може би й липсва нещо в емоционален план  Thinking 10ина години не са малко време, ако положите усилия може би ще намерите отново пътя един към друг  Hug

# 50
Вчера толкова говорихме, че му загубихме дирята. Предполагам, че съм запомнил само отрицателните за мен гледни точки. Емоциите си казват думата в такъв а случай. Направих и друга грешка - споделих и потърсих съдействие от майка й и от дъщеря ни (почти на 18), нещо за егоизма. Което е наляло още масло в огъня, а жена ми не прощава. Виждал съм как разкарва приятелите си за една простъпка само. С времето успях да свикна с това, както и , че думите "извинявай" или "сбърках" са и непознати.
Да, емоционално не е задоволена - над 40 вече не ми се ходи много на дискотека, не ми се препуска бясно с колата, не ми се слуша метал, не ми е приятна оглушаващата музика. От две седмици вече си имаме нови, отделни завивки за спалнята - за секс и дума да не става.
ОБЩИ усилия определено биха имали ефект, но са необходими и двамата. А тя не желае. Виждам как настръхва напоследък, ако поискам да си промени дневните планове и да се съобразява с мен дори за МИНУТА в буквалния смисъл. Знаете, че преди празници това просто няма как да се избегне.
 За брачен консултант едва ли ще намери време . . .

# 51
Хайде и ние в групата- за съжаление се изпокарахме яко, даже заплаших мъжа ми, че ще подам документи за развод. Повод стана това, че аз работих на 24-ти и на 25-ти трябваше да изчистя цялата къща и да подредя, след което да направя за четирима ни празничен обяд. Мъжът ми беше почивка на 24-ти но не му стигна времето да поизчисти, омръзна ми да работя, домакинствам, да търча след децата и родителите и накрая да ми се обяснява, че "на мен никой не може да ми угоди-нито шеф, нито мъж, нито родители" - защо ли не забелязвам някой да ми угажда за нещо. Мъжът ми не е чистил банята нито веднъж за 9 те години откакто сме женени и е мноого бавен, което ме товари мен. Може би все пак трябва да си вдигна багажите...

# 52
# 53
  • Мнения: 9 990
Тигърче, живея така повече от година.Мда, точно така.Твоята жена е все едно моят мъж.Ако това ти говори нещо, щоот аз се загубих в нищото и нищо не разбирам вече.Желая на всички през новата година повечко съпричастност, споделеност и реализъм.И здраве, разбира се, за да понасяме несгодите.

# 54
  • Мнения: 4 380
Значи не сме единствените! И ние снощи цяла вечер се карахме даже мъжа ми си събира багажа днес! Казах му някои работи за родителите му и толкова много му докривя че е готов да ни напусне заради тях! Мен и детето! Значи става дума за следното и аз си мисля че съм права! Техните живеят на 200км от нас и не сме ходили 3 месеца у тях! Майка му постоянно реве по телефона че много искала да види детето! И така отидохме на 20ти седяхме 3дена и в неделя си дойдохме! Една стотинка не дадоха на детето и 30лв за път ние си ги поехме като уговорката беше те да платят пътя!Най-болно ми стана че не дадоха нищо на детето,защото и 5лв за 3месеца могат да се отделят! И мъжа ми ги защитава и иска да ходи пак у тях и че не били длъжни да дават нищо на малкия и че нищо не искал оттях! Аз му казах да си заминава и да живее с тях и че няма да отидем при свекърите докато не се променят и да почнат да мислят и за нас, а не само за тях си! А пари имат ама им се свидят! Мислят само за себе си! Внучето им е първородно! Леля му на мъжа ми му беше наплела най различни неща за малкия, а собствената му баба и едно шалче не беше направила ( по лесно става ), дори и най обикновената плетка! Вместо да ни помагат те от нас вземат, а ние едвам смогваме! Но най ми тежи че мъжа ми ги защитава от доста време на сам! Малко ми поолекна като споделих с вас! Весели празници желая на всички и успешна нова година
Според мен мъжа ти е прав и той не е виновен за това, че те не са дали нищо на внучето си, а пък те наистина не са длъжни. Коледа е да се дари любов, а не пари. И не си струва за пари да си разваляте семейството, още повече, че тези пари не са Ваши. Абе общо взето ми се струва тъпо и мисля, че грешиш. Весела Коледа

Разбира се. Как може толкова алчност, че да гледаш в ръцете на бабите и дядовците кой какво ще даде на дедето? Shocked Обичта не се оценява в парични средства. Нито в подаръци. Кой колкото има желание.

# 55
  • Мнения: 4 380
а, то подарък и аз нямам.  Confused но и аз не му направих. тази година за РД не получих подарък.  2 месеца по- късно ми купи една жилетка като ходи в чужбина и ми каза, че това ми било за  РД  Confused та аз нарочно не му взех нищо. и за рожденния му ден, който е на скоро не смятам нищо да му взема. не е въпроса в материалното. а в отношението, което се изразява. на 1ви март една мартеничка не се сети да ми купи за 50стотинки. , на осми март - цвете. явно не заслужавам. или не си струва да се хаби заради мене човека. поне аз така възприемам нещата.  Confused въпреки, че проблема не е в подаръците , се чувствам гадно.

Знаеш ли...това не е заради отношението му. Има хора, които не са научени. Нямат грам романтика или ако имат, я проявяват доста рядко. Има хора (при мъжете най-често изразено), които дори важните дати на семейни празници не помнят. Други не обичат да изразяват чувствата си с някакви външни прояви и дребни подаръчета.  Опитай да не следваш примера му, а да го учиш леко и постепенно да дава проява на това което изпитва към другите.

# 56
  • Мнения: 4 380
Вчера толкова говорихме, че му загубихме дирята. Предполагам, че съм запомнил само отрицателните за мен гледни точки. Емоциите си казват думата в такъв а случай. Направих и друга грешка - споделих и потърсих съдействие от майка й и от дъщеря ни (почти на 18), нещо за егоизма. Което е наляло още масло в огъня, а жена ми не прощава. Виждал съм как разкарва приятелите си за една простъпка само. С времето успях да свикна с това, както и , че думите "извинявай" или "сбърках" са и непознати.
Да, емоционално не е задоволена - над 40 вече не ми се ходи много на дискотека, не ми се препуска бясно с колата, не ми се слуша метал, не ми е приятна оглушаващата музика. От две седмици вече си имаме нови, отделни завивки за спалнята - за секс и дума да не става.
ОБЩИ усилия определено биха имали ефект, но са необходими и двамата. А тя не желае. Виждам как настръхва напоследък, ако поискам да си промени дневните планове и да се съобразява с мен дори за МИНУТА в буквалния смисъл. Знаете, че преди празници това просто няма как да се избегне.
 За брачен консултант едва ли ще намери време . . .


Честно казано, за мотор бих реагирала и аз по-категорично от когато и да било. Не бих допуснала за нищо на света. Това са самоубийци и убийци на невинни хора по пътищата. Аз бих постъпила по същия начин. Фактът че те измъчва конфликта достатъчно говори колко си загрижен за семейството, но тази загриженност би трябвало да е и от двете страни. Не можеш да виниш себе си за нейния инфантилизъм.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
ако трябва да сме честни, отношението за мотора щеше да е по-благосклонно, ако ставаше въпрос за мъж, а не за жена.

# 58
  • Мнения: 4 546
не, не е вярно. аз на моя мъж мотор няма да му дам да си купи. или ако го направи, ще е през главата ми. за мен човек на мотор е с единия крак в гроба.  Confused

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
не, не е вярно. аз на моя мъж мотор няма да му дам да си купи. или ако го направи, ще е през главата ми. за мен човек на мотор е с единия крак в гроба.  Confused

И аз на моя не бих му позволила. Ама, шарен свят. Все още в БГ на мъжете им е позволено много повече по подразбиране.

Общи условия

Активация на акаунт