Изпокарахме се на връх Коледа

  • 7 789
  • 87
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
ей тва е
нощес съм 2 се изпокарахме с мъжа ми като първите цигани навръх святия празник
както обикновено се почна от почти нищо
добре поне че детето спеше, та не му развалихме празника
днес седим и си мълчим, толкова ми е криво, че ми иде да си събера дисагите и да се телепортирам някъде...
чувствам се ужасно Confused Confused Confused
благодаря за вниманието, просто имах нужда да споделя

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ох миличката spoko Разбирам те, много е кофти тъй като се получи. Я се гушнете и се сдобрете, щом казваш че за глупости сте се скарали, няма да се давате на лошото настроение. Весели празници Close-mas:

# 2
  • Мнения: 5 577
 Hug я стига, случва се и в най-добрите семейства.

и ние започнахме дена със лут скандал, по повод, че ми пуши в кухнята и одимил като долна кръчма.  Close  ама аз дирекно го изгоних да излиза някъде и там да пуши, и той отиде. Ние ако стоим заедно в къщи цял ден се изпокарваме зверски, затова всеки си се развива самостоятелно през деня.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Ето ни още едни,които се изпокараха на Бъдни вечер.За щастие и на двама ни ни минава за една нощ и днес вече си говорим.При нас повода бяха свекитата.Аз си знаех,че посещението им нямаше как да мине без някоя кавга.Ама кажете ми,може ли големи хора,уж с акъл в главата да тръгнат на гости при малко дете хремави и кашлящи?Дойдоха ми на 23-ти следобед,тайно покашлят и потриват носове,правят се,че докато са пътували са понастинали.На следващия ден вече яко подсмърчат,на няколко пъти се поизтърваха и подразбрах,че са си били така още преди да тръгнат.Стоят в една стая с детето,кихат и кашлят,на всичкото отгоре искат да я вземат на ръце и предпазната им мярка била,че не я целували.Майната им на целувките,като пълните въздуха около детето с бацили.Първата вечер спаха в брата на мъжа ми,вчера се домъкнаха с чантите вкъщи.Изкараха цял следобед около детето,като свекъра видимо се влошава.На мен ми падна пердето и им казах,че не съм съгласна да останат да спят в нас,защото трябваше да ги сложа във всекидневната,рано сутринта като се събуди малката да я вкарам в стаята където са кашляли цяла нощ,защото сутрин няма друга топла стя за преобличане и миене.Те се скопосаха и си тръгнаха,после мъжът ми ми прави стойки,че съм била много нетактична и друг път да не съм правела такива забележки.
Ами като те самите са така нетактични,че да се домъкнат болни при детето и цял ден да не им дойде на ум да се махнат,защото на тях им зора е да стоят при нея и да я лигавят.Пък после като си тръгнат и ако се разболее всичко на моята глава.Как да съм тактична аз тогава.Защото съм сигурна,че ако зависеше от тях щяха да си останат и да спят тук и днес цял ден да стоят тук при малката и само да повтарят:"Ох,дано не я разболеем".Ами аджеба като неискате да я разболеете не стойте при нея бе!Днес свеката ми звъни по телефона,аз й казах,че ми се струва,че детето нещо му се запушва носа и тя ми реве,че ако я разболеели нямало да го преживее.Ами къде ти беше акъла,ма жена да тръгнеш при това дете болна?Сега и да ревеш и да не ревеш свършило вече.
Не ми пука и да ми се сърдят и да ми се цупят и мъжо,и те!Здравето на детето ми е на първо място!
Уф,малко дълго стана,ама да си излея яда,че няма на кого друг #2gunfire

# 4
  • Мнения: 5 577
DoGma_PrObe , неприятна ситуация наистина.  Confused

# 5
  • Мнения: 207
Значи не сме единствените! И ние снощи цяла вечер се карахме даже мъжа ми си събира багажа днес! Казах му някои работи за родителите му и толкова много му докривя че е готов да ни напусне заради тях! Мен и детето! Значи става дума за следното и аз си мисля че съм права! Техните живеят на 200км от нас и не сме ходили 3 месеца у тях! Майка му постоянно реве по телефона че много искала да види детето! И така отидохме на 20ти седяхме 3дена и в неделя си дойдохме! Една стотинка не дадоха на детето и 30лв за път ние си ги поехме като уговорката беше те да платят пътя!Най-болно ми стана че не дадоха нищо на детето,защото и 5лв за 3месеца могат да се отделят! И мъжа ми ги защитава и иска да ходи пак у тях и че не били длъжни да дават нищо на малкия и че нищо не искал оттях! Аз му казах да си заминава и да живее с тях и че няма да отидем при свекърите докато не се променят и да почнат да мислят и за нас, а не само за тях си! А пари имат ама им се свидят! Мислят само за себе си! Внучето им е първородно! Леля му на мъжа ми му беше наплела най различни неща за малкия, а собствената му баба и едно шалче не беше направила ( по лесно става ), дори и най обикновената плетка! Вместо да ни помагат те от нас вземат, а ние едвам смогваме! Но най ми тежи че мъжа ми ги защитава от доста време на сам! Малко ми поолекна като споделих с вас! Весели празници желая на всички и успешна нова година

# 6
  • Мнения: 1 844
абе хора,усмихнете се,това са най-хубавите и най-семейните празници през годината,точно сега ли намерихте да си разрешавате конфликтите и семейните проблеми?
погледнете през розовите очила,макар и за кратко,сега,когато света изглежда най-красив-украси,емоции,подаръци,веселби,трапези..оставете кахърите и прегърнете хората до вас и им кажете,че ги обичате.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 715
Случвало се е. Тази година обаче раздадох правосъдие и рекох, че не искам да чувам викане, крякане и т.н. Ние пък миналата година, на връх Нова година много се карахме.
Усмихнете се, всичко ще мине.

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Че какво друго може да се стори на семеен празник  Laughing
Ама е тъпо да се карате заради външни неща.
И по тая причина до Нова Година да се сдобрите и чак на другата Коледа да се скарате

# 9
  • Мнения: 1 022
Значи не сме единствените! И ние снощи цяла вечер се карахме даже мъжа ми си събира багажа днес! Казах му някои работи за родителите му и толкова много му докривя че е готов да ни напусне заради тях! Мен и детето! Значи става дума за следното и аз си мисля че съм права! Техните живеят на 200км от нас и не сме ходили 3 месеца у тях! Майка му постоянно реве по телефона че много искала да види детето! И така отидохме на 20ти седяхме 3дена и в неделя си дойдохме! Една стотинка не дадоха на детето и 30лв за път ние си ги поехме като уговорката беше те да платят пътя!Най-болно ми стана че не дадоха нищо на детето,защото и 5лв за 3месеца могат да се отделят! И мъжа ми ги защитава и иска да ходи пак у тях и че не били длъжни да дават нищо на малкия и че нищо не искал оттях! Аз му казах да си заминава и да живее с тях и че няма да отидем при свекърите докато не се променят и да почнат да мислят и за нас, а не само за тях си! А пари имат ама им се свидят! Мислят само за себе си! Внучето им е първородно! Леля му на мъжа ми му беше наплела най различни неща за малкия, а собствената му баба и едно шалче не беше направила ( по лесно става ), дори и най обикновената плетка! Вместо да ни помагат те от нас вземат, а ние едвам смогваме! Но най ми тежи че мъжа ми ги защитава от доста време на сам! Малко ми поолекна като споделих с вас! Весели празници желая на всички и успешна нова година
Според мен мъжа ти е прав и той не е виновен за това, че те не са дали нищо на внучето си, а пък те наистина не са длъжни. Коледа е да се дари любов, а не пари. И не си струва за пари да си разваляте семейството, още повече, че тези пари не са Ваши. Абе общо взето ми се струва тъпо и мисля, че грешиш. Весела Коледа

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Съгласна съм с  думите на Bezhy Panther - Коледа е да се дарява любов, а не пари. Вие сте още млади снахи и аз съм правила грешки, свекърва ми също, но с времето ще видите, че не подаръците са най-важното, а именно да сте всички ЗАЕДНО на масата, да се смеете, забавляват, обичате.  Това е Коледа , а не подаръка за 5, 50 или 5 милиона лева.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Коледа се празнува дне и утре. Имате възможност за поправка на стореното. Все някой трябва да направи първата крачка за сдобряване.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Коледа се празнува дне и утре. Имате възможност за поправка на стореното. Все някой трябва да направи първата крачка за сдобряване.
Не, според мен е по-добре да се разведете и всеки да търси щастието си . Няма смисъл щом не понасяте мъжете си, сополивите им  родители, които не дават пари и подаръци да сте заедно. Просто се развеждате и готово.  Какъв по-хубав подарък от този човек да започне живота си на чисто  Hug

Последна редакция: вт, 25 дек 2007, 13:57 от ДЕянаЗ

# 13
  • Мнения: 953
Ние не сме се карали, но и  моята Коледа беше смотана - мъжът ми се измъчи горкият.
Започна да го боли зъб към 1:00 и така вече към четири беше направо непоносимо звъняхме на денонощни клиники, никои не вдигна телефона на Коледа.
Най-накрая намерихме една докторка която си заряза празника и в 6:30 си беше в кабинета да лекува мъжът ми. Шапка й свалям на доктор Иванова голям човек се оказа  bouquet
Добре че не бяхме заминали извън София че тогава незнам.
Та това е общо взето доста гаден зъбобол на мъжът ми и големи притеснения от моя страна, така посрещнахме Коледа.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
не се разваля семейство толкова лесно. Има такива кризи в отношенията. С годините се натрупват разни премълчани неща и се избухва. Като кипне човек всичко може да каже и да направи. По-страшното е ако се разделят и единият отиде да живее при родителите си.
Трябва да се намери компромис. После ще съжаляват, но от гордост няма да посмеят да се съберат. И детето остава с разбито семейство.

Общи условия

Активация на акаунт