За колите, шофьорите и безотговорността :(!

  • 8 314
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 315
Много съжалявам за всичко, което сте изживели момичета!  Cry

# 46
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Erica
 От джипа излиза една мутра и пита "колко ти дължа?"

Това отказвам да го приема! Не може това да е казано от човешко същество! Егати перверзията! #Shocked Четейки подобни истории се питам :Има ли Господ? Къде е справедливостта? Cry

# 47
  • Мнения: 2 584
Цитат на: milka dimitrova
Цитат на: Jade
Не, че имам нещо против мъжете шофьори (много от тях са кадърни и отговорни), но не ви ли се струва, че те са виновни за почти всички сериозни ПТП-та...


Дано детенцето се оправи, дано!
Според една съвсем скорошна статистика на КАТ за последните 3 години 3/4 от катастрофите и съответно жертвите на пътя са по вина на мъже шофьори и 1/4 - жени. Ако не ме лъже паметта цифрите за катастрофите бяха 1343 и 101.
 А аз лично съм плакала, когато дадоха репортажа онзе ден за начало на дело срещу един мъж, блъснал жена на 21 г. с бебе в количка на бул. Руски в София преди около година - жената е мъртва, момиченцето и е парализирана от дясно, а майка и не можеше да спре да плаче, говореше през сълзи.


това ме смаза тотално като гледах новините, не знам как бих реагирала но със сигурност ще го #2gunfire какво правосъдие имаме само може ли да убиеш човек и 1 година да не могат да те осъдят, сега приеха някакъв закон ако хванат пиян да кара му вземат колата ако е негова, в повечето случаи виновните нямат драскотина потърпевши са невинни хора, а това което slunce писа говори как си гледат работат полицайте знам че има такива състезания и залозите са големи но не знам кога ще престане тази безотговорност, относно мъжете шофьори не ги защитавам но какво да кажа за мутресите които си купуват книжки и карат бързи коли, преди 3 дена една такава патка едвам не се блъсна в стълб като паркираше само защото говореше по телефона, направо ми идваше да я размажа наблизо има детска площатка и редовно топката излиза а след нея и детенце, мисля че в по-големия град е така аз съм от малко градче и никога не сме имали такива проблеми децата ни играеха на улицата но всички комшии минаваха с колите много бавно заради тях а тук между блоковете се развива скорост сигурно 90км. да видят всички каква кола караме, стана много дълго и ви се извинявам но когато доидох в София много се учудих че майките стоят навън да си гледат децата сега вече знам защо много са против градовете от селски тип но повярвайте там се гледа дете много спокойно.

# 48
  • Мнения: 2 584
Цитат на: Margarita
Не деля шофьорите на мъже и жени. Мисля, че е адски грешно. Но от това, което виждам - много жени си мислят, че дори и да нямат предимство мъжете са длъжни да им отстъпват. А да не казвам как една жена шофьор почти смаза крака на човек в опитите си да паркира. Къде гледаше тази госпожа не знам!

Иначе се старая да слагам всички под един знаменател. Факт е, че у нас се води война по пътищата. Лично аз всеки път като видя маршрутка и изтръпвам. Изтръпвам и като ни изпреварват, като се престрояват без да пускат мигач и т.н.

Моя близка приятелка почина на 23 години в катастрофа, а бе най-красивото момиче, което съм познавала. На моя съседка сина й и цялото му семейство загина на пътя. Трагедията е пълна.

Няма значение дали мъж или жена шофира. Тук просто не се спазват правилата.

Съжалявам много за това, което е станало! Дано детенцето се оправи!  Praynig  Praynig  Praynig


наистина не се спазват никакви правила един комшия пресича да си изхвърли боклука и го блъсна джип и избяга естествено добре че нищо сериозно му няма на човека но уличката е малка и уж спокойна не смея да пусна сина да си кара колело освен в парка просто нямам думи.

# 49
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Цитат на: Slunce
А това за децата и седалките е вечен спор.

Най-се дразня, когато продавачка в бебешки магазин извади портбебето и съзаклятнически каже: "Може и като кошче за кола да се ползва!" Мъжът ми нарече една такава убийца и тя беше много обидена.

# 50
  • Мнения: 3 091
много близки хора загубих така ... катастрофи!
Често ходя пеша и ми се налага да пресичам - шофьорите са абсолютни гадове и впечатленията ми са че жените по-рядко дават път на пешеходци... да не говорим за мацките с хубави коли!!!
направо е геройство да се премине през някой булевард, когато светофарите са изключени! отвратително! не сме човеци и това е!

# 51
  • Мнения: 5 647
Цитат на: inamarkova
Често ходя пеша и ми се налага да пресичам - шофьорите са абсолютни гадове и впечатленията ми са че жените по-рядко дават път на пешеходци... да не говорим за мацките с хубави коли!!!


Искам да прибавя, че не само шофьорите са гадове! Пешеходците са като овце- един тръгне да пресича неправилно и всички след него  Twisted Evil  Шофьор съм и честно да ти кажа си е голяма одисея из София с колата. Определено пешеходците са по-големите гадове. По-горе писах защо. А за мацките с готините коли- не съм съгласна  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 1 062
За мен по-голям абсурд от карането на автомобил и ходенето по улиците в България няма. За София да не говорим. И тук не става въпрос само за нахакани мутри, младежи и т.н. Тук става въпрос за болшинството от шофьорите. Няма смисъл да разказвам истории - всяка една е потресаваща и пълна с мъка. А не съм видяла никакъв шанс дори за промяна на положението.
Вярно е, че човекът по принцип се мисли за безсмъртен и неуязвим, докато не му се случи нещо такова. Но! Нека хората от форума, които живеят в чужбина да кажат виждали ли са там нещо подобно дори, не същото?!? Не, естествено. Да не говорим, че там с единия крак да си стъпил на улицата и цялото движение спира, за да минеш. Да не говорим за това, че на улицата ако профучаваш с непозволена скорост, винаги се намира някой, който да ти запише номера и да се обади на полицията. Ей така, за да те имат впредвид. И така нататък...
Кошмарът става все по-голям. Единствената причина да искам да се махна от тази държава е точно паническия ми страх да не убие някой детето ми на пътя.
Шофьор съм, минала съм поне 200 000 км. и у нас, и в Европа, е, няма такова нещо другаде!
И всичката тая гнусотия и безсрамие остават ненаказани.

# 53
  • Мнения: 1 616
Момичета, потресена съм от историите, които сте разказали, и искрено съчувствам на всички, загубили близък човек! По принцип се старая да проявявам уважение към закона и неговите служители, но в такива фрапиращи случаи на безнаказаност има един изход- саморазправа! Не може при доказана вина, че си погубил човешки живот, да получиш условна присъда!!!!... Умът ми не го побира просто! Аз самата имам от 18-годишна книжка, но съм карала точно 1 път автомобил. Баща ми казва, че добрият шофьор трябва не само умело да управлява колата, но и да умее да се пази от другите. Да мисли не само за себе си и придружаващите го, но и за хората на улицата. Да предвижда и непредвидимото и да се опитва да го избегне. Е, на цялото това напрежение не мога да издържа и по всяка вероятно от мен шофьор няма да стане. Поне до момента, когато всеки, седнал зад волана, не се научи на отговорно отношение към всички участници в движението. И до момента, когато полицаите не почнат да бъдат безомпромисни към всички нарушители. Живея в малък град и положението не е толкова неконтролируемо, но все пак и тук си има куриози. Таксиджиите са най-откачените шофьори. Но не за тях искам да ви кажа. Преди година-две се случи нещо много "забавно"-  известен бизнесмен излязъл от дискотека доволно пиян, качил се в автомобила си, дал мръсна газ и се нахендрил познайте къде- в патрулкатааааааааа...Полицаите били спрели малко по-надолу и извършвали рутинна проверка на документи, дори единият бил вътре. Слава богу, жертви нямаше. И да не мислите, че на оня пиян малоумник са му разкатали фамилията?!?! Мнеееееееееееееееее.... Изнудили са го да купи нова кола срещу обещанието, че няма да го съдят... Та, питам аз, какъв респект да имаме към "пазителите на реда", след като си продават душиците за стотинки?!?!

# 54
  • Мнения: 5 647
Аз съм преживявала също катастрофа- с един приятел преди години пътувахме с неговата кола, той караше. В един момент не знам от къде се появи пешеходец, който направо се метна върху капака на колата..... Не искам да си спомян историята. Изживях голям шок. Минаха повече от 7 години и до ден днешен подскачам, когато видя неправилно пресичащ пешеходец.... За това мога да твърдя, че те са по-големи гадове от шофьорите. Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 2 755
Цитат на: nimfetka
...Таксиджиите са най-откачените шофьори...

Сега, да. Преди години таксиметровите шофьори, бяха с професионални шофьорски книжки, минаваха всяка година на психотест, медицински преглед, а преди всяка смяна им правеха проба за алкохол Sign Exclamation . Автомобилите също минаваха редовно на технически преглед и макар, че бяха "Жигули" и "Лади", бяха далеч по-изправни от много от сегашните таксита ( макар и западни автомобили ). Да не говорим, че таксиметровите шофьори познаваха София много добре, и беше достатъчно само да кажеш адреса, без да ги упътваш откъде да минат.
А сега, кои стават таксиметрови шофьори? Сульо и Пульо, с любителски книжки и 5 години стаж зад волана, непознават града, никой не им прави проба за алкохол, преди работа, такситата мръсни и в неизправност  #Cussing out

# 56
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: big mama

С мъжа ми, сме водили спорове,единия път, сложил децата и двете на предната седалка, да ги кара на детска #Shocked Аз му вдигнах скандал, а той "Аз бързам и е само за малко", все едно знае кога може да се случи нещастието и сега, понеже бърза нищо няма да стане #Cussing out .
 

Включвам се пак за да разкажа как катастрофирахме с мъжа ми на  300 метра от нас. Буквално през два блока. Шофира той (а той е много добър шофьор, това поне съм му признала), караме с около 50 и изведнъж ни изкача отсреща един камион, иззад завой и изпреварва автобус, точно на завоя, та любимия набива спирачки обаче през нощта валяло и точно под нас едно нищо и никакво  петънце кал и колата като поднесе, качи се на тротоара (слава богу нямаше пешеходци, че не ми се мисли какво щеше да стане) и спря в една паркирала кола като я премести на около метър и цялата я изкриви отстрани. Ние слава богу бяхме с колани и се разминахме само със синини от ударите в предното табло а аз и в огледалото което падна върху главата ми. Е разбира се колата беше за ремонт, а платихме и ремонта на другата кола след това , но ние бяхме добре а пък детето (тогава едно) не беше с нас.
Докато майка ми пък като я удари един ненормалник който не спря на червен светофар нищо не й плати защото се оказа без гражданска отговорност. Ами познайте майка ми като извика полиция какво стана - НИЩО!!!!!! Направи си сама ремонта на колата и си плю в пазвата че оживя.

# 57
  • Мнения: 4 244
След една случка от 1999 г много време ме беше страх да се кача в кола.
Бях студентка в НАТФИЗ и понеже учех задочно, това се случи в началото на зимната ни сесия.

На 2 ден вечерта отиват група колеги, които ползваха общежититята на Студентски град, на дискотека. Имахме нов колега в класа и той решил да почерпи, добре ама почерпил и себе си. А им беше обещал да ги качи до Студентски град с служебния пикап. Бяха 6 човека. Едната колежка я свалили пред квартирата и на центъра и продължили към общежитията. Добре ама шофьора подпийнал, пътя хлъзгав, той кара с превишена скорост и ... Отпред до него седеше една колежка, отзад в пикапа на пода останалите 4.

При сблъсъка с един стълб, колата се врязва в стълба, предницата смазана само от едната страна.
Колежката отпред я вадели на части, колегите отзад живи, ама ... Най лекото беше мозъчно сътресение с оток и тн. Не ми се разправя как едвам оцеляха другите и колко време бяха по болници санаториуми, психиатри и вече не помня

Класа ни беше 20 човека. Един загинал, 4 в болница и останалите неспособни за творческа работа.
Гледахме в една точка и само ревяхме. Момичето остави дъщеричка на 3 години тогава. Колегата го съдиха, но не помня на колко и май беше условна.

Е, изгониха го от Академията, хем беше детска кинозвезда, ама кел файда!
Отложиха ни семестъра по разбираеми причини.

Аз самата чак сега изкарах шофьорска книжка в България.
Мога да ви кажа, че се радвам че сега карам по европейските пътища, щото тая простащина дето цари по българските пътища е невероятна

Не казвам че и в Европа няма невъзпитани шофьори, ама сега гледам на нещата и от страната на волана и мога да кажа че и голяма част от пешеходците не внимават изобщо!

Извинявайте,че пак се олях, ама ми е много тъжно че продължават да се случат такива трагедии

# 58
  • Мнения: 550
Имам 1-2, но леки инцидента, слава богу не съм преживявала нищо по-сериозно на пътя. Два пъти с колата сме минавали покрай току що катастрофирали коли с мъртъвци вътре и никога няма да забравя гледката. До това води за съжаление неразумното шофиране. Аз имам книжка от 19 г., смея да твърдя, че карам много добре, макар и да обичам високите скорости. Естествено, че не навсякъде може да се кара бързо, най-важното е да се внимава, очите на шофьора трябва да играят на осем по пътя. Не само в неговото платно, а и по тротоара, по съседните пресечки, по детската плрощадка отстрани на пътя. А това малко шофьори го правят. По улиците властва терор, не мога да ги понасям 90% от тези, които са се качили да карат кола. В един предишен постинг пак по този повод бях писала, че искам да съм мъж, два метра висок, 130 кг тежък и шантав като диво прасе. Ще ги свалям един по един от колите и ще ги смазвам от бой. То в България и шофирането ни е като всичко останало.

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Лелее....Демби (Дебеланке)...
Направо сърцето ми се сви...
Толкова мъка.. Sad

Общи условия

Активация на акаунт