За колите, шофьорите и безотговорността :(!

  • 8 315
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 792
Историята никак не е лека Cry .
При цялото веселие, което цари в Клюкарника, реших да го напиша, това е една история, която много ме потресе тези дни.
 На майка ми най-добрата приятелка загина в автомобилна катастрофа на 17.04. 2005г., заедно с нея на место почина мъжът й, а внукът им е в много тежко състояние, направена е операция и му е махнат далака, детето е само на 5г. Катастрофата е станала край Пазарджик, заради не спазване на предимство отстрана на техния шофьор(той е мъж, на по малката сестра, не на майката на детето), при знак стоп даже не е намалил и директно се е забил в колата, която в момента се е ползвала с предимство, в нея са пътували много хора и на место е починало, едно 10 годишно дете Cry.
 Това е! Ето една безотговорност, до какво може да доведе, приятелката на майка ми се бореше с рак на гърдата, вече минаха 5 години от операцията и нямаше индикация да се е появил отново, жената мина през много битки и какво се случи накрая #Puppy dog .
 Пиша всичко това, защото не може да се прави компромис, не може да се допуска отклонение от правилото, просто ей така, моят мъж, също е прекалено самоуверен на пътя понякога Close , това е един от поводите за скандали между нас, може да ме сметнете за крайна, афектирана съм от този случай, но мъжете се държат безкрайно безотговорно на пътя. Истината е, че това е много страшно, ужасяващото е, а последствията са разтрисащи Sad , само се моля детенцето да се оправи Praynig , макар че една глупава и безотговорна постъпка му съсипа живота #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 46 508
Дано се оправи детенце  Praynig

Потресена съм и от шофьорите и от пешеходците. Нямаме култура на движение, това е истината  Neutral Face

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Много си права за мъжете, истината е че те се мислят за велики шофьори и си позволяват на пътя действия, които застрашават не само техния  живот, но и този на околните Imp
За съжаление моят мъж е точно от тях и с чиста съвест мога да кажа, че аз съм много по-добра шофьорка от него, въпреки, че имам по-малко стаж.

Добър шофьор е не този който може да натиска до дъно педала на газта, да прави тройни изпреварвания и да скача на спирачката малко преди да се е забил в ТИР-а отпред.
Добър е този, който може да преценява възможностите си и да кара според тях, както и този, който игнорира съседната кола на светофара, форсирана в стил "Хайде да се гоним"
Не, че имам нещо против мъжете шофьори (много от тях са кадърни и отговорни), но не ви ли се струва, че те са виновни за почти всички сериозни ПТП-та... Дори май имаше предложение, гражданската отговорност на кола шофирана от жена да бъде по-евтина, което подкрепям с две ръце Sunglasses

Историята, която си разказала е направо потресаваща и за съжаление такива абсурди се случват по пътищата всеки ден Sad
дано детенцето се оправи...горките му родители Praynig

# 3
  • Мнения: 3 394
Ето това е единственото,заради което мразя България от цялата си душа и сърце-заради наперените шофьори! Кьораво и съкато се качило на таралясници и вижте ни кви сме готини!

Двама мои приятели загинаха по нелеп начин в ПТП,

аз самата претърпях зверска автомобилна катастрофа, щото дупето дето караше се наведе да си вдигне изпуснатата цигарка и то на завой , и то с невиждана скорост #Cussing out

Тогава си видях живота за секунди, затворих си очите и мислено се помолих на Бог да имам пак възможността да целуна племеника си /детето ,което и до ден днешен обожавам, но тогава Стела още я нямаше Heart Eyes /. И получих този шанс, благодаря ти Боже Praynig

# 4
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Цитат на: Jade
Не, че имам нещо против мъжете шофьори (много от тях са кадърни и отговорни), но не ви ли се струва, че те са виновни за почти всички сериозни ПТП-та...


Дано детенцето се оправи, дано!
Според една съвсем скорошна статистика на КАТ за последните 3 години 3/4 от катастрофите и съответно жертвите на пътя са по вина на мъже шофьори и 1/4 - жени. Ако не ме лъже паметта цифрите за катастрофите бяха 1343 и 101.
 А аз лично съм плакала, когато дадоха репортажа онзе ден за начало на дело срещу един мъж, блъснал жена на 21 г. с бебе в количка на бул. Руски в София преди около година - жената е мъртва, момиченцето и е парализирана от дясно, а майка и не можеше да спре да плаче, говореше през сълзи.

# 5
  • Мнения: 9 092
Ето затова никога няма да изкарам шофьорските курсове,нито ще стана шофьор...и пак нищо не ми гарантира че няма да попадна на някакви такива по улиците Rolling Eyes

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не бих коментирала дали карат жени или мъже, отвратителното е, че този начин на каране е един абсолютно нелеп риск, на който се подлагат големи семейни хора.
Нелеп е, наистина думата, която ми идва на ума.  #Sniper

# 7
  • Мнения: 671
Много съжалявам. Sad

# 8
  • Мнения: 5 647
Гадна история! Дано детето се оправи бързо.

# 9
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Jade
...Добър е този, който може да преценява възможностите си и да кара според тях, както и този, който игнорира съседната кола на светофара, форсирана в стил "Хайде да се гоним"....

Много точно казано, само дето аз не познавам мъж, който да признае, че възможностите му на пътя са по - малки от тези на шофьора в съседната кола - май от там идва проблема  Thinking
Дано детенцето да се оправи, каква вина има, че да плаща заради глупостта на възрастните  Praynig

# 10
  • Мнения: 2 784
Дано детенцето да се оправи бързо.Тука с майка ми понеже четохме историята и тя разправи случка на която преди няколко дни е била свидетел.По една тясна уличка паркирала жена тръгва да излиза с колата.Междувременно,с висока скорост в уличката влиза друга кола.Жената спира за да му даде предимство,но шофьора рязко набива спирачки току до нея.Слиза,започва да вика,да я псува,отваря и вратата,взема и очилата и ги троши с крак.И това при положение,че удар не е имало и жената му е дала път.Е,такива #Sniper
А иначе онзи ден един се засили точно срещу количката ми като в ония филми,дето си изпитват смелостта.Голяма кола срещу детска количка-ама че равнопоставеност Shocked И ми вика:"Кой те е карал да ходиш по улицата,ма!"А то по тротоара не може да се мине-коли една до друга.

# 11
  • Мнения: 1 753
Ужасно!  Sad
Има много такива истории, за съжаление!
Да се движиш по пътищата на България си е цяло изпитание. Аз съм шофьор, но съм много внимателна и всички ме псуват, че не съм карала, че съм се влачила като охлюв и т.н. Не ми пука от другите, а по-скоро ме е яд, че точно такива самоуверени тъпанари предизвикват такива човешки трагедии.
Дано се случват по-малко такива нещастия!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Най ми е мъка за дечицата. Ей това мъжете като се качат в кола, все едно са Шумахер на пистата. Преди ... два месеца някъде един малоумник щеше да ми тегли боя защото спрях на знака за пресичане на път с предимство. Нямало било стоп. Ми няма, ама аз ТРЯБВА да видя дали не идва някой. Той понеже беше настъпил и щеше да се вреже отзад в мен. И тъй като е отзад и с несъобразена скорост - той е виновен, ама си го изкара на мен. Ама аз се разврещях като настъпана и викам, че иска да ме бие, та се насъбраха хора.
Ей откак съм взела книжка, 6, 7 години скоро стават, най-неприятните ми случки на пътя са били се с едни такива много самоуверени мъже.
Тъжно е колко хора си отиват, защото не е спазен един знак или не е дадено предимство. За къде се бърза? Тази една минута повече какво ще ни даде....

# 13
  • Мнения: 6 315
Не деля шофьорите на мъже и жени. Мисля, че е адски грешно. Но от това, което виждам - много жени си мислят, че дори и да нямат предимство мъжете са длъжни да им отстъпват. А да не казвам как една жена шофьор почти смаза крака на човек в опитите си да паркира. Къде гледаше тази госпожа не знам!

Иначе се старая да слагам всички под един знаменател. Факт е, че у нас се води война по пътищата. Лично аз всеки път като видя маршрутка и изтръпвам. Изтръпвам и като ни изпреварват, като се престрояват без да пускат мигач и т.н.

Моя близка приятелка почина на 23 години в катастрофа, а бе най-красивото момиче, което съм познавала. На моя съседка сина й и цялото му семейство загина на пътя. Трагедията е пълна.

Няма значение дали мъж или жена шофира. Тук просто не се спазват правилата.

Съжалявам много за това, което е станало! Дано детенцето се оправи!  Praynig  Praynig  Praynig

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моята приятелка, която е полицайка пък ми разкажа нещо още по- потресаващо.

Мъж и жена от провинцията имат болна дъщеря на 14 години. Никъде другаде не могат да я оперират, освен в Пирогов. Но хората са много бедни. Нямат пари за път. Цял месец ходят по познати да искат заеми, за да могат да стигнат до столицата.
Накрая и това става. Бащата оставя семейството пред болницата и се връща на село да работи.
Операцията е много сложна и шансовете на момичето са 50:50. След операцията момичето изпада за над седмица в кома. Майка му е неотлъчно до нея. Положението почва малко по малко да се подобрява.
Най- накрая идва деня за изписване.
Таткото отново намира пари на заем, за да отиде да си прибере семейството.
Излизайки от Пирогов и пресичайки улицата, един джип връхлита върху им.
Майката и дъщерята остават на място.
На бащата нищо му няма. От джипа излиза една мутра и пита "колко ти дължа?"

Приятелката ми е била тогава на работа и дошла на местопрестъплението. Случката е от преди 5- 6 години, но никога няма да я забравя.

# 15
  • Мнения: 1 220
Кара се ужасно безотговорно , но за това вина има и полицията, а и политиците! Не може да се опитва6 да даде6 пари на 4енгето и  то да ги вземе! Не може правилата да важат за едни , а за други не! Не може полицая да го е страх да спре джип, а да се заяжда със средно статистическият българин! Не може, ама може...

# 16
  • Мнения: 2 755
Темата е много подтискаща. От историйте, разказани от big mama и Erica, направо ми се дорева. Вчера, разбрах, че един наш съсед, млад човек също е загинал в автомобилна катастрофа преди няколко дни  Cry . Заедно израстнахме с него. Лека му пръст. От 20 години съм шофьор, обичам да шофирам и го правя добре, но в последно време, излизайки с колата се прекръствам и моля да се върнем живи и здрави. Мъжете шофьори, превръщат пътищата в състезание като от Формула 1. Много обичат "да си ги мерят на пътя" Аман от комплексари. А отношението им към жените шофьори е направо просташко  #Cussing out
За огромно съжаление няма да се оправят нещата, докато не се въведе :
1.Строг контрол. Докато катаджийте не започнат да си вършат съвестно работата, така както правят техните колеги в нормалните страни. В момента се интересуват от рушветчето и са станали за подигравка.
2.Строг закон за движение по пътищата. Жестоки глоби и наказания - затвор и конфискация на МПС-то. Пресичана на порочната практика, да се купуват шофьорските книжки.
3.Нормални пътища. Няма защо да отричаме, че част от катастрофите стават при опити да бъде избегната някоя дупка.
Не стане ли това, ще продължим да се избиваме по пътищата.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
точно вчера го видях това нещо - полицейска кола чака на светофар,беше червено и изведнъж един джип с много "хубав"номер застана пред колата на полицаите изпревари всички и отиде най-напред току почти на пътя на  минаващите коли,познайте дали полицаите реагираха и на това че джипа мина на червено,а ако бяхме минали ние с 15 годишната си кола със сигурност щяхме да се изръсим поне с 10 лв.

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Е това е болната ми тема.
Много съжалявам за детенцето и се моля от сърце да се оправи  Praynig
Днес на път за работа 2 пъти имаше шанс за катастрофа м/у мен и друга кола: веднъж един красавац с Голф (извинявам се на тези, които карат такива коли, но изпитвам ненавист към малката поради факта,че 50% процента от притежателите им са ужасни, другите 50% просто осъзнават,ч е е надеждна и ефтина за поддръжка кола) шеше да ме отнесе, тъй като хич не му дремеше за моя ляв мигач - много беше важно да ме изпревари  #Cussing out  адругия случай : един друг красавец реши да си отвори вратата точно в момента когато предната ми броня вече стигаше до нея (беше паркирар пред Булбанк в София - еднин прекрасен паркинг:evil: ), като в резултат за малко да му отнеса вратата, човека зад мен да се нахака в багажника.
Няма значение мъже или шени седят зад волана, факт е, че болшинството от шофьорите са безхаберни, безотговорни и се чустват крале на пътя. Факт е, че куци и сакато изкара напролет зазимените си автомобили и броя на колите по пътя нарастна знач1ително, много народ се затърча да купува коли на лизинг, абе в тая бедна държава много коли станаха  Twisted Evil
Тези с хубави коли се държат като директори на шосете, тези с по-стари автомобили пък си викат, абе кво като караш мерцедес - я виж аз кво мога смойта таратайка и всеки се доказва колко е велик.
Трябваха ми няколко години за да се престраша да шофирам в тая лудница - голям страх брах само при мисълта, че трабва да шофира. Отдавна вече се престраших да шофирам, но страха остава - всеки ден се моля да ми е безаварийно шофирането и всеки ден се иапомням, че това е една купчина ламарини и е ми пука какво ще стане с нея - важен е човешкият живот.

# 19
  • Мнения: 10 758
Божеее! Направо се разревах като го прочетох. А и това на Ерика. Ужас! Направо нямам думи.
 Дано да се оправи детенце. Ох, дано!

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Това ми е много болна тема!

Пътувам - до мен на предна седалка кошницата с бебето - отиваме по работа в болницата - не съм тръгнала да си вея опашката.... аз карам сравнително добре за жена и спазвам правилата - разни тъпи мажаги - нечии бащи, съпрузи, братя, дядовци - се бутат да ме избутат от моето платно  #Shocked  #Shocked  #Shocked
Щото много бързат!!!!
Ми ако не съм добър шофьор от страх кривна и се пребием с бебето?????
Вчера за 1 час шофиране три пъти показах  Hands Fist  Mr. Green  и щях да бия един ама си би дуспата  #Cussing out
Поне заради бебето да са по-внимателни - а те и от към неговата страна са ме притискали!!!!!!

# 21
  • Мнения: X
Историите направо ме шашнаха Shocked
Кошмарно се шофира, вярно е, няма да коментирам това, но както Tonita е споменала пътищата са под всякаква критика - как точно да караш нормално, след като непрекъснато правиш някакъв слалом за да избегнеш дупките, някой т които направо могат да погълнат и теб и колата, че и място за ремарке ще има #Silly  Освен това вместо да има колегиална и възпитана обстановка на пътя, човек отнася само псувни и клаксони #Cussing out

# 22
  • Мнения: 3 777
Много зависи и от т.нар. наблюдаващи органи полицаи, които си затварят очите.

Не знам дали на някой друг му се е случвало, но пътуваме по магистралата Пловдив-София, часът е 4 сутринта. Вали насрещен ужасен сняг, почти не се вижда, всичко е заледено и трябва да се кара адски внимателно. На магистралата почти няма коли, направо се чустваш като в някой страшен филм...наближаваме София и виждаме в далечината фарове насреща Shocked невъзможно нали-все пак това е магистрала разделена с мантинела и няма преминаване в другото плътно.
Но не това е страшно, колата летеше бясно срещу нас. Мъжът е много спокоен шофьор, но го видях как се напрегна, аз стоя кротко да не го изнервя, защото ситуацията е ужасно.
Насреща ни продължава да лети бяла кола с ужасна скорост и не се отмества дори, а ни вижда пределно ясно. Няма как да мръднем, аз бях решила че тук ще си останем. В последните секунди колата отби в дясно без да намаля и продължи за Пловдив. След малко виждаме полицай, във този безумен сняг и студ и то не в колата а навън Thinking Спира мъжа и му казва за бялата кола и ако може да се обади на колите да го спрат, за да не пострада някои. Полицая ни пожелава добър път.

Историята не свършва тук, при следващото ни нощно прибиране по същата магистрала...се случва същата история. В колата сме с наши приятели на които бяхме разказали историята и сега виждайки наново същото се почуствахме като във филм на ужасите. Пак се размихме на косъм в последния момент.
Това вече беше повече от странно.

Едва по късно при разговор с приятел разбрахме, че полицаите скучаейки си правят залагания #Shocked по този начин и се забавлявали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
С цената на какво питам? И още ме е страх когато пътуваме нощем по този път.

Това е безотговорно поводение на хора, които трябва да предотвратяват такива ситуации...

Стискам палци на детенцето, да се оправи и има щастливи детство.

# 23
  • Мнения: 1 181
И аз се разплаках като четох, още повече че и аз минах по този път. Когато бях бременна в края на третия месец мъжът ми, който от 7 години работеше като шофьор, катастрофира много тежко. Един ден след работа баща ми ме взе с такси и тръгнахме към болницата като по пътя ми каза какво е станало. Понеже  не знаеше подробности и какво е състоянието му, аз си помислих, че не е нещо сериозно. Но уви не беше така. След 10 часова операция и близо десет дена чак се разбра че мъжът ми ще оживее, да не говорим, че лежа два месеца в болницата. Много е тежко. Но при него историята е следната: той се прибира към Русе и до някакво село, на прав път изскача някакъв колоездач или овчар (и той не помни) и за да не го блъсне мъжа ми се забива в мантинелата. Оттогава изпитвам ужасен страх, когато трябва да се кача в кола особено с бебето.

# 24
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Slunce
Много зависи и от т.нар. наблюдаващи органи полицаи, които си затварят очите.
Едва по късно при разговор с приятел разбрахме, че полицаите скучаейки си правят залагания #Shocked по този начин и се забавлявали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ами нямам думи просто  #Cussing out
Мога да кажа само: Ненавиждам КАТ, сигурно има и някой свестен там, но повечето са  #Cussing out
А как ме дразнят полицейкото Порше, Ауди ТТ и други евтини полицейски коли  #Cussing out

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Абсолютно подкрепям горните твърдения за мъжете шофьори. От 5 години съм шофьор, шофирам предимно в София и не минава месец без да хвърля ключовете и да се зареча че повече в София няма да шофирам. Абослютна лудница, пълно с надути копелета, дето са си купили книжките, качили са се на мощни коли и си мислят че пътя е техен. Понякога ми се иска да си купя един зил и да се возя на него в София, да видим дали ще ми излезе някой перко да се прави на мъж.

# 26
  • Мнения: X
Лелеее Slunce, какви са тия страхотии бе жена #Shocked цялата настръхнах...и т'ва полицаи....ми то к'во стана вече, да си седим вкъщи залостени, ама по-здравичко, че не се знае, знае ли се ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ми става мъчно, когато чета всички тези страшни историй,аз съм шофьор от 15год.,в последните 3 години става нещо ужасно по пътищата на България!Преди 8 месеца загубихме девер ми-мъж на 38год.професионален шофьор,цял живот това е работил,но заради 22год.пикльо без книжка си отиде човека!За мен вече не съществуват светофари,предимство и такива установени със закон норми-на зелено намалявам,когато съм с предимство направо спирам,и добре че го правя,отдавна да съм отнесена от някой"шофьор".Аз знам,че мога да карам,но не знам този срещу мен дали може!Много тъжно е всичко това!

# 28
  • Мнения: 2 792
Тази безотговорност, ме убива, толкова ли не разбират, риска.
С мъжа ми, сме водили спорове,единия път, сложил децата и двете на предната седалка, да ги кара на детска #Shocked Аз му вдигнах скандал, а той "Аз бързам и е само за малко", все едно знае кога може да се случи нещастието и сега, понеже бърза нищо няма да стане #Cussing out .
 Това за мен е безотговорност, имам достатъчно познати мъже шофьори и като знам, как подценяват риска, просто ми иде да викам Imp и когато им се направи забележка се почва едно надуване и самозабравяне, ужас.
  Аз вече съм се обезверила за всичко, което става, по пътищата е виновна липсата на елементарна култура, а нея нито един закон, не може да ни  даде Close , като видя някоя майка да пресича на тагъдък, на метри от светофар или пешеходна пътека, бутайки количка или дърпайки дете за ръка , ми се свива сърцето.В тази държава, просто никой не спазва, никакви правила и не знам дали ще се оправим някога Tired .

# 29
  • Мнения: 3 777
А това за децата и седалките е вечен спор. Ние с мъжа ми сме твърдо за и само така возим бебо.
Той се опитва да им набива в главите, че това което правят е безотговорно и т.н.
Не и не.
Единия ми се оправдава, че детето му било буйно не можело в седалка, нали си имало майка на задната седалка да го държи #Shocked
Другия не искал да дава пари и си вози дъщерята в скута, а като набие спирачки и тя се търкулва в краката му....

Такава родителска безотговорност ме вбесява, знам че не трябва да се меся, но става въпрос за дете и в този случай съм си казвала мнението.

# 30
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: makrust
Понякога ми се иска да си купя един зил и да се возя на него в София, да видим дали ще ми излезе някой перко да се прави на мъж.

  friendship  Колко ли пъти са ми минавали такива мисли през главата. Най-големия ми мерак е за Range Rover - целия ще го орежа и ще го облепя с гофрирана ламарина и ще наслагам повече желязо по-него, отколкото може да носи  Mr. Green

# 31
  • Мнения: X
Един багер  Mr. Green  тъкмо да си ги помествам, като ми пречат Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 792
Багера е добра идея, ама като му знам скоростта, май ще е по-добре пеша да тръгнеш Wink

# 33
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат на: Tonita
Темата е много подтискаща. От историйте, разказани от big mama и Erica, направо ми се дорева. Вчера, разбрах, че един наш съсед, млад човек също е загинал в автомобилна катастрофа преди няколко дни  Cry . Заедно израстнахме с него. Лека му пръст. От 20 години съм шофьор, обичам да шофирам и го правя добре, но в последно време, излизайки с колата се прекръствам и моля да се върнем живи и здрави. Мъжете шофьори, превръщат пътищата в състезание като от Формула 1. Много обичат "да си ги мерят на пътя" Аман от комплексари. А отношението им към жените шофьори е направо просташко  #Cussing out
За огромно съжаление няма да се оправят нещата, докато не се въведе :
1.Строг контрол. Докато катаджийте не започнат да си вършат съвестно работата, така както правят техните колеги в нормалните страни. В момента се интересуват от рушветчето и са станали за подигравка.
2.Строг закон за движение по пътищата. Жестоки глоби и наказания - затвор и конфискация на МПС-то. Пресичана на порочната практика, да се купуват шофьорските книжки.
3.Нормални пътища. Няма защо да отричаме, че част от катастрофите стават при опити да бъде избегната някоя дупка.
Не стане ли това, ще продължим да се избиваме по пътищата.

Tonita, 202uu - това е истината.
Присъединявам се към мнението и ще се въздържа от друг коментар, защото темата ми е болна - преди 25 години (когато нямаше все още толкова автомобили) баща ни загина точно при катастрофа, блъсна го навлязъл в неговото платно автобус Икарус по пътя за Тихия кът. При други обстоятелства и с друг автомобил би могъл и да оцелее, но с клекналия като костенурка стар Вартбург модел отпреди 60-та година не е имал никакъв шанс. По някаква случайност беше сам в колата, трябваше да пътуваме цялото семейство.
Причината за всички подобни трагедии в повечето случаи е една - безотговорно поведение на пътя, както и шофиране на технически неизправен автомобил, което си е точно същото. Лично за себе си съм взела решение подобно нещо да не допускам, вече 15 години и аз съм по пътищата. Но ето че вчера една забързала се (за къде, към Орландовци ли ConfusedSimple Smile 'колежка' със спортен автомобил щеше да ме остави на място, ако ми липсваше бързата реакция...
Ще се моля детенцето да се оправи Praynig

# 34
  • Мнения: 2 784
А помните ли имаше една случка в София,дето цяло семейство пресичало,връхлита ги кола с висока скорост и всички на място-майка,баща и малко момиченце.Че на всичкото отгоре,майката и бащата били единствени деца,почерниха им семействата...А пък шофьора май тръгнал да бяга,защото бил с много промили в кръвта и се предал в полицията няколко часа по-късно.Случката беше преди около година,така че може да бъркам нещо.Някой знае ли дали го осъдиха?

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Tsvety
А помните ли имаше една случка в София,дето цяло семейство пресичало,връхлита ги кола с висока скорост и всички на място-майка,баща и малко момиченце.Че на всичкото отгоре,майката и бащата били единствени деца,почерниха им семействата...А пък шофьора май тръгнал да бяга,защото бил с много промили в кръвта и се предал в полицията няколко часа по-късно.Случката беше преди около година,така че може да бъркам нещо.Някой знае ли дали го осъдиха?


Не знам дали са го осъдили. Произшествието се беше случило в Дружба. Сега там има светофар, а на него са окачили никролозите им.  Cry

# 36
  • Мнения: 558
Не 4етох вси4ки истории, но мога да споделя и аз, защото съм пряко потърпевша- преди 1 година и малко едно 18 годишно мом4е уби скъпата ми МАЙЧИЦА! Тя беше изключителен човек (не само като майка, подчертавам), много красива и запазена за 51 години, адски талантлива и както се оказа вспоследствие от аутопсията- адски здрава- тоест, спокойно можеше да поживее още не малко години, да се радват с баща ми на спокойни старини и на внуците си. За съжаление, моят син няма да я познава, както и тя него.
Според експертизите мом4ето е карало със минимум 105 км/4ас, но явно са били доста пове4е - около 150!!!
В крайна сметка го лишиха от книжка за -забележете - 1.5 години и му дадоха 1.5 години лишаване от свобода УСЛОВНО!

А на вси4кото отгоре беше избягал от местопроизшествието!
Какво да говорим пове4е- с неразумната си постъпка той промени животите на толкова много хора...
За съжаление в такива моменти човек осъзнава колко крехък и непредсказуем е човешкия живот, но май само който се е опарил, внимава пове4е...

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Темата ти е рана в сърцето ми, която никога няма да зарасне.
Изпитвам панически страх от автомобили, страха ми е придобит след за съжаление 2 смъртни случая причинени от автомобилни катастрофи в семейството ми. Разказвала съм с подробности и няма смисъл да го правя и сега.
За присъдите на виновните няма какво да говоря...

# 38
  • Мнения: 2 784
Виктория,моите искрени съболезнования за майка ти.Ама че работа-те за кражба лежат повече #Sniper

# 39
  • София
  • Мнения: 4 423
Виктория,съжалявам мила,много мъчно ми стана.За такива доживотен затвор Imp

# 40
  • Мнения: 5 539
Странно е, че пускате тази тема точно днес. Снощи един наш приятел катастрофира и загина на място. Почина и майка му 2 часа по-късно в болницата. Не знам кой е бил виновен и изобщо подробности за катастрофата. Всъщност вече няма никакво значение. Бог да ги прости!
Момчето остави жена и бебе, ненавършило годинка. Те как ще се оправят оттук нататък не знам. Мисля, мисля и не мога да го проумея............. В един момент човек е здрав и прав и си прави планове за бъдещето, в следващия момент вече го няма. Страшно е.

# 41
  • Мнения: 6 206
Ох, колко мъка има, боже!
Моля се за детенцето.
Безотговорни и тъпо-самоуверени има и в двата пола.
Аз изпадам в ужас от високи скорости и мъжа ми го знае и се съобразява, но като е сам винаги го мисля. Пък и гаранция няма, че няма да попаднем на някой самоубиец. Close
Най ме дразнят майки, които пресичат заедно с децата си на червено. Какво като няма коли, на какво ги учат тези деца. Вчера почти спрях заради една такава, която си пресичаше съвсем спокойно на червено. Развиках й се, но не ми направи впечатление, че разбра за какво й говоря.

# 42
  • Мнения: 2 792
Много съжалявам, момичета за всичко, което сте преживяли, това е най-абсурдното, за секунда невнимение или безотговорност, се провалят толкова човешки животи.
 А виновния, не носи никаква отговорност #Cussing out , защото присъда от година и половина-условно, нищо не означава #2gunfire

# 43
  • Мнения: 8 769
Цитат на: nikol78
Нямаме култура на движение, това е истината  Neutral Face

Да,така е! Няма и да я имаме, ако не всялзат в сила драконовски мерки, закони и ТАКИВА, некорумпирани ченгета, които да следят за спазването им! Особено нагло по пътищата се държат лъскавите джипове и автомобили...айде да не кавам чии... #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire Те винаги бързат, за тях ттрябва винаги да има предимство, и разбира се, за тях никога няма глоби (камо ли нещо по-солидно).
Спомням си скорошния случай с онова идиотче, което пияно и без книжка помете сума народ на някаква спирка в сф, обаче случая не се раздуха, щото майка му била прокурор...Еми, докато има такива богопомазани, няма се оправи положението! Thinking

# 44
  • Мнения: X
Тъкмо мислех да се шегувам на тема багер, но след прочетеното ми се сви душата #Puppy dog  Съжалявам за загубите....

И да ви кажа, нещо ми се изпари желанието за шофиране Tired

# 45
  • Мнения: 6 315
Много съжалявам за всичко, което сте изживели момичета!  Cry

# 46
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Erica
 От джипа излиза една мутра и пита "колко ти дължа?"

Това отказвам да го приема! Не може това да е казано от човешко същество! Егати перверзията! #Shocked Четейки подобни истории се питам :Има ли Господ? Къде е справедливостта? Cry

# 47
  • Мнения: 2 584
Цитат на: milka dimitrova
Цитат на: Jade
Не, че имам нещо против мъжете шофьори (много от тях са кадърни и отговорни), но не ви ли се струва, че те са виновни за почти всички сериозни ПТП-та...


Дано детенцето се оправи, дано!
Според една съвсем скорошна статистика на КАТ за последните 3 години 3/4 от катастрофите и съответно жертвите на пътя са по вина на мъже шофьори и 1/4 - жени. Ако не ме лъже паметта цифрите за катастрофите бяха 1343 и 101.
 А аз лично съм плакала, когато дадоха репортажа онзе ден за начало на дело срещу един мъж, блъснал жена на 21 г. с бебе в количка на бул. Руски в София преди около година - жената е мъртва, момиченцето и е парализирана от дясно, а майка и не можеше да спре да плаче, говореше през сълзи.


това ме смаза тотално като гледах новините, не знам как бих реагирала но със сигурност ще го #2gunfire какво правосъдие имаме само може ли да убиеш човек и 1 година да не могат да те осъдят, сега приеха някакъв закон ако хванат пиян да кара му вземат колата ако е негова, в повечето случаи виновните нямат драскотина потърпевши са невинни хора, а това което slunce писа говори как си гледат работат полицайте знам че има такива състезания и залозите са големи но не знам кога ще престане тази безотговорност, относно мъжете шофьори не ги защитавам но какво да кажа за мутресите които си купуват книжки и карат бързи коли, преди 3 дена една такава патка едвам не се блъсна в стълб като паркираше само защото говореше по телефона, направо ми идваше да я размажа наблизо има детска площатка и редовно топката излиза а след нея и детенце, мисля че в по-големия град е така аз съм от малко градче и никога не сме имали такива проблеми децата ни играеха на улицата но всички комшии минаваха с колите много бавно заради тях а тук между блоковете се развива скорост сигурно 90км. да видят всички каква кола караме, стана много дълго и ви се извинявам но когато доидох в София много се учудих че майките стоят навън да си гледат децата сега вече знам защо много са против градовете от селски тип но повярвайте там се гледа дете много спокойно.

# 48
  • Мнения: 2 584
Цитат на: Margarita
Не деля шофьорите на мъже и жени. Мисля, че е адски грешно. Но от това, което виждам - много жени си мислят, че дори и да нямат предимство мъжете са длъжни да им отстъпват. А да не казвам как една жена шофьор почти смаза крака на човек в опитите си да паркира. Къде гледаше тази госпожа не знам!

Иначе се старая да слагам всички под един знаменател. Факт е, че у нас се води война по пътищата. Лично аз всеки път като видя маршрутка и изтръпвам. Изтръпвам и като ни изпреварват, като се престрояват без да пускат мигач и т.н.

Моя близка приятелка почина на 23 години в катастрофа, а бе най-красивото момиче, което съм познавала. На моя съседка сина й и цялото му семейство загина на пътя. Трагедията е пълна.

Няма значение дали мъж или жена шофира. Тук просто не се спазват правилата.

Съжалявам много за това, което е станало! Дано детенцето се оправи!  Praynig  Praynig  Praynig


наистина не се спазват никакви правила един комшия пресича да си изхвърли боклука и го блъсна джип и избяга естествено добре че нищо сериозно му няма на човека но уличката е малка и уж спокойна не смея да пусна сина да си кара колело освен в парка просто нямам думи.

# 49
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Цитат на: Slunce
А това за децата и седалките е вечен спор.

Най-се дразня, когато продавачка в бебешки магазин извади портбебето и съзаклятнически каже: "Може и като кошче за кола да се ползва!" Мъжът ми нарече една такава убийца и тя беше много обидена.

# 50
  • Мнения: 3 091
много близки хора загубих така ... катастрофи!
Често ходя пеша и ми се налага да пресичам - шофьорите са абсолютни гадове и впечатленията ми са че жените по-рядко дават път на пешеходци... да не говорим за мацките с хубави коли!!!
направо е геройство да се премине през някой булевард, когато светофарите са изключени! отвратително! не сме човеци и това е!

# 51
  • Мнения: 5 647
Цитат на: inamarkova
Често ходя пеша и ми се налага да пресичам - шофьорите са абсолютни гадове и впечатленията ми са че жените по-рядко дават път на пешеходци... да не говорим за мацките с хубави коли!!!


Искам да прибавя, че не само шофьорите са гадове! Пешеходците са като овце- един тръгне да пресича неправилно и всички след него  Twisted Evil  Шофьор съм и честно да ти кажа си е голяма одисея из София с колата. Определено пешеходците са по-големите гадове. По-горе писах защо. А за мацките с готините коли- не съм съгласна  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 1 062
За мен по-голям абсурд от карането на автомобил и ходенето по улиците в България няма. За София да не говорим. И тук не става въпрос само за нахакани мутри, младежи и т.н. Тук става въпрос за болшинството от шофьорите. Няма смисъл да разказвам истории - всяка една е потресаваща и пълна с мъка. А не съм видяла никакъв шанс дори за промяна на положението.
Вярно е, че човекът по принцип се мисли за безсмъртен и неуязвим, докато не му се случи нещо такова. Но! Нека хората от форума, които живеят в чужбина да кажат виждали ли са там нещо подобно дори, не същото?!? Не, естествено. Да не говорим, че там с единия крак да си стъпил на улицата и цялото движение спира, за да минеш. Да не говорим за това, че на улицата ако профучаваш с непозволена скорост, винаги се намира някой, който да ти запише номера и да се обади на полицията. Ей така, за да те имат впредвид. И така нататък...
Кошмарът става все по-голям. Единствената причина да искам да се махна от тази държава е точно паническия ми страх да не убие някой детето ми на пътя.
Шофьор съм, минала съм поне 200 000 км. и у нас, и в Европа, е, няма такова нещо другаде!
И всичката тая гнусотия и безсрамие остават ненаказани.

# 53
  • Мнения: 1 616
Момичета, потресена съм от историите, които сте разказали, и искрено съчувствам на всички, загубили близък човек! По принцип се старая да проявявам уважение към закона и неговите служители, но в такива фрапиращи случаи на безнаказаност има един изход- саморазправа! Не може при доказана вина, че си погубил човешки живот, да получиш условна присъда!!!!... Умът ми не го побира просто! Аз самата имам от 18-годишна книжка, но съм карала точно 1 път автомобил. Баща ми казва, че добрият шофьор трябва не само умело да управлява колата, но и да умее да се пази от другите. Да мисли не само за себе си и придружаващите го, но и за хората на улицата. Да предвижда и непредвидимото и да се опитва да го избегне. Е, на цялото това напрежение не мога да издържа и по всяка вероятно от мен шофьор няма да стане. Поне до момента, когато всеки, седнал зад волана, не се научи на отговорно отношение към всички участници в движението. И до момента, когато полицаите не почнат да бъдат безомпромисни към всички нарушители. Живея в малък град и положението не е толкова неконтролируемо, но все пак и тук си има куриози. Таксиджиите са най-откачените шофьори. Но не за тях искам да ви кажа. Преди година-две се случи нещо много "забавно"-  известен бизнесмен излязъл от дискотека доволно пиян, качил се в автомобила си, дал мръсна газ и се нахендрил познайте къде- в патрулкатааааааааа...Полицаите били спрели малко по-надолу и извършвали рутинна проверка на документи, дори единият бил вътре. Слава богу, жертви нямаше. И да не мислите, че на оня пиян малоумник са му разкатали фамилията?!?! Мнеееееееееееееееее.... Изнудили са го да купи нова кола срещу обещанието, че няма да го съдят... Та, питам аз, какъв респект да имаме към "пазителите на реда", след като си продават душиците за стотинки?!?!

# 54
  • Мнения: 5 647
Аз съм преживявала също катастрофа- с един приятел преди години пътувахме с неговата кола, той караше. В един момент не знам от къде се появи пешеходец, който направо се метна върху капака на колата..... Не искам да си спомян историята. Изживях голям шок. Минаха повече от 7 години и до ден днешен подскачам, когато видя неправилно пресичащ пешеходец.... За това мога да твърдя, че те са по-големи гадове от шофьорите. Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 2 755
Цитат на: nimfetka
...Таксиджиите са най-откачените шофьори...

Сега, да. Преди години таксиметровите шофьори, бяха с професионални шофьорски книжки, минаваха всяка година на психотест, медицински преглед, а преди всяка смяна им правеха проба за алкохол Sign Exclamation . Автомобилите също минаваха редовно на технически преглед и макар, че бяха "Жигули" и "Лади", бяха далеч по-изправни от много от сегашните таксита ( макар и западни автомобили ). Да не говорим, че таксиметровите шофьори познаваха София много добре, и беше достатъчно само да кажеш адреса, без да ги упътваш откъде да минат.
А сега, кои стават таксиметрови шофьори? Сульо и Пульо, с любителски книжки и 5 години стаж зад волана, непознават града, никой не им прави проба за алкохол, преди работа, такситата мръсни и в неизправност  #Cussing out

# 56
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: big mama

С мъжа ми, сме водили спорове,единия път, сложил децата и двете на предната седалка, да ги кара на детска #Shocked Аз му вдигнах скандал, а той "Аз бързам и е само за малко", все едно знае кога може да се случи нещастието и сега, понеже бърза нищо няма да стане #Cussing out .
 

Включвам се пак за да разкажа как катастрофирахме с мъжа ми на  300 метра от нас. Буквално през два блока. Шофира той (а той е много добър шофьор, това поне съм му признала), караме с около 50 и изведнъж ни изкача отсреща един камион, иззад завой и изпреварва автобус, точно на завоя, та любимия набива спирачки обаче през нощта валяло и точно под нас едно нищо и никакво  петънце кал и колата като поднесе, качи се на тротоара (слава богу нямаше пешеходци, че не ми се мисли какво щеше да стане) и спря в една паркирала кола като я премести на около метър и цялата я изкриви отстрани. Ние слава богу бяхме с колани и се разминахме само със синини от ударите в предното табло а аз и в огледалото което падна върху главата ми. Е разбира се колата беше за ремонт, а платихме и ремонта на другата кола след това , но ние бяхме добре а пък детето (тогава едно) не беше с нас.
Докато майка ми пък като я удари един ненормалник който не спря на червен светофар нищо не й плати защото се оказа без гражданска отговорност. Ами познайте майка ми като извика полиция какво стана - НИЩО!!!!!! Направи си сама ремонта на колата и си плю в пазвата че оживя.

# 57
  • Мнения: 4 244
След една случка от 1999 г много време ме беше страх да се кача в кола.
Бях студентка в НАТФИЗ и понеже учех задочно, това се случи в началото на зимната ни сесия.

На 2 ден вечерта отиват група колеги, които ползваха общежититята на Студентски град, на дискотека. Имахме нов колега в класа и той решил да почерпи, добре ама почерпил и себе си. А им беше обещал да ги качи до Студентски град с служебния пикап. Бяха 6 човека. Едната колежка я свалили пред квартирата и на центъра и продължили към общежитията. Добре ама шофьора подпийнал, пътя хлъзгав, той кара с превишена скорост и ... Отпред до него седеше една колежка, отзад в пикапа на пода останалите 4.

При сблъсъка с един стълб, колата се врязва в стълба, предницата смазана само от едната страна.
Колежката отпред я вадели на части, колегите отзад живи, ама ... Най лекото беше мозъчно сътресение с оток и тн. Не ми се разправя как едвам оцеляха другите и колко време бяха по болници санаториуми, психиатри и вече не помня

Класа ни беше 20 човека. Един загинал, 4 в болница и останалите неспособни за творческа работа.
Гледахме в една точка и само ревяхме. Момичето остави дъщеричка на 3 години тогава. Колегата го съдиха, но не помня на колко и май беше условна.

Е, изгониха го от Академията, хем беше детска кинозвезда, ама кел файда!
Отложиха ни семестъра по разбираеми причини.

Аз самата чак сега изкарах шофьорска книжка в България.
Мога да ви кажа, че се радвам че сега карам по европейските пътища, щото тая простащина дето цари по българските пътища е невероятна

Не казвам че и в Европа няма невъзпитани шофьори, ама сега гледам на нещата и от страната на волана и мога да кажа че и голяма част от пешеходците не внимават изобщо!

Извинявайте,че пак се олях, ама ми е много тъжно че продължават да се случат такива трагедии

# 58
  • Мнения: 550
Имам 1-2, но леки инцидента, слава богу не съм преживявала нищо по-сериозно на пътя. Два пъти с колата сме минавали покрай току що катастрофирали коли с мъртъвци вътре и никога няма да забравя гледката. До това води за съжаление неразумното шофиране. Аз имам книжка от 19 г., смея да твърдя, че карам много добре, макар и да обичам високите скорости. Естествено, че не навсякъде може да се кара бързо, най-важното е да се внимава, очите на шофьора трябва да играят на осем по пътя. Не само в неговото платно, а и по тротоара, по съседните пресечки, по детската плрощадка отстрани на пътя. А това малко шофьори го правят. По улиците властва терор, не мога да ги понасям 90% от тези, които са се качили да карат кола. В един предишен постинг пак по този повод бях писала, че искам да съм мъж, два метра висок, 130 кг тежък и шантав като диво прасе. Ще ги свалям един по един от колите и ще ги смазвам от бой. То в България и шофирането ни е като всичко останало.

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Лелее....Демби (Дебеланке)...
Направо сърцето ми се сви...
Толкова мъка.. Sad

# 60
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: Tonita
Цитат на: nimfetka
...Таксиджиите са най-откачените шофьори...

Сега, да. Преди години таксиметровите шофьори, бяха с професионални шофьорски книжки, минаваха всяка година на психотест, медицински преглед, а преди всяка смяна им правеха проба за алкохол Sign Exclamation . Автомобилите също минаваха редовно на технически преглед и макар, че бяха "Жигули" и "Лади", бяха далеч по-изправни от много от сегашните таксита ( макар и западни автомобили ). Да не говорим, че таксиметровите шофьори познаваха София много добре, и беше достатъчно само да кажеш адреса, без да ги упътваш откъде да минат.
А сега, кои стават таксиметрови шофьори? Сульо и Пульо, с любителски книжки и 5 години стаж зад волана, непознават града, никой не им прави проба за алкохол, преди работа, такситата мръсни и в неизправност  #Cussing out
Така е,съгласна съм,защото мъжът ми е таксиметров шофоьр,и много добре знам какви "колеги" има Imp Няма да класифицирам кои точно стават вече таксиметрови шофьори,за да не засегна някой случайно,но трябва да има закони за тази професия:минимум 10год.стаж като шофьор,професионална книжка с всички категории,кола в перфектно техническо състояние,курс за опознаване на града в който практикуваш,абе да не те повтарям Rolling Eyes и шофьорите да не са ц...

# 61
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: catnadeen
Пътувам - до мен на предна седалка кошницата с бебето - отиваме по работа в болницата - не съм тръгнала да си вея опашката.... аз карам сравнително добре за жена и спазвам правилата - разни тъпи мажаги - нечии бащи, съпрузи, братя, дядовци - се бутат да ме избутат от моето платно  #Shocked  #Shocked  #Shocked
Щото много бързат!!!!
Ми ако не съм добър шофьор от страх кривна и се пребием с бебето?????

Не мога да го кажа по-добре от теб! А като се изравнят на светофара и надничат горди, горди...  Няма ли кой да обясни, че в града не можеш да стигнеш по-бързо от тези, които си изпреварил. За 30-те секунди, с които ще изпревариш колите пред себе си какво ще направиш?
Миналото лято междуградски автобус ни изхвърли от платното - метнахме се през канавката в нивата - аз отпред с корема в осми мисец, сина ми отзад, мъжа ми на волана. Не беше дребен хашлак с крадена кола или мутра, а професионален шофьор возещ примерно 50 души.
КАТ-аджиите, които се крият по храстите, пускат по за 10 лева и толерират зверствата на пътя според мен са престъпници, заради които си отиват човешки животи.
Веднъж най-случайно и изневиделица присъствах на арест на пиян шофьор в Кралството, напълни ми се душата как го извлякоха от колата и го метнаха на земята. После ми се дорева, че и при нас не е така...

# 62
  • Мнения: 5 468
Бог да прости приятелката на майка ти. Дано детенцето й се оправи, въпреки че с тази травма - едва ли.
Аз също мога да пиша надълго и нашироко за простотията по улиците, но ми е болна темата, за това ще се спра в началото още.
Какво може да се направи, за да се промени това положение и да имаме европейската култура на шофиране? Не вярвам, че ще има такова нещо в Бг!!! Последната ми надежда е Европейския съюз и оттам някакви драконовски мерки и закони за пътищата и шофирането. ЗНам ли... Какво трябва да стане, че българина да има някакъв страх от колите, от шофирането, от полицая? Дали като влезем в Европейския съюз, ще вдигнат достатъчно заплатите на полицаите, че да отказват подкупи, както е в Европа? Чувала съм, че в САЩ, дори не смеели да предложат рушвет на полицая, защото тогава лошо им се пишело #Cussing out.
И защо стават толкова произшествия? Защото се изпреварва неправилно, защото много се "засича", подсвирква се без причина и само се всява смут у шофьора..., въобще - пълна трагедия. Аз съм уж добър шофьор, ама напоследък най-обичам да си се кача на маршрутката и да си ходя, на където ми видят очите.......

# 63
  • Мнения: 644
Цитат на: Erica
Моята приятелка, която е полицайка пък ми разкажа нещо още по- потресаващо.

Мъж и жена от провинцията имат болна дъщеря на 14 години. Никъде другаде не могат да я оперират, освен в Пирогов. Но хората са много бедни. Нямат пари за път. Цял месец ходят по познати да искат заеми, за да могат да стигнат до столицата.
Накрая и това става. Бащата оставя семейството пред болницата и се връща на село да работи.
Операцията е много сложна и шансовете на момичето са 50:50. След операцията момичето изпада за над седмица в кома. Майка му е неотлъчно до нея. Положението почва малко по малко да се подобрява.
Най- накрая идва деня за изписване.
Таткото отново намира пари на заем, за да отиде да си прибере семейството.
Излизайки от Пирогов и пресичайки улицата, един джип връхлита върху им.
Майката и дъщерята остават на място.
На бащата нищо му няма. От джипа излиза една мутра и пита "колко ти дължа?"

Приятелката ми е била тогава на работа и дошла на местопрестъплението. Случката е от преди 5- 6 години, но никога няма да я забравя.



За съжаление изроди всякакви Cry но да си шофьор никак не е лесно Rolling Eyes
 Аз също карам newsm01  и мога да ВИ кажа,че не само ние носим отговорност Thinking  има много случаи в които и самите потърпевши са си виновни Neutral Face лично на мене ми се е случвало...


Дано детенцето да се възтанови бързо Praynig Praynig  Praynig

# 64
  • Мнения: 3 394
Мен лично много ме е страх от пътищата в Бг Cry Особено от разни големи светофари и кръстовища, като Лъвов мост например-е нямам думи за това място, трамваи, маршрутки, автомобили , таксита, пешеходци, цигани продават дрехи,.....абе всичко е омешано..туби, дамаджани за вода, контрольори............... ooooh!

А и си спомням един чисто нов 5 звезден хотел близо до Дюни-постоен на 90 градусов завой. Мъжът ми изръси един черен хумор,че нямало нужда да се спира ,слиза от колата и прочие маневри...пиеш 2 ракии и от завоя направо "прелиташ" в рецепцията. А при 3-та голяма водка може и в панорамния апартамент да се настаниш. Пу-пу, само черен хумор да си остане,де Praynig

# 65
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Erica
Лелее....Демби (Дебеланке)...
Направо сърцето ми се сви...
Толкова мъка.. Sad

А забравих да уточня че на шофьора му нямаше нищо! Нито драскотина Twisted Evil

А за дупките на пътя - направо без коментар!
Докато си бях в Стара Загора стана една страхотна случка.
Насред центъра на главната улица посред нощ улицата пропадна... #Crazy
Дупката - голяма колкото  #Shocked мерцедец спокойно да падне вътре и да не се вижда. Не преувеличавам - видях я с очите си.
Таксиджиите, чиято главна стоянка е точно до дупката са имали късмета че не са пропаднали вътре и навреме са алармирали полицията.
Направо не ми се мисли какво щеше да се случи ако някой наистина беше пропаднал вътре #Puppy dog
А за да разберат защо е проднал пътя трябваше да изкопаят дупка един Зил да влезе и още един .
Така и не разбрахме точната причина но ... разминаха се накосъм всички  тогава.
Пак настръхвам докато го пиша

# 66
  • Мнения: 3 861
Преди години ме блъсна кола...на пешеходна пътека. Дори не беше намалил..и разбира се избяга от местопроизшествието. Аз това не си го спомням(не съм била в съзнание), но тъй като се случи в квартала, където хората ме познават и са видели случая и разказваха. Хубаво, че предвидливи хора бяха записали номера му та след това баба ми го издири. Тогава бях на 10 год., а на другия ден навършвах 11 год. Е посрещнах ги в реанимация... Sad  Разминах се с ожулввания, натъртвания, уплаха и сътресение на мозъка. Слава богу нямах нищо счупено. Оттогава имам страх, когато пресичам. Случвало ми се е да стоя по 10-15 мин. някъде за да събера смелост или да изчакам да дойде още някой за да пресечем заедно. След години ремонтираха този булевард Ал. Малинов в Младост, но нещастията там продължиха. Виновни са и шофьорите и общините заради необезопасените пътища, а ние пешеходците. Аз така и не станах шофьор и въпреки голямото ми желание не вярвам, че ще се справя..Много ме е страх от пътя #Puppy dog

# 67
  • Мнения: 2 792
При цялата трагедия, има една добра новина, момченцето вече много по-добре, след отстраняване на хематом в главата, вече е в пълно съзнание.Лекарите се чудят как да го удържат на леглото, защото той трябва да лежи, а малкия сладур, вече не може да седи на едно място Laughing За отстраняването на далака, са казали, че не е фатално и няма да има сериозне последствия за здравословното му състояние.
 Шофьорът на колата, зетят на загиналите е в много добро физическо състояние, но психичиески е смазън и е  под постоянно наблюдение на психиатър.
 Това го пиша, за да напомня, колко е важно, да бъдем внимателни, във всеки един момент, защото само една секунда невнимание, може да провали, живота на нас и на близките ни завинаги Sad .

# 68
  • Мнения: 2 755
Цитат на: big mama
При цялата трагедия, има една добра новина, момченцето вече много по-добре, след отстраняване на хематом в главата, вече е в пълно съзнание.Лекарите се чудят как да го удържат на леглото, защото той трябва да лежи, а малкия сладур, вече не може да седи на едно място Laughing ....

Много се радвам, че момченцето се възтановява бързо  Grinning . Дано да няма посттравматични усложнения  Praynig

# 69
  • Мнения: 4 244
Слава Богу!

# 70
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ох, сигурно съм наивна, но си мисля, че не трябва да чакаме драконовски мерки и други подобни неща - дадени ни от друг - ами трябва и ние по-внимателно да караме и още по-внимателно да пресичаме, а и децата си да научим на това. Винаги има надежда, че от малцинство ще се превърнем в мнозинство.

# 71
  • Мнения: 46 508
Браво на детенцето  Praynig  Дано се възстанови напълно  Praynig

# 72
  • Мнения: 46 508
Цитат на: maya
Искам да прибавя, че не само шофьорите са гадове! Пешеходците са като овце- един тръгне да пресича неправилно и всички след него  Twisted Evil...........


Въпрос на възпитание Neutral Face  Няма значение зад волана или на 2 крака! Всеки ден виждам майки и баби, които влачат децата си на червен светофар - дали ще станат пещеходци или шофьори не е важно - важното е, че ще минават на червено! Imp

# 73
  • Мнения: 2 784
Тук,до вкъщи има един светофар,дето само на червено можвш да го пресечеш,просто иначе не можеш да се разминеш от пресичащи коли и докато чакаш някой да ти даде път-то пак станало червено Sad

# 74
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Lilly
След години ремонтираха този булевард Ал. Малинов в Младост, но нещастията там продължиха.


Оооо, на този булевард си е направо екстремно изживяване ако се опиташ да пресечеш. Винаги много ме е било шубе да го преминавам.

# 75
  • Мнения: 2 755
Цитат на: milka dimitrova
Ох, сигурно съм наивна, но си мисля, че не трябва да чакаме драконовски мерки и други подобни неща - дадени ни от друг - ами трябва и ние по-внимателно да караме и още по-внимателно да пресичаме, а и децата си да научим на това. Винаги има надежда, че от малцинство ще се превърнем в мнозинство.

Едва ли на този етап, може да разчитаме на самосъзнанието на всеки един, седнал зад волана и на всеки един пешеходец. Само драконовски мерки, иначе кошмара по пътищата, ще продължи  ooooh!

# 76
  • Мнения: 457
Ужасни неща стават по нашите пътища Sad
Никъде в Европа не са толкова безотговорни и озлобени хората Sign Exclamation
Освен мерките,които трябва да се вземат с/у ширещето се малоумие сред шофьорите, трябва  всяка вечер в новините да дават кадри от тежките катастрофи станали през деня вместо да дават интервюта с поредния политик с поредния скандал, защото ако не всеки ден стават тежки катастрофи/дано да не стават!  Praynig /, то стават често в България и ако тези кадри се гледат от хората често, то аз смятам че повечето нормални хора биха се замислили дълбоко как да се държат на пътя

Много ме боли за невинните дечица, които страдат заради тъпи грешки на възрастните и днес отидох на църква заради Цветница и се помолих да оздравее това детенце на 5 год., което е пострадало в катастрофата на 17.04.05г. край Пазарджик/вчера прочетох всичко, но не ми останаха сили да ви отговоря-много ми беше болно на душата/ . Помолих се и за всички деца на България да са здрави.


Биг мама, напиши какво става с това детенце Sign Exclamation

# 77
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Binito

Биг мама, напиши какво става с това детенце Sign Exclamation
 Напредната страница написах, но сигурно не си видяла , оправя се Laughing , отстранен е хематом от главата му, но вече е по-добре и няма признаци да има двигателни проблеми или комуникативни проблеми, дано да не се появят Praynig

# 78
  • Мнения: 457
Слава Богу Sign Exclamation  Дано да се оправи бързо детенцето и да забрави, че е било ранено Sign Exclamation

# 79
  • Мнения: 558
Бинито, според мен дават 4есто по новините репортажи за катастрофи- да, пове4ето хора биха се раз4увствали, би им станало мъ4но, но за съжаление дълбоко в себе си всеки вярва 4е това не е нещо което може да им се слу4и. Според мен който си внимава по принцип ще продължи но едва ли някой изпе4ен шофъор който си мисли 4е е лъв на пътя би се стреснал.

Една седмица преди да убият майка ми гледах  репортажа за семейството убито в Дружба и ми стана адски мъ4но- на следващата седмица ве4е майка ми влезе в новините за съжаление....Разликата оба4е е огромна...

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 6 933
Ужасни трагедии стават по пътищата. В новините чух за катастрофа през миналата година и ми стана много мъчно - млада майка на 21г. с бебето си блъснати от кола. Майката мъртва, а бебето парализирано от едната страна.  Cry Бащата търси възможности за операция в чужбина на горкото дете.
За жалост аз карам като мъж - обичам високите скорости  Embarassed , сложните маневри, все бързам, изпреварвам, случва се да мина и на червено  Embarassed  Embarassed , дразня се от пъплещи коли , особено ако се движат по две платна едновременно и само пречат, вбесяват ме тъпаци, които ме засичат, натискат, престрояват се без мигач, защото мигачът пречи на добрия водач  Wink , ядосвам се на други жени, които въобще не гледат като карат, а като видят какви ги вършат се стряскат и става още по-зле... Като прочетох темата ми подейства отрезвяващо, по-кротко трябва да карам!
Обаче и пешеходците са голяма напаст - вървят по средата на улицата (и при свободни тротоари), хвърлят се като камикадзета сред движещите се коли, а всъщност пешеходецът може много по-бързо да спре от колата!

# 81
  • Мнения: 5 647
Цитат на: nikol78
! Всеки ден виждам майки и баби, които влачат децата си на червен светофар - дали ще станат пещеходци или шофьори не е важно - важното е, че ще минават на червено! Imp


Ето това ме дразни най-много!  Twisted Evil Направо се чудя що за родители са това... Twisted Evil

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: big mama
оправя се Laughing , отстранен е хематом от главата му, но вече е по-добре и няма признаци да има двигателни проблеми или комуникативни проблеми, дано да не се появят Praynig

Това е чудесна новина, ще стискам палци да го изпишат по-скоро и дано все по-рядко се случват такива инциденти (в което искрено се съмнявам Close )

# 83
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Цитат на: Tonita
Едва ли на този етап, може да разчитаме на самосъзнанието на всеки един, седнал зад волана и на всеки един пешеходец. Само драконовски мерки, иначе кошмара по пътищата, ще продължи  ooooh!


Аз също съм за такива мерки, но само те няма да променят нещата - само ще се вдигне мизата, като си в нарушение. И пак ще има убити и осакатени по пътищата. Просто ние не сме възпитани да уважаваме правилата - били те за движение по пътищата или да си изхвърляме боклука в кошчетата. Ето това трябва да се промени - аз, разбира се, не мога да накарам другите да го правят, но мога да накарам себе си и да науча детето си. Защото всички се дразним, когато сме с колички и ни блъснат хората по тротоара или не дадат път, но после и ние правим така. Аз лично, като се изкуша да пресека, където не се пресича или да профуча на жълто с колата, веднага се сещам, че правилата не са измислени, за да ми вгорчат живота, а за да го запазят. И не само моя.

# 84
  • Мнения: 5 577
Cry Избягвам когато излизам с бебето да пресичам улицата...страх ме е много. С таткото. А откакто чувам какво става , реших да не давам на никои друг да разхожда детето и да пресича- дай Боже да имам възможност да си го извеждам аз. Не го оставям без мое наблюдение, незнам дали е параноя някаква, или лудост,но в парковете- кучета,наркомани посред бял ден...На улицата- няма да коментирам...
Да ни пази Господ, вервайте и се молете.

Общи условия

Активация на акаунт