А стават ли по Коледа чудеса?

  • 9 265
  • 90
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
И тъй като е Коледа - та за какво друго да поговорим?
/онези, които са отегчени от празника, от рояка коледни теми и цялата тази по уморителен начин лигава тупурдия - да замълчат моля  Grinning/
Градска легенда, измишльотина на инфантилни ентусиасти или реалност е, че по Коледа стават чудеса?
До къде стига вярата и от къде започва истината? А вярата може ли сътвори реални истини ?
Ако на някой му се е случило чудо* по Коледа, дали би го споделил тук,  в тази тема?
Ако на никой не му се е случило чудо все още, но вярва, че то не е невъзможно - също може да пише.

Ето и моята история.
Миналата година, на Бъдни вечер - намерих дете. Беше се загубило на пазара.
Седеше самотно измежду сергиите, а продавачките го гледаха състрадателно, като със съпричастен шепот разказваха това на твърде бързащите суетящи се клиенти. Естествено, разбирането им беше твърде голямо, но не съвсем достатъчно, за да изоставят претрупаните си с орехови ядки, ошав и сушени чушки сергии. Та как би ни хрумнало да сравним царят клиент с което и да е дете? Та дори то и изгубило се.
....И тъй като не бързах за никъде, хванах детето за ръка и тръгнахме да търсим неговата майка.
Разбира се, никой от присъстващите не възропта притеснено, напротив - почувствах съпровод от облекчени погледи.
Може би половин час обикаляхме из сергиите, а то не знаеше нито къде живее, нито можа да ми даде някаква насока. Единствено отчаянието му бе очевидно, а сълзите му едва се удържаха да не се затъркалят надолу по личицето.
Когато бях съвсем обезверена и се чудех що да сторя, от нищото изскочи майка му и го грабна.
Изведнъж останах отново сама. Но чувството ми за самота от преди половин час липсваше. Мисълта, че на Коледа помогнах на дете, което носеше моето име, бе спасителна и някак по чуден начин умиротворяваща.


*Чудото няма измерения и граници. То би могло да бъде нещо съвсем обикновено за един, но чудо за друг.

# 1
  • Мнения: 4 068
Убедена съм, че на Коледа стават чудеса!
Преди повече от 3 години точно Коледа открих, че съм бремемна след почти 5 години опити да имаме дете. А тази коледа същото чудо споходи и една много близка на сърцето ми приятелка и най-накрая и тя ще усети трепетите на родителството. Няма нещо на света, което да ме убеди, че в тази тиха и свята нощ всичко си е като през всяка друга нощ. Просто ни трябва мъничко повече вяра в доброто и в щастието!

# 2
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
От месец и половина насам ми се случиха толкова лични неприятности, колкото за последните десет години, вярата ми в чудусата на Колдните празници и помощта на верни приятели ми помогнаха ако не да поправя счупеното, да преодолоея кризата и да погледна с нови очи на света.Коледа ми даде мъдрост, която не бях получила за всичките си 40 години. Любовта е по- силна от всичко!

Дано всички да можем да си кажем нещо хубаво и оптимистично тук!  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Искам да пиша по темата, защото
за мен Коледа е нещо свято и приказно, но
ще го направя по-късно тъй като моя малък син
не ме оставя в момента  Hug
Додо благодаря за хубавата тема  Hug
Засега ще напиша само:
Да, на Коледа стават чудеса и аз вярвам в тях  Hug

# 4
  • Мнения: 4 965
Стават, разбира се.
След загубата на нашето момченце, лекарите се кълняха, че няма да мога да имам никога деца.
Е, точно по Коледа 2003 г. забременях с близначки! Какво по-голямо чудо!

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Макар че по принцип не вярвам, сега си спомних за една случка.
Преди няколко години на Коледа се събраха двама много близки наши приятели. Бяха скарани и разделени за около година. Срещнаха се случайно, поговориха и се сдобриха. Тази година им беше сватбата, на която ние кумувахме. Дали беше чудо или случайност, но и двамата си признаха, че са си мислили един за друг, но от гордост не са се търсили цяла година. И досега им казваме, че Коледа ги е събрала. Сега чакаме другото чудо - детенце, което и двамата много желаят.

# 6
  • Мнения: 1 897
На мен нищо кой знае колко особено, което бих могла да нарека 'чудо' не ми се е случвало по Коледа.Може би е така, защото досега не съм имала нужда от нещо немислимо и нереално, което да промени живота ми.Може би чудесата на Коледа се случват само на тези,които имат най-голяма необходимост от тях.
Вярвам обаче,че този ден е по-специален и през него невъзможните неща често стават възможни, хората стават по-добри и по-сърдечни, желанието да помогнеш или да просто да зарадваш някого става реалност. Затова и по Коледа се случват 'хиляди малки чудеса', трябва само да се огледаме наоколо,за да ги открием.

# 7
  • Мнения: 118
Страхотна тема Hug
На Коледа се случват чудеса - ще разкажа какво ни се случи вчера.
Отивайки на гости на наши приятели в софийски квартал попаднахме в "европейска" дупка на пътя. Задната лява гума на колата влезе в нея и тъй като беше и заледено колата боксуваше на място и просто нямаше излизане. В момента в който мъжа ми се обаждаше да повика на помощ приятеля си, до нас спря кола и от прозореца любезно младо момче ни попита дали искаме да ни издърпа. Съгласихме се разбира се и излизайки от колата и двамата със съпруга ми останахме изненадани Shocked, защото не слезе кой да е, а самият Дядо Коледа но без брада.
Изненадата ни беше голяма, дори мъжа ми го попита -Ти дане би да си Дядо Коледа?  newsm78
Атой се засмя и каза:- Да, но преди малко ме спряха полицаи и ми направиха забележка да не карам с брада...
При което аз попитах: Ама и за това ли глобяват вече?  Laughing
Набързо извади въже от багажника си и за секунди колата беше издърпана от дупката.
Благодарихме му и си пожелахме весели празници, качвайки се в колата той вече беше с брада и шапка и ни помаха за довиждане.
А дори не научихме името му, но то не ни и беше нужно - той беше младия Дядо Коледа, който беше тръгнал на Коледа да прави добрини.
 Колко малко е нужно на човек, за да бъде щастливи а този млад мъж на около 25години стопли сърцата ни за минути и си тръгна.
Благодаря ти Дядо Коледа!!!  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 405
Хубаво, много хубаво Grinning

# 9
  • UK
  • Мнения: 3 959
Вярвам и се надявам да се случи и на мен. Още тази година.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Още чакам моето чудо, но не разчитам на религията.

А твърдението , че "няма нечута искрена молитва" е пълен цинизъм - ако се сбъдне, да , Бог е помогнал, ако не се сбъдне - не си имал досатъчно вяра, сам си си виновен.
Каквото и да се случи , устоите на религията остават непокътнати.

# 11
  • Мнения: 750
Не, няма чудеса. Има събития и развои на събития. Има биология, има химия, хормони. Има човеци, дето сами си докарват на главите лошотии в доста случаи. Има разбирателства и отношения разни. Има флора и фауна и природни закони.

# 12
  • Мнения: 524
Въпреки трудностите, които ни сполетяха тази Коледа - вярвам и се надявам.  

# 13
  • Мнения: 3 622
Вярвам, че на Коледа стават чудеса  Grinning

# 14
  • Мнения: 212
Още чакам моето чудо, но не разчитам на религията.
А твърдението , че "няма нечута искрена молитва" е пълен цинизъм - ако се сбъдне, да , Бог е помогнал, ако не се сбъдне - не си имал досатъчно вяра, сам си си виновен.
Каквото и да се случи , устоите на религията остават непокътнати.
Ами да, точно там ти е проблема. Нямаш достатъчно искрена вяра и затова не се случва чудото. Както знаем чудеса може да прави само Господ. Ако нещо е направено от човек то то не е чудо а просто добре свършена работа. А истински чудеса може да прави само Господ. Така че ако ти нямаш вяра в това как да стане чудото. Ми няма начин. Така че покай се, повярвай искрено и дълбоко в Бог и чудото може и да дойде... Но и тогава няма гаранция понеже "неведоми са пътищата Божии ..."

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Боррисе, ако обичаш, не ми казвай къде ми е проблемът!
И най-малка представа си нямаш!

Няма да коментирам поста ти, защото ще навлезем в темата атеизъм срещу християнство, а нямам никакво желание да го правя в навечереито на християнския празник.  Peace

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На именния ден на Дядо Коледа, по- точно 6 ти декември , се събрах с мъжа си ... ядохме шаран

# 17
  • Мнения: 164
аз вярвам че стават чудеса хубаво е човек да  вярва  по коледа се радвам като малко дете 

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Вярвам да, нищо че не ми се е случвало чудо точно на Коледа, но няма нищо по - хубаво от това да чакаш да се случи. Hug

# 19
  • Мнения: 1 317
Вярвам вече. Точно на Бъдни вечер, 10 минути преди Коледа, моето момиченце направи първите си крачки  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 334
Не знам дали стават. На мен ми обещаха за тази Коледа, още чакам. Да видим. Много се надявам.

# 21
  • Мнения: 1 866
Вярвам в чудесата и то не само на Коледа. От доста месеци насам чаках сина ми да проходи. На 24 декември стана на година и пет месеца и последния месец вече си мислех дали не трябва да взема да го заведа на лекар - чудех се дали някои проблеми като бебе не му са се отразили и на двигателното развитие. Дъщеря ми също проходи късно, но той вече мина и нея и на мен сърчицето ми се беше свило, а не ми се искаше да ходим по лекари и да се паникьосваме допълнително. И преди месец си казах - айде дано на Коледа да проходи! И точно на 25-ти той направи първите 6-7 крачки! Така не съм се радвала отдавна и такова облекчение изпитах, че ми идеше да хвръкна! Прекрасен подарък за свитото майчино сърце. За мен това беше сбъднато пожелание и съвпадението с датата беше просто невероятно, но факт! 

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз в навечерието на Коледа 2002-ра, се помолих през 2003г. да си имаме 2-ро дете и о, чудо... случи се  Hug

Повярвах в тези Коледни чудеса и казах на tedi_b, да не спира и тя да вярва в тях... Та и тя като мен, на Коледата през 2003-та се помолила за 2-ро и през следващата година вече си имаше една кукла.

Обаче, сега се моля за друго чудо  Praynig Praynig... Дано Господ чуе милитвите ми...

# 23
  • някъде
  • Мнения: 979
Не ми се е случвало,но много искам Blush

# 24
  • Мнения: 1 072
Вярвам в чудесата и то не само на Коледа. От доста месеци насам чаках сина ми да проходи. На 24 декември стана .....

Дъщеря ми на времето проходи на 25-ти декември. Сутринта се отпусна, направи няколко крачки сама и до вечерта се стрелкаше из къщата по-бързо от мисъл.  hahaha Да, стават чудеса.

Красива тема, Додо.   bouquet

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, няма чудеса. Има събития и развои на събития. Има биология, има химия, хормони. Има човеци, дето сами си докарват на главите лошотии в доста случаи. Има разбирателства и отношения разни. Има флора и фауна и природни закони.
В това вярвам и аз.
Преди време преди Коледа забременях за първи път. Бях толкова щастлива по празниците, но... не му било писано на това бебе. В началото на януари го махнаха.

# 26
  • Мнения: 7 430
...не, Не вярвам...

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Прохождането на здраво дете е естествен процес.
Защо да е чудо като е станало на определена дата?  newsm78

А хората , родени на 24.12 и 25.12?
И това ли е чудо?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 133
lala,  Heart Eyes  Hug

Вярвам, че колективното добро настроение по празниците спомага "да си помогнем сами". Понякога нещата стават... под формата на чудеса  Heart Eyes или изглеждат като съвпадения, които могат да ти спрат дъха от еуфория . Искам!!! Очаквам ги.

# 29
  • Мнения: 1 072
А, преча ли някому като вярвам в чудеса?    bouquet

Или сега трябва да ни убедите, че не трябва да се чувстваме приказно по Коледа?
От сега предупреждавам. Безнадежден случай съм.  Grinning

# 30
  • Мнения: 473
На Коледа стават чудеса защото тогава хората са с отворени възприятия - според мен това е разковничето.
Аз също вярвам в чудесата и не трябва лично на мен да се е случило нещо необикновено за да кажа че няма чудеса ....
Питам се защо трябва да бъдем добри само един ден в годината обаче ....

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
По-скоро очаквам някой мен да убеди, че това са чудеса, а не обикновени съвпадения.  Grinning

# 32
  • Мнения: 7 110
А хората , родени на 24.12 и 25.12?
И това ли е чудо?
Това е облекчение за майките им.  Wink

Вярвам, че около Коледа има нещо различно. Някаква искрица.
И добрия стар дядка вярвам.

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По-скоро очаквам някой мен да убеди, че това са чудеса, а не обикновени съвпадения.  Grinning

Какво очакваш,  някой да тръгне по вода или да полети ... аз лично нямам нужда от такива чудеса и не мисля, че някой изобщо има  нужда

 ... това, за което си пишем тук са истинските

# 34
  • Мнения: 3 271
По-скоро очаквам някой мен да убеди, че това са чудеса, а не обикновени съвпадения.  Grinning

Разбира се, че е съвпадение!! Но както Додо сама отбеляза, чудесата могат да дойдат под всякаква форма Simple Smile

През първите месеци от бременноста ми след спонтанен аборт се побърквах от притеснения дали новото бебче е добре. Точно на Бъдни вечер, съвсем малко преди Коледа, сина ми ме ритна за първи път. Не е чудо, беше си 16-та седмица, но облегчението, което изпитах, точно тогава, за мен си беше нещо много специално!

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чудеса можеш да видиш само ако си затвориш очите за нещастията. За справка- Родители, отглеждащи сами децата си и Родители, преживели загуба. Там има хора, които никога няма да повярват в чудеса.
Чудо би било ако можеха да спрат нещастията по Коледа.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Права си , Рени, аз съм от вторите.

# 37
  • Мнения: 212
Някои хора бъркат чудото с обикновени събития от човешкия живот. Забременяване, прохождане на детето и др. такива неща са обикновенни житейски събития.
Чудо е например да нахраниш цял един народ с една риба и един хляб. Чудо е на съживиш мъртвец от гроба му. Чудо е да ходиш по водата. Чудо е изведнъж да оздравееш от неизлечима болест. Чудо е сакатия да проходи, слепеца да прогледне ей така изведнъж. Това са истинските чудеса и тях може да ги направи само Господ. Останалото са нормални житейски случки които не се вместват в рамките на "чудото"...

# 38
  • Мнения: 3 405
Рамките си ги поставят хората. За едни е обикновено ежедневие, за други - чудо.

# 39
  • Мнения: 3 271
Рамките си ги поставят хората. За едни е обикновено ежедневие, за други - чудо.

Tочно така формулира темата Додо в първият си постинг.
И нейната собствена случка погледнато реално не е никакво чудо, нали? Но за детето и неговата майка какво ли е било?

# 40
  • Мнения: 3 453
Някои хора бъркат чудото с обикновени събития от човешкия живот. Забременяване..... такива неща са обикновени житейски събития.

Борисееее, Борисе, твърде далеч си от истината! Отвори си очите, Борисе! В България 250 хиляди семейства не могат да имат деца! Ако някоя от тези жени успее да зачене по естествен път, то това със сигурност няма да е "обикновено събитие от човешкия живот", а чудо! Божие чудо, Борисе!

За такова чудо се помолихме и тази Коледа. За такова чудо се помолих и за хилядите семейства, които нямат коледно дръвче, нито детски смях в дома си... За всички нас остава искрата надежда и вярата в чудеса!
Дано, Господи, другата Коледа е щастлива за повече семейства! Praynig

# 41
  • Мнения: 2 829
_Hope_----дано Hug

# 42
  • Мнения: 3 271

Стискам палци!!!

И само да кажа, че аз и много други семейства по неприятен начин разбрахме, че бременност все още далеч не значи бебе, или здраво бебе... Така че тези "нормални" неща са си истински чудеса, когато касаят твоя личен малък свят.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Някои хора бъркат чудото с обикновени събития от човешкия живот. Забременяване, прохождане на детето и др. такива неща са обикновенни житейски събития.
Чудо е например да нахраниш цял един народ с една риба и един хляб. Чудо е на съживиш мъртвец от гроба му. Чудо е да ходиш по водата. Чудо е изведнъж да оздравееш от неизлечима болест. Чудо е сакатия да проходи, слепеца да прогледне ей така изведнъж. Това са истинските чудеса и тях може да ги направи само Господ. Останалото са нормални житейски случки които не се вместват в рамките на "чудото"...

Особеното на чудесата е, че те имат свойството да бъдат непостоянни и за всекиго различни - именно това е доказателство за тяхната чудодейност.
Ако не се нуждая истински, някой и да проходи пред очите ми по вода - бих го възприела като атракция или номер. Но истинско чудо за мен би било ако наглед здравото ми, но не проходило на година и пет месеца дете, по Коледа вземе, че проходи.
Разбира се, за други родители, на които детенцето  също не ходи на тази възраст, не е изключено да не възприемат като чудо прохождането му по Коледа. За тях чудото е твърде възможно да се случи, когато детенцето стане на година и осем месеца....или защо не на две? Въпрос на на нагласи и прагове.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
И нейната собствена случка погледнато реално не е никакво чудо, нали? Но за детето и неговата майка какво ли е било?

Всъщност - за мен бе чудото. Тази наглед обикновена случка върна усмивката ми и вярата в ползата от съществуването ми. А именно от това се нуждаех неистово точно в този миг.
А пък и се оказа, че с детенцето носим едно и също име - да, случайност, но по Коледа придобиваща други измерения Simple Smile

# 45
  • Мнения: 3 835
Вярвам в чудесата, а пък Коледните са ми от най-любимите. Grinning Вярвам и в доброто. Освен това съм убедена в силата на човешката мисъл, и че тя е в състояние да генерира енергия и да предизвика реални събития. Мисълта е енергия и то много силна. Може би затова по Коледа, когато повечето хора по земята се усмихват и са по-добри, радват се и се обичат, се случва Коледната магия. Тази магия, която всички усещаме и ни кара да обичаме този празник, но не можем да си обясним.
Случката на Додо е от тези, които ни кара да се замислим. Точно на Бъдни вечер да помогне на изгубено дете, носещо нейното име. А дали всичко в този живот е случайност? Защо някои са толкова странни? Прозаични обяснения на чудесата винаги могат да бъдат измислени и натъкмени, но какво доказват те? Единствено нашата несигурност и вечното търсене на здрава опора и знание, защото това, което знаем е толкова малко, а неизвестното, безкрайно.

# 46
  • Мнения: 1 072
 smile3501 Девойко, радвате ми душата. Завръщането ви е великолепно.

# 47
  • Мнения: 3 271
И нейната собствена случка погледнато реално не е никакво чудо, нали? Но за детето и неговата майка какво ли е било?

Всъщност - за мен бе чудото. Тази наглед обикновена случка върна усмивката ми и вярата в ползата от съществуването ми. А именно от това се нуждаех неистово точно в този миг.
А пък и се оказа, че с детенцето носим едно и също име - да, случайност, но по Коледа придобиваща други измерения Simple Smile

Да, разбрах това. Просто исках да опростя максимално случката и да я принизя още повече, без да се питаме за съвпадения и емоционалности, затова така я елементаризирах. Иначе за мен е страхотен символ  Hug  bouquet

# 48
  • Мнения: 69
Чудесна тема. Да, вярвам,че на Коледа стават чудеса. А zачеването на дете,раждането или прохождането и проговарянето му (особено пък на Коледа) е най_голямото чудо  Party. И не мога да раzбера,zащо хората,които не вярват,че това е чудо,zапочват да питат другите zащо пък да е чудо и т.н. Ами ако не вярвате в някоя религия,ще ходите ли да питате поповете,zащо вярват в нея? Аz със сигурност няма да го направя.
Нека поне по праzниците да не сме толкова мнителни и скептични Praynig

# 49
  • Мнения: 7 110
Хора, не пречупвайте чуждите мнения през собствената си призма.
Тези, които очакват чудо знаят как точно искат да изглежда то.
Карен, дано чудото на което разчиташ от много време вече, се случи. Ти си направила всичко, което е по силите на една любяща майчица.    bouquet

# 50
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ами не. Не съм заклета неверница, но точно в дядо Коледа не вярвам. А думите "по Коледа стават чудеса" ми звучат изтъркано и клише. За майките с болни деца чудесата не стават по Коледа и заради Коледа. Питайте във форума на деца с увреждания колко от тях са оздравели по Коледа като по чудо.
Може да се случи бездетна жена да забременее по Коледа, но на много не им се случва, а пък тези дето успяват да забременеят в друг ден какво да кажат? Кога им е чудото?

# 51
  • Мнения: 4 068
Някои хора бъркат чудото с обикновени събития от човешкия живот. Забременяване, прохождане на детето и др. такива неща са обикновенни житейски събития.
Чудо е например да нахраниш цял един народ с една риба и един хляб. Чудо е на съживиш мъртвец от гроба му. Чудо е да ходиш по водата. Чудо е изведнъж да оздравееш от неизлечима болест. Чудо е сакатия да проходи, слепеца да прогледне ей така изведнъж. Това са истинските чудеса и тях може да ги направи само Господ. Останалото са нормални житейски случки които не се вместват в рамките на "чудото"...

Ох, Боре, ако знаеш само в каква грешка си душо. Де да беше толкоз лесно и просто. И аз едно време мислех, че най-нормалния сценарии е няколко месеца след сватбата да разбереш, че чакаш бебе и готово. Обаче после се заточиха едни дълги 5 години на ходене по мъките и загуба на две бременностти и разбрах, че зачеването, износването и раждането на здраво дете всъщност си е истинско чудо и по-голямо от това чудо няма.

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи децата, които не са заченати, родени, проходили, проговорили... по Коледа не са чудо?
Интересно, като се има предвид, че моите раждания бяха определени именно като "чудо" от лекарските екипи.

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не и за прасетата, пуйките и гъсоците ... не визирам участниците в темата  Laughing

# 54
  • Мнения: 212
Някои хора бъркат чудото с обикновени събития от човешкия живот. Забременяване..... такива неща са обикновени житейски събития.

Борисееее, Борисе, твърде далеч си от истината! Отвори си очите, Борисе! В България 250 хиляди семейства не могат да имат деца! Ако някоя от тези жени успее да зачене по естествен път, то това със сигурност няма да е "обикновено събитие от човешкия живот", а чудо! Божие чудо, Борисе!

За такова чудо се помолихме и тази Коледа. За такова чудо се помолих и за хилядите семейства, които нямат коледно дръвче, нито детски смях в дома си... За всички нас остава искрата надежда и вярата в чудеса!
Дано, Господи, другата Коледа е щастлива за повече семейства! Praynig
Тук наистина сбърках признавам си. За забременяването малко обърках нещата. Самото оплождане на яйцеклетката наистина е Божие чудо в пълна степен. Дори учените които наблюдават оплождането под микроскоп не могат да не се възхищават на едно от най-големите чудеса в природата - забременяването.
Дано това чудо наистина споходи колкото си може повече жени през новата година. Peace

# 55
  • Мнения: 3 271
Ех, защо трябва и такава красива тема да се опропастява с толкова повърхностни писания  ooooh!

# 56
  • Мнения: 1 413
Значи децата, които не са заченати, родени, проходили, проговорили... по Коледа не са чудо?
Интересно, като се има предвид, че моите раждания бяха определени именно като "чудо" от лекарските екипи.

Рени, твоите момичета са толкова ангелски красиви, че със сигурност има чудо в тях! Hug

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи децата, които не са заченати, родени, проходили, проговорили... по Коледа не са чудо?
Интересно, като се има предвид, че моите раждания бяха определени именно като "чудо" от лекарските екипи.

Рени, твоите момичета са толкова ангелски красиви, че със сигурност има чудо в тях! Hug
Знам Heart Eyes  HugНо също така знам, че всяко дете е едно малко чудо, независимо кога е родено.
Мисля, че изразът, че по Коледа стават чудеса идва от появата на добрия старец, който сбъдва детските желания.

# 58
  • Мнения: 13 512
Да, стават! Изпитах го лично и това са думите, които всеки ден чувам. Имаме нов член в семейството- едно сладичко момиченце на почти 7 години . Очаквахме процедурата  да приключи към февруари, но ето,че стана чудо и детето на Коледа беше вече с нас! Най- красивата ни Коледа! Вярвам в чудесата по Коледа! И нейната мечта да има дом и семейство също се сбъдна по Коледа!

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, стават! Изпитах го лично и това са думите, които всеки ден чувам. Имаме нов член в семейството- едно сладичко момиченце на почти 7 години . Очаквахме процедурата  да приключи към февруари, но ето,че стана чудо и детето на Коледа беше вече с нас! Най- красивата ни Коледа! Вярвам в чудесата по Коледа! И нейната мечта да има дом и семейство също се сбъдна по Коледа!
Страхотно! Поздравления Hug За момиченцето може би наистина е чудо Grinning

# 60
  • Мнения: 13 512
Да, стават! Изпитах го лично и това са думите, които всеки ден чувам. Имаме нов член в семейството- едно сладичко момиченце на почти 7 години . Очаквахме процедурата  да приключи към февруари, но ето,че стана чудо и детето на Коледа беше вече с нас! Най- красивата ни Коледа! Вярвам в чудесата по Коледа! И нейната мечта да има дом и семейство също се сбъдна по Коледа!
Страхотно! Поздравления Hug За момиченцето може би наистина е чудо Grinning
Не, не мога да опиша радостта  в очите и, щастието..тя сияе просто! Е как да не е чудо това ..но не само за нея, за нас също е чудо.

# 61
  • Мнения: 2 829
Монда!Честито!! Hug
поздравления Hug Hug

# 62
  • Мнения: 3 453
Благодаря ти, БорисеHug

Монда,
Честита ви радост! Пожелавам ви незабравими мигове заедно! Твоето споделено чудо стопли душата ми и ме зареди с така нужната ми надежда! Благодаря ти! Hug

Всички деца са Божие чудо! Само дето не всички родители разбират това и не оценяват своите чудеса. Някой приемат децата си за даденост. Онези, които са чакали своето чудо години наред, борили са се за него, изстрадали са го, те оценяват и приемат чудото да станеш родител.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 22:50 от _Hope_

# 63
  • Мнения: 69
Значи децата, които не са заченати, родени, проходили, проговорили... по Коледа не са чудо?
Интересно, като се има предвид, че моите раждания бяха определени именно като "чудо" от лекарските екипи.

Рени нищо подобно.И твоите деца са чудо просто в случая явно неколедно
За мен всяко дете е чудо и всяка крачка в раzвитието му е чудо. А когато е на Коледа е още по_голямо чудо,zащото е много свят ден. Чудо са и падащите zвеzди на Коледа,всяка година ги има. Сигурно има и логично научно обяснение zа това,но zащо трябва да го търсим? Не може ли да приемем,че е чудо?

Монка поzдравления. Мога да си представя,колко беzгранична е радостта ви.

# 64
  • Мнения: 1 470
   Преди три години в навечерието на Коледа,с децата си бяхме в къщи и се приготвяхме...Аз в момента оправях денската стая,но в приглушената светлина на нощните лампи и светкащите лампички от елхата...Беше топло и уютно у дома!Децата се приближиха заговорничешки,и ми казаха че решили били какво искат Дядо Коледа да им донесе.Ние вече бяхме писали писмата,но ми направи впечатление единноста им,и за това с внимание ги попитах -Какво?!-а те ми отговориха вкупом-БЕБЕ!!! Hug
   След един месец се оказа че съм бременна,и въпросното коледниче е вече на две и половина... WinkСега когато им пипа нещата,и те се сърдят,им напомням ,че те сами си го пожелаха...

# 65
  • Мнения: 1 072
Монда, желая ви да сте просто семейство.  Grinning   bouquet  Hug

# 66
  • Мнения: 516
Поздрави, Монда! Това е най- хубавият подарък.  bouquet

# 67
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Монда, Весела Коледа! За вас наистина е така.

# 68
  • Мнения: 13 512
Монда, Весела Коледа! За вас наистина е така.
Най-щастливата ни КОледа беше това!
Днес ме  гушнала и казва: "Мамо, ще те обичам цял  живот!".
Не, не мога да го опиша, а знам,че трябва да седна и да пиша и описвам...толкова много интересни неща ни се случват.

# 69
  • Мнения: 3 271
monda, нямам думи! Поздравления  smile3501 newsm20

# 70
  • Мнения: 2 353
  Монда, поздравления!
  Аз вярвам в чудесата, независимо дали са коледни или не, просто по Коледа сме по-склонни да ги забелязваме. И между другото всяко клише си има опашка.

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
[Днес ме  гушнала и казва: "Мамо, ще те обичам цял  живот!".
Монда,ревнах-веднаги си представих аз и моята покойна майка Sad
Поздравления и бъдете щастливи Hug

# 72
  • Мнения: 3 835
Монда!  bouquet

Чудо си е, цели два месеца по-рано и всичко останало. Красиво и вълшебно, точно като чудесата, в които вярват децата ни! Бъдете щастливи! Hug

# 73
  • Мнения: 13 512
  Монда, поздравления!
  Аз вярвам в чудесата, независимо дали са коледни или не, просто по Коледа сме по-склонни да ги забелязваме. И между другото всяко клише си има опашка.
Нашето наистина беше чудо по Коледа. Допреди месец цялата тази история беше невъзможна да се случи. И - от един телефонен разговор, подаването на документите- до идването  на детето у дома не минаха и 10 дни. Всичко течеше по мед и масло, вдички институции- максимално услужливи, експедитивни- решени да помогнат на детето на всяка цена!

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Монда, Весела Коледа! За вас наистина е така.
Най-щастливата ни КОледа беше това!
Днес ме  гушнала и казва: "Мамо, ще те обичам цял  живот!".
Не, не мога да го опиша, а знам,че трябва да седна и да пиша и описвам...толкова много интересни неща ни се случват.

Монда, приеми и моите поздравления и пожелания за много щастливи Коледи занапред заедно!
Много емоция струи от думите ти, съхрани това чудо колкото по-дълго можеш - сигурна съм, че е  уникално   bouquet

# 75
  • Мнения: 2 353
  Монда, страхотно! Чудесата се случват не просто на хората, които вярват в тях, а на тези, които имат волята да участват в тяхното осъществяване  bouquet

# 76
  • Мнения: 467
Разбира се, че стават чудеса:-) Вярвам в тях! На Коледа просто има някакво "струпване", може би защото хората са настроени по друг начин.
Обичам много Коледа! Това е времето когато можеш да кажеш на всеки " обичам те", без да се изтълкува погрешно.

# 77
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени нищо подобно.И твоите деца са чудо просто в случая явно неколедно
За мен всяко дете е чудо и всяка крачка в раzвитието му е чудо. А когато е на Коледа е още по_голямо чудо,zащото е много свят ден.
На предната страница написах същото. Самият живот е най-голямото чудо. Но той се случва независимо от датите на календара.
Великден е още по-свят ден.
Толкова съм се радвала за щастието в семейството на Монда, че нощеска се събудих и си помечтах да съм на нейно място. И се случи нещо за което нямам обяснение, но то е за една съседна тема... Коледа вече мина.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 11:00 от Рени

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Monda,   bouquet
Желая ви незабравими мигове заедно!

# 79
  • София
  • Мнения: 15 458
Монда, честито Коледно чудо!Много да ви радва!

И  аз вярвам в чудеса, но въпреки всичко малко ме е страх да се похваля: На 19-ти направиха последната(6-та) операция на дъщеря ми Нели и вчера я изписаха.

# 80
  • Мнения: 7 110
Монда, да е жива и здрава дъщеричката ти! Да се дарите взаимно с много обич!   bouquet
Тайна, успех на Нели!   bouquet

# 81
  • Мнения: 1 866
Монда, новината която съобщи много ме развълнува! Поздравления и много, много щастие!

Тайна, успех и само хубави неща да ви се случват от тук нататък.


# 82
  • Мнения: 1 378
Монда възхищавам се на постъпката ти.Ти си много смела жена с голямо и добро сърце.  bouquet

# 83
  • Мнения: 4 585


Мондо, честито момиченце.   bouquet

# 84
  • Мнения: 861
Монда поздравявам те! Желая ти още много щастливи мигове заедно с дъщеря ти!

# 85
  • Мнения: 352
Убедена съм,че се случват чудеса и това, което си пожелаем на Коледа се сбъдва. След като лекарите ми поставиха на 20 години диагноза ,че има  вероятност да нямам деца след операция и редица манипулации не спирах да се моля да се случи чудо. След като се оженихме със съпруга ми забременях почти веднага: на 4тия месец.Дълго време не можех да повярвам,че това ми се случва.

# 86
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
И аз съм убедена че стават чудеса! Ето още едно от тях : http://www.save-darina.org/content/view/301/1/

Монда, честито!  bouquet Много щастие ви желая!

# 87
  • Мнения: 14
Знам, че се случват чудеса. По всяко време на годината, във всеки един ден. Simple Smile
Чакам си моето чудо. Вече 5 години. Дали на Нова година ще се случи и ще започна една чудесна, чудодейна, чудничка година? Rolling Eyes Бива закъснение, ама прекалява вече. Отчайвам се.

# 88
  • Мнения: 2 755
Монда, Весела Коледа! За вас наистина е така.
Най-щастливата ни КОледа беше това!
Днес ме  гушнала и казва: "Мамо, ще те обичам цял  живот!".

Не, не мога да го опиша, а знам,че трябва да седна и да пиша и описвам...толкова много интересни неща ни се случват.
monda, просълзих се от написаното от теб. Желая ви много щастие. Детенцето е вашето Коледно чудо. Много да ви радва. Hug

# 89
  • Мнения: 1 418
Незнам...Надявам се поне тази Коледа да стане чудото,което
чакам години вече.

# 90
  • tardis
  • Мнения: 329
Чудеса стават, когато човек е настроен на подходящата за това вълна. Много хора са така по Коледа.
Мен ме дразнят подобни изрази не за друго, а защото ограничават.
Защото ограниченията са не друго, а мисли.
Чудеса стават не само по Коледа.

Общи условия

Активация на акаунт