Доказване на бащинство.Как?

  • 6 340
  • 78
  •   1
Отговори
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Добър ден.
Бих искала да попитам нещо.Приятелят ми почина на 24.12.2007г.В момента все още е в патологията за аутопсия.
Въпросът ми е следният - как да изискам ДНК тест,кръвен материал и въобще всичко необходимо за доказване на бащинството на детето ми.Объркана съм и не знам какво да правя и кои са точните въпроси, които да задам и как да подходя към ситуацията?Има ли вероятност да ми бъде отказано, да се вземе материал от тялото му, за доказване на бащинство(по настояване на роднини и тн.) и какво да правя ако това се случи?
Ще съм много благодарна, ако адвокат или съдебен медик между вас ми помогне със съвет днес, защото утре ще му бъде направена аутопсия и роднините му ще го вземат за погребение и евентуална кремация(тъй като нямаме брак, нямам право по никакъв начин да взема решение за уреждане на погребение и тн.)
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 6 029
Ау... много съжалявам:( Нямам думи. Моите съболезнования.

А по принцип при раждането на детето той не го ли е припознал? В акта за раждане на баща нищо ли не пише?

# 2
  • Мнения: 2 013
Моите съболезнования Cry

Ако го е признал при раждането - сега няма проблем. Нали става дума за 2-годишното дете от подписа ти? Или си бременна newsm78

# 3
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не е припознато детенцето ми от баща му.Имахме проблеми и по лични прчини исках да си носи детенце моите имена.През последната година много се промениха нещата, но все не намирахме време да отидем до общината да го припознае, а почина така внезапно,неочаквано,изведнъж....

# 4
  • Мнения: 6 029
bloodywhite, надявам се да се включи някой с познания в областта, аз нищо повече не знам. прегръщам те силно!

# 5
  • Мнения: 5 622
Не мисля, че биха имали причина да ти откажат взимане на материал за ДНК анализ(даже могат да те насочат към съответната лаборатория за целта!). Но трябва да знаеш, че такъв анализ до колкото знам е доста скъп. 500-800 лв, ако не и повече(имам стари спомени!)

Знам, че не знаете какво е станало, щом ще правят аутопсия, но все пак- защо така внезапно си отива един млад(предполагам) човек?  Shocked  Confused

На каква възраст беше бащата на детето ти?  Rolling Eyes

# 6
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не мисля, че биха имали причина да ти откажат взимане на материал за ДНК анализ(даже могат да те насочат към съответната лаборатория за целта!). Но трябва да знаеш, че такъв анализ до колкото знам е доста скъп. 500-800 лв, ако не и повече(имам стари спомени!)

Знам, че не знаете какво е станало, щом ще правят аутопсия, но все пак- защо така внезапно си отива един млад(предполагам) човек?  Shocked  Confused

На каква възраст беше бащата на детето ти?  Rolling Eyes
Още никой не знае каква е причината.На 20 години беше.А кога трябва да платя - когато вземат пробите от него ли?имам време само утре сутринта от 8 до момента, когато приключи аутопсията му.Нямам пари кеш, трябва да тегля от банка,обаче мога да тегля не повече от 1000 на ден.Кога трябва да платя?

# 7
  • Мнения: 5 622
Ох, не знам подробности. Все пак предполагам, че в момента, когато даваш материала за изследване. Не би трябвало да ти искат пари за взимането му(всяка една клетка може да бъде материал- косъм, кожа, какво ли не)

Аз, обаче недоумявам как 20 годишно момче умира?!  #Crazy

И най-жалкото е, че детенцето ти няма да познава баща си  Confused

# 8
  • Мнения: 22 867
Извинявай, ако бъркам в някаква рана, но няма ли вариант, роднините на момчето да ти помогнат за признаването на бащинството. Все пак момченцето ти е продължение на тяхното починало момче. В такива случаи омразата, злобата /ако ги има/ би трябвало да отстъпят.............Лошото се е случило, защо да става по-лошо, пък и детето не може да има вина за нищо. Разсъждавам си, защото ми се ще проблемът да се реши.

# 9
  • Мнения: 5 622
Сетих се и ти писах и за друга възможност, но виж, не знам до колко е възможно да се вземе кръв от починал човек   Rolling Eyes - кръвен тест за бащинство, но той само отхвърля бащинство, не може да го докаже. Тоест ако приятелят ти НЕ е бащата, това ще стане ясно, но в другия случай, може само да се допусне, че да, той МОЖЕ да е бащата....

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Влизам само, за да изкажа съболезнованията си  ...

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 20:07 от secretgarden

# 11
  • Мнения: 22 867
Подобна тема, има линкове.

Цитат
Възможностите на ДНК теста са многобройни. Лаборантите са се сблъсквали със случай, при който се изследва бащинство, след като бащата е починал. Тогава, за да се стигне до заключението, се вземат проби от неговите родители и живите му родственици, прави са картина от гени

 
Цитат
В 20% от изследваните случаи мъжете не са бащи на децата си. Цената на това “удоволствие” е 320 лв. Тя е много по-ниска в сравнение с цената в други лаборатории.
Но не само бащи, обхванати от съмнение, посещават лабораторията в “Майчин дом”.


Цитатите са от тук.

# 12
  • София
  • Мнения: 337
Моите искрени съболезнования.
Напоследък съм престанала да си задавам въпроса "защо" Cry.

Моя приятелка има сходна на твоята съдба. Приятелят и почина преди да разбере, че е бременна. Но доказа бащинството чрез родителите на бащата и то носи името му още от раждането си. Точно за това не се притеснявай. Наистина е бюрократична процедура, но няма опасност да бъде късно.
Прегръщам те. Hug

# 13
  • Мнения: 1 299
bloodywhite , моите съболезнования  Sad
само предположения - за ДНК анализа не може ли да дадеш косъм или нещо друго, напимер дъвка... в смисъл, ако не успееш за аутопсията, вземи ксъм от четката за коса или... огледай се около теб... може да намериш нещо.

# 14
  • Мнения: 2 924
загубата ви- твоята и на детето е огромна.
Моите искрени съболезнования.
Мисля ,че трябва да се консултираш с адвокат- колкото се може по-скоро.
Не мисля ,че току-така можеш да отидеш и да кажеш ,че искаш ДНК тест- трябва съгласието и на двете страни.
В случай , че роднините на бащата не са съгласни трябва да знаеш какво да предприемеш.
А това само един адвокат, запознат с подобни дела може да ти каже.
Успех!

# 15
  • Мнения: 2 818
bloodywhite, много съжалявам да прочета за това тъжно събитие, моите искрени съболезнования  Sad
Уви не мога да се включа със съвет...

# 16
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Нямам адвокат.Говорих с адвоката си преди малко, но той заминава извън страната утре сутринта.
Някой може ли да ми даде телефон на адвокат, занимаващ се с подобни въпроси?
От роднините на приятеля ми съдействие не мога да очаквам, а по - скоро проблеми и спънки.

# 17
  • Мнения: 1 187
bloodywhite moite syboleznovania. Sad Ot napisanoto razbiram,che tova dete ne e jelano ot blizkite na priqtelq ti.. Confused Zashto izobshto si prichinqvash tova?!Sled testa za bashtinstvo mogat da predqvqt pretencii za detence,i shte napravish pyteka do syda! Ti znaesh naj-dobre de,no vse pak pomisli s kakvi hora si imash rabota i kakvo moje da se ochakva ot tah..


Izvinqvam se,no nqmam kirilica. 

# 18
  • Мнения: 4 585
Звънни в полицията и искай да говориш със следовател, те имат
юридическо образование, ще ти даде съвет. Все има някой дежурен.
Моите съболезнования.

# 19
  • Мнения: 2 013
http://www.sak.applet-bg.com/

Ето линк към членовете на Софийската адвокатска колегия. Има и телефони, тук там мобилни. Звънни на някой от тях, ако не може да помогне, ще прати към колега, който е специализирал в подобен тип дела.

# 20
  • Мнения: 3 886
Мойте голями съболезнования.Подкрепям обаче мнението на БОДЛИВКА.И да попитам колкото и да е неудобно ако се установи че тои е бащата какво ще стане.Мислила ли си че ,сега след загибата на  синът им няма да предяваят претенции към детето Tired  bouquet  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 924
адвоката ти поне можеше
 да ти препоръча някой колега.
Но така или иначе намери си адвокат- дори и от телефонният указател.

Няма нужда да е кой знае какъв специалист, а просто да има необходимите права , за да заведе иска .

# 22
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Благодаря.
Тук, преди малко ми писа една съфорумка, за нейна позната.Майка ми се обади и жената, която изглежда изключително сърдечна, пое ангажимента да направи каквото е необходимо и да се срещнем още утре сутринта, при патологията.
Благодаря на всички Ви за всички ценни съвети и подадени ръце към мен.

# 23
  • Мнения: 7 110
Единствено мога да изкажа дълбокото си съжаление за голямата трагедия.  Cry

 Flowers Rose Flowers Rose

# 24
  • Мнения: 2 924
Успех ти желая:)
Вярвам ,че всичко ще е наред.


# 25
  • Мнения: 2 013
Пожелавам ти сила да се справиш с болката.
Пожелавам ти родителите на приятеля ти да станат истински баба и дядо за малкото ти момченце, загубило без време татко си.
Пожелавам му да расте без тази загуба да го травмира.
 Praynig

# 26
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
bloodywhite, дано поне това се оправи, без допълнително да се добавя горчивина към и без това страшната ти мъка  Hug

# 27
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Моите съболезнования... Не мога и да си представя дори колко ти е трудно в момента  Cry

# 28
  • Мнения: 3 622
Моите съболезнования  Cry

Бъди силна и вярвай в себе си

# 29
  • Мнения: 1 277
Моите съболезнования Flowers Rose Flowers Rose .

# 30
  • София
  • Мнения: 5 605
Моите съболезнования, мила. Дано нещата се подредят добре за теб.

# 31
  • Мнения: 1 312
Съболезнования и от мен Flowers Rose

# 32
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моите съболезнования, и не мога да си представа, колкото и проклет да е един човек, да се откаже от внучето си.

# 33
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Моите съболезнования, и не мога да си представа, колкото и проклет да е един човек, да се откаже от внучето си.

тъй като мога да си го представя си представям и по-лоши неща
искам да питам нещо авторката - сигярна ли си че искаш да ВКАРАШ тези хора в живота на детето ти?
явно баща му вече няма да е в него - казваш че не дириш наследство...а като припознаеш бащата - вкарваш неговите роднини в живота му - с техните си ПАРВА над внучето
не съм убедена при смърт на баща дали неговите родители нямат права на свиждане с детето...
та bloodywhite сигярна ли си какво искаш да направиш и като го направиш какви последици ще има това за теб и детето ти?
не съм груба но ще бъда пределно пряма - този за който бащинството имаше значение вече не е жив. дали детето ще носи неговото име...каква полза? за кого? до сега не те е притеснявало че детето носи твоето име...сега защо?
печелиш име за детето си, но човек като печели не знае колко губи...
посъветвай се с адвокат какви биха били правата на бащата и майката на мъжа ти защото явно не се разбирате и не знаеш точно какво биха решили да направят сега когато са изгубили сина си безвъзвратно! скръбта и за теб и за тях ее и ще бъде лош съветник!

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не можеш ли да промениш фамилията на детето, без доказване на каквото и да било ?

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bloodywhite, съболезнования  Cry

Но в поста на catnadeen има много истина.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 816
bloodywhite, съболезнования миличка и стискам палци нещата да се наредят както ти искаш. Praynig Бъди силна и най-важното е ти и малчо да сте добре! Hug

# 37
  • Мнения: 1 800
bloodywhite, пожелавам ти да имаш сили, да се справиш в такъв момент!
 

който пита за аутопсия- ако човека е бил за по- малко от 24 часа в болницата се изисква аутопсия.

# 38
  • Мнения: 24 467
Не можеш ли да промениш фамилията на детето, без доказване на каквото и да било ?

По закон не може да се промени фамилията и бащиното име на детето, без наличие на конкретни основания. Едно от тях е установяване на произхода от бащата, което е важно в случая. Тъкмо разбрах, че не е било налице припознаване.

# 39
  • Мнения: 3 886
Аз се надявам авторката да се включи и да каже че всичко ое наред и е успяла да направи това което  за нея е било важно Peace  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 299
и аз се надявам bloodywhite да се включи да каже какво става.... много ме разстрои случилото се, а дори не я познавам... Cry

# 41
  • Мнения: 3 886
и аз се надявам bloodywhite да се включи да каже какво става.... много ме разстрои случилото се, а дори не я познавам... Cry
И мен така Confused

# 42
  • Мнения: 5 622
и аз се надявам bloodywhite да се включи да каже какво става.... много ме разстрои случилото се, а дори не я познавам... Cry
И мен така Confused

И аз съм така. Опитах да помогна с каквото мога на ЛС, но все пак едва ли съм направила много. А ми се искаше да помогна..някакси.... Confused

# 43
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Благодаря много на всички ви  bouquet
Днес сутринта се видяхме с адвокат, препоръчана ми от една съфорумка(за което не мога никога да се отблагодаря  bouquet),пуснахме молба за запазване на кръв, за ДНК анализ,адвоката включително и внесе иска ми в съда и каза, че днес завежда делото, което няма възможност да загубя(колкото и парадоксално да е, съдя родителите на приятеля ми, които идват негови наследници).
Желанието ми е детето ми да носи името на баща си, защото това беше неговото желание до последно!Включително и говорихме, че иска през името на детенце да е без оконание "ов","ев" и тн., а да е на тати именцето!
Аз действително нямам претенции към абсолютно нищо свързано с тях, както е било и винаги досега.И те го знаят.Има възможност да искат свиждане с детето ми, но абсолютно никакви други права свързани с моят син(и все пак - майката на прителя ми е в Либия, без изгледи за връщане в България,а баща му е инвалид - 100% инвалидност и живее в друг град,никой от тях не се е залетял особено за детенце).Само при евентуална моя смърт, могат да се бият с моите роднини за права над детето, но докато аз съм жива, въпреки, че детенце ще носи името на баща си, аз съм единствената с права и задължения към него!
Та това ми е единствената причина, да искам припознаване Cry
Мисля, че нещата ще се подредят  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 299
bloodywhite , дай Боже всичко да се нареди както го искаш и се надявам да намериш сили в себе си да превъзмогнеш болката от загубата на любимия човек и да отгледаш дете си  Hug

# 45
  • Мнения: 19 290
bloodywhite, моите съболезнования.много съжалявам за случилото се.толкова млад човек да си отиде.

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
bloodywhite,възхищавам ти се откак те четох в една тема .Съжалявам за приятеля ти. Пожелавам на теб и детенце здраве и щастие занапред.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 23:23 от blanc

# 47
  • Мнения: 4 435
Вчера прочетох темата и ми стана адски тежко.Толкова,че не можах да напиша нищо.
Моите наистина искрени съболезнования мила. Hug  Hug  Hug Нека почива в мир. Flowers Rose
Не знам какво да кажа,освен че ти трябва да гледаш напред заради малкия сладур,заради приятелят ти,който ще иска да си щастлива и винаги ще бъде около тебе,да те закриля.В това бъди сигурна.Желая ти много много сили да се справиш с това.  Cry  Cry  Cry Тука има много хора които винаги ще помогнат с мили думи и на които винаги можеш да поплачеш на раменете.Прегръщам те много много много. Hug Стискам палци всичко да е наред и ще чакаме да ни държиш в течение на нещата. Hug

# 48
  • Мнения: 2 013
Мила, а от какво почина това тъй младо момче?

# 49
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Мила, а от какво почина това тъй младо момче?
"Остра сърдечна недостатъчност" - това е отбелязано като причина за смъртта CryПросто е паднал Cry

# 50
  • Мнения: 1 299
ох... налегнаха ни едни мисли за живота....

bloodywhite, някъде бях чела, че добрите хора си отиват на празници...

# 51
  • Мнения: 2 013
Мила, а от какво почина това тъй младо момче?
"Остра сърдечна недостатъчност" - това е отбелязано като причина за смъртта CryПросто е паднал Cry
Cry
Вярвам, че душата му е на едно по-добро място.   Praynig

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
О, господи, каква трагедия.
Моите най- искрени съболезнования!  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Бъди силна!  Praynig  Hug

# 53
  • Мнения: 15 169
Моите най- искрени съболезнования! Flowers Rose

Дано нещата с детенце се подредят.

# 54
  • Мнения: 3 886
Мила, а от какво почина това тъй младо момче?
"Остра сърдечна недостатъчност" - това е отбелязано като причина за смъртта CryПросто е паднал Cry
МИЛАТА душица в името на детето КУРАЖ и вярваи че ние с ме стеб макари виртуално няма да те оставим

# 55
  • Мнения: 7 430
Моите съболезнования Cry Cry
Прегръщам те... Hug и вярвай, че там някъде твоя другар те гледа и винаги ще е с теб Praynig



bloodywhite, някъде бях чела, че добрите хора си отиват на празници...

Дядо ми почина на 7 март  Cry а баба ми на 24 декември Cry

# 56
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
радвам се /ако мога така да се изразя при толкова болак и тъга/, че нещата са се разрешили както искаш и както е било желанието на таткото!
също така много се радвам че адвоката мисли за всичок и е предприел всички мерки, еч те е посъветвал и за другите възможин проблеми...радвам се че роднините му не биха могил да те притесняват /защото това се е голям проблем - поне това съм видяла в подфорума за самотни родители - те може да не искат да помагат, но ако решат да ти тровят живота - биха могли да се справят добре/

мъка ми е за теб...колкото и грозно да звучи - детето е малко и ще се пребори, но ти - ти ще изживееш и своята и неговата загуба
само се дръж и не се предавай - явно си му останала на Хари само ти - дръж се с две ръце в живота, дръж се за малкия - прегръщай го всеки път като ти се прииска и ти да си идеш с приятеля ти
предполагам каква ти е болката...виждам че сърцето ти е понесло не един удар...вяравм че този път пак ще устои заради малкия...и заради татко му - който вярвам не би искал и ти да си тръжгнеш така рано от живота...и още повече - не би искал детето ви да остане сирак
бъди смела - знам че е тривиално да го казвам но нямаш уви избор...
а ако имаш нужда от нещо - моля те пиши на ЛС или тук или където и да е - ако можем с нещо да помогнем...
уви в най-тежкото - в болката и носенето й в сърцето си- ще си сама
прегръдки!

# 57
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Много съжалявам! Много тъжно и нелепо...
Бъди силна!

# 58
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Благодаря ви за всичко...Не знам какво щях да правя ако ви нямаше.Не съм подозирала що за болка е загубата на  човека до теб...
Аз заминавам утре.Оставила съм пълномощно на адвоката си, тя ще действа - така каза.Оставила съм и всички документи, които успях да събера и сега си събирам нещата и на малкия и се махаме поне за известно време.Не мога да стоя вкъщи.На където и да погледна виждам моето мило момче мъж...Губила съм и друг път близки хора(сестричката ми,баща ми,баби дядовци...), но досега такъв ад не съм усещала в себе си Cry
Днес му беше погребението newsm45Днес погребах любимият Cry дори го опях аз Cry Cry CryБоже, не искаха да му направят опело защото не е кръстен Cry гроб при тези, които са се самоубили Cryоткачих, вдигнах ритуалният дом на главата си, ама не искат и не искат разните попове от града да го опеят.Питах защо ще му слагат кръст като не е християнин и няма право да бъде опят #Cussing outне ми отговориха #Cussing outОткачих и нахлух в стаята на уредничката в обредният дом, поисках и една библия и отидох при моето слънце,отворих наслуки страница и започнах да чета.Не зная какво съм чела, нямам спомен, само четях...Имам навика да си нося светена вода(не съм християнка,въпреки, че като такава съм кръстена, но уважавам всяка религия, която учи на любов към Бога).Та изкарах си светената вода, измих лицето на слънчицето ми, поръсих го целият, май направо го изкъпах и се помолих Бог да прости възможните грехове, на тази чиста душичка.Докато беше процесията, само му повтарях "Ти си любимото дете на Бога, Бог те обича и Бог ще те закриля".Направих му кръст с водата, на гърдите,затвориха ковчега и го спуснаха.Направих му кръст и върху ковчега и в съзнанието си помолих Бог да го пази от всякакви зли сили, ако се доближи до него лоша сила, да я прати при мен,него да не закача...
Това беше....не знам дали е правилно, това, което направих, но се надявам Бог да ми прости грешките и да пази душичката на моя любим където и да е....
Чувствам се адски изтощена.Днес съм изпътувала към 300км.(погребението беше в родният му град, на мен не дадоха да го погреба, там където живеехме Cry),обикалях като гламава безпосока, и без цел,полудявах и точно като започнах да не издържам, кой знае от къде се появи една наша приятелка(моя и на любимият ми) и ме заведе в нейният дом.С нея купихме цветя и ми хрумна да му направя гирлянд от цветя, а не да ги поднасям.Стана красив гирлянд и слънчо сякъщ засия като му го сложих през врата.Досега не съм правила такова нещо и дори не знам как ми хрумна, но се надявам душичката му да се е зарадвала, че отново нещо новичко и уникално е за него(не зная - сега се замислям и ми минава през ума, че може би някъде така правят, но просто аз не съм чувала за такова нещо).
последните дни много неща, които не бях правила трябваше да направя и сякъш всичко идва, за да ме сблъска с неща, които трябва да науча....не знам за причини, просто така ми минава през ума....
Извинете ме, отплеснах се май...
Желая на всички ви весела нова година и дано Бог закриля и вас и семействата ви!Вярвайте в себе си.Аз може би започвам да вярвам и може би започвам да вярвам в себе си, защото Бог ми праща тези изпитания(да не искат да го опеят newsm45 не мислех, че някой може да измисли нещо такова newsm45изглежда ми чудовищно newsm45 дори да си го помисля - без опело, защото не е кръстен, и все едно не и той дете на Бога newsm45

# 59
  • Мнения: 3 886
МИличка искренно ти съчувствам на тази болка и повярвай знам какво е.Аз нямам баща ни брат  загубих   едно приятелче на синът ми което гледах и обличах като свое.Още гледам никролога му и снимките и не спирам да плача.Бъди силнаааа и знай че ние сме с теб  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 60
  • Мнения: 6 029
Безкрайна простотия цари в нашата църква.
bloodywhite, ти си уникален човек и ще се справиш!  Hug

# 61
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Много, много силно те прегръщам!!!!  Cry  Cry  Cry

# 62
  • Мнения: 1 299
bloodywhite , просто не знам какво да кажа, преживяваш много тежък момент
бъди силна  bouquet

# 63
  • Мнения: 1 030
Нямам думи за това.
Приеми мойте, най сърдечни съболезнования!
И ти давам от мойте сили,за да продължиш напред.
Права е жената,че си търси правата.

# 64
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
По повод на това - дали правилно си постъпила, според мен да. Кой може да каже кое е най-правилното - е като са искали да бъде кръстен, защо първо не са го кръстили и после да го опеят. Направи си му на 40 дни и опело в църква. Просто кажи, че не е опят и се правело по друга панахида.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 099
Майко мила! За пореден път се убеждавам, че е важно да си вярващ, а не религиозен! Спазването на каноните с такава пунктоалност ми се вижда светотатство!

Нямам какво да кажа на авторката. Плача с теб, bloodywhite.

# 66
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Поклон пред теб и мир на праха на твоя любим!
Бъди силна Hug!

# 67
  • Мнения: 3 760
Светла му памет!
А на теб - поклон за силата и любовта!
Надявам се там където заминаваш да имаш близки хора - не оставай сама, защото ще те налегнат още по-черни мисли  Cry
Прегръщам те и много бих искала да ти кажа, че всичко ще е наред  Cry

# 68
  • Мнения: 4 392
bloodywhite , ужасно много съжалявам за загубата ти! Cry
 Flowers Rose
Ти си силна жена!! Заслужаваш много любов!

# 69
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Кора, много, много сила ти пожелавам...
Колкото ти ще си подкрепа на мъничкия Хари, толкова и той ще бъде за теб, вярвай, че в него живее много от любимото ти момче. Всичко ми се е свило, тези дни много мисля за вас, и ми се иска да мога да ти изпратя енергия, която да ти помогне поне сега, когато си още в най-черната дупка.
Моля те, пази се, пиши, когато можеш.  Cry Hug

# 70
  • Мнения: 2 070
И на мен ми стана много мъчно.

bloodywhite, най-искрено ти съчувствам и ти пожелавам да имаш същата сила занапред.
Радвам се, че се е намерила съфорумка, която да ти помогне в тази спешна ситуация с адвокатката.  Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 1 783
bloodywhyte, Твоят любим е на по- добро място и по- близо до Господ от много кръстени и свещенници. Ако бог съществува, той чете в сърцата ни. Ритуалите са за хората.
Бъди все така силна!

# 72
  • Мнения: 2 005
Моите съболезнования! Наистина в твоя случай, въпроса е по-скоро юридически да установиш нещата, отколкото е необходимо да доказваш фактическото бащинство. При всички положения се посъветвай с адвокат. Мисля, че има възможност за доказване на "съвместно съжителство" и други юридически способи за доказване на бащинство. Юрист може да те посъветва и насочи към правилния вариант за безспорното доказване на бащинство. Успех!  bouquet Трябва да бъдеш силна!

# 73
  • Мнения: 17 546
Съжалявам, нямам повече думи... Sad Flowers Rose Flowers Rose

# 74
  • Мнения: 2 891
Ти си силна, ще се справиш!!!  Hug

# 75
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Благодаря за всичко  bouquet
Ужасно трудно е да продължа и само малчо ми е стимула...
Имам чувството, че съм се превърнала в един призрак, който само чака ноща, за да живее чрез съня...Чакам, от момента в който се събудя, чакам да заспя и да сме заедно с моята любов, а и той идва - всяка нощ идва в съня ми.
Страх ме е, чела съм тук там, че със скръбта си държим душата на починалия около нас и това не е добре за него, но някак нямам сила да му кажа да си върви.Не намирам сила да му кажа да тръгне по пътя си определен от Бог.Мисля за това, навивам се, но не мога.Сърцето ми се къса, само докато мисля, как да му кажа да си тръгне.Това е може би първият път в живота ми, когато знам, че не трябва да правя нещо и вредя, като го правя, но по никакъв начин не мога да спра...
 Cry Cry Cry

# 76
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Страх ме е, чела съм тук там, че със скръбта си държим душата на починалия около нас и това не е добре за него,


така е... , но и ти самата нищо не можеш да сториш. ТО ще си дойде от само себе си... повярвай, минах по тоз път.  Sad
Кураж и голяма прегръдка.  Hug А ако имаш нужда от рамо за поплакване, ей ме.

# 77
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Душата казват 40 дни е около милите хора. Пусни изплачи си мъката не задържай. Много е рано да го пуснеш.

# 78
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 127
Много рядко плача, но от твоя разказ ми стана ужасно мъчно. Искам да ти кажа , че ти си една много смела жена и майка. И знам, че ще намериш нужните сили да продължиш напред. Прегръщам те толкова силно. Ако имаш нужда от приятелско рамо или просто да си излееш мъката пред някой аз съм насреща по всяко време.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт