Херпес на окото - помощ !

  • 34 442
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
и сестра ми има същия проблем. чудим се какво да правим

# 16
  • Мнения: 1 983
и сестра ми има същия проблем. чудим се какво да правим

ЗДРАВЕЙ , ДАНО НЕ ТЕ ПЛАША НО ТОВА НАЙ ВЕРОЯТНО Е ХЕРПЕС ЗОСТЕР ОТИВАЙ НА КОЖЕН ЛЕКАР И ТО БЪРЗО НЕ ПРИ ДЖИПИТО! ЛЕКУВА СЕ С АЦИК  ПО СХЕМА И МОЩНИ ДОЗИ ВИТАМИНИ  ПАК ПО СХЕМА
ЛИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ПРЕДПИСВАТ НЕЩА КОИТАО ПРОСТО НЕ СА ЗА ТОВА ЗАБОЛЯВАНЕ, ИДИ ПРИ ДОБЪР КОЖЕН ЛЕКАР, ИЛИ СПЕЦИАЛИСТ ИНФЕКЦИИ

Вмъквам и двата цитата, за ди ви кажа следното.При херпес в окото, дори да не е зостер, се отива на очен лекар, защото последствията могат да бъдат жестоки.За външните рани се ходи при кожен, но там пораженията са по-леки.Не губете време.Аз се разболях на 16 Април миналата година от зостер в окото и цялата дясна част на лицето освен дясното око ми беше засегната и се лекувах около 2 месеца и половина.С това шега не бива Naughty

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 17:47 от ПиНтИшПуНтА

# 17
  • Мнения: 131
Намажете херпеса с мед -минава.

# 18
  • Мнения: 526
херпеса есигнал за срив на имунната система, аз приемах много ветамини и имуностимулатор

# 19
  • Мнения: 34
Silvip, какво стана с твоя херпес, прехвърли ли се вътре в окото? Синът ми в момента има под окото и съм много притеснена за очето. Как да разбера дали е отишъл в окото, нещо видимо отвън ще има ли, или само болка? Моля, ако някой знае нещо да пише, синът ми е на 4г.

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Silvip, какво стана с твоя херпес, прехвърли ли се вътре в окото? Синът ми в момента има под окото и съм много притеснена за очето. Как да разбера дали е отишъл в окото, нещо видимо отвън ще има ли, или само болка? Моля, ако някой знае нещо да пише, синът ми е на 4г.

Задължително го заведи на очен лекар (ако вече не си го направила)! Мисля, че само с оня апарат дето ти светят в окото с него може да се разбере дали е отишъл вътре в окото, но не съм сигурна.

# 21
  • Мнения: 79
Ходих на очен лекар да ме прегледа и ме гледаха точно с този апарат. Беше точно под веждата над клепача и лекарката каза че не е засегнал окото. Изписа ми едно лекарство Zovirax. Скъпичко е - струва ако не се лъжа 48 лв., но предпочетох това пред по-евтиното понеже и да попадне в окото не дразни. Също така и едни капки, но не помня как се казваха. Заведи го на лекар възможно най-бързо, защото ако влезе в окото става опасно, а е толкова коварно нещо че се разпространява много бързо. Моят се излекува за около седмица.

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На мен ми се случи преди година, беше доста непирятно преживяване! За по-малко от 24 часа окото ми ужасно се поду и болеше. Очната ми даде капки и мазило - не бяха много скъпи! Мина за около седмица, тя дори се изненада, че оттока ми спадна много бързо - за два дни. Каза, че обикновено отнема само седмица за да спадне оттока, но ако пак ми се случи веднага да отида, че може да стане страшно!

# 23
  • Мнения: 13
Моля ви помогнете от две години имам рецидивиращи ерозии на роговицата ужасно болезнени ходих навсякъде на лекар и нищо не помага. От скоро се съмняват за херпес симплекс тъй като стойностите му са малко завишени.Имам малко бебе и не мога да го гледам болката е ужасна! Моля памагнете

# 24
Синът ми е на 6г. От 1.02.09г. има диагноза посттравматичен херпес на лявото око. Изминаха 5 месеца, но лечението продължава все още. При съмнение за такава болест потърсете  очен лекар, лекувал и др. пациенти, защото диагнозата е коварна и време за експерименти няма. След 10-дневно лечение в русенска болница детето ми го изписаха здраво, а се оказа след преглед в клиника във Варна, че пораженията са още по-големи. Благодарение на д-р Пламен Хабанов от Очен център "Николай Чудотворец" детето ми засега се чувства по-добре. 

# 25
Синът ми е на 6г. От 1.02.09г. има диагноза посттравматичен херпес на лявото око. Изминаха 5 месеца, но лечението продължава все още. При съмнение за такава болест потърсете  очен лекар, лекувал и др. пациенти, защото диагнозата е коварна и време за експерименти няма. След 10-дневно лечение в русенска болница детето ми го изписаха здраво, а се оказа след преглед в клиника във Варна, че пораженията са още по-големи. Благодарение на д-р Пламен Хубанов от Очен център "Николай Чудотворец" детето ми засега се чувства по-добре. 

# 26
Относно херпес симплекс. Преди нчколко години ми се появи бяла точка (почти невидима) в ретината на окото. Единственото което усещах беше леко замъглен поглед на това око. Ходих по лекари, сумати иследвания и накрая ми казаха че е Херпес Симплекс. Изписаха ми Ацик по схема. Мина известно време и изчезна. След около година пак ми се появи, пак на лекар, които ми каза че вируса си остава в мен и щом се появи точката отново Ацик по схема. И  това било за цял живот. А аз неискам на всяка половин година горе долу да взимам хапчета. Искам да се излекувам. Ако някой е запознат и преживял подобно нещо моля да ме посъветва.

# 27
Уважаема госпожо, много бих искала да Ви помогна, но както по-горе споменах, лечението при всеки е специфично и трябва да се доверите на очен лекар, а най-добре да се консултирате с няколко. Всеки етап от болестта се лекува с разнообразни лекарства. В началото бяха 5 /Зовиракс - маз, + още 4 вида капки за очи/. В процеса на лечение някои се заменят, а други си остават същите. Задължително е носенето на слънчеви очила и шапка. Не знам от кой край на България сте, но, ако се съмнявате в профeсионализма на вашия лекар, консултирайте се с д-р Хубанов от Варна. Д-р Парашкевова от Русе също е много добър специалист.

Общи условия

Активация на акаунт