Коледни звънчета пеят, слънчицата ЯНУАРИ ще изгреят!

  • 13 743
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 332
Запис и от мен  Hug
Тедсън - изпрах си ги перденцата  Mr. Green и сега само им се радвам, ненагледните  Crazy
Аз със кърменето засега съм екстра, не ми е разранил зърната все още и дано така си и остане положението.
За коликите сме взели Еспумизан, но засега само с чайчето се оправяме, дано ни минат леко коликите.
Помощници си имам - живеем при мойте родители  Whistling
За топлите вълни - и при мен ги имаше, веднъж и аз да се стопля, толкова съм зиморничава...ама вече ме напускат...

# 16
  • Мнения: 85
Заглавието е супер.  newsm68 Аз досега само ви чета, че за първи път си оставам толкова много дни вкъщи и използвах да свърша много неща. Пък и като вече няма да ходя в офиса - да подготвя някои неща.

Ние сега когато сме в България сме на около 10-ина минути от родителите ми, и майка ми даже си е взела отпуска след Нова Година. Аз и казах да не го прави, тъй като нямам нужда от помощ, но тя... smile3508 Ще използва докато съм в болницата да разглези сина ми, но добре, че той ходи на  детска градина и съм предупредила изрично мъжа ми, ако се наложи все пак, да не и го оставя за дълго. Проблемът е, че мъжът ми е чужденец, българският не му е много добър още и е един добричък и не може да и отказва.

Аз съм добре. Нямам болки или някакви неразположения.  smile3501 Гледам да не преяждам сега накрая. По-често и по-малко. Вече съвсем нямам търпение и само броя дните до 3 януари. Всичко ми е готово. А Джой само разхожда количката нагоре-надолу из апартамента и няма търпение да разхожда бебето.

Доста от вас са на преглед утре, така че ще се радвам да прочета всякаква информация.  newsm10
На всички мами, които си гушкат бебоците искрено им се радвам и завиждам.
Винаги си имам страница отворена на форума, че да не пропусна появата на някое ново мишле.

# 17
  • Мнения: 206

  Запис и от мен Peace
Страхотно заглавие на темата Heart Eyes

# 18
  • пред екрана
  • Мнения: 20
Привет мамчета!
Поздравления на новите мамчета!   bouquet ДА са им живи и здрави бебчетата, да ги радват и да се гордеят с тях!
Пристрастна съм най-вече за  Дарена  и Борис, защото са на моята рождена дата и сме астрални близнаци с тях.  Филипа, Аничка77, може би знаете, но най-известните хора родени на 18.12 са Брад Пит и Стивън Спилбърг.

И аз вече имам  контракции, но са  веднъж дневно, болки в кръста и гърба, болки в ставите където се захващат краката за торса и се чувствам като разглобена като стана от стол или легло - все едно съм с протези. newsm78дали ще удържа до 08.01?Поне изпрах и изгладих повечето дрешки и завивки за бебето. Ама пак ме е страх, че ще стане всичко изведъж и няма да съм готова, май е крайно време и моят багаж да събера и да newsm79 изчистя всичко в къщи.

Исках да ви питам с какво си мажете гърдите и подготвяте ли ги за кърменето? Имаше още нещо, което исках да питам, ама забравих. Като се сетя тогава Grinning
 Весело посрещане на Новата 2008 година!

# 19
  • Мнения: 24
Гърдите можеш да си мажеш с кремчето на Авент,за да ги подготвиш за кърмене.

# 20
тоя инфакол дето толкова се хвали наистина ли е толкова добър?има ли мами дето са го ползвали от вас...ще взема да си купя накрая Simple Smile и как така го няма в бг щом е толкова добър....страно ми се струва просто.ще взема да питам акушерката следващия път тя какво мисли...щом само тук го имало би трябвало да има мнение по въпроса  newsm78...и все пак колко от вас мамачета имат лично наблюдение зе ефекта на този препарат?и какво е то?

# 21
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Привет и от мен! В тези празнични дни нямам време за писане, но успявам да ви попрочета.

Честито на мамите с коледни бебчета! Да са им живи и здрави!!!

Доста се зачудих какво ще яде бебчето цели три дни, щом кърмата идва на третия ден чак? Нали се препоръчва да не си купува човек адаптирано мляко предварително, че да е по-нахъсан за кърмене... Ще се радвам, ако някой ми разясни ситуацията. То ясно, че при всеки ще е индивидуално, но наистина какво се прави, ако кърмата се забави дори с един ден?

# 22
  • Мнения: 405
Мари, симптоми си имам, но не като за раждане. Имам безболезнени контракции, някой път доста начесто, болки като при цикъл и най-неприятното е много остра болка под срамната кост, но при мен бебчето е много ниско и май от това се получават.

Кафява мечка, аз доколкото разбрах от класа за кърмене, коластрата е напълно достатъчна в първите дни, описват я като златна мина, защото е толкова богата и дава достатъчно хранителни вещества на бебето. Ако всичко е наред не би трябвало да се налага да дохранваш. Тук, а предполагам и в Канада, не биха дали формула в болницата, освен ако ти изрично не разрешиш, така че ако искаш да кърмиш ще имаш доста добър шанс.

# 23
  • Мнения: 68
Кафява мечка- стомахчето на новороденото е с големина и вместимост колкото на едно бобено зърно- това обясниха на нашия курс по кърмене, т.е. коластрата си е напълно достатъчна на първо време. Вярно е, че кърмата идва по-късно, но новородените бебенца могат да издържат без кърма и вода 4-5 дни, дали не беше и седмица.
Валя- изпрати ли гостите?
Аз утре съм на последна консултация, ще ми обясняват как ще протича раждането в колко часа да отидем и тн- нали е планирано за началото надругата седмица- естествено ако устискам до тогава. Иначе моето момче днес цял ден се гнезди Laughing сглоби кошарата, прави размествания и сега вече сме почти готови- остава ми само да изгладя чаршафките. Сутринта ходихме да си по напазарим малко нали днес е boxing day, което значи, че по правило, да не кажа всички, но повечето магазини продават стоките си с 50% намаление, някои даже стигат до 70-80%, но обикновено е 50%.
х х  х

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 05:53 от kokonka

# 24
  • Мнения: 37
Честита Коледа!
Честито и на всички нови мами с малки бебчета!
Кафява мечка За кърмата вече са отговорили ама и аз да кажа. На новороденото са му достатъчни дори няколко милилитра коластра за да е сито. а колкото по-често суче коластра, толкова по скоро слиза млякото, но не по-рано от 2-3 ден почва да се променя в бяло и да прилича повече на мляко. Дотогава коластрата е напълно достатъчна. Тук формула не вярвам да дадат, поне в болницата, ще те карат да го кърмиш, дори и да плаче много и да изглежда гладно. Аз обаче оше втората вечер и напутах биберона-залагалка и Маги не се е обадила през цялото време. На смятам че бибероната е иделното средство, но тя си беше пристрастена като малка, Срам ме е да кажа, но още я търси и заспива с нея и немога да и я махна.
Тедсън щом имаш мераци към таткото - действай, не се претеснявай, това е един от начините да предизвикаш раждане в последните дни. След като предносих първия път, какво ли не пробвах и мисля че имеммно това помогна, че вече ми беше писнало да чакам.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Добро утро момичета!
Коригирах, наистина е на Мари заглавието  Grinning

При нас положението не е много добро, но все ще изкарам деня - снощи точно преди лягане Симона вдигна температура, не много висока, но достатъчно. Спах при нея да я следя през нощта, вече няма, но днес не я пуснахме на ясла и ще я водя на доктор. Само се моля да пуснат мъжа ми от работа, че иначе ще бъде голямо приключение. Бях си планирала да се видя с две приятелки, но сега незнам как ще стане...Сега едвам гледам, май на обяд ще се спи  Tired
Иначе при мен симптоми никакви, но нямам нищо против бебчето да си чака януари Grinning

За кърмата момичетата са казали, но ако имате възможност следете да не им дават адаптирано, искайте си ги при първа възможност при вас /в тези болници където може/.
Nadya_geo - аз сега не мажа с нищо, но предния път мацах с Гармастан. Потърсете си Лансинох за след раждането - най-удобен е тъй като не се налага да се мие преди кърмене.

# 26
  • Мнения: 48
Добро утро!
Аз се разболях точно на финала, много ме боли гърлото , силна хрема и силна кашлица.
Честит имен ден на всички малки и големи слънчица с името Стефан!!!

# 27
  • Мнения: 30
Добро утро и

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ДВАМАТА НИ СТЕФЧОВЦИ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА РАДВАТ МАМА И ТАТИ!

Аз отивам на ЖК, ще правим последни изследвания, записи и т.н. Иначе не се оплаквам от нищо - нито контракции, нито болки. Само дето преядох на Коледа  Joy .

За капките Инфакол  съм чула само добри неща, но наистина не се продават в БГ, а ги носят някъде от чужбина.

# 28
  • Мнения: 802
Добро утро, Hug
искам да ви попитам за Infacol ?
Наистина ли е толкова добър и дали си заслужава да си го поръчамо от Англия ?1

Честит имен ден на всички именници !

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
Добро утро!

Мен докато ме нямаше по празниците съм прескочила една цяла тема и мнооого бебенца! Да са живи и здрави и те и майките им. Много хубав коледен подарък.
Аз бях на преглед последно на 20.12.2007 и отново ще се виждаме на 02.01.2008 с моя док, ако няма новогодишни изненади, но аз не бързам. Хубавото е, че той е дежурен по празниците, но все пак дано не се налага да го тормозя точно аз.

Ние вчера имахме инцидент със сина ми - бяхме на гости на кумовете и разбойникът скочи от втория етаж на детското им легло и си удари лявото краче. Вчера половин ден се носим из болницата, но слава Богу - нищо му няма , само е натъртен.

Честит имен ден на всички именници!

Общи условия

Активация на акаунт