Моля дайте съвет за лекар за раждане в Тина Киркова

  • 24 408
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Моля Ви хора мили, в 23 седмица съм, терминът ми е на 29.04 и не знам при кого искам да раяждам....за сега водя консултация при д-р Панова, но не съм доволна и бих искала да я сменя с друг лекар, ако е възможно затова моля за вашия съвет!!!

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 721
Имаш време да избереш.

Писах ти на лс

# 2
  • София
  • Мнения: 1 262
аз съм доста доволна от д-р Валери Гергов  Peace раждах при него секцио на 17.11, но три мои приятелки раждаха при него нормално и ми го препоръчаха  Hug

# 3
  • Мнения: 4 621
От личен опит мога да препоръчам Д-р Б. Ташков Peace Той предимно се занимава със секцио обаче Hug

# 4
  • Мнения: 317
Преоръчвам Маленов - потърси ако искаш с търсачката , има инфо за него във форума . Успех! Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
Д-р Манчев-доволна съм от секциото.Бебка я нося с часове и не съм усетила никакви проблеми,пък и шева изглежда добре.Успех! newsm10

# 6
  • Мнения: 236
Аз раждах при Др. Генадиева - препоръчвам я най-горещо. Аз раждах нормално, с много разкъсвания и тя се погрижи за мен чудесно. А аз даже не я бях избирала, за пръв път я видях тогава. Мисля, че е страхотен професионалист. Пожелавам ти леко раждане!

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Рени Ковачева. Беше АГ на една приятелка. Много мила, изпраща на всякакви видове изследвания-няма задължително, няма незадължително. За нея всички са важни.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Бих ти казала при кого да не раждаш, д-р. Силвия Савова.

# 9
  • Мнения: 724
Рени Ковачева. Беше АГ на една приятелка. Много мила, изпраща на всякакви видове изследвания-няма задължително, няма незадължително. За нея всички са важни.
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 672
Аз раждах със секцио при д-р Жанна Колева. Много съм доволна...

# 11
  • Мнения: 3 695
Рени Ковачева за мен е най-добрата!!! И като специалист и като човек. За мен беше важно да родя нормално, ако няма други причини и затова я избрах. А въпреки епизотомията, така ме е зашила, че дори според други лекари не личи, че съм раждала. Интересуваше се и се грижеше за мен и бебето през цялото време до изписването ни. Изобщо невероятна е! Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 17
Аз пък не бих родила в тази болница - доста мизерна и вече с лоша слава, но всеки сам решава за себе си! Hug
Бих ти препоръчала Токуда и д-р Диков! Peace

# 13
  • Мнения: 403
Аз раждах при д-р.Григорова.Успех  в избора.

# 14
  • Мнения: 236
Аз раждах естествено при К.Ташков.Доволна съм, много е загрижен за пациентите си.!Успех с избора!

# 15
  • Мнения: 377
Д-р Константин Ташков! Супер е. Много съм писала за него, така че няма да продължавам да го хваля. Няма да сбъркаш, ако го избереш.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 312
Д-р Манчев-доволна съм от секциото.Бебка я нося с часове и не съм усетила никакви проблеми,пък и шева изглежда добре.Успех! newsm10
Подкрепям, но и аз раждах със секцио при него. За нормално не знам. Отношение обаче към пациентите има!



  Бих ти казала при кого да не раждаш, д-р. Силвия Савова.

Пак подкрепям! Тази е  Sick, нямам думи просто.

Виж белия списък, пусни търсачката и ще го намериш. Успех!   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 352
Д-р Валери Манчев. Аз също раждах при него със секцио. Много съм доволна и от самата операция и от отношението Peace Успех!!!

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 14:44 от anii_ta

# 18
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Д-р Рени Ковачева.Перфектен лекар- секциото ми беше на 12.11, шева почти не си личи, детето постоянно ми е на ръцете,нямам проблеми сега, а преди да родя ме изпрати на всякакви изследвания за каквото се сетеше, без да пести време и внимание.След раждането- 5 дни съм била постоянно обгрижвана от нея.Рядко срещана порода и като лекар и като човек.

# 19
  • Мнения: 814
Преоръчвам Маленов - потърси ако искаш с търсачката , има инфо за него във форума . Успех! Hug
Това е и моят лекар Simple Smile. Справя се отлично и с естествено раждане и със секцио.

# 20
  • Мнения: 290
Аз раждах при Др.Грънчаров и двете си деца със секцио,много съм доволна!

# 21
  • Мнения: 1 155
д-р Рени Ковачева, за мен, тя е най-добрата. Страхотен специалист. Родих при нея, март месец, планирано секцио и тя ми следи цялата бременност. Горещо ти я препоръчвам!!! Peace

# 22
  • Мнения: 32
 ЗАЩО ЩЕ СИ ИЗБИРАШ ЛЕКАР?
ако си секцио да, но ако по нормален начин няма смисъл
еднакво неприятно е дали го познаваш или не
аз не съм избирала- израждаха ме две мацки които се застъпиха в родилна зала (едната е Мирослава Генадиева)
много готино мина всичко а отношението им беше чудесно през цялото време ме подкрепяха и ми викаха "слънчице"
относно условията е мизерничко и храната е отврат, но с много добри специалисти и неонтолози ( особенно Янкова и Стоикова)

# 23
  • Мнения: 72
Рени Ковачева!!! Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз също бих те попитала защо ще избираш лекар, ако си решила да раждаш нормално? Родих преди 9 дни без избор на лекар, останах много доволна. А това което видях беше че майките, които бяха с избор на лекар, не останаха много доволни. Лекарят който ме изражда идваше всеки ден да ме види без да има ангажимент, а тези които бяха с избор на лекар - не си видяха лекаря след като родиха.

# 25
  • Мнения: 1 745
И аз раждах там без уговорка,секцио по мед. причини-паднаха ми се Петров и Ковачева.Много съм доволна.И от двамата!Успех в избора.   bouquet  А само като си представя какво ти предстои и ми става едно мило...  Blush Леко раждане и да се похвалиш!  Hug

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Баща и син Ташкови, д-р Ковачева, д-р Колева, д-р Григорова - когото и да избереш няма да сбъркаш. Д-р Петров също е добър специалист, но е доста цапнат в устата.
За д-р Савова съм съгласна... далече от нея.

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
От личен опит мога да препоръчам Д-р Б. Ташков Peace Той предимно се занимава със секцио обаче Hug
И аз препоръчвам него и сина му д-р Константин Ташков - и двете със сестра ми раждахме при тях  Peace

# 28
  • Мнения: 553
Д-р Катя Гогова

Лекар не само по професия, но и по призвание и най-вече свестен човек. Освен това разбира и от хомеопатия, и се погрижи  да не ми се налага да пия никаква химия през бременността има и това предимство че е на щат именно в родилен сектор  от поне 15-20 години и от колегиалност към нея и другите лекари и акушерки, които са на смяна са много внимателни.

Напоследък на доста лекари почти ми се привижда надпис "търговец" на челото образно казано. Е тя НЕ е от тях.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 21:40 от oceanid

# 29
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз пък съм доволна от Савова. И шева ми е тънък. Не знам защо я отричате.

oceanid , пропусна името на лекарката си Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 10 312
Аз пък съм доволна от Савова. И шева ми е тънък. Не знам защо я отричате.

oceanid , пропусна името на лекарката си Peace

Защото едва не изпусна моя приятелка, която ражда при нея естествено. За това не мога да я обвиня, всяко едно раждане може да се закучи и т.н. Но отношението към пациентите е под всякаква критика - за по проста и нелюбезна лекарка не съм чувала. Приятелката ми беше смазана психически от отношението към нея...иначе и тя е зашита много добре отдолу...

# 31
  • Мнения: 63
Аз раждах секцио при д-р Генадиева. Много съм доволна.Горещо я препоръчвам newsm10

# 32
  • Мнения: 268
аз съм доста доволна от д-р Валери Гергов  Peace раждах при него секцио на 17.11, но три мои приятелки раждаха при него нормално и ми го препоръчаха  Hug


Изключително много съм доволна от д-рГергов-преди това до 7мес.ходих при жена д-р,но я смених...Не съжалих,че го направих,уверих се че бях в сигурни ръце.Без да преувеличавам,но за мен този доктор е с призвание  bouquet

# 33
  • Мнения: 592
Аз раждах при Цветан Ослеков и съм страшно доволна и от него а и като цяло от Тина Киркова.
1-я път раждах в МД и останах много разочарована

# 34
  • Мнения: 35 951
Аз раждах със секцио при д-р Жанна Колева. Много съм доволна...

подкрепям!

# 35
  • Мнения: 553
Момичета,  hahaha Hug Hug Hug
чете чета и забелязвам че 1-во АГ Тина Киркова е пълна с много свестни лекари

# 36
  • Мнения: 1 322
Аз също раждах там без избор на лекар. Падна ми се много готин екип и съм много доволна.

# 37
  • Мнения: 61
Категорично съм съгласна с изразеното недоволство, относно отношението на д-р Силвия Савова към пациентите си,както в болницата,така и в частната клиника в която преглежда. Тя ми следи бремеността,но категорично няма да раждам при нея. Като специалист може и да не е толкова лошо,но отношението й към бременните,защото се оказа,че не е само към мен е под всякаква критика. Аз лично изпадах в ужас,като трябваше да ходя на консултация,а да не говорим,че несмеех да я питам нищо странично,защото вечно гледа като пит бул и все е начумерена и изморена. Да не говорим,че ми каза,че ако искам тя да ме изражда,трябвало когато контракциите ми станат на 3мин да отидем да я вземем от тях /ако изобщо я открием/. Май доста я помързява,освен ако не е планирано секцио,тогава сигурно по друг начин стоят нещата. newsm78

# 38
  • Мнения: 28
д-р Рени Ковачева. Направо е супер. Родих на 23.12 с избор на лекар и съм страшно доволна от нея и като лекар и като човек.



# 39
  • София
  • Мнения: 44 041
Аз също раждах там без избор на лекар. Падна ми се много готин екип и съм много доволна.

и аз така....по принцип не съм много за избова на екип, освен може би за секцио....

# 40
  • Мнения: 92
д-р Петков!!!Първият път раждах при него -секцио и сега пак той ще ме оперира,живот и здраве!Няма лекар ,който да е видял белега и да не е попитал кой е правил секциото...Просто перфектно!!!

# 41
  • Мнения: 3 634
А защо не я искаш Панова? Аз бях при нея, но секцио. Много съм доволна! Изглежда малко отвеяна, но не е така. От форумски препоръки бях избрала Рени Ковачева, но не успяхме да се срещнем с нея.

# 42
  • Мнения: 45
Категорично съм съгласна с изразеното недоволство, относно отношението на д-р Силвия Савова към пациентите си,както в болницата,така и в частната клиника в която преглежда. Тя ми следи бремеността,но категорично няма да раждам при нея. Като специалист може и да не е толкова лошо,но отношението й към бременните,защото се оказа,че не е само към мен е под всякаква критика. Аз лично изпадах в ужас,като трябваше да ходя на консултация,а да не говорим,че несмеех да я питам нищо странично,защото вечно гледа като пит бул и все е начумерена и изморена. Да не говорим,че ми каза,че ако искам тя да ме изражда,трябвало когато контракциите ми станат на 3мин да отидем да я вземем от тях /ако изобщо я открием/. Май доста я помързява,освен ако не е планирано секцио,тогава сигурно по друг начин стоят нещата. newsm78
И аз съм съгласна с недоволствата относно д-р Савова - отношението й наистина не е подобаващо (не я мързи, но все е претоварена, изморена и няма достатъчно време). Макар че като специалист е много добра, проблема е, че нищо не обяснява на бъдещите родители и поради своята заетост често кара "през пръсти"!!!
Раждах при нея секцио (планирано) и съм много доволна - шева ми заздравя за няколко дни и не съм чувствала никакъв дискомфорт след това, дори конци не ми махаха. Имах и стар шев от тежка операция - и него пооправи и вече не изглежда така зловещо.
Но от нея имам страх от нормалното раждане заради сестра ми - измъчи я невероятно преди 2 години. А и от мои приятелки, раждали нормално при нея, също няма добри отзиви.
Д-р Ковачева, доколкото знам, е с много внимателно отношение, но само ако си плащаш кеш. Моята бременност не пожела да води, тъй като съм с осигуровка към частен здравен фонд и плащането става от там...

# 43
  • Мнения: 86
Ne znam za6to ima tolkova nedovolstva kam d-r Savova i dvete si deca ragdah pri nej ednoto e na 2g. i polovina a drugoto na dva meseca i sam strashno dovolna ot nej.i po vreme na bremenostta i po vreme na ragdaneto(normalno i dvata pati-bez 6evove bez problemi sled tova).Vseki 4ovek si ima predpo4itanij Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 193
Д-р В.Гергов , при него раждах ноември месец ,при него  ходих и на консултация  Hug

# 45
Na 20.12.2007 rodih pri d-r Popmarkov i sam mnogo dovolna. Prez cqloto vreme be6e do men, a sled rajdaneto dnite prez koito bqh v bolnicata minava6e da vijda kak sam. Polu4ih vnimanieto ot koeto imah nujda. Upseh na teb

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Аз раждах секцио при др. Б. Ташков - страхотен лекар и човек, но тъй като престоя в болницата ми беше доста дълъг, останах с много добри впечатления от др. Киров, съседката ми по легло беше при него, всеки ден идваше поне по два пъти да я види, накрая дори в реанимацията бяхме заедно и тя каза много хубави думи за него, а др. Ковачева е мила и внимателна само ако си нейн пациент т.е. ако й платиш, но това си е мое мнение.

# 47
  • София
  • Мнения: 672
В Тина Киркова има много добри специалисти така, че смело..Всичко ще мине ОК

# 48
  • Мнения: 93
Аз също раждах там без избор на лекар. Падна ми се много готин екип и съм много доволна.
И аз така и дай боже да имам следващо пак няма да си избирам лекар.

# 49
  • Мнения: 6
Аз родих през септември при доктор ПАНОВА .Страхотна жена и доктор.Невероятно отношение
имаше към мен прз цялата ми бременост,по време на раждането,а ислед това постояно идваше
в болничната стая за да следи как се възтановявам.АКО СЛЕД ВРМЕ СИ ИМАМ ВТОРО БЕБЧЕ НЕПЕМЕНО ЩЕ СЕ ОБЪРНА ПАК КЪМ НЕЯ.  bouquet

# 50
  • Мнения: 247
Д-р ДИНЧО ГЕОРГИЕВ! Жалко, че той изражда само с уговорка, тъй като май е в неплатен отпуск. Беше в клиниката на Мазнейкова доскоро иначе беше кадър на Тина Киркова. Прекрасен лекар и човек. Раждах първия път при него и щях и втория, ако от Тина Киркова не ми отказаха плановото секцио заради кардиологичен проблем.

Едно нещо не мога да си обясня- как доктори /като Рени Ковачева например/, за които мнението на три акушерки и на още толкова доктори, е че не са добри гинеколози, успяват да се харесат на жени, които раждат при тях.  ThinkingНе съм лекар, но наблюдавам същото в моята професия- едни от най-големите галфони са много търсени адвокати. За уточнение- не съм адвокат.

# 51
  • Мнения: 431
аз съм доста доволна от д-р Валери Гергов  Peace

 Peace

Ходих при него на ЖК, по време на раждането беше непрекъснато до мен, и след това идваше всеки ден да ни вижда с малчо.

# 52
  • София
  • Мнения: 276
Dr. Gergov!  Flutter

# 53
  • Мнения: 97
Не ти препоръчвам тази болница,ако искаш хубав спомен от раждането де:)Препоръчвам ти доктор Майсторов,клиника Гургулят,намира се на улица 20-ти април.Много съм доволна от него,работи със здравната каса,любезен е,и най-важното-компетентен:)

# 54
  • Мнения: 3 634
Не ти препоръчвам тази болница,ако искаш хубав спомен от раждането де:)

Е, не можеш да затриеш цяла болница с едно изказване!  Naughty

# 55
  • Мнения: 3 634
Едно нещо не мога да си обясня- как доктори /като Рени Ковачева например/, за които мнението на три акушерки и на още толкова доктори, е че не са добри гинеколози, успяват да се харесат на жени, които раждат при тях. 

Всичко е субективно! Когато аз раждах д-р Панова направи 4 секцио за деня, предния ден пак и по-следващите така...все някоя не е била доволна.

# 56
  • Мнения: 11
Някой  има ли мнение за д-р Пламен Дочев, кадър е на Тина Киркова? Предстои ми раждане  през март, живот и здраве.  Сега той ми води ЖК, засега съм доволна. Но...

# 57
  • Мнения: 97
Dante права си,наистина малко силно се изказах,но все пак познавам доста недоволни от лекарите там...а и много са били с опасност за живота поради некомпетентност и неизмъкнати парички(при положение,че отиваш с направление и не си си платил определената сума за избор на екип,лекар и тн.)....А и от личен опит говоря.... Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 135
и аз раждах при д-р Панова (секцио по мед. причини), и консултацията ми води тя...много съм доволна....верно изглежда отнесена, ама е отговорна и създава едно такова..позитивно чувство.. Embarassedпоне на мен ми създаваше

# 59
  • Мнения: 7 416
  Д-р Рени Ковачева!Препоръчвам я,макар че съм раждала при друг лекар. Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 1 986
Не бих отишла на твое място в тази болница! Мен 5 дни ме държаха без да ми обърнат никакво внимание и като изпаднах в безпомощно състояние се чудеха как да се отърват от мене, защото умирах. Дори и така ме пращаха сама да си търся къде да ме приемат. Добре, че имах късмета да се намесят "Големи" като длъжност и най-вече като човечност ХОРА и сега с бебето сме живи и здрави, надявам се. В Майчин дом едва ме спасиха след толкова загубено време.
Ако си решила да плащаш, по-добре иди в някоя от частните клиники. Повечето работят със Здравната каса и това, което ще платиш при тях е съизмеримо с рушветите и подаръците, които ще ти искат в държавните болници, но пък ще родиш под чудесни грижи и внимание и в приятна обстановка. Аз бях уредила всичко да раждам така, но получих усложнения и от там колелото се завъртя с такава бясна скорост, че по спешност ме приеха в "Тина Киркова" и след това само в голяма болница с много специалисти като Александровската, можеха да ме спасят.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 041
VAVA такива неща за съжалине се случват във всички болници - часни и държавни...гаранция в БГ никога нямаш...
Аз по подобни причини на твоите пък никога не бих стъпала доброволно в Майчин дом...за това пък от Св. София останах много доволна, при все, че реших да не избирам д-р и екип и един лев рушвет на никой не съм дала, всичко си мина по здравна каса.....

# 62
  • Мнения: 89
Д-р Рени Ковачева  Peace
добър специалист и много мила и грижовна жена! съобразява се и с желанията и изискванията ти, доколкото може поне.
родих при нея на 20 август със секцио по медицински показания и останах много доволна. после пратих и една колежка - и тя беше възхитена от д-р Ковачева.

# 63
  • Мнения: 134
Д-р Рени Ковачева  Peace
добър специалист и много мила и грижовна жена! съобразява се и с желанията и изискванията ти, доколкото може поне.
родих при нея на 20 август със секцио по медицински показания и останах много доволна. после пратих и една колежка - и тя беше възхитена от д-р Ковачева.
Когато се налага секцио а не е по-твое желание каква е цената?

# 64
  • Мнения: 89
Д-р Рени Ковачева  Peace
добър специалист и много мила и грижовна жена! съобразява се и с желанията и изискванията ти, доколкото може поне.
родих при нея на 20 август със секцио по медицински показания и останах много доволна. после пратих и една колежка - и тя беше възхитена от д-р Ковачева.
Когато се налага секцио а не е по-твое желание каква е цената?

няма разлика независимо от причината. зависи само дали си с избор на лекар или не. аз платих 500 лв. за самото раждане.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 078
Не е точно така. Причината е важна, защото, ако е секцио по избор се плаща по-голяма сума от 500 лв, за съжаление, забравих, а , ако е секцио по предписание - тогава 500 лв. Аз плащах пакет - секцио по предписание и стая - 900 лв, а същия пакет със секцио по желание е 1100лв.
Не раждах при Ковачева , а при Савова, но това са официалните цени на ТК и би трябвало да няма значение при кого раждаш, ако не ти поискат отгоре Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 134
Д-р Рени Ковачева  Peace
добър специалист и много мила и грижовна жена! съобразява се и с желанията и изискванията ти, доколкото може поне.
родих при нея на 20 август със секцио по медицински показания и останах много доволна. после пратих и една колежка - и тя беше възхитена от д-р Ковачева.
Когато се налага секцио а не е по-твое желание каква е цената?

няма разлика независимо от причината. зависи само дали си с избор на лекар или не. аз платих 500 лв. за самото раждане.
благодаря ти за бързия отговор , дано не ми се налага  Praynig

# 67
  • Мнения: 134
Не е точно така. Причината е важна, защото, ако е секцио по избор се плаща по-голяма сума от 500 лв, за съжаление, забравих, а , ако е секцио по предписание - тогава 500 лв. Аз плащах пакет - секцио по предписание и стая - 900 лв, а същия пакет със секцио по желание е 1100лв.
Не раждах при Ковачева , а при Савова, но това са официалните цени на ТК и би трябвало да няма значение при кого раждаш, ако не ти поискат отгоре Rolling Eyes
днес бях там на училището за родители ,но каза само други цени за секциото не спомена нищо ,а и никой не попита,аз питам от любопитство а и всичко се случва то си е божа работа ,но се моля да не ме режат,че много ме е страх Praynig

# 68
  • Мнения: 89
Не е точно така. Причината е важна, защото, ако е секцио по избор се плаща по-голяма сума от 500 лв, за съжаление, забравих, а , ако е секцио по предписание - тогава 500 лв. Аз плащах пакет - секцио по предписание и стая - 900 лв, а същия пакет със секцио по желание е 1100лв.
Не раждах при Ковачева , а при Савова, но това са официалните цени на ТК и би трябвало да няма значение при кого раждаш, ако не ти поискат отгоре Rolling Eyes

 Confused явно не съм добре информирана, съжалявам. понеже никога не съм имала желание за секцио, не съм се и интересувала.

# 69
  • Мнения: 89
днес бях там на училището за родители ,но каза само други цени за секциото не спомена нищо ,а и никой не попита,аз питам от любопитство а и всичко се случва то си е божа работа ,но се моля да не ме режат,че много ме е страх Praynig

дано! въпреки че при мен всичко мина много леко, не бих препоръчала секцио на никого, ако няма мед. причина. от друга страна обаче мога да те успокоя, че далеч не е толкова страшно - и аз никак не исках да ме режат, но може пък за добро да е било така. важното е да ти се роди здраво, хубаво детенце, няма значение как!

# 70
  • Мнения: 3 634
При д-р Панова секцио по жлеание е 1100лв. на касата с фактура. На изписване съм й подарила един букет. Всеки ден идваше да ме види, анестезиолога също. Тези цени влязоха в сила от 1.10.2007г. Ако бях родила с 2 дни по-рано щяха да са ми спестени близо 600лв.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 228
При такива теми обикновено всеки си препоръчва неговия доктор, ако е доволен, и отрича болницата, ако не е...

Ще се опитам да бъда обективна, понеже полежах и в Патологията седмица преди да родя.

Естествено, препоръчвам моята си докторка, която е "отгледала" и двете ми деца и за 7 години не е имала издънка никога при мен - д-р Щерева. Аз не бих си я сменила и никога не съм имала проблема на авторката на темата. Както и недоволни от нея не съм чувала (сигурно има, но тя не е от най - тиражираните из форума имена).
Първото си дете не успях да родя при нея по стечение на обстоятелствата - родих в Окръжна болница. В сравнение с там Тина Киркова е далеч по - добре. Второто ми раждане е един прекрасен спомен.

Та:

С много добри впечатления съм от д-р Колева (шефката на Патологията) и от д-р Григорова (шефката на родилна зала).
Петров е ужасно циничен, но ако му влезеш в тона и говориш с него на майтап - бива. Все пак, някои бременни и родилки се обиждаха ... Но работата си върши добре по мои наблюдения.
Много добри впечатления имам от д-р Дон(ч)ева (една младичка и симпатична, съжалявам, че не запомних името й).
Страшно добро впечатление ми направи една млада лекарка - Арабаджийска - беше дежурна, когато ме приеха за раждане и имах възможност да гледам как се държи с родилките без уговорка - перфектно. После бях с една стая с нейна пациентка - двете бяхме май най - обгрижваните от лекарките си родилки в отделението  Crazy
С ужасно впечатление съм от д-р Янкова (щерката на шефа на болницата) и от една червенокоса лекарка, чието име не знам (прави ехография в 121 кабинет) - надменна, прекалено самоуверена и плюе колегите си пред пациентите. Това ми стига, за да не ме интересува въобще какъв специалист е.

Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро. Съветът ми е просто да си избереш някой от белите списъци  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 44 041


Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро.
ей това е много вярно.....не, че неонатолозите там не са добри професионалисти - сигурно са...но са просто ужасно недружелюбни темерути.....никакво инфо, никакви съвети...една досада лъха от тях, едно безразличие...много тъпо....

# 73
  • Мнения: 45


Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро.
ей това е много вярно.....не, че неонатолозите там не са добри професионалисти - сигурно са...но са просто ужасно недружелюбни темерути.....никакво инфо, никакви съвети...една досада лъха от тях, едно безразличие...много тъпо....
Peace Peace Peace Ей, това наистина е много вярно! Да са живи и здрави хората там, но за 5 дневния ми престой след раждането бяха единствените в цялата болница, успели да ме разплачат, и то 2 пъти (не само лекарите, а и акушерките). И при положение, че всеки ден киснех за сведения за бебо в определените за целта часове, се сетиха 1 час преди изписването да ме уведомят, че хемоглобина му бил "доста нисък"  #Crazy (не чак "критично", защото щели да го кръвопреливат, ако бил критичен ...  Shocked) и без никакви обяснения повече ме оставиха да си "гриза ноктите" от нерви, докато разбера за какво става въпрос и стане време за контролното изследване след месец ...

# 74
  • Мнения: 31
При такива теми обикновено всеки си препоръчва неговия доктор, ако е доволен, и отрича болницата, ако не е...

Ще се опитам да бъда обективна, понеже полежах и в Патологията седмица преди да родя.

Естествено, препоръчвам моята си докторка, която е "отгледала" и двете ми деца и за 7 години не е имала издънка никога при мен - д-р Щерева. Аз не бих си я сменила и никога не съм имала проблема на авторката на темата. Както и недоволни от нея не съм чувала (сигурно има, но тя не е от най - тиражираните из форума имена).
Първото си дете не успях да родя при нея по стечение на обстоятелствата - родих в Окръжна болница. В сравнение с там Тина Киркова е далеч по - добре. Второто ми раждане е един прекрасен спомен.

Та:

С много добри впечатления съм от д-р Колева (шефката на Патологията) и от д-р Григорова (шефката на родилна зала).
Петров е ужасно циничен, но ако му влезеш в тона и говориш с него на майтап - бива. Все пак, някои бременни и родилки се обиждаха ... Но работата си върши добре по мои наблюдения.
Много добри впечатления имам от д-р Дон(ч)ева (една младичка и симпатична, съжалявам, че не запомних името й).
Страшно добро впечатление ми направи една млада лекарка - Арабаджийска - беше дежурна, когато ме приеха за раждане и имах възможност да гледам как се държи с родилките без уговорка - перфектно. После бях с една стая с нейна пациентка - двете бяхме май най - обгрижваните от лекарките си родилки в отделението  Crazy
С ужасно впечатление съм от д-р Янкова (щерката на шефа на болницата) и от една червенокоса лекарка, чието име не знам (прави ехография в 121 кабинет) - надменна, прекалено самоуверена и плюе колегите си пред пациентите. Това ми стига, за да не ме интересува въобще какъв специалист е.

Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро. Съветът ми е просто да си избереш някой от белите списъци  Peace

Червенокосата лекарка във 121 всъщност е акушерка и според мен е една от най-организираните акушерки в тази болница...през този кабинет преминават десетки жени всеки ден и ако не е толкова строга и стриктна...ще висим по 5 часа за преглед. Аз съм с патология и доста време прекарах и пред този кабинет включително....Нали си представяш че това са хора,които си вършат работата, а не са там за да ти се усмихват и забавляват. А относно д-р Янкова....може би е добре да прочетеш малко повече из форума....това е една от най-внимателните и мили лекарки в тази болница...винаги обръща внимание и ти обяснява всичко, така че да разбереш без да изисква нищо допълнително...примерно както Савова, която по мои наблюдения и колегите и не я понасят...не само бъдещите мами. Така че за мен и повечето мами според мен е важно дали всичко е наред с бебчето, дали са направени нужните изследвания и дали са ти обяснени въпросите които те вълнуват!!! В тази връзка съм изключително доволна и от Д-р Ковачева и Д-р Панова - едни от лекарките с най-много пациентки и не случайно.

# 75
  • софия
  • Мнения: 25 399

Страшно добро впечатление ми направи една млада лекарка - Арабаджийска - беше дежурна, когато ме приеха за раждане и имах възможност да гледам как се държи с родилките без уговорка - перфектно. После бях с една стая с нейна пациентка - двете бяхме май най - обгрижваните от лекарките си родилки в отделението  Crazy

Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро. Съветът ми е просто да си избереш някой от белите списъци  Peace

Това е МОЯТА докторка. Много я обичам  Hug. Благодарение на нея раждането ми е един прекрасен спомен. С нея мога да родя още 5  Hug
Подкрепям мнението ти за неонатолозите. Не обясняват и когато ги питаш те гледат все едно си последния глупак на света.

# 76
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
[Червенокосата лекарка във 121 всъщност е акушерка и според мен е една от най-организираните акушерки в тази болница...през този кабинет преминават десетки жени всеки ден и ако не е толкова строга и стриктна...ще висим по 5 часа за преглед.

     Тази жена я обожавам, за мен е от най-ценните кадри в болницата.Наистина е много организирана.Не е лоша жената, просто гласът й е по-дрезгав.Не плюе колегите си, а понякога с 2-3 думи внася яснота на пациентките.Благодарение на тази жена не ме оперираха секцио.Все още като се видим в болницата се поздравяваме и заговаряме.Много се възхищавам и на външността й, абе жена отвсякъде Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 35 951
С много добри впечатления съм от д-р Колева (шефката на Патологията) и от д-р Григорова (шефката на родилна зала).
Много добри впечатления имам от д-р Дон(ч)ева (една младичка и симпатична, съжалявам, че не запомних името й).

д-р Дончева е дъщеря на д-р Колева и ако избреш Дончева, винаги ще имаш и майка й за помощ; при Дончева раждах нормално преди 7 1/2 г. - много съм доволна
за д-р Колева няма да пиша, писала съм 1000 пъти - страхотна е! правила ми операция на кисти и секцио
д-р Григорова - за компетентността й нищо не мога да кажа, но определено е груба и й липсва съчувствие към майките /преглеждала ме е и идвала при други момичета в моята стая - не бих я избрала!/

# 78
  • Мнения: 3 500
Аз съм чувала за Панова, че е много добър лекар. Аз раждах нормално при д-р Валентин Иванов. Доволна съм. Ще чуеш различни мнения и за всеки един от лекарите там има добри отзиви. Така че не се притеснявай. Моето мнение е , който ти следи бременността, той да изражда бебето.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 020
и от една червенокоса лекарка, чието име не знам (прави ехография в 121 кабинет) - надменна, прекалено самоуверена и плюе колегите си пред пациентите. Това ми стига, за да не ме интересува въобще какъв специалист е.

Червенокосата лекарка във 121 всъщност е акушерка и според мен е една от най-организираните акушерки в тази болница...през този кабинет преминават десетки жени всеки ден и ако не е толкова строга и стриктна...ще висим по 5 часа за преглед. Аз съм с патология и доста време прекарах и пред този кабинет включително....Нали си представяш че това са хора,които си вършат работата, а не са там за да ти се усмихват и забавляват. А относно д-р Янкова....може би е добре да прочетеш малко повече из форума....това е една от най-внимателните и мили лекарки в тази болница...винаги обръща внимание и ти обяснява всичко, така че да разбереш без да изисква нищо допълнително...примерно както Савова, която по мои наблюдения и колегите и не я понасят...не само бъдещите мами. Така че за мен и повечето мами според мен е важно дали всичко е наред с бебчето, дали са направени нужните изследвания и дали са ти обяснени въпросите които те вълнуват!!! В тази връзка съм изключително доволна и от Д-р Ковачева и Д-р Панова - едни от лекарките с най-много пациентки и не случайно.
Според мен става въпрос не за акушерката е за д-р Силвия Савова.

# 80
  • Мнения: 1 745
Да се изкажа и аз за всички,които видях и ми направиха впечатление.
Янкова-много готина и мила.Държа се страхотно с мене,а 4 дни преди секциото ми получих бъбречна криза и двете с Ковачева щяха да ме приемат,но се разминах.После Ковачева асистираше на Петров за операцията и ме позна,каза да ми дават антибиотик, интересуваше се от състоянието  ми...Абе и тя беше готина!
Колева-имах само една среща с нея,но ми се стори свястна!
Петров-той е МОЯТ доктор!  Peace Много съм доволна!Наистина е малко дръпнат,но пък аз имам опит с такива и са ми забавни дори!  Mr. Green (говоря за Хранов от МД-той е уникат  Mr. Green)
Григорова-видях само докато ме шиеха,честити ми за бебка и нещо се скара на докторите и акушерките.  Mr. Green Но друго впечатление нямам.
Стрелков-Божеее,алкохолик,който не знам защо изобщо работи там.Направо е ужасен!
Недоволна съм и от главния анастезиолог,но забравих как се казваше.Като разбра,че няма да плащам ме изгледа направо зловещо.Написа в листа,че няма проблеми за упойката,без дори да ме е питал нещо.  #Crazy Добре,че на операцията ми се падна един много симпатичен и точен  Mr. Green човек!
Неонатолозите-не съм имала проблем с тях,защото Слава Богу малката беше добре,но лежах с едно момиче с близначета,които ту едното ,ту другото слагаха в кувьоз и никой не й обясняваше нищо,а тя беше много притеснена.Та за това смятам,че са за критика!

# 81
  • Мнения: 19
Na 20.12.2007 rodih pri d-r Popmarkov i sam mnogo dovolna. Prez cqloto vreme be6e do men, a sled rajdaneto dnite prez koito bqh v bolnicata minava6e da vijda kak sam. Polu4ih vnimanieto ot koeto imah nujda. Upseh na teb

Аз също родих на 20.12.2007г  при д-р. Попмарков с избор на лекар и съм изключително доволна. От 27ма седмица ходех на консултации при него. С теб не бяхме ли в една стая после Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 5 709
Там повечето лекари са добри!
За Савова...... добра за секцио да иначе.......
Гергов Peace
Панова Peace
Янкова Peace дъщерята на Методи Янков!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 228
.................
Според мен става въпрос не за акушерката е за д-р Силвия Савова.

Не, не става дума за Савова, а явно за акушерката. Както и да е, може и да им е било криво на Янкова и на нея, но се държаха ужасно подигравателно с мен, казаха (перифразирано), че съм параноичка и не съм била за патология ... (тоновете на бебетъо бяха 100 - 110, падаха под 100 и бях с високо кръвно, затова ме приеха)... На всеки се случва де, аз също работя с много клиенти и от мен има страшно доволни и други - недоволни...

И още един д-р се сетих - д-р Томи Поптодоров - млад и много внимателен, а по слухове и добър специалист - бях в патологията с негова пациентка.

# 84
  • Мнения: 1 101
Аз раждах при д-р.Григорова.Успех  в избора.
Аз също. Невероятен специалист.
 
 

# 85
  • Мнения: 403
[Червенокосата лекарка във 121 всъщност е акушерка и според мен е една от най-организираните акушерки в тази болница...през този кабинет преминават десетки жени всеки ден и ако не е толкова строга и стриктна...ще висим по 5 часа за преглед.

     Тази жена я обожавам, за мен е от най-ценните кадри в болницата.Наистина е много организирана.Не е лоша жената, просто гласът й е по-дрезгав.Не плюе колегите си, а понякога с 2-3 думи внася яснота на пациентките.Благодарение на тази жена не ме оперираха секцио.Все още като се видим в болницата се поздравяваме и заговаряме.Много се възхищавам и на външността й, абе жена отвсякъде Heart Eyes
За Цакова ли става въпрос?

# 86
  • Мнения: 332
От личен опит мога да препоръчам Д-р Б. Ташков Peace Той предимно се занимава със секцио обаче Hug

И аз  Peace

# 87
  • Мнения: 568
д-р Колева.Перфектна е.

# 88
  • Мнения: 491
Родих там на 19 април 2007 година. С избор на екип. При доктор Петра Семерджиева (има и друга Семерджиева, но тя май не е гинеколог). Изключително доволна съм. Тя проследяваше и бременността ми и така спечели доверието ми, че в последствие я избрах за раждането. Млада, съвременна жена, колкото и тривиално да звучи й лепвам етикета "изключителен професионалист" и по мое лично мнение голямата й любов е работата й след семейството разбира се. В интерес на истината аз раждах във вода, но бебо беше с малко усложнение и в крайна сметка го родих на гинекологичния стол. Имам близък колега, чиято съпруга роди пак при д-р П. Семерджиева, но секцио и те също са много доволни. Смятам скоро да повторим обебяването и пак искам да родя при нея. Препоръчвам я с две ръце  smile3521

(до колкото си спомням когато раждах я нямаше в списъците за избор на лекар, но те не ги бяха обновявали от маса време)

# 89
  • Мнения: 7 416
   Понеже раждах малко по-дългичко,имах допир с няколко лекари в Т.К.
   На мен ми направи много приятно впечатление д-р Златева.След като родих,лежах в една палата с нейната пациентка,която  беше родила второ детенце при нея.Отзивите й бяха изключително добри!
   Константин Петров беше лекар,който водеше лекция на училище за родители.Честно казано ,на мен ми допадна оптимизъма му и чувството му за хумор.И с неговата пациентка съм общувала.Беше родила едно голяяяяяяяяяяямо бебе без никакви проблеми.
    Ташков -младши,беше лекар,който ме е хоспитализирал.Готин ми се струваше!Друго не знам.....
    Д-р Хъртарски,все ми повтаряше ,че не напъвам,както трябва и да съм се погледнела в огледалото,че съм станала червена,като домат.Благодаря му,че в един момент ме беше натиснал по корема,иначе, бях адски изтощена и нямах никакви сили да напъвам повече. Confused
   Д-р Савова,брррррррр  Sick.Може и да е добър професионалист,не знам.....но за мен е много отблъскваща персона.Сорри!
    Д-р Ковачева е супер!Само дето нямах късмет да раждам при нея.

    Неонаталогия.......Има какво да се желае там!Но,все-пак,им благодаря,че бебчето ми в момента е живо и здраво!

# 90
  • Мнения: 19
 д-р Попмарков, страхотен професионалист.

# 91
  • Мнения: 96
Незнам защо неискаш д-р Панова но мога да те уверя че тя е един прекрасен лекар. Родих при нея и двете си деца, и останах много доволна от вниманието и по време на двете ми бременности и двете ми раждания.

# 92
  • Мнения: 2 104
Аз да си похваля моя си доктор - д-р Динчо Георгиев - прекрасен човек и страхотен специалист. Преглежда в частен кабинет, но изражда в Тина Киркова. Peace

# 93
  • Мнения: 1 272
Отидох да раждам в болницата без предварително избран екип и попаднах на страхотен - д-р Арабаджиева Heart Eyes , д-р К. Ташков Heart Eyes и д-р Р. Ковачева Heart Eyes. Останах изключително доволна, ще споменавам имената им с добро винаги  bouquet  bouquet  bouquet

# 94
  • Мнения: 1 479
Аз също бих те попитала защо ще избираш лекар, ако си решила да раждаш нормално? Родих преди 9 дни без избор на лекар, останах много доволна. А това което видях беше че майките, които бяха с избор на лекар, не останаха много доволни. Лекарят който ме изражда идваше всеки ден да ме види без да има ангажимент, а тези които бяха с избор на лекар - не си видяха лекаря след като родиха.

Ами да ви кажа искам да направя избор на лекар, защото съм чула какви ли не неща за тези, които не са избрали лекар на какво са били подложени...една позната са я държали 2 дни с изтели води...друга пък роди без избор на лекар и е мн доволна...явно при всеки е различно, но предпочитам да играя на сигурно...знам ли  newsm78

# 95
  • София
  • Мнения: 1 541
д-р Колева.Перфектна е.
Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

# 96
  • Мнения: 1 479
А защо не я искаш Панова? Аз бях при нея, но секцио. Много съм доволна! Изглежда малко отвеяна, но не е така. От форумски препоръки бях избрала Рени Ковачева, но не успяхме да се срещнем с нея.

Ами какво да кажа за Панова...ако ме питате защо не съм мн доволна, не мога да кажа конкретно, даже напротив - винаги, когато и се обадя ми отговаря на въпросите, имах проблем в 16-та седмица с отлепване на плацентата и лежах в ТК, тя идваше да ме види и т.н., но като цяло наистина ми е отнесена и някак си нямам мн доверие....абе май ще си остана при нея...за сега не сме говорили дали трябва да раждам секцио, но мисля, 4е за сега няма показатели...Благодаря на всички за съветите! Ще се радвам, ако пишете пак  Flutter

# 97
  • Мнения: 148
Аз родих при Кирил Киров, шева е супер и бързо възстанавяване имах, а за жената от 121 кабинет с червена коса, мисля че е сестра, а не лекар, мъж е лекаря, който гледа на ехографа

# 98
  • Мнения: 7 416
  Всъщност,кога трябва да раждаш,Етаниел? Simple Smile

# 99
  • Мнения: 258
Аз раждах при Иво Тодоров - истината е, че той е на щат там и е ужасно зает, защото се занимава предимно с ин витро.
Също да сповена, че е добър вариант за тези, които искат да раждат секцио. Страхотен специалист е! Екипът му също!

Но с прекрасните впечатления за раждането до там. Условията в болницата бяха ужасни, отношението на персонала -  от санитарките до лекарите в неонатологията бяха под всякаква критика  ooooh! А аз, по принцип,  въобще не съм от капризните.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз също бих те попитала защо ще избираш лекар, ако си решила да раждаш нормално? Родих преди 9 дни без избор на лекар, останах много доволна. А това което видях беше че майките, които бяха с избор на лекар, не останаха много доволни. Лекарят който ме изражда идваше всеки ден да ме види без да има ангажимент, а тези които бяха с избор на лекар - не си видяха лекаря след като родиха.

Ами да ви кажа искам да направя избор на лекар, защото съм чула какви ли не неща за тези, които не са избрали лекар на какво са били подложени...една позната са я държали 2 дни с изтели води...друга пък роди без избор на лекар и е мн доволна...явно при всеки е различно, но предпочитам да играя на сигурно...знам ли  newsm78

Според мен е въпрос на късмет. Пак ти казвам нямах избор и останах супер доволна. Но ти си решаваш. Има го и момента да избереш лекар и пак да не си доволна. Нямаш никаква гаранция.
Лека раждане.

# 101
  • Мнения: 770
Раждах при д-р Ослеков и съм доволна от него, всеки ден от 11 дневния ми престой идваше да ме види как съм, спокоен е и не те шашка с излишна информация (а доста неприятности преживях в болницата) Peace

# 102
  • Мнения: 81
Д-р Григорова - страхотен специалист!

# 103
  • Мнения: 1 479
  Всъщност,кога трябва да раждаш,Етаниел? Simple Smile

 Wink всъщност трябва да раждам края на Април....напоследък нещо се успокоих....вярвам силно, 4е вси4ко ще мине добре...а между другото след раждането колко често трябва да се ходи на консултации? Има ли някакви задължителни прегледи? Или както се чувстваш  Rolling Eyes...

# 104
  • Мнения: 1 272
Не, няма задължителни прегледи, освен ако нещо специално не ги налага. След 40-ия Peace ден е добре да посетиш АГ-то си, и от там нататък по старому, или като ти препоръча лекарят

# 105
  • Мнения: 3 695
а между другото след раждането колко често трябва да се ходи на консултации? Има ли някакви задължителни прегледи? Или както се чувстваш  Rolling Eyes...
Задължително се ходи поне веднъж след раждането да се види дали всичко е наред. Аз дори ходих 2 пъти - на 20-я и ня 40-я ден. Много жени пропускат изобщо да отидат, което според мен е безумно. Аз поне не раждам всеки ден и мисля, че е важно да се види дали се възстановява нормално организма, изчистили ли са се лохиите и т.н. Освен това поне веднъж годишно всяка жена трябва да си прави цитонамазка.  Peace

П.С. В Тина Киркова ти се полага безплатен преглед след ражданео до 40-я ден, на епикризата която ще ти дадат, ако раждаш там, го пише.  Peace

# 106
  • Мнения: 1 479
Благодаря ви за отговорите!

А за бебчо кога трябва да си намеря лекар? Чух, 4е е добре 1 месец преди термина да се уговориш с лекар, който да посети беб4о в къщи и при който да си ходим след това на консултации?

А кажете за кърменето! Вие кърмите (х) те ли? Подготвя (х) те ли гърдите си за кърмене? Какво ще кажете за съхраняването (замразяването) на кърма? Има ли смисъл?

Ега ти колко много въпроси зададох.... ooooh!

# 107
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Благодаря ви за отговорите!

А за бебчо кога трябва да си намеря лекар? Чух, 4е е добре 1 месец преди термина да се уговориш с лекар, който да посети беб4о в къщи и при който да си ходим след това на консултации?

Чак месец по-рано не е необходимо, но е хубаво да се уговориш с някого предварително, за да дойде веднага след изписването на прегелд. Истинското записване е след като излезне ЕГН-то на детето.

# 108
д-р Валери Гергов. Страхотен е. И двете си деца родих при него. След проблеми с бебето се наложи да останем в болницата около месец. Този Човек идваше при мен всеки ден и разпитваше и за бебето, защото информацията за нея беше доста оскъдна

# 109
  • Мнения: 967
Благодаря ви за отговорите!

А за бебчо кога трябва да си намеря лекар? Чух, 4е е добре 1 месец преди термина да се уговориш с лекар, който да посети беб4о в къщи и при който да си ходим след това на консултации?

А кажете за кърменето! Вие кърмите (х) те ли? Подготвя (х) те ли гърдите си за кърмене? Какво ще кажете за съхраняването (замразяването) на кърма? Има ли смисъл?

Ега ти колко много въпроси зададох.... ooooh!

Чак месец предварително мислю, че не е необходимо, но задължително се уговори с лекар перди раждането, за да може в деня на изписването да дойде у вас и да прегледа бебето, а и да ти даде напътствия за грижите по бебето.

Относно кърменето - първото си дете кърмих 1год. и 4мес. Сега отново възнамерявам да кърмя. За да успееш в кърменето горещо ти препоръчвам да влезеш в кърмаческия форум и там на първа страница има закована тема, в която има библиотека с много полезни статии - изчети ги внимателно и помни какво пише там - така че да не правиш грешки в кърменето - основното е да не кърмия под час, ами винаги когато бебето е гладно и да не даваш нищо друго освен кърма през първите месеци - НИЩО означава нито вода, нито каквото и да било. Изчети библиотеката. Не е необходимо да си подготвяш специално гърдите, важното е да не ги миеш със сапун, защото изсушава кожата и по-лесно се разранява после. Мий ги с препарати с неутрално PH. Успех  Peace

# 110
  • Мнения: 1 479
Благодаря ти Nellie, така и мисля да направя  Simple Smile, аз съм влизала в темата за кърменето, но има страшно много мнения и малко се обърквам  Crazy, то вси4ко ще си дойде по реда, но пусто нали все си мисля, 4е все нещо пропускам...

# 111
  • София
  • Мнения: 44 041
Благодаря ви за отговорите!

А за бебчо кога трябва да си намеря лекар? Чух, 4е е добре 1 месец преди термина да се уговориш с лекар, който да посети беб4о в къщи и при който да си ходим след това на консултации?

А кажете за кърменето! Вие кърмите (х) те ли? Подготвя (х) те ли гърдите си за кърмене? Какво ще кажете за съхраняването (замразяването) на кърма? Има ли смисъл?

Ега ти колко много въпроси зададох.... ooooh!

Аз ходих 2-3 седмици преди темина да се видя с препоръчаната ми лекарка...поговорихме и каза да и се обяда като се заприбираме от болницата. Хубаво е да е преди раждането, за да може да прецениш дали си ти допада и би ли имала доверие на този лекар. иначе реално и докато си в болницата мъжът ти или някой друг може да поеме тази задача.

За кърменето - да кърмих, година и два месеца. Спрях по мед причини иначе можех и повече.
Деветия месец 1-2 пъти дневно мазах ърната с лансинох, след раждането също след всяко кърмене - никога не съм имала проблеми, рани, мастити и т.н....Друга подготовка не съм правила. Обтриване и т.н. не се препоръчват.
Попрочети повече за кърменето, защото всъщност в болницата не са съвсем отзивчиви да показват и обясняват...зависи от кефа им, освен ако твоя си д-р не ти помага по въпроса.
Не съм замразявала, не съм и изцеждала...просто не ставаше...а кърма имах, но просто с изцеждането не се разбрахме....но така и не ми е и трябвало...а и чесно мен ми изглежда гнусно това със замрзяването...въпреки, че реално ако не можеш да кърми дълго, запасите могат да одължат около месец периода....

# 112
  • София
  • Мнения: 1 735
Даже и да не се чувстваш добре и бебето да не иска- приучи го да го кърмиш,че свикне ли на шишетата/биберона/ в родилното е кошмар после. newsm10

# 113
  • Мнения: 7 416
Даже и да не се чувстваш добре и бебето да не иска- приучи го да го кърмиш,че свикне ли на шишетата/биберона/ в родилното е кошмар после. newsm10
  Не важи за всички! Naughty
  Моето бебе не е свикнало с биберона,макар че са го хранели така почти седмица в родилното.
  Щом усети гърдата,когато най-сетне ми го дадоха да кърмя,веднага засука! Grinning

# 114
  • Мнения: 7 416
  Etаniel,кутията ти е пълна и не мога да ти пратя ЛС.... Confused

# 115
  • София
  • Мнения: 1 735
Селма,радвам се че има и такива бебчета като твойто,но мойто сладко проклетилище не иска и това е.Вече пети месец се цедя и не искам да описвам колко ми е трудно,че вече стана и болезнено.Така,че се опитвам да предпазя други мами.Иначе и по книгите го пише-повечето бебчета лесно свикват на биберона /понеже почти не се изисква усилие/ и после не искат да сучат.Твоето е едно прекрасно изключение. Peace

# 116
  • Мнения: 7 416
  Инка091,права си за книгите.....Жалко,че при вас се е получило така... Confused
  Аз се зачудих,ако няма изобщо биберон,какво ли ще прави бебчето?Все ще засуче в един момент,а.... newsm78
  Но това е друга тема.. Laughing
   Peace

# 117
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте,

Може ли някой да ми каже как мога да се запиша при д-р Рени Ковачева, тъй като ме отсвириха по телефона преди малко, трябвало лично на нея да звънна, но никой не ми дава телефон.....Много ми е странна тази процедура.....

# 118
0888343587- мобилен и  8467457 - в частния й кабинет. Мисля, че си направила правилния избор - много е готина, аз лично не съжалих, че съм я избрала. Пожелавам ти успех.

# 119
  • Мнения: 4 965
Валя Григорова - благодарение на нея аз и дъщерите ми сме живи и здрави. Тя даде живот и на 3-те ни, когато не се знаеше дали имаме шанс за такъв. Просто няма какво повече да кажа - мисля, че това говори много. Цял живот ще съм й благодарна.
  bouquet

Но не съм я избирала аз. Просто бях толкова тежък случай, че тя ме избра.

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 12:41 от azaf

# 120
  • Мнения: 544
аз съм доста доволна от д-р Валери Гергов  Peace раждах при него секцио на 17.11, но три мои приятелки раждаха при него нормално и ми го препоръчаха  Hug
Моя приятелка въобще не е доволна от него. След като му плати висока сума, той заминал на море, знаейки за усложненията след раждането й. По време на отсъствието му другите лекари не са й обърнали внимание, защото са знаели, че е негова пациентка. За капак на всичко, след като се върнал, той искал да я изпише, а тя е била много зле. Искала е да се премести в други болници, но са й отказали, след като вече е пациент на друга. Та след допълнително плащане той благоволил да я погледне и назначи лечение.   #Crazy

Аз лично родих там без уговорка и след престой в Патологията за преносване. Много съм доволна от Патологията и Родилното (родих при дежурен екип). Но за Детското отделение имам много критики, и не съм единствена.

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 12:32 от Queen_of_wind

# 121
  • София
  • Мнения: 29
Много благодаря за отговорите, само че едно не мможах да разбера при всички ли от Тина Киркова трябва да им се ходи в частния кабинет? Защото звъннах на д-р Ковачева и тя дирекно ме изпрати в частният си кабинет....

# 122
  • Мнения: 3 268
Д-р ДИНЧО ГЕОРГИЕВ! Жалко, че той изражда само с уговорка, тъй като май е в неплатен отпуск. Беше в клиниката на Мазнейкова доскоро иначе беше кадър на Тина Киркова. Прекрасен лекар и човек. Раждах първия път при него и щях и втория, ако от Тина Киркова не ми отказаха плановото секцио заради кардиологичен проблем.

Едно нещо не мога да си обясня- как доктори /като Рени Ковачева например/, за които мнението на три акушерки и на още толкова доктори, е че не са добри гинеколози, успяват да се харесат на жени, които раждат при тях.  ThinkingНе съм лекар, но наблюдавам същото в моята професия- едни от най-големите галфони са много търсени адвокати. За уточнение- не съм адвокат.
Това беше и моят избор.Много готин лекар.Специализирал е във Франция.

# 123
  • Мнения: 3 268
Много благодаря за отговорите, само че едно не мможах да разбера при всички ли от Тина Киркова трябва да им се ходи в частния кабинет? Защото звъннах на д-р Ковачева и тя дирекно ме изпрати в частният си кабинет....
Естествено,че трябва та поговорите спокойно за предстоящото раждане.Твоите желания ит.н.Това не може да стане в болницата.И предполагам знаеш,че изборът на лекар струва пари.

# 124
  • София
  • Мнения: 29
Не съм съгласна с това че изборът на доктор струва пари.... Все пак съм осигурена веднъж към здравната каса и веднъж към Закрила като към последното върви и VIP райдане с ибор на екип.... Така че при всичките тези пари който ми се взимат за осигуровки съм малко против ходенето по частни кабинети, защотото вече го правих в продължение на ч година и ми костваше страшно много нерви и пари и това че съм много зле и надали ще имам дете, което се оказа че не е точно така, защото вече съм бременна..... И вече нямам вяра на частните кабинети......

# 125
  • Мнения: 4 965
Не съм съгласна с това че изборът на доктор струва пари.... ......

Избор на лекар и избор на екип означава точно едно и също.
Просто да си набележиш лекар, който да се ангажира изцяло с теб, а ти да разчиташ на осигуровките от Здравната каса... няма начин!
Прочети малко условията на болницата. Или отиваш при лекар, който ти се падне и раждаш /като за следене на бременността от конкретен лекар също се заплаща - в противен случай пробваш на кой ще те прати джи-пи-то/. Или си ангажираш лекар и си плащаш за това, според тарифата на болницата.
В частен кабинет не е задължително да ходиш, но изборът на лекар е частна услуга /тя не се покрива от Здравната каса/.  Peace
Е, щом имаш осигуровка в Закрила, те ще ти покрият избора на лекар, но трябва да си 100% сигурна, че избраният от теб лекар работи със Закрила /иначе не плащат/. Просто след плащането на касата на болницата си вземаш фактура и я представяш в Закрила /същата възможност имаш и ако посещаваш частен кабинет на лекар, който работи с тях/.

# 126
  • София
  • Мнения: 29
Да за това здравната каса няма да я ползвам, но искам да си ползвам здравната застраховка в Дженерали Закрила и да се възползвам от ВИП раждането, както и от това да си имам един доктор от начало до край, и след като изчетах много във форума и всички се бяха изказали много ласкаво за д-р Ковачева , реших да пробвам и аз да се запиша при нея, но уви първо трябва да мина пез частният и кабинет и след това евентуално да продължа с плащането, защото до колкото прочетох тя не се съгласява да поема такива които се "Осигуряват" в Дженерали или други подобни места

# 127
  • Мнения: 45
Да за това здравната каса няма да я ползвам, но искам да си ползвам здравната застраховка в Дженерали Закрила и да се възползвам от ВИП раждането, както и от това да си имам един доктор от начало до край, и след като изчетах много във форума и всички се бяха изказали много ласкаво за д-р Ковачева , реших да пробвам и аз да се запиша при нея, но уви първо трябва да мина пез частният и кабинет и след това евентуално да продължа с плащането, защото до колкото прочетох тя не се съгласява да поема такива които се "Осигуряват" в Дженерали или други подобни места
Определено! И аз и се обадих, когато трябваше някой да ми води бременността. Но когато и казах, че съм с осигуровка към "Закрила" ми каза "Долу (т.е. на 1-вия етаж) има колеги, които работят със "Закрила"". ТОЛКОЗ. Вариантът ти е да си плащаш кеш при нея и след това да търчиш до офиса на "Закрила" да ти осребрят  фактурите. Въпреки, че имат договор с болницата (и съответно с всички лекари, работещи там).
Преди 2 години тази лекарка (да е жива и здрава, защото тогава ми спаси живота) ме оперира по спешност в 11 вечерта от спукана тръба при извънматочна бременност. Явно случаят ми е бил доста тежък, защото в последствие минаваха да ме наглеждат почти всички лекари от повечето отделения (включително и д-р Григорова - завеждаща родилното). А д-р Ковачева мина веднъж, за да ме попита дали отделям газове ....  Blush
И сега, след секциото при бебе почти 4 кила шева ми (от д-р Савова) е по-малък и по-красив от предишния (даже жената поизряза и поизчисти разни стари грозотии от там, та стана съвсем приличен; вече не е като на колено прасе).
Та, в тази връзка, съгласна съм, че всеки работи, за да изкарва пари, но дали това трябва да е на всяка цена???

# 128
  • Мнения: 45
... д-р Валери Гергов  Peace ...
Моя приятелка въобще не е доволна от него. След като му плати висока сума, той заминал на море, знаейки за усложненията след раждането й. По време на отсъствието му другите лекари не са й обърнали внимание, защото са знаели, че е негова пациентка. За капак на всичко, след като се върнал, той искал да я изпише, а тя е била много зле. Искала е да се премести в други болници, но са й отказали, след като вече е пациент на друга. Та след допълнително плащане той благоволил да я погледне и назначи лечение.   #Crazy

Аз лично родих там без уговорка и след престой в Патологията за преносване. Много съм доволна от Патологията и Родилното (родих при дежурен екип). Но за Детското отделение имам много критики, и не съм единствена.
Според мен този човек е доста безскрупулен - то си личи още по погледа му, но и фактите са налице - нахока ме страшно как съм си позволила да вляза в кабинета му (в който провеждат и женската консултация) във времевич интервал, в който той преглежда ... Направо си посипах главата с пепел, че реших да съчетая прегледа си при АГ-то с ЖК, вместо да се тътря с огромния корем още веднъж ...
А моя приятелка ( с патологична бременност и епикриза от "Патология") я е качил "за преглед" на магарето в 6-тия месец, за да й подпише болничния лист ...
Без повече коментари ...
А в "Патология" наистина са разкошни - от санитарките, та до завеждащата д-р Колева (и там полежах).

# 129
  • sofia
  • Мнения: 482
Greeny, и аз си водя ЖК през здравно-осигурителен фонд "Доверие". По принцип първо звъннах във фонда, оттам лекарката ми даде лице за контакт в съответното болнично заведение, което си бях избрала от възможните, с които те работят. Свързах се с лицето от болницата -говоря за Тина Киркова, мисля че и за Доверие и Закрила е Ани Войкова - много мила и отзивчива жена. Тя ме свърза с конкретния доктор, който работи с тях. Не мисля, че всички доктори от Тина Киркова задължително работят с тези здрвано-осигурителни фондове.  По принцип това е д-р Костова, но в момента тя е по майчинство., паднах се при д-р Мирослава Генадиева. До момента съм много доволна от нея, дори ще раждам при нея - живот и здраве. НИЩО не съм плащала до момента - всеки месец ми се пускат нужните изследвания, гледа ме на ехограф, мерене тегло, кръвно, размери и т.н.

Така че, първо звъни в Закрила, виж какво ще ти кажат и действай! Успешна бременност ти желая! Peace

# 130
  • Мнения: 148
И аз да се включа... Раждах първото си дете в Тина Киркова, без избор на лекар преди 5 години. Попаднах на доктор Гогова, супер доволна останах, без никакви преференции и плащания. Родих трудно с форцепс, но тя се справи отлично, след това всеки ден беше при родилките където родихме заедно (и те без предварително заплащане). Сега отново съм бремена и се сблъсках с новите "облаги" на болницата. Реших, че там ще си следя бременността и попадам на дар Панова, първото ми впечатление от нея беше на човек дето е само заради парите там. Конкретно - имаше една бременна при нея, с желание тя да и следи бременността. Милата си носеше само 300лев в себе си, от къде да знае, че новата такса за избор на лекар е 400лв. Панова си ги поиска... Следващата която влезе се разплака - защо???
Защото въпросната Панова започна с думите - 400лв за следене на бременността, а не е точно така... Имаш право да ти се следи бременността през всичките 9 месеца, в Тина Киркова с направление от личния доктор, като заплащаш само таксите за изследванията - кръв, урина и т.н. А ако искаш определен доктор да ти следи бременността - тогава си заплащаш на касата сумата определена от болницата (а не както постъпи Панова - от вратата за парите). В случай, че сте с направление от личен лекар, при който доктор попаднеш, този ти следи бременността - в моя случай др. Илиев - супер симпатяга и според мен си разбира от работата. Имам контакти и с други докторки от там. Впечатленията са ми подобни (като за Панова) за повечето изброени по-горе - Савова, Колева, Косовски и т.н. да не се повтарям. Дори и при плащане не е гаранция, че ще ти обърнат нужното внимание... Така че, мили бъдещи мами, КЪСМЕТ ви е нужен, не съвет.
Извинявам се за дългия пост, но цял ден чета тази тема и самата аз не мога да реша да плащам ли за раждане или не...  PraynigБог да ми е на помощ, поне знам че всичките там са специалисти гинеколози... няма да се объркат зъб да ми вадят ooooh!в последния момент...

# 131
  • Мнения: 3 634
Аз не разбрах какво не ти е харесал Панова в отношението си с парите. Тя винаги започва оттам, за да не станат грешки. Говори бързо и трудно се спира, но не мисля че лъже. На мен се извини над 10 пъти, че без да иска ми е казала по-ниска цена. После ме води при гл. счетоводител, за да потвърди че наистина има увеличение на таксата. Имам и фактура!  Flutter

# 132
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Търся координати на К.Ташков, моля, някой да ми прати на ЛС.

# 133
  • Мнения: 148
Аз не разбрах какво не ти е харесал Панова в отношението си с парите. Тя винаги започва оттам, за да не станат грешки. Говори бързо и трудно се спира, но не мисля че лъже. На мен се извини над 10 пъти, че без да иска ми е казала по-ниска цена. После ме води при гл. счетоводител, за да потвърди че наистина има увеличение на таксата. Имам и фактура!  Flutter


Опрделно не може да се почва с парите. Тя не обясни на бремената където се разрева, че има начин да мине и по клиничната пътека, а не всеки може да си позволи да плати 400лв. за личен доктор. На една друга бремена само за някъв общ въпрос се обърна и доста грубо и каза, че тя си се занимава само с нейните пациенти... Е, чак такъв интерес към парите не е необходимо да се проявява... Аз не споря, че заплащанията не стават през касата на болницата - напротив, даже старите цени са им побликувани в сайта на болницата Peace Пари, пари, ама все пак всички са доктори, за това са учили и за това работят там... Ако искат повече да си отворят частни кабинети и желаещите да ходят там. А аз съм се насочила към Тина Киркова защото ми е в района и както казах, там са гениколози, не зъболекари и са израждали цял живот, просто всичко е до КЪСМЕТ...  thumbsup

# 134
  • Мнения: 3 634
каза, че тя си се занимава само с нейните пациенти...

Лежа в реанимацията и влиза някакъв лекар когото най-утиво попитах, ако се чувствам добре може ли да легна на една страна. Отоговор: "Кой ви оперира? Питайте си нея тогава." Стоях около 36ч в реанимация. За това време само 1 лекар попита общо всички как сме, всички други си говореха само с "избралия ги пациент". Грозно, тъпо, но явно е практика там.  Confused

# 135
  • Мнения: 148
каза, че тя си се занимава само с нейните пациенти...

Грозно, тъпо, но явно е практика там.  Confused

Това твърдя и аз... Confused

# 136
Рени Ковачева-добра,мила и действа с твърда ръка.Обича си професията и си я разбира.Естествено раждане имах  при нея.Работи с добър екип.Цял живот ще я помня.

# 137
  • София
  • Мнения: 262
И аз да се включа... Раждах първото си дете в Тина Киркова, без избор на лекар преди 5 години. Попаднах на доктор Гогова, супер доволна останах, без никакви преференции и плащания. Родих трудно с форцепс, но тя се справи отлично, след това всеки ден беше при родилките където родихме заедно (и те без предварително заплащане). Сега отново съм бремена и се сблъсках с новите "облаги" на болницата. Реших, че там ще си следя бременността и попадам на дар Панова, първото ми впечатление от нея беше на човек дето е само заради парите там. Конкретно - имаше една бременна при нея, с желание тя да и следи бременността. Милата си носеше само 300лев в себе си, от къде да знае, че новата такса за избор на лекар е 400лв. Панова си ги поиска... Следващата която влезе се разплака - защо???
Защото въпросната Панова започна с думите - 400лв за следене на бременността, а не е точно така... Имаш право да ти се следи бременността през всичките 9 месеца, в Тина Киркова с направление от личния доктор, като заплащаш само таксите за изследванията - кръв, урина и т.н. А ако искаш определен доктор да ти следи бременността - тогава си заплащаш на касата сумата определена от болницата (а не както постъпи Панова - от вратата за парите). В случай, че сте с направление от личен лекар, при който доктор попаднеш, този ти следи бременността - в моя случай др. Илиев - супер симпатяга и според мен си разбира от работата. Имам контакти и с други докторки от там. Впечатленията са ми подобни (като за Панова) за повечето изброени по-горе - Савова, Колева, Косовски и т.н. да не се повтарям. Дори и при плащане не е гаранция, че ще ти обърнат нужното внимание... Така че, мили бъдещи мами, КЪСМЕТ ви е нужен, не съвет.
Извинявам се за дългия пост, но цял ден чета тази тема и самата аз не мога да реша да плащам ли за раждане или не...  PraynigБог да ми е на помощ, поне знам че всичките там са специалисти гинеколози... няма да се объркат зъб да ми вадят ooooh!в последния момент...

Тези такси за следене на бременността са ми доста странни. Аз си следя бременността там при избран от мен лекар, като се водя абонат на болницата. Заплатих 220 лева и толкоз. От там нататък те си поемат всички прегледи и изследвания - та дори и допълнителни ако се наложи - на мен ми се наложиха 2 пъти.

# 138
  • Мнения: 148
Значи до колкото разбрах новите такси са от началото на февруари. Не знам ти от кога се водиш там на консултация, това го чух на 6.02.08г Flushed Преди това наистина беше 200лв. избор на лекар. Peace

# 139
  • София
  • Мнения: 262
Значи до колкото разбрах новите такси са от началото на февруари. Не знам ти от кога се водиш там на консултация, това го чух на 6.02.08г Flushed Преди това наистина беше 200лв. избор на лекар. Peace

Аз съм с абонамент за следене на бремеността от края на септември 2007. Вероятно съм хванала стария ценорзпис (ако изобщо има нов). Не зная

# 140
  • Мнения: 18
Здравейте!Аз ще раждам на 14-и март със секцио при д-р Григорова.До сега съм страшно доволна от нея, защото съм със здравословни проблеми (поради това се налага секциото) и тя ми обръща много внимание.След като родя пак ще ви пиша.

# 141
  • Мнения: 403
каза, че тя си се занимава само с нейните пациенти...

Грозно, тъпо, но явно е практика там.  Confused

Това твърдя и аз... Confused
newsm10

# 142
  • Мнения: 228
д-р Милкана Щерева  - тя е лекар по призвание....

# 143
  • София
  • Мнения: 107
д-р Мария Янкова, родих и двете си деца при нея, стархотен специалист и страшно мил човек. Успех

# 144
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте, слънчица,

моля някой да ми изпрати на ЛС координатите на Ташкое - младши. Навремето ходих в частния кабинат на Ташков-баща, но доколкото разбрах са изместили кабинета... та...

Благодаря на "отзовалите се"Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт